Ако сте мин.пресидател?

От: Ако сте мин.пресидател?

Специално за теб ще удрям, ама не виждам смисъл да продължавам в тази тема - изчерпа се - само аз и промоцията останахме
Благодаря :beer:

Точно го каза! Трябва да се образова масата. А как става това, като
таксата в университета ми за последните 3 години скочи със завидните
75лв. Точно откакто г-н Борисов е на власт. Брати ми е 3 години по-голям от
мен и завърши същата специалност и за 4 години му скочи таксата с 50лв.
при така оплютите БСП. Сега да не кажеш че съм бесепар. Не съм определено,
но честно казано мисля че при тях беше по-добре. Как да има образовани
хора като стипендията за судентите е между 80-120лв. Как да има образовани
хора, като заплатите им са като на чистачите. Знаеш ли че на МВР бюджета
е най-голям? Питам защо? Защо не вкарат малко повече пари в наука,стипендии.
Колко хора от моят университет отиват да работят и преподават в чужбина
и предават знанията си там, а не тук, където трябва. Но няма как да е иначе,
когато финансовия министър казва че БАН са "Феодалните старчета".
Наистина трябва доста образование, но когато ни управляват полицаи,
не виждам как ще се промени това.

Дай първо да почнем от там - дали се преподава нещо смислено и дали има желание (и възможности) у студентите да учат. Че всички над 50 години в университетите и в БАН са си феодални старчета - това е безспорен факт. На тези хора дължим упадъка през последните 20 години в образованието. Подпомагани от всички правителства естествено. Сега този упадък се разпростира надолу, стигайки до яслените групи в детските градини.

Мисълта ми обаче е друга. Я кажете, как си го представяте - нов бардак със стари курви? Че то не остана неомърсен с политиката по нашите земи. Всеки е вързан някъде. Не виждам как нещо може да се промени - само ще си сменяме крадците. И ще спорим, кой крал по-малко :)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Не че те обиждам, ти си седнал се чудиш - знаеш ли че на САЩ бюджета по дефенс и отбрана в 2 пъти медицинските и социалните? Що ли ми щото пропагандата трябва продължи. За БГ и аз съм съгласен с Дянков - и аз имам познати и наистина доста в БАН са именно такива както се описват и освен да са на хранилка друго не вършат. Не съм съгласен с средстава и аз искам много се разиваме но .... (западните университети които не са на държавна издържка според теб как се финансират?)

Хубаво е да се даде на този или онзи(макар че не съм съгласен казах защо повечето субсидии са в неефективни сектори, по добре чрез продукция и ръст към повишения от колкото стимули, накрая нищо не е устойчиво в дългосрочен план) но нали всяка индустрия, бранш, да не казвам НПО–та и всички от социалната линия ще искат и те. А кинти от де се пита? Лесно е да се емитира един 2 милярда дълг, и се дадат но накрая ще е същото, трябва се вложат в подобряване на знанията, във високо производството, в скъсване на корупцията, и т.н и т.н няма се повтарям, а и не забравяй че 1/3 от държавта просто е няма съда го пиши бегало, също така вкарай в уравнението си и факта че нямаме монетарна политика и нещата стават лошо. Сега си задай въпроса кой от всички се бори за това.

Последно БСП се бори за Белене с рефендума красота ама от де 22 милярда за белене се пита и ясно ли е тези кинти как ще ни заработят, ние едвам с 5 милярда се оправяме с 22 не знам кво ще стане - имаш приятели от УНСС, те ще ти обяснят а и ти сигурно си доста добър в математика сметката няма излезе без вдигане на данъци и сваляне на още субсидии и разходи за нещо което ще бъде готово след 10 год. Тези 22 милярда ако се изсипят в икономиката в ефективни дейности стандарта ще се вдигне 2-3но, но пак се повтарям никой не иска от политиците.

Сега виждаш ли и едните и другите нищо не правят. Поне герб нямат идея сега ни заробят с дълг, както има на идея БСП. Правилно ти се струва като се изсипаха за няколко години десетки милярди няма как да се чувстваме добре. Но сега тези десетки милярди спряха и трябва си плащаме версиите. Ти как си обесняваш по време на буума кредитите растяха с 50% на година (огромна кредитна експанзия) не се ли питаш това как се връща или всички си мислят колко е хубаво сега в бъдещето ще е друго

И затова казвам всичко е до човека и решенията му не може очакваш някой др те оправи а ние все чакаме някой от вън да дойде и ни оправи, е да дойде царя и наистина ни оправи.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Promociq, висшето образование не е задължително! Малки са тези пари. трябва да ги направят по 1500 лв на семестър, ако искаш. не може всички да са висшисти
Който има желание да учи , да си направи добре сметката, а не да си каже, абе ще си поживея в Студ Град на общежития 4-5 години, пък после ще му мислим

Ето ти искаш качествено образование, ама се дразниш, че са ти вдигнали таксата със 75 лв, ми как да стане, ем не искаш да се дават пари, ем да е качествено, нема да стане

Заеби държавата, гледай оправяй се сам. Герб това, Герб онова, не се занимавай с глупости,

Иначе абсолютно точно ти го казаха, не може да имаш сантименти към бизнеса си, като не върви, само глупаците седят и продължават да се набълбукват
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Благодаря :beer:


Мисълта ми обаче е друга. Я кажете, как си го представяте - нов бардак със стари курви? Че то не остана неомърсен с политиката по нашите земи. Всеки е вързан някъде. Не виждам как нещо може да се промени - само ще си сменяме крадците. И ще спорим, кой крал по-малко :)

Е как по стил на Пиночет :D

Прав си за краденето, то и затова сега не ги долюбват герба - от една страна за идиотските си некадърности в някой сфери а от др страна че спря кранчето на хранилките. БСП и Белене е очеваден пример :D

Трябва си глобален рестарт иначе сменяме горе политиците, ама тези дето учат и възпитат са покварени и изкривени, но тях никой не ги е махнал
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Че той Бойко си е кандидат Пиночет. Хем генерал, хем месия. Само не е почнал да пълни предизборно стадионите. Ама като гледам, на ЦЦ малко му остава да почне да раздава билетчета за първите редове.

Глобален рестарт ще има само ако на гърците им напълнят принудително протмонетата с драхми. :beer:
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Promociq, висшето образование не е задължително! Малки са тези пари. трябва да ги направят по 1500 лв на семестър, ако искаш. не може всички да са висшисти
Който има желание да учи , да си направи добре сметката, а не да си каже, абе ще си поживея в Студ Град на общежития 4-5 години, пък после ще му мислим

Ето ти искаш качествено образование, ама се дразниш, че са ти вдигнали таксата със 75 лв, ми как да стане, ем не искаш да се дават пари, ем да е качествено, нема да стане

Заеби държавата, гледай оправяй се сам. Герб това, Герб онова, не се занимавай с глупости,

Иначе абсолютно точно ти го казаха, не може да имаш сантименти към бизнеса си, като не върви, само глупаците седят и продължават да се набълбукват

+1

Учил съм в частен университет и срещу парите си базата е невероятна - не само материална, а и учебната с най-добрите лектори от цяла БГ. И кво стана след 1 семестър 90% от потока не идваше. Който иска да учи може и без университет. А всички приятели учат в топовите ни университети, от Американския, НБУ, ВФУ, чак до УНСС Софисйкяи ВИНСа и т.н - просто разликата частен и държавен е убийствена, както и разликата от тези които искат и не искат да учат - процента е еднакъв както и при частното и държавното, така че пак се спираме до човешки фактор
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Че той Бойко си е кандидат Пиночет. Хем генерал, хем месия. Само не е почнал да пълни предизборно стадионите. Ама като гледам, на ЦЦ малко му остава да почне да раздава билетчета за първите редове.

Глобален рестарт ще има само ако на гърците им напълнят принудително протмонетата с драхми. :beer:

Оптимист :D Дойчовците успяха да трансферират токсичните си активи от гръцките ДЦК, и след бейл аутите, подстрижките на дълг и след провизиране вече са почти ок. Виж Италия върне ли лирите вече ще го гледаме от 1ви ред ресета. Щото тогава директно ще гръмне банковата система на швабландия. Ще имаме глобален фин арамагедон главни дейни лица Лемнън Брадърс а.к.а Испания, Беар Стърнс Гърция Иралндия в лицето на Мерил Линч и т.н и т.н

Знаеш ли със смесени чувства съм хем искам се ресетне тази система, всичко да се изчисти, хем не ща като знам каква ще са последствия. Но ако го играем по икономическа теория, само това ще ни спаси, една супер тежка и силна дефлация и масови фалити, за 1-2 години ще се изчисти и почваме от начало, но и цената ще е голяма. То не случайно никой не ще и Японците от 20 години са в стагнация
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Мисля да приключим темата! Накрая стигнахме до извода, който отначалото твърдях,
че нищо не правят, а само крадът.
road_runner ти явно си луд нещо пич. Трябвало да ги направят по 1500лв. Ми дай да
увеличат тока със 500%,парното със 200%, а ти ако искаш живей в БГ. Ти си някакъв
бавен честно. Наистина спирам да пиша тук, защото вие ще ме скъсате ле хора.
Всичка индивидуално ми говорят. Те и министрите мислят като вас : "Дай да се накрадем
а да се оправят българите!". И не съм отишъл да си поживея в Студентски град,
а да имам малко по-добро образование, а единствено в София е горе долу добро
образованието. Извинявай че съм направил грешката да уча висше образование.
Бахти глупака съм, нали. :D Ако продължа да пиша тук и ще трябва да си взема
малко успокоителни...
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Оптимист :D Дойчовците успяха да трансферират токсичните си активи от гръцките ДЦК, и след бейл аутите, подстрижките на дълг и след провизиране вече са почти ок. Виж Италия върне ли лирите вече ще го гледаме от 1ви ред ресета.

Не знам вече на какво да се уповавам. Ей го - измислиха лекарство срещу СПИН. Сега кой ще намалява популацията? Разминаха се и свинския, и птичия грип... Мъка... Сега казваш, че и гърците се провалиха и няма връщат драхмата... Лошо. Много лошо...
 
От: Ако сте мин.пресидател?

..... И не съм отишъл да си поживея в Студентски град,
а да имам малко по-добро образование, а единствено в София е горе долу добро
образованието. Извинявай че съм направил грешката да уча висше образование.
Бахти глупака съм, нали. :D Ако продължа да пиша тук и ще трябва да си взема
малко успокоителни...

Ами сбъркал си. Образованието в България не е горе-долу, а е ДОЛУ. Най-добрите места за учене се намират на най-малко 600 км в произволна посока от всяка точка на България. Сам си сметни къде е това :)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Дебатите в парламента пасти да ядът от тези които водим в форума. За това ви казах да направим една партия Предприемач. :D
 
От: Ако сте мин.пресидател?

А що бе ще им върнат драхмата, но идеята няма да е същото. Както примерно ако ги бяха шитнали преди 2 години, дори очаквам в най-скоро време ги махнат - ей сега ако до 20 не съберат кинти няма как си погасят падежа и отделно си платят оперативните разходи. Тройката нещо не ги долюбва гърчилята, пече им се Grexit-a :D - така ще им падне стандрата ама така нали се правиха на силни и вилни и се плашеха с БГ е сега ще разберат какво е, като не уважаваш страданието на другите.

Промоция, противоречиш си - искаш високи доходи за всички, но пък от друга страна не искаш плащаш за образованието си, те там лекторите и те искат по високи заплати. На запад е малък процента на висшистите, явно и ние вървим на там
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ами сбъркал си. Образованието в България не е горе-долу, а е ДОЛУ. Най-добрите места за учене се намират на най-малко 600 км в произволна посока от всяка точка на България. Сам си сметни къде е това :)

Не съм съгласен само частните университети останаха с добри кадри, но след тях да 600 км. Интерсното е че турчулята и гърчулята и всичко от югозапад от нас се къса да учи именно в БГ - имам наблюдения Технически и Медицинския Университет във Варна са фулл, както Морското и Свободния, дори и във Винса пак има. Все пак тука за парите си взимат това което в техните държави взимат за много повече. Винаги съм казвал ако ти се учи винаги ще придобиеш знанията, може си вземеш допълнителни литератури ако си ненаситен за знания :D
 
От: Ако сте мин.пресидател?

значи е могло :) :

Още 50 лекарства с нови, по-ниски цени
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5024691

Цената на флакон лекарство от групата на Oxaliplatin (за лечение на онкологични заболявания) е намалена от 885 на 322 лв., или с 63,54 на сто.

При друг скъп медикамент от групата на Sugammadex (за възстановяване на невромускулната блокада) намалението е с 13,15% - от 5255 на 4564 лв., или 690 лв. за опаковка.

С 13 на сто е намалението в групата на Fludarabine (за лечение на онкохематологични заболявания) - от 1576 на 1372 лв., което е с 204 лв. по-малко на флакон.

При лекарство от групата на Clopidogrel (за лечение на инфаркт на миокарда) цената пада с 56,85% - от 45 на 19 лв.

Намаление от 48,98 на сто е регистрирано и в групата Budesonide (за лечение на астма и хронична обструктивна белодробна недостатъчност) - от 70 на 35,84 лв.

@promociqta.com, темата е какво би направил ако си мин. председател.
Стига си се оплаквал само, аман от хнечещи, като не ти харесва - махай се от тук или вземи се опитай да промениш нещата.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Дебатите в парламента пасти да ядът от тези които водим в форума. За това ви казах да направим една партия Предприемач. :D

Няма от де да съберем 50к гласа, то регистрираните във форума, не съставляват дори и 1/4 от гласовете :D А и от де финанси :D
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

@promociqta.com, темата е какво би направил ако си мин. председател.
Стига си се оплаквал само, аман от хнечещи, като не ти харесва - махай се от тук или вземи се опитай да промениш нещата.

Мислих да не пиша, но няма как!
Ся тука цензора ли ще ми праиш г-н лъв! Не можем да си пишем за правителството, че друга била темата,
а тя беше пусната точно заради правителството, защото човека, който го пусна им е привърженик!
Другото, което е къде ме видя да се оплаквам. Казвам че ГЕРБ не струват и това е моето мнение!
На мен просто не ми пука да кажа какво мисля пред около 10-на тука привърженици на Герб!
Вие си имате мнение! Аз си имам мнение, затова по леко с нападките. Това момче го обидих, защото
не се сдържах. Явно момчето още не се е издържало само и не е имало желание да учи и затова
си говори да си прави вятър на устата!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

хаха, не съм спрел бе пич, просто казвам, че висшето образование не трябва да е за всеки, само за тези, които наистина искат да учат.
От мойто образование не видях никаква особена полза, но това не ми попречи да се справям доста добре в последствие.
Идеята ми е, че хората тук имат очаквания, че като завършат висшо нещо им е гарантирано, да ама друг път
Не знам си колко милиарда са в момента студентските кредити в САЩ и се очаква огромна част от тях да не бъдат платени, просто ще обявят фалит хората и до там

Та виждаш, че всеки требва да си прави добре сметката, а не да хаби пари на държавата
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Промоция ето ти малко инфо по проблема ти http://dnes.dir.bg/news/dans-nap-meso-skokat-tzenite-11685791?nt=6
Не съм ги проверил числата дали са вярно с оригинала, приемам ги с доза скептицизъм, така и ти - но като виждам проблема хич не е в правителството а от страна на бизнеса, картелизирали са момченцата. Това е картел по учебник, сега спокойно може им държиш сметка на комисиите, видмо са самосезирали та ще гледаме, кво ще стане ама те КЗК вика че при горивата няма монопол, така че иди отгатвай кво ще кажат сега мисля, оптимистично съм настроен, може някой друга чистка стане
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Мислих да не пиша, но няма как!
Ся тука цензора ли ще ми праиш г-н лъв! Не можем да си пишем за правителството, че друга била темата,
а тя беше пусната точно заради правителството, защото човека, който го пусна им е привърженик!
Другото, което е къде ме видя да се оплаквам. Казвам че ГЕРБ не струват и това е моето мнение!
На мен просто не ми пука да кажа какво мисля пред около 10-на тука привърженици на Герб!
Вие си имате мнение! Аз си имам мнение, затова по леко с нападките. Това момче го обидих, защото
не се сдържах. Явно момчето още не се е издържало само и не е имало желание да учи и затова
си говори да си прави вятър на устата!

Не става въпрос за цензура.
Има си тема и за Герб.
Никои не те пита дали си доволен от сегашното правителство! А какво би направил на мястото на Бойко - след като не си доволен - кажи какво би направил.

темата много се разводни - има много безсмислени мнения и сега искам да прочета какво биха направили другите - а те не са писали много..а такива като теб само се оплкват, че не е добре.
А това далие добре или не - въпрос на гледна точка.
Не може да ме нападаш за това, че на мен ми е добре в момента (примерно)!

г-н лъв - хахаха, дръж се сериозно и не се сърди.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ще направя магистрала Бургас - София която да не се нагъне още първия месец.
 

Горе