Ако сте мин.пресидател?

От: Ако сте мин.пресидател?

... Казвам
това, защото само обиждаш че хората били тъпи, не работили достатъчно и разни такива. Мога да ти
кажа само че много хора работят много здраво и не са безмозъчни, но всеки иска като работи здраво
да има нещо отсреща. Да не се притеснява как ще си плати сметките. Да кара нова кола ако ще
да е ford или opel, но в България просто живееш!
Тъпите, неграмотните, мързеливите и простите...
Заслужават да тънат в мизерия и да мрат край кофите.

Природен закон.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ще направя магистрала Бургас - София която да не се нагъне още първия месец.

Направи Хемус бе човек, тука направо ни забравиха - нашата местна икономика както и на Св. източна БГ директно отива в Софийския бюджет, тука малка част виждам. А правитеството от последните няколко на сам яко наливат по линия София - Пловдив - Бургас, от времето на Костов не ни долюбват във Варна за една "малка" групировка, която винаги им е била трън в очите
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Направи Хемус бе човек, тука направо ни забравиха - нашата местна икономика както и на Св. източна БГ директно отива в Софийския бюджет, тука малка част виждам. А правитеството от последните няколко на сам яко наливат по линия София - Пловдив - Бургас, от времето на Костов не ни долюбват във Варна за една "малка" групировка, която винаги им е била трън в очите

Мба каручка, магаренце, малка нива за картофи и говеда "щото много се търсят". За кво са ви те магистрали, само разход на пари.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Хах ей отписахте ни вие югзападнците - е тази житница после как ще ви дава хляба да не правите 2 магистрали че сте огладня ли :D
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Хах ей отписахте ни вие югзападнците - е тази житница после как ще ви дава хляба да не правите 2 магистрали че сте огладня ли :D

Ааааа житниците са малко по в страни язе съм до пиперо за лютеничката. :-D
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Забравих да пиша по темата:

Ако съм мин-прис., ше спра социалните помощи, безплатното здравеопазване, и децките надбавки.
В замяна ще създам няколко вида работни места - чистене на родината, копане на магистрали,
засаждане на дръвета, селскостопанска работа, плюс разни алтернативи за неспособните за физически труд.
На МРЗ, сори. Никой в тая държава няма да лежи и да яде/е*е.
Държавата ше почне да ПЕЧЕЛИ от тия лентяи (мама им ц***н*ка).

Ще увелича заплатите на полицаите 4х пъти, барабар с изискванията за
професията - минимум 1 дан карате/кунгфу/джудо/алибали,
бегане 600 метра под едиколко си секунди (тримесечна проверка),
точна стрелба на ниво Мръсния Хари.
Ще ги пусна по улиците, въоръжени. Да глобяват/бият всеки който дори
само плюне на тротоара, камо ли да мине напреко през затревената площ.

Вътрешна полиция - да контролира тия обесници горе. 5000 лв заплата,
мнооого тежки изисквания - вишу, интелект, сичко..
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Забравих да пиша по темата:

Ако съм мин-прис., ше спра социалните помощи, безплатното здравеопазване, и децките надбавки.
В замяна ще създам няколко вида работни места - чистене на родината, копане на магистрали,
засаждане на дръвета, селскостопанска работа, плюс разни алтернативи за неспособните за физически труд.
На МРЗ, сори. Никой в тая държава няма да лежи и да яде/е*е.
Държавата ше почне да ПЕЧЕЛИ от тия лентяи (мама им ц***н*ка).

Ще увелича заплатите на полицаите 4х пъти, барабар с изискванията за
професията - минимум 1 дан карате/кунгфу/джудо/алибали,
бегане 600 метра под едиколко си секунди (тримесечна проверка),
точна стрелба на ниво Мръсния Хари.
Ще ги пусна по улиците, въоръжени. Да глобяват/бият всеки който дори
само плюне на тротоара, камо ли да мине напреко през затревената площ.

Вътрешна полиция - да контролира тия обесници горе. 5000 лв заплата,
мнооого тежки изисквания - вишу, интелект, сичко..

Братле ще трябва първо да изволниш цялата полиция. :)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Аз ако съм първото нещо което ще направя е да прекратя концесията на най-голямото медно-златно находище в Европа (Челопеч) на тия измекяри от Дънди Прешъс Металс. Годишната печалба от продажбата на извлеченото злато възлиза на близо 2 милиарда лева! От тях, страната получава 0.75%. Това е един от най-големите обири в историята на човечеството!

Е с тия пари могат да се направят много неща кеф ти атомна централа - няма проблеми. Кеф ти магистрали - няма проблеми.

После минаваме на социалната роля на правителството. Нямаш 18 години и имаш дете - никакви помощи за него! Нямаш образование и имаш повече от 1 дете - никакви помощи за следващите.

Престъпност - кокошкарите вместо да седят по затворите и за тях да се харчи народна пара - по една мотика и на село. По цял ден да прекопават картофи, зеле, моркови, репички и каквото още се сетите.

Здравеопазване - тук според мен основният проблем е в липсата на техника. Имаме достатъчно кадърни лекари, канени постоянно като лектори по цял свят, а работят с техника от преди да се родя аз.

Комунални сметки - в момента Софийска вода Ад купува 1 кубик вода на 3 стотинки, а я продава на лев и нещо. Що за безобразие е това? Веднага един максимален марж на печалбите на кубик от 5 стотинки и готово. Същото и с тока. Не може от АЕЦ тока да излиза на под 5 стотинки за киловат час, а аз да го плащам на близо 18 стотинки.

Още много неща мога да напиша, но не ми се занимава понеже файда йок. Истината е, че тия дето се джафкат по медиите постоянно го правят само за пред хората, а иначе са си дружки по яхтите и кръчмите.

П.П.
Не ни трябват 240 депутата, и 120 са ни много дори.
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

1. Реформи в съдебната система, което включва:
- Разширяване на ЗОДОВ до описаното в Конституцията и вменяване на задължения на държавата да си търси парите от причинилите на щетите.
- Премахване на текстове, които лишават хората от достъп до съд или водят до налагане на наказание без съд.
- По-сериозен контрол в досъдебна фаза от страна на всички участници (това включва признаване за страни по делото на всички имащи някакъв интерес от крайния резултат), а не както е сега прокуратурата да си прави каквото иска (в повечето случаи си клати краката). Под "по-сериозен контрол" имам предвид започването на производство или удължаването на сроковете да се разглежда от съд с право на глас на всеки участник в това производство (включително и тези с наложени ограничения на права по някаква причина без значение дали са обвиняеми). Така няма да може прокуратурата да се изпозлва за злоупотреби с тормоз с вечни дела. Също така трябва да се позволи на частните обвинители да внасят обвинение паралелно с прокуратурата и ако прокуратурата се мота и съдът прецени, че частните обвинители са събрали достатъчно за дело, а прокуратурата се мота неоснователно, въпреки некадърността на прокурора, да се дава ход на делото. Така ще се задвижва по-бързо процедурата и ще се намали вариантът прокурори да получават подкупи за да мотаят делата до изтичане на давност, тъй като пострадалите (частните обвинтели) ще имат право да обвиняват и без прокуратурата.
- Преките нареждания от по-високопоставен прокурор да могат да се обжалват от по-нископоставения в съд. Така тези по върхушката няма да се чувстват недосегаеми (включително и главните прокурори).
- Добавяне на срокове там където липсват в законите, за да не може да се злоупотребява с мотаене.
- Подобряване на защитните механизми за в случай на злоупотреба във връзка с изземванията на собственост и запорирането на сметки. За целта трябва да се посочат по-точни изисквания за представяне на нужна информация преди да се издадат тези разрешения/нареждания. Естествено, и двете трябва да подлежат на обжалване като защита при случай на грешка или злонамереност (първото в момента не подлежи на обжалване; за второто не съм сигурен)
- Отваряне на български съд по правата на човека (с малък състав съдии) за да не се излагаме в чужбина с такива дела.

2. Данъчни корекции
- Намаляване на ДДС върху храни и жизненоважните продукти.
- Премахване на ДДС върху лекарствата, тъй като от тях зависят много животи.
- Премахване на акцизите върху горивата. Все пак те формират голяма част от цените на повечето стоки. Европата да си се оправя с нейната криза и тъпи изисквания за акциз над горивата.

3. Образование
Разделяне на образователната система на преподаваща и изпитваща. Родителите трябва да имат право сами да избират формата на обучение (преподаващата част), а изпитващата част ще дава оценките за постигнатото. Така ще се премахне варианта даскалът сам да си пише оценка и с това учениците да затъпяват. Посещение на обучение (преподаващата част) по четене и смятане (т.е. основното в образованието) трябва да е задължително.

4. Енергетика
- Точно фиксирани (много по-ниски от сегашните) цени за пернос на ток и отчитане. Тези пари така или иначе трябва да се дават за извършване на тази дейност без значение дали е в частни или държавни ръце. Само дето в случая с точното фиксиране на цените ще се премахнат ненормално големите печалби на ЕРП-тата. Ако не ги кефят нискте проценти печалба, да си ходят. Тук не можем да говорим за свободен пазар и пазарна икономика, тъй като енергетиката ни е монополен бизнес. Ето защо смятам, че точно фиксираните цени са правилни.
- Научни разработки в насока изследвне на възможностите за акумулиране на по-големи количества енергия в големи акумулаторни батерии или сходни технологии (временно превръщане на електрическата енергия в химическа с цел по-късно използване). Таман да се даде повечко работа на тези от БАН. Може би повечето от вас не знаят, че нито производството, нито използването на тока е равномерно, което означава големи загуби поради несинхрон (производство на повече от нужното). С такива големи акумулаторни батерии дори би се повишила ползата (и понижила цената) на произведения ток във фотоволтаичните централи, които нощес няма как да произвеждат ток.
- Отваряне и разработване на урановите мини, които по мои данни са почти 40 (т.е. имаме немалки уранови залежи), повечето от които са недоразследвани. Тук не говорим за създаване на вредна за хората промишленост, а за използване само на напълно безопасни методи. Това включва и отваряне на заводите за обогатяване на урана. Изходната суровина не е достатъчно годна за АЕЦ, така че с лавиране/дипломация с Русия и Франция (в бъдеще може и с Иран) можем да си уредим дообогатяването, тъй като България не разполага със собствена ядрена програма. Наличието на уранодобив би понижило сериозно сметките ни за ток добит чрез АЕЦ. Чрез бартерни сделки (обогатена уранова руда за технологии) можем дори да успеем да построим АЕЦ Белене. Ако нямаме пари и никакви по-специални договорки, в никакъв случай не трябва да се занимаваме със строжа на АЕЦ Белене. Частни капитали/интереси в ядрената ни енергетика не трябва да се допускат.
- Разработки в изследване на отпадъчния материал от АЕЦ и колко от него и по каква технология може да се преработи до Плутоний-238. Този материал не става за атомни бомби, но е ценен ресурс за космическите програми, който можем да предлагаме като наш принос в чуждите космически програми (като нямаме пари за своя, да се пъчим в чуждите).
- Дипломатични отношения с Иран и Турция с идеята от Иран през Турция да се сдобиваме с петрол и природен газ като алтернативен източник. Това изключва подкрепа за САЩ във военните им намерения спрямо Иран.

5. Интелектуалния труд и патентите
- Незапочване на броенето на срокове от след смъртта и поставяне на разумни срокове (т.е. трябва да се отървем от TRIPS), през които даден творец може да си избие вложеното, т.е. 5-10 години считано от дата на създаване.
- Незащита на монополни права във фармацевтичния бизнес, т.е. даване на шанс за алтернативи.
- Непризнаване на права (включително патенти) ако правоносителят отказва да ги упражнява на територията на България в нужното количество. Идеята тук е да се премахне вариантът за притежаване на права с цел забрана за използване. Целта на каквито и да е такива права е с цел творците да получават полагащото им се възнаграждение за труда, а не хората да нямат достъп до трудът им. Не можеш да загубиш от нещо, което не продаваш.

6. IT
- Изтрелване на български геостационарен спътник вероятно от космодрума в Куру, Френска Гвияна или набор от спътници в ниска околоземна орбита, които могат да бъдат изтреляни и от космодрумите в Байконур, Казахстан (реално руска територия под наем) и Плисецк, Русия. С такъв спътник най-евтино ще се достигнат по-забутаните райони (най-често в планините) и ще се увеличи използването на интернет от до 100% от българското население. Доколкото ми е известно и в момента се мисли нещо по този въпрос.
- Стандартизация и използване само на отворени файлови формати от българските институции.
- Спиране на тайното източване на държавата в полза на Microsoft. Вместо това ще се правят обществени поръчки без в тях да се изисква софтуерът да е само на Microsoft. Така ще се насочим към безплатният и/или по-евтин софтуер и ще се налеят повечко пари в български софтуерни фирми (това води и до отваряне на нови работни места, естествено).

7. Космос и въздухоплаване
- Това е бъдещето на хората. Тук не говорим само за открития за теоретичната наука, но и за добиване на полезни ресурси (вече има идеи за добиване на Хелий-3 от Луната, който би бил полезен за добиване на електричество чрез ядрен синтез без остатъчна радиация) и увеличаване на територии (космически станции и колонизиране на планети). Ние не сме богата държава, но можем да участваме по-активно в чужди космически програми. Все пак космическата храна е българско изобретение (който не знае, вече да го знае). Преди няколко години български ученици спечелиха награда на НАСА за проект за самоподдържаща се космическа станция, т.е. такава, на която не и е нужно да и доставят храна и други ресурси. Защо да не се помисли нещо на въпроса?
- Преди години имаше изследвания на НАСА в насока предаване на електричество от космоса по микровълни. Чрез такава технология могат да се изтрелят спътници добиващи електричество от слънчевата енергия (там излъчването е в пъти по-силно).
- Има идеи за вдигане на малки апарати с балонни конструкции на височина (30-40 км) и от там където е по-рядка атмосферата с ракетни двигатели да се извеждат спътници в орбита. Предимството на този метод е голямата икономия на гориво, т.е. по-евтино е. Евтиността е важен фактор за малка държава като нашата.
- Възстановяване на употребата на дирижабли за пренос на пътници и товар (евтино и бързо е). По неизвестни за мен причини този вид транспорт е преустановен малко след пускането му. Една катастрофа на дирижабъл (Хинденбург) го намирам за несериозно основание за спирането на този вид транспорт. Самолети често падат.

8. Селско стопанство
Трябва да се вземат сериозни мерки за довеждането до обработваемост на многото пустеещи земи. България ако не друго, то има плодородна територия. Трябва да се възползваме от плодородната си територия и да произвеждаме големи колчества качествена храна и то не само за вътрешния пазар, а и за износ (т.е. да не се оказва, че внасяме зеленчуци и месо от някъде другаде).

9. Бизнес
- Опростяване на бюрокрацията с цел по-лесно човек и фирма да си плаща данъците.
- Насърчаване на дребния и средния бизнес и притискане на едрия, за да няма монопол.


Сега остава и да решите да гласувате за мен. :)

За да не повтарям едно и също, просто цитирам поста на Unwise. Братле перфектен си просто за съдебната система. Опитах да ти дам репутация но не става, въпреки това имаш +++ от мен.

1. Първото нещо което бих направил е свързано с монополистите.

ще изритам от България: EVN, CEZ, E.ON. (както и други чужди монополисти)
вноса от турция, гърция и китай трябва да се намали драстично - или иначе казано: Българското пред чуждото - според мен само това ще ни оправи... впреки, че още нямам на идея как може да стане (има вариант чрез който е лесно - но не ного удачен, при него може да спрем целия внос но май ще загубим повече) така, че трябва да се мисли за намаляване на вноса - особено в дадени периоди на дадени стоки.

2. за здравето - трябва да се направи спешно някаква реформа и да се стегнат болниците.
Също така трябва да се окаже натиск върху големите фирми за лекарствата и да се накарат да работят на по-малка печалба.

3. за образованието - идеята ми е много проста и мисля, че ще обърне състемата ни на 180 градуса - помощите няма да са обвързани с училището (сега голяма част от децата ходят само заради тях). Заради отсъствия да не се изключва от училище. За всяка година матури. През учебната година да е без оценки. Без минимален брой на учениците в клас и училище.
учебниците - стига бизнес и тук! Или да се направят учебниците безплати от 1до12 клас - или учебниците да се правят от държавата.

Накратко казано:
- всеки си ходи когато си иска на училище
- за всички деца да се дават помощи (без значение дали ходи на училище)
- матури след всяка година - тук ще се покаже кой колко знае, в крайна сметка няма значение дали си ходил през цялата година - по-важното е колко знаеш а кога и как си го научил - не би трябвало да е от значение.
- учебниците - намаляване на цените и безплатни за социално слабите (само за тях - поне в началото) - след година да се връщат.

Това по-горе да е валидно за след 5-ти клас.
Целта трябва да е: връщане на престижа на учителската професия и самочувствието на учителите. дали завършилите училище ще са образовани? - това вече няма да е под въпрос.

4. социална икономика
- да се увеличат помощите за деца - първо и второ - за трето и повече да няма (не се отнася за вече родените или такива през следващите 10 месеца). - тук отново идеята ми е да заложим на качеството а не на количеството.
по-добре две семейства с по 2 деца, от колкото 1 циганско със 6 деца... (при този вариант циганите няма да се множат като уличните кучета)

5. за бизнеса
има страшно много неща които могат да се направят -за по-голямата част от тях са нужни само воля/
Трябва да се започне нещо да се произвежда в България. Иначе няма да се оправим.
Както се казва: където има малък и среден бизнес - там има държава.
В България може да се прави всичко - има специалисти за меко казано всичко (разбира се има и изключения).
дори самолети и други въздухоплавателни средства са ни по силите - държавно дружество, финансова подкрепа, желание и време - това са нужните елементи в схемата и ние да сме някои.

6. Администрацията - трябва да е стегната и да вършат работата си с удоволствие (или поне да показват, че така я вършат! не съм длъжен като отида при тях да ме гледат намусено).
Който не може да се приспособи да работи така - чао - не сте единствените.
Компютърно грамотни всички. По-малко документи и повечето да се попълват на компютър.


А най-запомящото ще е - лесни контакт на хората с нас.
Но не при рязане на лентични или след протест!
Постоянен - по всякакъв начин - телефон, на място, електорнна и офлайн поща, интернет - цял екип само за тази цел.
Приемане на сигнали (и анонимни) по всякакви въпроси и изпращеното им към съответните институции.

В момента чувствам политиците като нещо непостижимо - а те са едни букуци които аз и ти храним, и такива които при воля може да се изритат от там където са се наврели бързо-бързо.


nortrant - буквално си ми взел думите за образованието. Имаш +++ от мен. :) Бих направил като мин. председател като съчетая тези поста, мисля че са достатъчни - особено за урановата индустрия, АЕЦ... А за съдебната система просто не коментирам, Unwise има голям потенциал.

И сега нещо да допълня от себе си, към тези два поста:

1. Отнемане изцяло лиценза на частните съдебни изпълнители, и преразглеждане на всички дела които са водили, и колко хора са "осъдили" неправомерано и незаконно, и щателна проверка на имотите им, и ако имат палати и скъпи коли, тлъсти банкови сметки - изземване в полза на народа. Това са мързеливи лентяи които не работят, а смучат пари от някой закъснял да си плати сметката за водата или GSM.

2. Отнемане на лиценза кредиторските "фирми" - това са узаконени лихвари които перат пари, както и проверка на имотите им и иземване в полза на държавата, в това числи и ЧСИ-тата - особено те пък директно на съд че и у панделата, ама да бачкат селско-стопанска работа в полза на държавата.

3. Задължително образование да няма неграмотни, в това число и циганите

4. Задължителна работа за циганите.

5. Няма да има даже и едно село в което да няма болница и училище - всяко село колкото и затънтено да е - задължително 1 болница, и 1 училище!

6. Увеличаване на пенсиите и помощите на трудоустроените!

7. Изритване на ЕРП-тата, + връщането на нормалната цена на тока, в това число и цената на горивата ще паднат.

8. Създаване на приюти за бездомните кучета съгласно нормите на ЕС както и създаване на работни места в тази сфера, и по строг закон за защита на животните, и всеки който се опита да прави издевателства с тях - да бъде наказан както е по законите във всички останали европейски държави! Няма да видите и едно бездомно куче по улиците, просто ще бъдат история.

А ) Също така и пълна забрана със строг закон за организиран бой с кучета - не само питбули, а каквито и да са, а за виновните - строги наказания и санкции. Кучета обучавани да стават агресивни и кръвожадни с цел кучешки бой за зрелища - ще бъдат считани за особено опасни и също и за хората, и по закон ще се отнемат принудително, и ще им се прави незабавно евтаназия, а на собствениците им - тлъсти санкции!

Б) Премахване и дори забрана със закон на чиповете-импланти под кожата на кучетата - вредно е за здравето им, доказано е, защото следващите чипирани ще сме и ние хората! Паспорт и медальон на врата с адрес на стопанина и трите му имена и GSM е предостатъчно! Или ако ще имат чип - да не е имплант под кожата, а в самия медальон на врата кучето, за да не му вреди на здравето.

9. Увеличаване на заплатите на полицията + премии, с цел стимулиране да си вършат по съвестно работата.

10. Увеличаване на заплатите на лекарите, и всеки лекар който се опитва да изнудва пациента си - да бъде наказан най строго!

11. Здравните осигуровки да бъдат единствено по лично желание на хората, но за сметка на това тези които не са осигурени ще си заплащат на частно в частните клиники!

Мисля че това е достатъчно което ще направя ако съм мин. председател, останалото Unwise и nortrant са го казали - бих гласувал с две ръце за тях двамата, а аз ако съм министър на отбраната, знам какво да направя - няма да допускам наши батальони да ходят в Ирак, Афганистан или където и да е, защото това са чужди войни, а не наши! Както и няма да допусна чужди държави да ни въвличат в чужда война!
 
Последно редактирано:
От: Ако сте мин.пресидател?

Първо, ако стана мин. председател ще бъда ликвидиран по един или друг начин. Мафията ще не изяде. Ама да речем, че съм двоен агент и добър манипулатор :D

1. ще се захвана с леки промени, така че народа да ме харесва.
2. Заздравя позициите си от вътрешни проблеми и задкулисни игри.
3. Ще направя съвременни варианти на ТКЗС-та. Така ще унищожа безработицата
4. Промени в образователната сфера. Всички възрастни учители ще бъдат редуцирани до минимум. За да станеш учител ще трябва да се занимаваш активно с езотерика( белкем тя ги направи хора ). Ще въведа нови методи в образованието.
5. Ще пробвам да се оправя с медиите.
6. Намалявам облагането на данъци, за сметка на това увеличавам събираемостта.
7. Стимулирам МЕСТНОТО производство, като така повишавам качеството и родната икономика.
8. След това ако не съм мъртъв ще го мисля... след като имам работещи хора ще създавам контролни органи, за да върви системата. Ще оптимизирам досегашните чиновници. Всичко на едно място! Нещо, като epay.bg :)
9. Инфраструктура
10. Сприятеляване и даване на подходящи условия за малък и среден бизнес. С магнатите ще го мисля... трябва и на тях подходящи условия :)


П.П.
Понеже навсякъде гледам пишете, че ще правите болници, ще ги правите по-добри. Намаляване цените на лекарства и други.

ЩЕ ДОВЕДА РАБОТАТА В БОЛНИЦИТЕ ДО МИНИМУМ!
Имунизациите след раждането до минимум. ( Знаете ли, че през живота си Ви правят поне 18 имунизации или проби. Тези химикали не са просто ей такива. Те живеят във вас и убиват естествената Ви имунна система! )
Цялата традиционна медицина ще бъде толерирана. Всички от рода на "билкарството" също!
Болниците ще станат, като едно време - лазарет. Ще оставя по-големи болници със специалисти за сегашната медицина.

След, като хората ядат качествена храна, движат се, ходят на работа, имат по-повече пари, не са толкова манипулирани и стресиране ще се подобри качеството на живот, следователно те ще бъдат по-здрави и няма да е нужна кой знае каква намеса на съвременната медицина!
 
Последно редактирано:
От: Ако сте мин.пресидател?

Аз да добавя още няколко неща :D
започва трета световна война (може да не изглежда какво другите две - но тя ще е факт, скоро) - ние пак ще сме на грешната страна!

1. американските бази ще бъдат изравнени със земята - никаква американска бойна техника.
2. никакви съвместни учения с американци - войната за тях е бизнес - навличат си омраза и тя се разпростира и върху нас. http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5025871 - какво повече да говоря по тази тема? отношения с американците не ни трябват.
3. krisopk спомена за epay - аз да допълня - абсолютно всичко (или поне по-голяма част) да може да се плаща чрез тази система, аз - ток, телефон (сметка и ваучери), вода, кредити - от 3-4 години само през ипей - супер удобно и бързо.
4. много добри посланници - хора с добро образование и възможности - да работят само и единствено за интересите на България - и то активно - постоянно с министерствата и големите фирми в съответната държава за добри бизнес и приятелски връзки.
5. Банките - тук не съм наясно, но има какво да се направи относно лихвите за кредитите. И някои условия с дребен шрифт.
6. USAF каза за бездомните кучета - аз бих започнал от софия област - събиране на абсолютно всички кучета за период от 1 месец - всички да бъдат в приюти в страната (да се използват готови постройки на първо време) - задължителна - безплатна регистрация + чип на абсолютно всички кучета - без значение от породата. Постоянно обикаляне из София на екипи и при засичане на куче без собственик то да бъде откарвано директно в приют - поставяне на чип ако няма.
Безплатна кастрация - дори по домовете - да се информират хората защо и как се прави тази кастрация, дали кучето чувства нещо и дали го боли.
Цел - това драстично намаляване на броя кучета трябва да е съпровождано от постоянен контрол - за да не се появат нови - или те да са по-малко.

7. подпомагане за първо дете - да има някакъв праг за възраст - примерно над 23 (циганите дали ще издържат до тогава за първо дете?? :lol: ) в какво да се изразява това подпомагане - най-лесно е с пари.
Но да има и други варанти - отстъпка за градини/ясли, отстъпка за първите -2-3 години на консумативи и т.н. дори за мебели за стаята на детето може да се измисли - нз сега колко струва да имаш дете - но предполагам е доста скъпо...

8. камери за засичане на скорост + записване на номер и съхраняването на всичката информация определен период от време - и сега има камери но са много малко - трябва да има из цяла България и не само на главните пътища - така ще се намали скоростта и ще се пълни хазната със глоби. - парите при правилно използване (глоби, винетки и т.н.) може да се използват за ремонт на пътищата.

9. парите от еврофондовете - трябва да използваме колкото си може повече - значи дават ни безвъзмездно,а ние не правим всичко възможно да ги вземем? - не е трудно, но не се прави - това ще се промени задължително. Те хората като видят че се използват по предназначение ще отпуснат още - какво по-лесно от това?

10. за замеделиетео - по-достъпно кандидатстване за всички - без пустеещи земи (както казаха вече). Залесяване - ударно и то в цяла България. Поправка на тъпи точки от законите - споменте си пожара във Витоша - нямало право да се изнесе повалената дървесина - страшно голямо количество а да не се използва??? WTF?? незнам точно този вид за какво може да се използва в това съсътояние - но със сигурност ще се намери за какво да се използва.

==================

USAF - казваш задължително образование за циганите - кажи ми как ще ги нараш на сила да учат? това е невъзможно..
те трябват сами да разберат, че трябва
и ето как ще стане:

- както казах вече - които иска да ходи на училище, който иска да си учи у дома (за тази идея мисля, че ще имам доста противници - повечето хродители мисля, че няма да са съгласни заради това, че една от главната идея на задължителното посещаване на училище е социализацията - но за това казах да бъде за 5 клас и нагоре - всъщност и сега който иска може да бъде в самостоятелна форма на обучение, така че не вижда пречка..) може да има 1-2 години отрицателен ефект от това защото доста няма да успеят да вземат матурите (няма да са учили) но след това другите ще разберат че трябва.

Но в момента в по-голямата част от училищата не се учи.. висят по цял ден във фейбук и по кафетата.. нека сами да разберат, че трябва да учат иначе няма да завършат.

Нека някои който е родител да каже дали е съгласен на тази идея - ходенето на учлище да не е задължително - матури след всяка година по всеки предмет.

- без средното образование да не може
книжка за кола и мотор
помощи за деца (айде сега да ги видим циганите)
помощи за безработица (като не сте учили какво очаквате ?)
и друго "екстри".

Как можах да забравя едно много важно нещо в сферата на образованието (1-12 клас)
безплатно (много евтин) спорт - всеки да има избор:
задължително:
- футбол
- плуване
- карате или друго бойно изкуство
- бокс, кик бокс

цел - изразходване на енергията която е в повече. Спорта изггражда личност и начин на мислене (особено бойните), може да се конторлираш, да мислиш, да си спокоен е сложни ситуации.

необходимата екипировка да е безплатна (в началото поне за социално слабите - двамата родителис малки заплати, един от двамата без работа, или за дете сирак).
треньорите по тези спортове да са към училищата (може един да е за няколко учлища - може да се правят групи между деца от различни учлища)
състезания с хубави награди.

безплатно могат да се възползват тези които са завършили успешно миналата година с успех над 4,50 (примерно - колкото и сега е за стипендията).

за стипендиите - да се увеличат - и без това ще спаднат с повече от 30 процента получаващите ги такива (матури по всеки предмет :) ) - ако пък всички започнат да учат и не се намали процента получаващи - няма нищо, крайната цел е постигната (и то не на сила). - пари се намират.
 
Последно редактирано:
От: Ако сте мин.пресидател?

Последните постове на
USAF и nortrant са страхотни!:D
Никъде не видях връщане на КАЗАРМАТА!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Последните постове на
USAF и nortrant са страхотни!:D
Никъде не видях връщане на КАЗАРМАТА!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Никъде не видях връщане на КАЗАРМАТА!
И като върнеш казармата какво - разни комплексирани одъртяли старшини с бирени шкембета ще те карат да пребоядисваш ръждива техника, която не може да запали, да окосиш тревата, най-много един окоп да изкопаеш и да изстреляш макс. 1 пълнител патрони на АК47... е*ал съм ти и военното обучение в този му вариант (това не е никакво обучение, това е пълна простотия). Виж, ако е във варианта на Швейцария - съгласен съм, но тука нямаме пари за такива схеми като техните.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Аз лично съм против връщането на задължителното военно обучение (казармата). Всеки трябва да има право на избор. В армията трябва да присъстват само добре мотивирани и знаещи защо са там. От кръшкачи и незнаещи къде се намират полза няма и дори са опасни за останалите в случай на военно време.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

И като върнеш казармата какво - разни комплексирани одъртяли старшини с бирени шкембета ще те карат да пребоядисваш ръждива техника, която не може да запали, да окосиш тревата, най-много един окоп да изкопаеш и да изстреляш макс. 1 пълнител патрони на АК47... е*ал съм ти и военното обучение в този му вариант (това не е никакво обучение, това е пълна простотия). Виж, ако е във варианта на Швейцария - съгласен съм, но тука нямаме пари за такива схеми като техните.

Мне Казармата може да я впрегнеш ,когато има бедствия,пожари, атентати,безредици, недоволства срещу правителството и мин. пресидателя:) манифестации,митинги , наводнения и пр.
А се замисли ако имаше войска в Катуница ромите дали щяха да надигат глава?
Влизаш като пидал нежен /излизаш мъж от казармата
Пък и в казармата циганите се учат на дисциплина и респект към чуждото.
Няма да имат оръжия ,а ще строят и пазят безплатно !!!Така и занятъ ще научат!
Казармата ша се врпяга и ако има много селскостопанска продукция

п.с Казармата няма да е това ,което е било при соца!
п.с За швейцария - там май до 50 години си войник и имаш пълно бойно снаражение и винаги си готов за действия!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Никъде не видях връщане на КАЗАРМАТА!

Много пари трябват за да се направи както му е реда.. аз ако съм мин. председател не бих я върнал поне в близките 10 години до като България не се стабилизира. казармата рябва да е незадължителна.
Ако е такава - на мен ми е интерено, и може би бих се включил ако ще правя това което очаквам.

Парите за казармата по-добре да се вложат в образованието (безплатни учебници) и безплатен спорт (какъвто си избереш) за всички които учат.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ето идея за всички черни и лентяи
В затвор в предградията на Сао Пауло, Бразилия, затворниците въртят педалите на велосипеди, за да генерират електричество, за част от уличното осветление в града.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Аз да допълня нещо, че се изтървава - свързано с вътрешна сигурност-
2/3 от полицаите се уволняват - всички привилегии за пенсиониране, + нам си колко заплати отпадад. 1/3 от парите отиват за закупуване на техники, модернизиране на РПУ-тата, коли, обурдаване и т.н. + вдигане на заплатите на останалите полиации. Останалата 1/3 от парите диркетно отиват при пожарникарите(огромно уважение към тези момчета) същото като при полицаите, а останалата 1/3 отива за пара медиците, бърза помощ и гражданска защита. Създаване на спомагателни каси за тези звена + застрахователни дружества специално за тези звена.

Връщане на задължитлна казарма, момчета да станат мъже - признавам си аз не съм бил(но смятам доста добро възпитание имам точно така че аз минавам метър :D) има много хюмненца/лигавенца бе с една дума путьовците станаха много да отиват там да стават мъже. На всеки 6 месеца принудителни курсове от няколко дни за опресняване на самоподготвям, курсове по оцеляване, бойна и оръжейна подготовкана цялото население в активна възраст - стил Израел.

В училищата и Вузовете - въвеждане изучване на бойни изкуства - Вин Чунг или Крав Мага по собствен избор :D

Всички работници и ученици да започват с физ. загрявка.

За фин. система

Не съм за забраната за никакви кредитни фирми и частници - а съм за регулация и всички да са под лицензионен мониторинг не както е сега. Без тези институции няма как да се създаде модерна фин. система.
Строг мониторинг на тези институции и разбира се определи граници на маржовете

Задължително на всеки който завърши 18 години, преди да си получи паспорта трябва да изгледа този филм http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=Парите+като+дълг+част и да пише есе какви са плюсовете и минусите на кредитирането и до къде води човек ако неглижира проблема и не запознат с него

Всеки, който иска помощи да има адресна регистрация, която е с нотариална заверка. За повече от 3 деца няма да се получават помощи за всяко следващо дете. При 2ма родители неработещи директно социалните идват правят проверка защо не се работи и се издават документи с препоръчителен характер ако до 6 месеца не се вземе решение за работа, следват принудителна работа.

Увеличаване на помощите на хората в неравностойно положение с 300%, увеличени и на пенсии. МРЗ си остава същата.

А и да не забравя приемане на закон и записване в конституцията ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГЛАСУВАНЕ НА ИЗБОРИ - БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ МЕСТНИ ИЛИ НЕ
Който не е пребивал 2 години в страна от управлението на което и да е правителство при нови избори да няма право на глас.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Баси колко много неща мооже да се направят.. и то все важни...

А и да не забравя приемане на закон и записване в конституцията ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГЛАСУВАНЕ НА ИЗБОРИ - БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ МЕСТНИ ИЛИ НЕ
Който не е пребивал 2 години в страна от управлението на което и да е правителство при нови избори да няма право на глас.

какви две години? година преди изборите ако те няма - без право на глас (въпреки, че не знам как ще се докаже, че те е нямало...)

ако гласуването е задължително - май ще трябва да се купуват повече гласове :D в сравянение със сега
 

Горе