Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Firefly

Well-Known Member
Добре бе майка му стара! Какви хора има на тоя свят?! НЕДЕЛЯ Е! Събуждам се в 8:30 сутринта от раздиращ звук, сякаш идващ на метри от леглото ми, допълван от тътен на равни интервали, идващ от мятането на вече нарязантие дървета от пет крачки разстояние директно в мазата.

Трябва ли да си режите скапаните дърва пред блока, насред жилищния квартал бе?! Мислите, че ви идва по-евтино като вземете ненарязани дърва и после ме тормозите една седмица с резачката, прахосвайки половината материал и изгаряйки няколко кила бензин?!

И още по-лошото е, че изглежда има някакъв пакт за максимален тормоз на съседите и когато едната резачка заглъхне до подготвянето на следващия дънер, друга се чува на няколко десетки метра от нея, да не би да настане тишина за момент...
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Да горят в ада селяндурите дето не се съобразяват със съседите си. Като живеех на квартира имаше един селянин дето слизаше под терасата да си цепи дървата и после с една скърцаща лебетка ги качваше до 3-я етаж. Той долу цепи, жена му горе на лебетката. Цяла зима всеки ден ...
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Така е, но тази година ми прави впечатление, че има много по-малко резачки. Просто доста хора спряха да купуват дърва заради мизерията и високите цени.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Имам съсед от 4 години прави ремонт абсолютно всеки ден , още малко ще го трая :mad: :mad: :mad: :mad:

Е че то за 4 години целия вход ще се ремонтира :lol:
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Е че то за 4 години целия вход ще се ремонтира :lol:

Няма майтап не го знам какво прави, ама всеки ден пробива с бормашина ,сигурно не му остана здрава стена
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Така е, но тази година ми прави впечатление, че има много по-малко резачки. Просто доста хора спряха да купуват дърва заради мизерията и високите цени.

При нас пък е точно обратното (може би защото масово спряха парното) и сега не можеш път да си намериш покрай блоковете от камари с дърва, че и продължават да стоварват с камионите. Наистина не ги разбирам тея хора - НЕ ИМ ИЗЛИЗА ПО ЕВТИНО да си режат сами тъпите дърва, пък каквото щат да ми говорят.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Банциг се казва и самата дума звучи почти по същия начин. :)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Аз съм от другата страна - този дето вдига шум.Купих си апартамент и му правих основен ремонт (като съм спазвал часовете които не трябва да се дупчи и реже - между 2 и 4 и след 10 .Обаче имаше нагли съседи дето идват да ми се оплакват , че много съм шумял с бормашината и кога съм щял да свърша.Еми когато съм готов тогава ще свърша.Който иска спокойствие и да няма съседи - да си е купил къща в крайна сметка ,като сме в блок ще се търпим.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Аз съм от другата страна - този дето вдига шум.Купих си апартамент и му правих основен ремонт (като съм спазвал часовете които не трябва да се дупчи и реже - между 2 и 4 и след 10 .Обаче имаше нагли съседи дето идват да ми се оплакват , че много съм шумял с бормашината и кога съм щял да свърша.Еми когато съм готов тогава ще свърша.Който иска спокойствие и да няма съседи - да си е купил къща в крайна сметка ,като сме в блок ще се търпим.

След десет:) Ти нормален ли си? Дупчи се и се пробива в работно време, в 6 най късно спираш. Има деца, бебета, хората се връщат от работа ... ама на тебе какво ти пука... свърши си работата, пък за другите какво да му мисли.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Абе за ремонт по-разбирам (стига дан е продължава с години), ама да си стовариш камиона с дървата на 2 метра до блока и да почнеш да стържеш все едно си сам на света и само ти се топлиш на дърва... Ако съм някой по-долен тея дърва да съм им полял малко бензинец и да са изгорели много преди зимата, ама нали съм човек!
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Аз се чудя на тези с дървата, кое му е толкова евтиното? Значи, в нас имаме 2 климатика, които при денонощна работа зимата харчат около 40-50 лева общо. Не само че не е скъпо, а е ефективно и удобно. С дървата трябва постоянно да се занимаваш, да ги търсиш, прекарваш, складираш и да ги мъкнеш постоянно. Кое им е изгодното не мога да разбера?
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Хахах леле колко познато. Последния път стоварили 4 кубика до колата на жена ми, един с преносим циркуляр полуседнал на предния капак на фиатката весело реже и всичкия отпадък се набива в колата и радиатора :lol:

Жената по едно време ме вика слез долу, че един ми се дърви нещо. Пък тея я видели миньонче и я отсвирили. В момента в който се показах спряха да се режат дърва, с една метла се чисити колата абе мазнене страшно. Ама лошото е , че съседите почти никъде и никога не им дреме за другите особено за новодомци като нас.

А другото шоу беше ремонт отдолу и отгоре, ние по средата с дете на 2 години.............. цяло лято
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

...Кое им е изгодното не мога да разбера?
Безплатна терапия за MR - тва му е изгодното.
 
Re: От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Така е, но тази година ми прави впечатление, че има много по-малко резачки. Просто доста хора спряха да купуват дърва заради мизерията и високите цени.
И интерес на истината и аз го забелязвам тази година. По-малко дърворезачки чувам рано сутрин, а този месец, в който навлизаме (Октомври) ще е месеца, в който хората активно се подготвят за зимата.

Явно като си го сметнеш не ти излиза толкова на далавера...пък и отделно фирмите като те пържат в количеството, грам не излиза на сметка.

И при мен е така, няма почивен ден без някой да прави ремонт....абсолютни олигофрени човек, не мога да разбера какво толкова правят на една скапана панелка и то в рамките на години. Аз ако бях на тяхно място щях да се замисля за нов апартамент, ако в продължение на 3-4 години правя нещо по един и същ апартамент. Може и да не е панелка, тук има всякакви. И най-лото е, че единия кретопобобен приключи, започва другия и при него цикъла е от порядъка на няколко години. Направо живеем в някакво некадърно общество.

Не знам какво им доставя като удоволствие да си оправят апартамента с години....разбирам макс 1-2, ама 3-4, че и 5. Това е за некви любители, а не хора, които искат да живеят живот. :)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Вдигнаха цената на бензина, за това са по-малко :)
 
И на дървата знам, че са качени. Комбинацията явно не се отразява добре на пазара. Нищо, нека хората свикнат с модерните начини за отопление. Стига деградарщини от типа цял блок да пуши, защото на единия му е 10 лева по-евтино. Не че е с толкова като цяло, но взимайки всичко накуп, от суровина до нерви...то толкова може да му се върже, че и да не е вътрешно. ;)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Аз вече не ми прави впечатление тоя шум ... от сутрин до вечер се чува, дори и в момента режат!!! Между другото шумът от банциг-а е като песен пред шумът от бензиновата резачка, особено ако режат 2 бензинови резачки става купон.
 

Горе