Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Когато живеят много хора на едно място , няма как да няма нарушаване на личното спокойствие - и всеки си е прав за себе си.Единия иска спокойствие , другия иска да си нареже дървата , третия да си направи ремонта.Въпросът е че разумните същества , когато си купуват апартамент би трябвало да са наясно , че такива неща са възможни (да не кажа задължителни) , а не да мърморят като стари баби.
За още веднъж да кажа , който има претенции да е тихо , приятно , спокойно да ходи в планината в колиба.Само бръмбарчета ще жужат и живота ще е хубав.Като сте се хванали на хорото , ще играете :)))
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Когато живеят много хора на едно място , няма как да няма нарушаване на личното спокойствие - и всеки си е прав за себе си.Единия иска спокойствие , другия иска да си нареже дървата , третия да си направи ремонта.Въпросът е че разумните същества , когато си купуват апартамент би трябвало да са наясно , че такива неща са възможни (да не кажа задължителни) , а не да мърморят като стари баби.
За още веднъж да кажа , който има претенции да е тихо , приятно , спокойно да ходи в планината в колиба.Само бръмбарчета ще жужат и живота ще е хубав.Като сте се хванали на хорото , ще играете :)))

Щом ти няма да се съобразяваш с мен и не ме броиш за човек, аз ще плащам на апашите в квартала да ти пукат гумите на колата и да ти правят всевъзможни зулуми. Ти като дойдеш да ми ревеш, че аз стоя зад това ще ти кажа да го докажеш. Отделно има платени паркинги и гаражи, ако искаш колата ти да е в безопасност е хубава да е на сигурно, не да я държиш на обществения паркинг, където всичко може да и се случи. Все пак ти си си виновен, че не си взел мерки. В града стават такива работи.

Дано някой ден разбереш какво е да чакаш детето да си легне, че да си починеш 2 часа и съседа темерут да ти го буди през 5 минути с бормашината. Отделно изтрещялата жена дето не е спала от 5 месеца. Сега не разбираш ... ама сигурно ще разбереш. Пожелавам ти го искрено. :)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Интересна логика , аз ти преча с шума , ти ще пукаш гуми и ще правиш зулуми , които не само ще ми костват нерви но и най -важното пари.
И после ще обесняваш , кой бил от село ?
И да ти разясня разликата в 2та примера - в единия случай аз не вдигам шум ей така защото ми е кеф , просто искам да си свърша работа .И аз съм уморен и мен ме дразни шума ама трябва да го свърша , а в твоя си е просто простотия , да ми направиш гадно.
С твоите пожелания , по твоята глава . Цял живот от горе и от долу да правят ремонти и да режат дърва всекидневно :)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Интересна логика , аз ти преча с шума , ти ще пукаш гуми и ще правиш зулуми , които не само ще ми костват нерви но и най -важното пари.
И после ще обесняваш , кой бил от село ?
И да ти разясня разликата в 2та примера - в единия случай аз не вдигам шум ей така защото ми е кеф , просто искам да си свърша работа .И аз съм уморен и мен ме дразни шума ама трябва да го свърша , а в твоя си е просто простотия , да ми направиш гадно.
С твоите пожелания , по твоята глава . Цял живот от горе и от долу да правят ремонти и да режат дърва всекидневно :)


Вече ти казах, че няма вариант някой да ми нарушава спокойствието, защото съседите са ми културни хора, а и децата пораснаха и не ми пука толкова. С патардията си ти също ми бъркаш в джоба, защото ми нарушаваш производителността, която е пряко свързана със спокойствието.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Къде къде бяха едно време нафтовите печки пред тея дърва... всеки имаше нафтова печка че дори и по 2, дизела беше стотинки хората пълнеха с тубите че дори и с варели.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Вече ти казах, че няма вариант някой да ми нарушава спокойствието, защото съседите са ми културни хора, а и децата пораснаха и не ми пука толкова. С патардията си ти също ми бъркаш в джоба, защото ми нарушаваш производителността, която е пряко свързана със спокойствието.

Производителността ти намалявам да спиш и да гледаш телевизия ли ? Културните хора не правят ремонти , а ?
Прост народ - слаба държава!
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Производителността ти намалявам да спиш и да гледаш телевизия ли ? Културните хора не правят ремонти , а ?
Прост народ - слаба държава!

Правят ремонти през работно време, не в продължение на години до 10 вечерта, казах ти вече. И като им кажеш, че ти пречат ти се извиняват, не да ти разправят простотии за къщи.

Абсолютно!

А да. Не всеки работи с лопата! Някой можем да работи и в къщи.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Е нали работиш от вкъщи , като правят ремонти в работно време не ти ли пречат ? Аз ще се извиня за шума, ама това няма да нали шума на бормашината нито ще притъпи силата на чука нито ще скъси ремонта.И какво остава за теб - стискаш зъбки и си работиш от вкъщи с тапи в ушите :) или отиваш да ми чупиш колата като културен човек ...
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Щом ти няма да се съобразяваш с мен и не ме броиш за човек, аз ще плащам на апашите в квартала да ти пукат гумите на колата и да ти правят всевъзможни зулуми. Ти като дойдеш да ми ревеш, че аз стоя зад това ще ти кажа да го докажеш. Отделно има платени паркинги и гаражи, ако искаш колата ти да е в безопасност е хубава да е на сигурно, не да я държиш на обществения паркинг, където всичко може да и се случи. Все пак ти си си виновен, че не си взел мерки. В града стават такива работи.

Дано някой ден разбереш какво е да чакаш детето да си легне, че да си починеш 2 часа и съседа темерут да ти го буди през 5 минути с бормашината. Отделно изтрещялата жена дето не е спала от 5 месеца. Сега не разбираш ... ама сигурно ще разбереш. Пожелавам ти го искрено. :)

Така е до като не се появи някой мушморок в живота ни не можем да го разберем +1 за поста имаш от мен
 
Re: От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Това да не го е направил някой от форума хахахаха
Виж файлът 4782
Няма да се учудя яко го е направил за темата. Много е силно.

А от скоро си имам и съседи, които имат тераса, на която пекат зарзъват. :) Човек да ни се простре дрехите навън направо.
 
От: Re: От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Няма да се учудя яко го е направил за темата. Много е силно.

А от скоро си имам и съседи, които имат тераса, на която пекат зарзъват. :) Човек да ни се простре дрехите навън направо.

В нашия блок имаше такъв проблем между съседи, едните всеки ден пекат на терасата си пържоли, кебабчета...предимно мръвки, а другите до тях им правели забележка, защото им опушва простряните дрехи на простора. Онези им теглили една майна, и им казали да си купят машина-сушилня или простор-сушилник и да си простирали прането в къщи. Онези пък и казали да ходят на село да правят барбекю и конфликта станал. Тези на които прането им се одимявало, се допитали до адвокат, но адвоката им казал че нямал такъв закон който да забрани готвенето на храна на терасите. Трябвало да намерели споразумение по между си. Излиза че жалба не може да се подаде, ако някой ти дими с барбекю на терасата. Кофти работа.
 
От: От: Re: От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

В нашия блок имаше такъв проблем между съседи, едните всеки ден пекат на терасата си пържоли, кебабчета...предимно мръвки, а другите до тях им правели забележка, защото им опушва простряните дрехи на простора. Онези им теглили една майна, и им казали да си купят машина-сушилня или простор-сушилник и да си простирали прането в къщи. Онези пък и казали да ходят на село да правят барбекю и конфликта станал. Тези на които прането им се одимявало, се допитали до адвокат, но адвоката им казал че нямал такъв закон който да забрани готвенето на храна на терасите. Трябвало да намерели споразумение по между си. Излиза че жалба не може да се подаде, ако някой ти дими с барбекю на терасата. Кофти работа.

Аз тея под нас ги наредих екстра. Изкарали скарата напред извън терасата на една рамка и дима директно в моя прозорец. Бях ги помолил просто да ми казват за да затварям нищо друго. След трето неебаване да ме преодупредят една 20 литорва кофа вода реши проблема. Не ми говореха 2 седмица ама сега казват като ще пускат скарата
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Съобразяването ми със съседите е да не вдигам никакъв шум между 2 и 4 наобяд и след 10.От там натам ако някой дойде да се оплаква му казва спокойно звънкай и се оплачи на 112 да идва полиция , щом мислиш че правя нещо нередно.
Като сме си купили апартаменти и живеем с други хора ще търпим .На мен някой ако ми шуми ще търпя - съседа си е в собствения имот и може да си прави каквото иска.Който иска уединение и никой да не го дразни - къща , колиба , палатка - кой както му отърва.

Не си прав. И си случил на съседи. Ден-два-пет се изтрайват, но да къртиш и пробиваш месеци наред по нощите или в почивните дни в прекалено.
СМР-та можеш да извършваш до 20 не до 22 часа и то само в работни дни. За справка http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=133

Животът в обща етажна собственост изисква доза съобразителност и елементарна съседска култура.
Иначе прераства в малка съседска война - neighbors from hell в перифразиран вариант.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

С патардията си ти също ми бъркаш в джоба, защото ми нарушаваш производителността, която е пряко свързана със спокойствието.
Абсолютно съм съгласен с това. Имам си го същия кретен до нас (въпреки че живея в къща). Като запили с флекса и ми се губи цялата концентрация/бие ми по джоба. С такива идиоти няма оправия с културен разговор, то той ако не му прави впечатление това, няма да вдяне и от разговор. Аз това не го разбирам, какво ще спести, ако си прави сам ремонта с месеци, като може да наеме ударна бригада за няколко дни да опаткат ремонта на целия апартамент, стават и си заминават. Пълна помярщнина е това да се подлагат съседите на тормоз с месеци.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

И аз преживях същото в събота.
Преди 2-3 години пък, когато живеех на друго място, имах съседи на горния етаж, които цепеха дърва в 22-23 часа на площадката пред вратата на апартамента. Изживяването е уникално. През останалото време дънеха чалга почти денонощно. Прекрасни хора. Добре, че животът ми така се стече, че се махнах от там. Защото нито преговори, нито полиция, нито закани помогнаха.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Едни комшии в съседен апартамент също обичаха да слушат чалга, усилена до дупка. Имат право в определените часове, разбира се. Не съм се разправял с тях, но взех две големи колони с усилвател, дръпнах от нета колекцията с класическа музика Forever Classic и залепих колоните до тяхната стена. После надъних звука докрай и ги подложих на класическа терапия от 4-5 часа. Оттогава минаха няколко години. От тях чалга повече не се е чувала. И да пускат, явно го правят тихичко. Все още сме в добри отношения с тях. Цялата работа е да покажеш, че тормозът може да бъде двустранен и нервите ти са по-дебели от техните. Така проблемите се решават, а отношенията се запазват приятелски.
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Аз като рок фен им пусках редовно например Metallica и също с яки колони, макар че Cannibal Corpse щеше да е по-успешно, но самата аз не бих ги изтърпяла. Ефект никакъв. Тези хора бяха крайно ужасни и неразбрани. Не можеха да имат деца и 2-3 пъти теглиха заеми за ин витро, но пак без успех. Целият свят им беше крив. Живееха си в своя ад, опитвайки се да организират такъв и за другите. Но, добре, че това е минало за мен.
 
От: От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Едни комшии в съседен апартамент също обичаха да слушат чалга, усилена до дупка. Имат право в определените часове, разбира се. Не съм се разправял с тях, но взех две големи колони с усилвател, дръпнах от нета колекцията с класическа музика Forever Classic и залепих колоните до тяхната стена. После надъних звука докрай и ги подложих на класическа терапия от 4-5 часа. Оттогава минаха няколко години. От тях чалга повече не се е чувала. И да пускат, явно го правят тихичко. Все още сме в добри отношения с тях. Цялата работа е да покажеш, че тормозът може да бъде двустранен и нервите ти са по-дебели от техните. Така проблемите се решават, а отношенията се запазват приятелски.

Имаш репутация при първа възможност :) Тази терапия има ефект. :) По добре да им отвърнеш по този начин, от колкото да влизаш в разправии. И аз действам на принципа "Каквото повикало - такова се обадило" :wink: Само че аз лекувам азисовщината в нашия вход с електроники - Cyber Industrial, Psychedelic Trance 8) - тежката артилерия. И пак помага. :) Уредбата ми е 7+1 със мощен суб-буфер, максимална мощност 2500 W но никога не съм я усилвал на макс, защото не се стои в стаята, дъни кораво и те бие в гърдите. :)
 
От: Акцията "нарежи си дървата - ядосай съседите" продължава!

Рокът си е рок, но класическата музика е друга бира. Може да пречупи бързо дори най-закоравелия противник в комшийските войни. Особено концертите с преобладаващи цигулки. Дори аз нямаше как да издържа в стаята затова бях в далечния край на апартамента. Добре, че е големичък. Комшиите с чалгата обаче нямаха особен избор, защото тяхното е гарсониера.
 

Горе