Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: Америка или Русия?

Само да кажа, че Норвегия не влиза в ЕС защото имат много пари, ама много и това е заради огрмните залежи на петрол и газ, които имат на територията си. Ако нямаха тези залежи отдавна да са в ЕС.
 
От: Америка или Русия?

Извинявам се, че не сложих по-рано анкета.

Тази анкета не ми върши работа.
 
От: Америка или Русия?

А защо подяволите трябва да се насочваме към някой питам аз? Все на някой трябва гъза да лижем значи. Нито Русия, нито Америка! На достатъчно стратегическо място сме, че с правилните политици и държавници на нас ще ни лижат гъзовете.
 
От: Америка или Русия?

А защо трябва да се насочва към която и да е или лизането на задници се е приело с времето като константна величина. Вече зависи задника на чичо Сам или червения задник е по-сладък за съответното правителство:)
 
От: Америка или Русия?

Естония, електронно правителство и тн.
 
От: Америка или Русия?

Ама как да сме с американците бе, тоя блеки тоя е за разтрел бе, такова тъпо парче ли е бил бе, ех да му се не види, не съм го бил усетил по рано, че бил американски агент, усещах го аз, ама чак пък толкоз....

Какво общо имаме с американците или те с нас? Много сте им симпатични ли? Едва ли... с русите сме един народ, славяни, имаме много общи черти - а какви общи неща можем да имаме с боклуците американци, дето запалиха света, айде няма нужда.

За всички не пили хапчета, за раздвояване на личността или просто не са си сложили очилата:

Все в гъз....

Айде където са по ниски транзакциите разходи :D Така че бай руснак е по перспективен.

Иначе Норвегия е чудесна, но не знам колко ще се запази такава, като се влоши световната икон. конюнтура.

Сериозно си мисля че тука се плащат пари срещу всеки казал нещо различно :D

Как ме намеси в геополитически конспирации, като се говори за бизнес къде е по-добре, не коя страна да ни стане васал. Знам че си обичаш Русия. Е аз не я обичам, не обичам и САЩ. Но разликата е че едната страна има по-добри бизнес традиции.

Нортрант, точно обратното казвам Русия е добре именно заради разходите и други облаги. Най-вече добра е търговията - ние произвеждаме стоки които биха им се оказали по скъпи ако те го правят.

Единствен минус е политиката им. Аз се аругментирах, не знам дали видя - последно четох основната заплаха е именно в политчески и бизнес традиции. Това е мнението на всички компании, които са правили SWOT-а за навлизане на този пазар.

За мен най-добре е да се работи с Арабите и Китай не случайно може сме доста конкуренти в хранително вкусовия експорт!
 
Последно редактирано:
От: Америка или Русия?

Zealot, писали сме едновременно едно и също:)
 
Re: От: Re: Америка или Русия?

Казах, че може да се прави бизнес и с тях...
всичко е въпрос на договорка..там да не живеят маймуни...
братушки, братушки, но интересите на държавата са на първо място... - което е правилно и така трябва да бъде!

казваш, че по-добре е да сме със сащ...дори да е така, разликата не е космическа и бих предпочел руснаците защото ние ще загубим (или по-точно - няма да спечелим) по-малко отколкото сащ ще спечелят - което ми е идеята

САЩ са силни защото имат подкрепа..ако ги оставим да си печатат сами пари, ще видим колко са издръжливи! на бас, че не са колкото нас! :D

Хайде сега били си изкарвали зле тук при свободен пазар ако им беше зле нямаше да идват тук... Колкото интевюта съм гледал с руски туристи всичките казват че са дошли защото тук се отнасят много добре с тях и хората ги приемали добре (от пет години им трябват и визи и въпреки всичко борят на руските туристи всяка година расте.... значи не получават лошо отношение... Единствения вариянт това да се случва е в България да идват туристи мазохисти от русия... ама си мисля че ние сме мазохистите щото разправяме братушки братушки... а накрая те ни обират като стане дума за бизнес... равностойно на това което правят е ние да им продаваме най-скъпата туристическа услуга в целия ЕС и да ги задължаваме да подпишат дъгосрочни договори с гарантирани минимални посещения който да се платят дори и да не дойдат турист ... и да разпрaвяме че са ни братушки :D

А колкото до договорите всеки път са в наша загуба даже и последния по който имаме 20% отстъпка газта е пак по скъпа от втечнения газ (който струва на половина на сегашния ни газ) ... и договорите пак са обвързани с цената на петрола... което не се прави вече никъде по белите държави... газта си има своя цена на борсата и е независима

Значи тази държава ще се усети че се оправя когато ни изравнят евро субсидиите за земеделие и като ни приемат в шенген... бъдещето е ЕС, където бг бизнеси могат да проивзежда изнасят и продават свободно и някой го правят... (друг е въпроса кой ги държи тези предприятия - другари ги държат)... защото и приватизацията се случи по грешен начин в бг... ама и за това може да се изпише много

Ако някой се чуди защо така извенъж "братушките" ни смъкнаха цената на газ от нищото - ами преди няколко месеца Евро Комисията започна да разследва Газпром за злоупотреба с монополно положение е 8 бивши комунистически държави сега членки на ЕС без да ги назовава... Само евро бюрокрацията може да държи политическата класа така че да не злоупотребяват много с доверието на народа... щото бас ловя че ако не бяхме в ЕС газпром мошеха да бутнат някой друг милион на упрвляващите в момента няма значение кой са герб бсп ндсв дпс сдс и новия 10 годишен договор за газ да е на още по високи цени...

Аз не бих отписал долара и сащ само за няколко години станаха най големия производител на газ в света... в момента около техните избори интересното беше че си отварят петролните добиви на тяхна територия и двамата кандидат президенти го потвърдиха и плана 2020 за тях е да са най големия производител и на петрол в света... и бих си ориентиран бизнеса натам
 
От: Америка или Русия?

За мен най-добре е да се работи с Арабите и Китай не случайно може сме доста конкуренти в хранително вкусовия експорт!

Имахме преди прехода големи връзки и търговски взаимоотношения с арабските държави - особено с Иран бяхме много гъсти, с Ирак, Кувейт, арабските емирства, но след 1989 г. всичко се прекрати. Защо ли ? А това са богати държави в които парите бликат като гейзер и водопад. Получава се все едно газиш в злато и диаманти, и вместо да взимаш - ти ги риташ и подминаваш.
 
От: Америка или Русия?

Имахме преди прехода големи връзки и търговски взаимоотношения с арабските държави - особено с Иран бяхме много гъсти, с Ирак, Кувейт, арабските емирства, но след 1989 г. всичко се прекрати. Защо ли ? А това са богати държави в които парите бликат като гейзер и водопад. Получава се все едно газиш в злато и диаманти, и вместо да взимаш - ти ги риташ и подминаваш.

Знам какво пиша, всичко е базирано на факти, за разлика от други блуждаещи пристрастия

Арабите може да замезват с БГ овце

Бизнесмени от Саудитска Арабия харесаха агнешкото ни

Хайде както писах по рано виждам и Куул-а за същото говори

Газпром, жертва на революцията на шистовия газ

САЩ са изправени пред енергиен бум в Атлантика


Единствното оръжие на Русия, което си гарантира такова монополно положение е именно енергийните запаси. Така че умната. Както писах и от двете страни все в гъз.
 
От: Америка или Русия?

русия е християнската държава,която ще извади отново света от дупката на 3-тата световна война,лошото е,че западняците не могат да разберат,че русия не е враг,а приятел. от тук идват и нашите страдания-намаляване на руското влияние на балканите,по най-различни начини и най-вече чрез намаляване на славяните на балканите и увеличаване на шиптери,турци,цигани.това става чрез икономически лостове унищожаване на икономиката,липса на образование,здравеопазване,увеличаване погребалните агенции и т.н.дори четох че пътят на македония бил съединение с българия,като изход от повишената шиптерска раждаемостл
 
С Кувейт още сме в добри отношения и там и в момента има доста български лекари, най бялата от арабските държави... въроса е че почти няма с какво друго да ги заинтригуваме... можеби някакви храни... те там имат много слънце а петрола им ще свърши но са перфектни за соларни технологии но в тази ниша играят китайците който в поседните години се научиха как се правят такива неща ..

За емирствата незнам там строителсвото доста вървеше... само че като ни знам нивото на новото строителство ако бяха отишли наши стоители там можеше за края на някой проект да им отрежат главите... това че имат пари не значи че ще позволят да ги цакат пишма строители...
 
От: Америка или Русия?

русия е християнската държава,която ще извади отново света от дупката на 3-тата световна война,лошото е,че западняците не могат да разберат,че русия не е враг,а приятел. от тук идват и нашите страдания-намаляване на руското влияние на балканите,по най-различни начини и най-вече чрез намаляване на славяните на балканите и увеличаване на шиптери,турци,цигани.това става чрез икономически лостове унищожаване на икономиката,липса на образование,здравеопазване,увеличаване погребалните агенции и т.н.дори четох че пътят на македония бил съединение с българия,като изход от повишената шиптерска раждаемостл

Здрасти, ти намери къде се намешиш в поредните редения за русия.

Народа може и да не враг, но бизнеса и държавата са точно такива - не е трудно да разбереш или си на на натурално стопанство с независимо ел. снабдяване опосредствено чрез ВЕИ, и си на хибридна кола живеещ в планината до поточе :) Ако е така браво :)
 
От: Америка или Русия?

За мен най-добре е да се работи с Арабите и Китай не случайно може сме доста конкуренти в хранително вкусовия експорт!
Как да работим с арабите, като сами ги изгонихме?! Нали все гледаме да ухапем ръката, дето ни храни?!

можеби някакви храни...
Точно в храните ни е силата. И точно с храните ги изгонихме.
 
От: Re: Америка или Русия?

С Кувейт още сме в добри отношения и там и в момента има доста български лекари, най бялата от арабските държави... въроса е че почти няма с какво друго да ги заинтригуваме... можеби някакви храни... те там имат много слънце а петрола им ще свърши но са перфектни за соларни технологии но в тази ниша играят китайците който в поседните години се научиха как се правят такива неща ..

За емирствата незнам там строителсвото доста вървеше... само че като ни знам нивото на новото строителство ако бяха отишли наши стоители там можеше за края на някой проект да им отрежат главите... това че имат пари не значи че ще позволят да ги цакат пишма строители...

Дори и със Сингапур сме в добри отношения а няма и как да не сме. Правени са по наш модел и не случайно сме 1вата д-ва признала тяхната суеверност и не случайно в Сингапур нашето посолство не плаща пари.
Синагапур е може би най-перфектния пример за възползване от геостратегическо влияние, спокойно и ние може стане такава сила, нищо че сме малки те и Швецарците са малки но ...
 
Re: От: Америка или Русия?

Как да работим с арабите, като сами ги изгонихме?! Нали все гледаме да ухапем ръката, дето ни храни?!


Точно в храните ни е силата. И точно с храните ги изгонихме.

Може ли подробности... да не би пишман бизнесмени да са се опитвали да им пробутват боклуци в началото на прехода - признавам си че не съм следил какво се случило точно с търговията ни с арабските държави
 
Re: От: Re: Америка или Русия?

Дори и със Сингапур сме в добри отношения а няма и как да не сме. Правени са по наш модел и не случайно сме 1вата д-ва признала тяхната суеверност и не случайно в Сингапур нашето посолство не плаща пари.
Синагапур е може би най-перфектния пример за възползване от геостратегическо влияние, спокойно и ние може стане такава сила, нищо че сме малки те и Швецарците са малки но ...

Трябва да си много гъвкав но да може... мен за сингапурците ми беше интересно че веднага като има бизнес ниша гледат да се набутат... :)

Значи като клонираха овцата доли и по света се плъзнаха новините че следващите стъпки ще са клониране на хора както и дебат дали е морално и етично това и докато назапад спореха съчетано с наличието на консервативно религиозно мнозинство... Сингапур прилапаха тех компаниите който искат да работят в областа на клонирането, стволните клетки, отглеждането на органи итнт...
 
От: Re: От: Америка или Русия?

Може ли подробности... да не би пишман бизнесмени да са се опитвали да им пробутват боклуци в началото на прехода - признавам си че не съм следил какво се случило точно с търговията ни с арабските държави
Писах го тук някъде пролетта май. Не мога да го намеря с търсачката.
Арабите дойдоха на крака в началото на прехода и искаха кетчуп. Носеха и рецепти. Количествата бяха за цялата зеленчукова реколта на Североизточна България.
Но искаха да е за тяхната кухня, с техните подправки. Като предлагаха или да ни дадат подправките, или да ни дадат семената и ние да ги произведем.
Нашите делибашии, стиснали пълни складове с консерви, им рекоха: Ние това произвеждаме, това продаваме!
(Ако искате - купувайте. Не ни губете времето.)
 

Горе