[Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

ЕС vs. Русия


  • Общо гласове
    48
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

И на мен много неща в ЕС не ми харесват, но избора ЕС или Русия е като избор между нагнила ябълка и лайно.


Ти може би толкова ще се погнусиш, че ябълката не е перфектна, че предпочиташ лайното.
 
Последно редактирано:
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Може да ви се струва странно, но най-голяма полза от съществуването на такава фалшива организация като ЕС имат Америка и Русия
Повечето членки на ЕС са в надупена слугинажна поза
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

И между надупването са и най-богатите страни в света.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

И между надупването са и най-богатите страни в света.
И? Те и без ЕС са били богати.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Преди да влязат в ЕС, почти всички са били сринати до основи от войната и задлъжняли за няколко поколения напред.


Западна Европа прегръща демокрацията и капитализма, а Източна Европа диктатурата и социализма/комунизма/планова икономика.


Западна Европа процъфтява, а Източна фалира без изключение.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Приятел, Източна Европа е харизана на болшевиките от западните демокрации победителки във войната, нищо не прегръща сама. Няма държава, в която комунистите да са дошли на власт без преврат. Не виждам кой тук е тръгнал да защитава социалистическата икономика? Не съм прочел такова нещо, не знам ти какво и как четеш. Едно нещо обаче пропускаш, Западна Европа е един балон под налягане, който беше изцеден демографски. Като ви чета приказките на двамата с математика и все едно слушам някой комисар от от неразрушимия социалистически рай. НЯМА вечни неща и вечни системи, капитализмът се изчерпи, като донесе финансово благоденствие, но дефакто разруши Европа. Напомня ми една болест, която прави лудия щастлив, но накрая го кара да се самоубие скачайки от мост.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

6183_10201072987133460_2036125634_n.jpg


8)
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Приятел, Източна Европа е харизана на болшевиките от западните демокрации победителки във войната, нищо не прегръща сама. Няма държава, в която комунистите да са дошли на власт без преврат. Не виждам кой тук е тръгнал да защитава социалистическата икономика? Не съм прочел такова нещо, не знам ти какво и как четеш. Едно нещо обаче пропускаш, Западна Европа е един балон под налягане, който беше изцеден демографски. Като ви чета приказките на двамата с математика и все едно слушам някой комисар от от неразрушимия социалистически рай. НЯМА вечни неща и вечни системи, капитализмът се изчерпи, като донесе финансово благоденствие, но дефакто разруши Европа. Напомня ми една болест, която прави лудия щастлив, но накрая го кара да се самоубие скачайки от мост.


Хората си живеят по-добре от нас и това е.

Както и да го гледаш при тях намаля населението и при нас също. Причините сигурно са различни. Но всякакъв опит да се решат тези проблеми водят не до решение, а до задълбочаването им.

Така, че просто се примири че България сигурно ще изчезна от картата някой слънчев ден и спри да пишеш глупости по форумите, щото така фактически ускоряваш процеса. Т.е. ти за себе си може да се опитваш да решиш проблема, но това води до неговото задълбочаване, а не до неговото решаване - де факто,

Най-вероятно някой ден Западна Европа може и да стане мюсюлманска, може и да изчезне, но както казах това ще ни застигне нас по-бързо, щото сме много по-бедни. А хората не може да ги вържеш и да им кажеш да седят в България при голямата мизерия, като могат да си хванат самолета и да отидат някъде на уредено място и да си живеят живота а не да се занимават с глупости, с комундета и националисти.

Така, че приеми факта, че след като ти се възнесеш в небето има няма и след 200, може и повече годинки и България ще дойде при теб там горе на небето. Приеми факта че дори и ти да си мислиш, че руснаците решават проблема, те не го решават, просто го отлагат като си вкарват мюсюлманска работна ръка от съседните републики - точно както Англия, гастербайтерите в Германия и пр.


И накрая капитализмът не се е изчерпил. Капитализмът си цъфти и си върже и процъфтява.

Хубавото на социализмът, национализмът, комунизмът и другите подобни доктрини е че практически са нереализируеми. Лошото е, че има идиотите, които продължават да експериментират с налагането им. Мадуро е класически пример във Венецуела. Ефектът е че винаги се получава едно и също. Като гледам Венецуала все едно виждам България през 80-те. Тъпака щял да въвежда забрана колите на старо да не се продават по-скъпо от новите коли. Интересно ми е колко от вас си спомнят през 80-те години за да си купиш нова кола се чакаше ред от 10-15-20 години и след като си купиш нова кола веднага ти правеха оферта да ти я купят на 2 пъти по-висока цена отколкото е в магазина. Така, че колите на старо струваха повече отколкото новите коли. Не съм сигурен дали някой нормален човек може да разбере логиката. Но винаги така се получава.


Така, че всички опити да се построи нещо различно от капитализъм свършват с провал.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Мисля, че се предоверяваш на този капитализъм. При капитализмът няма човещина. За него не е проблем ако умрат хиляди и се натровят много декари земя (далече от у нас), за да могат 10 човека да реализират големи печалби и да отворят 100 работни места с добри заплати. При капитализмът големите фирми правят каквото си искат и нареждат на правителствата какво да правят (не обратното). Те си взимат каквото искат като природен ресурс на безценица (пример: златните ни мини задигнати от "Денди Прешъс") и си пробутват некачествената стока чрез държавни бюрократи (пример: парите, които държавата ни плаща на Microsoft, както и парите наливани във фармацията за ваксини). Капитализмът в повечето случаи се захранва от фантомната банкова система, която дава несъществуващи пари. Това причинява рязко покачване на цените (нали и лихвата по кредитите трябва да се начисли в цената) и ако няма кой да купува, народът чрез данъците се чуди как да спасява алчните банкери, които са финансирали този бизнес с несъществуващи пари. Обществото няма интерес от това шепа хора да стават по-богати и още по-богати, а те все по-бедни. Досега МВФ се е доказал като унищожител на икономики (дава ти 100лв, а срещу това иска да си унищожиш икономика за хиляди), така че е крайно неразумно една държава да се занимава с тях ако иска да оцелее.
Световната финансова криза, която продължава да се задълбочава, е плод на капитализма. Когато започне капитализмът създава някакви илюзии за прогрес и развитие, но постепенно почваш да усещаш тежестта му и да ти излиза през носа. Май, по-назад в темата беше сравнен с наркотик. Намирам това сравнение за много уместно.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Unwise, леко си далече от капитализма като същност. Чудесно описа крони капитализма (срасването на държава с едрият капитал - няма казвам какво му се вика преди години но всеки се сеща сам аз му викам социалистически-фашистки но е прието като държавенкорпотативизъм). И този крони капитализъм съвсем скоро ще фалира - държава е озурпирала всичко и се продава на лобизма и задлъжнява за капак - никъв капитализъм само един голям социален БАЛОН!
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

@Unwise - това привидно звучи правилно, но реално е пълна глупост.


Няма по-добра икономическа система от капитализма. Това са фактите. Всички социалистически/комунистически страни фалираха, а задапдноевропейските развити капиталистически общества процъфтяха.


Хората в развитите капиталистически страни са по-щастливи, по-здрави и по-богати от всички останали. корупцията е на ниски до средни нива, законите се прилагат за всички и има върховенство на закона.



Покажи ми тази система, при която хората живеят по-добре ако можеш. Няма такава просто.


Капитализма не е перфектен, както и хората не сме перфектни, но е най-доброто с което разполагаме.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Хората си живеят по-добре от нас и това е.

Както и да го гледаш при тях намаля населението и при нас също. Причините сигурно са различни. Но всякакъв опит да се решат тези проблеми водят не до решение, а до задълбочаването им.
Живеят си "по-добре" е относително понятие. Човек може да е щастлив с много, и с малко. Разсъждаваш като материалист-фундаменталист (сиреч комунист). Никога либералния Запад не си е поставял за цел да предотврати изчезването на европейците. Напротив, това е негова цел и политика - белият европеец е виновен за всичко на тоя свят.

ака, че просто се примири че България сигурно ще изчезна от картата някой слънчев ден и спри да пишеш глупости по форумите, щото така фактически ускоряваш процеса. Т.е. ти за себе си може да се опитваш да решиш проблема, но това води до неговото задълбочаване, а не до неговото решаване - де факто,
Имах куче, което беше по-умно от теб. Другият път като си болен, просто не се лекувай, щото видиш ли, ще се разболееш още повече.

Най-смешното е, че не можеш да схванеш, че една система която дефакто унищожава физически приемниците си не може да е нито добра, нито успешна. Ти и собствените си родители ще продадеш за две консерви русенско варено, жалка история.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Човек може да е щастлив и с много малко, но почти винаги хората, които имат много малко са крайно бедни и нещастни.

Ти ако искаш децата ти да растат в мизерия продължавай със същия начин на мислене.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Не ти говоря за много малко и мизерия. Говоря ти за материална презадоволеност, която е характерна за западните общества. Щото за вас това е мерилото явно. Не съм от богато семейство и съм живял скромно през детството си. Ау, и да, бях щастлив. Учили са ме да ценя и малкото и да търся щастието извън дрънкулките.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Ред, прав си, давам справка пирамидата на Маслоу. Повърхността е на 1-вото ниво за жалост масово в БГ то не е задоволено в про пазарните страни(развитите) те са над него. Това не е лошо просто са си го изработили.
Ние ако по малко мрънкаме и не сме такива песимисти може и нещо добро родим. Преди време гледах за Колумбия некви крайни квартали - там глад мизерия - по голяма от БГ но хора до един масово щастливи. Ние имаме като придобивки лични и социлани много повече от половината свят, но сме най-мизерните и нещастника като усещане и мисли - ей това е най-големият парадокс......
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Не ти говоря за много малко и мизерия. Говоря ти за материална презадоволеност, която е характерна за западните общества. Щото за вас това е мерилото явно. Не съм от богато семейство и съм живял скромно през детството си. Ау, и да, бях щастлив. Учили са ме да ценя и малкото и да търся щастието извън дрънкулките.


Тва със скромността го разправяй на децата си като порастнат и искат да учат в хубаво училище или им трябват пари за кола, къща или недай си боже здравословни проблеми.
 
От: От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Тва със скромността го разправяй на децата си като порастнат и искат да учат в хубаво училище или им трябват пари за кола, къща или недай си боже здравословни проблеми.
Бла-бла-бла. Щото тия неща ей така по дефолт се случват, като не си в България, нали? С какво друсаш?
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Точно по дефолт стават на Запад. 3 милиона българи вече избягаха на Запад и се интегрираха без проблеми.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Човек може да е щастлив и с много малко, но почти винаги хората, които имат много малко са крайно бедни и нещастни.
Само аз ли виждам в това изречение противоречие?

Октоберфест мога да си направя и под явора в двора.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Трудно се обяснява на човек, че богатството не се изразява в притежанията, които утре може и да нямаш. Има много по-ценни неща, които трудно могат да ти отнемат, както и неща, които дори да паднеш до нулата, могат да те привдигнат.
А когато имам деца ще се постарая да не тънат в луксозно слабоумие, т.е. това, което се пропагандира масово като просперитет.

Май, много се отклонихме от темата. Можем да пуснем една за това как разбираме просперитета.
 

Горе