Предлагам: Анкета във връзка с конкурсите

Да се въведе ли минимален праг за нагардата в конкурсите за лого дизайн и не само?

  • Да и той да е не по-малко от 100 лв.

    Votes: 17 30.4%
  • Да не по-малко от 150 лв.

    Votes: 8 14.3%
  • Не, по-добре да не се организират кокурси, ако ще се въвежда праг

    Votes: 10 17.9%
  • Друго

    Votes: 5 8.9%
  • Всичко да остане както си е

    Votes: 16 28.6%

  • Общо гласове
    56
Аз пък да ви издам една тайна, че в тези конкурси не всеки път се избира най-доброто предложение за победител, а това което харесва на клиента според вижданията му. Някои клиенти си нямат и малка представа от лого дизайн. Така че е силно казано, че се избира най-добрия претендент в състезание.
 
Най-доброто лого спрямо кого. Нима най-продаваната храна примерно хамбургер от макдоналдс е най-здравословна, напротив. Аз за това когато пусна такъв конкурс, се допитвам до таргет групата ми която ще ми е евентуален клиент, разбира се че някои не одобряват моят избор, но той така или иначе не е насочен към тях.
Аз също си направих изводите от анкетата и произходилите от нея дискусии за което съм благодарен на @Websolut

П. С. Дизайнерите или по общо - творческите хора не разбират от бизнес и ценообразуване.
 
Аз пък да ви издам една тайна, че в тези конкурси не всеки път се избира най-доброто предложение за победител, а това което харесва на клиента според вижданията му. Някои клиенти си нямат и малка представа от лого дизайн. Така че е силно казано, че се избира най-добрия претендент в състезание.


Те и на конкурсите за красота не избират най-красивите претендентки, ама там е друга бира.:D
 
П. С. Дизайнерите или по общо - творческите хора не разбират от бизнес и ценообразуване.

Абсолютно си прав. Затова участват в конкурси за 50лв. Но с времето всичко се учи :)

Установихме, че логото няма значение какво е, и че трябва да се оценява на квадрат. А да, под 50лв. е "немислимо", над 150 за некъф "артистичен надпис" е абсурдно :D

Чакам момента, в който следващия предприемач ще каже, че трябва ние да си плащаме, за да участваме. :D
 
50 стотинки за пиксел. Срещу 50 лева се предоставя завършено лого с размери 100 пиксела. :D Който иска по-голям формат, доплаща за пиксел. Решавате проблема с картела и ниската цена. :D
 
Последно редактирано:
50 стотинки за пиксел. Срещу 50 лева се предоставя завършено лого с размери 100 пиксела. :D Който иска по-голям формат, доплаща за пиксел. Решавате проблема с картела и ниската цена. :D
Идеално, ето търговски подход, като на женски пазар - на кило:D
 
50 стотинки за пиксел. Срещу 50 лева се предоставя завършено лого с размери 100 пиксела. :D Който иска по-голям формат, доплаща за пиксел. Решавате проблема с картела и ниската цена. :D

Мен ме устройва напълно, добре че са жените във форума за да намерим златната среда :)
 
Моето мнение е, че нещата трябва да си останат каквито са си. Цената си се регулира сама на чисто пазарен принцип. Аз направих един конкурс за 50 лева и останах крайно доволен от продукта, които получих. Включително имаше още няколко предложения, които не спечелиха, но също бих използвал.
Всеки дизайнер сам следва да си направи преценката дали цената, която се предлага покрива разходите, които е направил и ще спечели ли нещо отгоре, с оглед и на това, че не е сигурно, че ще победи. В сферата, която работя и аз не се хвърлям на всяко предложение, само и само да се работи нещо. Преценяваш прихори, разходи, рискове, възможности и ако сметката излиза участваш/приемаш. Някой работел за много ниски пари - ОК, това почти сигурно ще рефлектира върху крайния продукт. Клиентът да му мисли...
Хората, които пускат конкурси с времето сами ще разберат, че за да получат добър резултат ще трябва да се бръкант по-дълбоко. И защо да няма стока за всички - имаш малък бюджет, има дозайнер, който въпреки това ще направи лого. Колко ще е добро то вече е субективно. Искаш лого за 1000 лв., добре нека има и такава ниша, не виждам нищо лошо.
Иначе няма как да накарате купувач, който много харесва даден телефон и може да си го купи за 500 лв., да даде 700 само защото 500 лв. са прекалено малко.


Чакам момента, в който следващия предприемач ще каже, че трябва ние да си плащаме, за да участваме. :D

То не стига, че се упражнявате на наш гръб, че и пари искате :D
 
И да стане по прегледно, това са 100px синьото квадратче. ;)

WcjhPIm.jpg


П.П. Запитвали ли сте се, защо в България не може да се печели добре както другите държави от реклами в клипове и в сайтове.
 
Последно редактирано:
И да стане по прегледно, това са 100px синьото квадратче. ;)

WcjhPIm.jpg
В бекграунд от 300 пиксела квадратчето изглежда като 30 пиксела. Май само фавиконката предлагаш. :D

100 пиксела:
avatar.63912.100x100.jpg
 
В бекграунд от 300 пиксела квадратчето изглежда като 30 пиксела. Май само фавиконката предлагаш. :D

100 пиксела:
avatar.63912.100x100.jpg

Не аз го предлагам :).
Синьото квадратче е 100px , a тази снимка е 10000px или 100px x 100px.
 
50 стотинки за пиксел.
Ти когато спечелиш конкурс векторните файлове пращаш ли ги ?

Конкурсите за лого ...само ги миришем.
Реално ги разглеждам за да видя какво са направили @Websolut , @stoineff и още един-двама.
@Websolut мнението ми е, че твоите "колеги" дефакто искаха да те накарат да не участваш в конкурси за 50 лева - никой не го е еня какво мислят клиентите.
Огледайте логотата - 50-60% са като от логогенератори. А напоследък имаме и мега-гига-хиперхитовата услуга анимирано лого. :)
 
В бекграунд от 300 пиксела квадратчето изглежда като 30 пиксела. Май само фавиконката предлагаш. :D

100 пиксела:
avatar.63912.100x100.jpg

Точно пък с това да излезнеш като пример, дето по всяка вероятност си го взела от някой онлайн фотоедитор като този няма как да стане. Ако не пращаш векторни файлове, то е ясно защо според мен. Я кажи на мен (аз понеже съм глупав и не разбирам) как се обръща разтерно във векторно изображение? Първо според мен трябва да поназнайваш някакви базови неща преди да претендираш да си Графичен дизайнер и да искаш конкурси за по 500 лв. ;)
 
.....
Синьото квадратче е 100px , a тази снимка е 10000px или 100px x 100px.

Уточнението успокоява малко... ;)

@WPNewbie, естествено, че изпращам необходимите формати, както и тези за печат.
 
Точно пък с това да излезнеш като пример, дето по всяка вероятност си го взела от някой онлайн фотоедитор като този няма как да стане. Ако не пращаш векторни файлове, то е ясно защо според мен. Я кажи на мен (аз понеже съм глупав и не разбирам) как се обръща разтерно във векторно изображение? Първо според мен трябва да поназнайваш някакви базови неща преди да претендираш да си Графичен дизайнер и да искаш конкурси за по 500 лв. ;)

Примерът, който съм ползвала, е в размерите. За визуална представа колко са 100 пиксела в действителност.
 
Последно редактирано:
Примерът, който съм ползвала, е в размерите. За визуална представа колко са 100 пиксела в действителност.
Примера ти не е 100 пиксела, а е 10000 пикселa. Което по твоето предложение ще струва 5000 лв. :)
Пр. Монитор с резолюция 1920 х 1080 има 2 073 600 пиксела.
 
Последно редактирано:
Примера ти не е 100 пиксела, а е 10000 пикселa. Което по твоето предложение ще струва 5000 лв. :)

Примерът ми беше фокусиран върху 100 пиксела завършено лого, за да разведря малко темата. :)
 
Темата става все по-забавна :D

Но да, реално гледаме px² Ако го слагате на камион, не знам.
 
Примера ти не е 100 пиксела, а е 10000 пикселa. Което по твоето предложение ще струва 5000 лв. :)
Пр. Монитор с резолюция 1920 х 1080 има 2 073 600 пиксела.
А ако обещая да използвам логото само на телефони ще има ли отстъпка ?
Обаче пък на жената телефона е с по-голяма разделителна способност от твоя монитор - 1440 px х 2560 px - за там дали мога да искам още отстъпка, че то 10х10 ще е като точка в края на изречението ... :)
 

Горе