Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магазин

От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Фризьорът каза. Хау!
 
От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн ма

Фризьорът каза. Хау!

Кога съм казал пък че съм фризьор? А-а-а... Или ти съдиш по това, че те правя равен със земята? Ясно, ясно...

bgkulinar - ти също си ми много интересен... Кой аджеба ще тръгне да търси в ИНТЕРНЕТ за КРУШКИ?! За чий чеп му е да прави СЕО ?! Че и пари да хвърля?! Едва ли конкуренцията за 'крушки' е толкова жестока... С 1000 лева за AdWords може да направи само едно голямо дарение на Google и неговите миниони. По-добре на мен да ги дава тия 1000 лева - всеки ден ще викам с цяло гърло по няколко часа на ден на центъра на Пловдив, и ще раздавам листовки - файдата ще е по-голяма!

По-добре да наблегне на офлайн рекламата, както съм му писал на лично съобщение. Повечето тука затова няма да прокопсат - щото научават нещо, каже го някой и после всички му пригласят - AdWords, та AdWords... Нека 1 месец да пробва с моята тактика и 1 месец да пробва с тактиката на bgkulinar, да видим кога печалбите ще са по-големи. Който казва, че сайт трябва да се рекламира само онлайн е пълен пещерняк!

Иначе евала на пича, щото той е най-хитър - за 5 крушки и една топка ще получи супер добри идеи и съвети.

P.S

За СЕО маниаците ще кажа едно - според ЖижиБижи keyword tool (демек на Гугъл инструмента за търсенията) за "крушки" има 1 200 000 търсения на седмица!!! Да не вземете да ми повярвате? В глобален мащаб е около 6600 на месец, а за 'енергоспестяваща крушка' има не повече от 100 на месец. Файда от СЕО питам аз? Освен да напълни гушката на някой оптимизатор, друго няма да направи.

Аз съм чичо х'Коледа. Ай сиктир!
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

папагал в бръснещ полет...
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

лети, лети :)
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Пичове не се палете
Само за статистиката да кажа, че вече има две сериозни заявки за мини състезанието
Поздрави
 
От: От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлай

bgkulinar - ти също си ми много интересен... Кой аджеба ще тръгне да търси в ИНТЕРНЕТ за КРУШКИ?! За чий чеп му е да прави СЕО ?!
Къде прочете написано от мен предложение да си прави СЕО (не че не е задължително, но темата е за реклама).

По-добре да наблегне на офлайн рекламата, както съм му писал на лично съобщение.
Офлайн реклама на онлайн бизнес? ТИ СЕ ШЕГУВАШ! Първо офлайн рекламата е зверски скъпа, а за онлайн бизнес е супер неефективна. Да не говорим, че 1к лева пускаш един спот за седмица в някое провинциално радио и после какво?

Явно а теб 1к лева са много пари, но за бизнес са малко, дори нищожно малко.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Остават само 30 часа до края на приемането на офертите.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Що не сложиш в сайта малко скъпи и луксозни лампи
 
От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн ма

Що не сложиш в сайта малко скъпи и луксозни лампи

Много главоболия са това защото хората едва ли ще дадът 200лв за луксозна лампа без да са я видели, а и после при транспорта ако я батишат ходи се оправи кой крив кой прав
 
От: От: От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на о

Офлайн реклама на онлайн бизнес? ТИ СЕ ШЕГУВАШ! Първо офлайн рекламата е зверски скъпа, а за онлайн бизнес е супер неефективна. Да не говорим, че 1к лева пускаш един спот за седмица в някое провинциално радио и после какво?

Явно а теб 1к лева са много пари, но за бизнес са малко, дори нищожно малко.

Офлайн рекламата била зверски тъпа, а? Кажи го на FullTiltPoker.net , които рекламират в БТВ, кажи го на Sportal.bg , които рекламират в Диема, кажи го на Sportingbet, които рекламираха по Диема и Ринг... Освен това офлайн реклама не значи задължително реклама по радиото. Аз му предложих да прави най-обикновени хартиени листовки. 80% от тях ще се хвърлят на момента, ама може и някой да захапе, що да не? Аз имах идея да правя календари - и това ли е тъпо? Рекламна тениска, химикалка или шапка, или пък реклама върху захарче би била доста по-добра, отколкото счупеният AdWords. И знаеш ли защо? Защото българина все още се страхува да цъка по реклами, защото си мисли, че отсреща го чака вирус! Е т'ва е! Ако видя химикалка или запалка бих си записал сайта на телефона и бих го разгледал после!

Ето затова българина тъне в тинята - щото е като кон с капаци! Гледа само напред и т'ва е! Не знае че има ляво и дясно... Големите са станали големи, защото са пробвали абсолютно всеки един метод, който е известен, или който са си измислили. Карайте си вие с AdWords-a, а аз ще си напечатам 10 000 флайера, химикалки или запалки и ще ги раздавам безплатно на морето! Или пък ще напляскам рекламни тениски и ще ги давам за левче! Дреме му на някой, к'во пише на тениската! Щом я е взел за един лев, значи е тарикат, значи е най-големият! И щом е само за един лев и гъза да си избърше - пак ще има полза!
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Онлайн рекламата е неефективна точно защото е евтина. Не случайно преди време са казали "Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща". Ако искаш нещо истинско, то трябва да му платиш реалната цена. Ако се тарикатиш и гледаш да минеш метъра, тогава просто ще си дадеш жълтите стотинки и ефективност 0,000000000000000001%.
Моята препоръка също е офлайн реклама. Най-добре по вестници и списания. Е, в последно време почти никой не чете, но в едно списание на тема за дом/семейство можеш лесно да пробуташ реклама. Там биха се заинтересували от твоя магазин (до колкото си спомням, преди около десетина години точно чрез списания и чат-пат вестници се наложиха на пазара сегашните големи български сайтове) Като видят рекламата в списанието, ще се сетят, че им трябват крушки, ще влезат в сайта, ще разгледат, ще си харесат, ще се обадят по телефоните и уж онлайн бизнес, а договорката и разплащането ще си стане напълно офлайн, т.е. по начин вече познат, следователно - удобен.
Браво за магазина с крушките и успех. Остави останалите да се опитват да си правят по една продажба на месец, а ти си наложи магазина в писмената медия. Там е умерено евтино (но не и по 1ст за хиляда показвания), а аудиторията е таргентирана, тъй като списанията си имат постоянна аудитория с конкретни интереси за разлика от болшинството сайтове в мрежата, чиите 80-90% от посещенията са хаотични, т.е. от търсачките (казано с прости думи, едва 10-20% от посетителите на повечето сайтове са гарантирано полезни).
 
От: От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлай

Много главоболия са това защото хората едва ли ще дадът 200лв за луксозна лампа без да са я видели, а и после при транспорта ако я батишат ходи се оправи кой крив кой прав
А, дават се, има доста хора с пари на които им е по удобно вместо да обикалят магазините и да се чудят за каква дрънкулка да си ръснат парите, да си седят перд компютъра и разглеждат някой луксозен сайт с луксозни стоки. После ще го обсъдят с приятели/приятелки (правят ти реклама), и накрая ще купят 2-3 полилея за детската, хола, спалнята...
Няма да има много продажби ама при такива луксозни стоки от цена се докарва.
Естествено ще ти трябва наистина много лъскав и стилен дизайн.
Нещо като това предполагам: http://www.avangardlighting.com

А за транспорта не му мисли. Задължително пращаш с ЕКОНТ с включена застраховка. Не е скъпа, за 200лв лампа да е 2-3 лева. Ако се счупи ЕКОНТ ти плащат. Клиента ще е леко недоволен, ама ще му пратиш друга.
Иначе си е ташак работа да продаваш някакви обикновенни крушки за 5лв през интернет. Някак си е глупаво. Тя доставката ще е по слкъпа.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Доста години съм се занимавал и с офлайн реклама, но не съм рекламирал онлайн продукти и магазини но нищо не пречи да се пробвам.
10 000 календарчета за новата година (мисля да пусна календарчета за да намалиме процента на изхвърлените рекламни материали) ще струват около 200лв + 50лв на две промоутърки да ги раздават в центъра на София - средната цена на импресия ни идва 2.5ст по този показател сме сравнително скъпи даже по скъпи и от БГ мама(хубавото е че импресията остава в джоба ;) и може да разчиташ на вторична импресия следващата една година). Сега въпроса е колко ще ни е CTR да предположиме, че е около 20% това означава, че средната ни цена за клик е около 12ст. До тук сме по скъпи от Адлорда сега въпроса е колко ще ни е конверсията трябва да е поне около 4% за да получиме ефективност по висока от адлорда, което според мен е трудно постижимо, при около два процента можеби ще успееме да изплатим инвестицията, а под 2% сме си на загуба и единственото ни утешение е че поне сме си направили малко реклама. Хубавото е че с доста голяма точност ще мога да определя какъв е ефекта защото в момента директните посещения са ми доста по малко в сравнние с търсачките и рефералите и веднага ще се разбере имали реални влизания и продажби от рекламата.
Разбира се това са сметки без кръчмар и въпреки, че на първо четене шансовете не са много добри мисля да пробвам още повече че с адлорда не мога да похарча много пари защото просто в БГ няма достатъчно търсене по думите които продават.

Сега ще се опитам да подредя няколкото предложения които получих през седмицата по ред на пристигане и ще ги пусна в нова тема за да ги гласувате като съм готов ще пусна линк към новата тема.
Поздрави
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Като човек, които продава офлайн енергоспестяващи крушки бих предложил няколко идеи.
Добави още няколко марки крушки.При нас много се купуват тези на Osram и Тунгсрам.

Цените на Филипса са доста ниски в онлайн магазина-може да помислиш за каталог, който да предложиш на магазини, извън виртуалното пространство.

Само да спомена, че ние филипса го купуваме следно към 5 лева с ддс бройката.

Много често ме питат каква е разликата между марка "х" и марка "у".Може да напишеш и нещо в тази насока, защото видях гаранцията е 12 месеца на всички модели,а цените са различни.


Като потребител
Не ми харесва картинката(хедъра) на сайта.Седя и гледам.Гледам и се чудя.Това листо ли е?Листо с гъсеница?Или нещо друго.

Адсенс и онлайн магазин?

Ще бъде хубаво да сложиш един калкулатор.Примерно,ако имате 5 стаи по 5 крушки 60 вата и ги смените за енергоспестяващи, за 1 година ще спестите х лева.

Тотална разпродажба-това само като го чуя и първата мисъл, която ми минава през главата е, че магазина ще затваря.

"Дойдох да си купя крушка,пък то пълно с разни навигатори?Тва как се слага на ламапата?"
Сайта специлализиран ли ще бъде или тип "смесен магазин"?

Не се обиждай!Надявам се да го приемеш като градивна критика.
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Има много вярно в мнението на Иво!
Хубаво е да таргетираш именно магазините!
Доста по-добре е да имаш 20 магазина, които да зареждат по 100 крушки седмично от колкото 1000 клиента, които ще купят по 2.
ecobulb.png
 
От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн магази

Мдаа, аз бих направил така .
1-ви месец
1. Адуърдс - не повече от 120 лв
2. Стикери с приятен дизайн и две момченца да ги лепят по асансьорите, щото обикновено се сещам, че ми е изгоряла крушката като се прибирам! - 200лв
3.Бих се възползвал от факта, че магазините затварят в 18-19 и бих предложил услугата доставка след тези часове и събота и неделя - тва нали е ясно , че требе да се опише на стикера
4. Ще си брандирам автомобила за останалите пари, задължително и ще обикалям в пиковите часове, когато народа се прибира и се сеща , че е забравил да нупи крушка
2-ри месец
- Ще брандирам още един автомобил, ако нямам ще платя на някой сега е такава криза, че ще има много навити
- Ще аткувам офлайн, но не магазините , а домоуправителите на по готини и спретнати блокове с календари, запалки, химикалки и тениски дори - те имат месечен бюджет, пък и кво по-гот да им ги носят до врата
3-ти месец
Има време дотогава
 
От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлайн ма

ecobulb.png
[/QUOTE]

Направо ме уби с това с твое разрешение ще го сложа за заглавна страница на магазина, супер много ме изкефи - евалата че си отделил време да се занимаваш с магазина.

Сега да отговоря и на Иво
Хареса ми това за калкулатора веднага пускам тема ако някой може да ми го направи много е свежо.
Всичките са с една гаранция защото едно от най честите притеснения на хората е че ако се прецака на вторият месец няма да са си избили парите и за това аз им давам 12 да са спокойни.
Тоталната разпрадажба е чиста чалга ама какво да се прави ще го сменя и него както и хедъра.
Пуснал съм и други стоки за да не седи празен магазина и да може повече време да обикалят хората а и чичко Гу да има какво да индексира. Също така тези неща ги ползвам за промоции.

mr_flower
Идеята за брандирането не е лоша трябва само да намеря малко таксита да им прасна по някой стикер
 
От: От: От: Анкета с награди - Как бихте похарчили 1000лв месечно за реклама на онлай

mantaman каза:
ecobulb.png
Направо ме уби с това с твое разрешение ще го сложа за заглавна страница на магазина, супер много ме изкефи - евалата че си отделил време да се занимаваш с магазина.
Такава ми е работата :)
Радвам се че си го оценил!
Ползвай идеята и концепцията както намериш за добре!
 

Горе