Антимафиоти удариха торент сайт

rak

Active Member
trud.bg/Article.asp?ArticleId=1178458- кой е тоя сайт, нищо не пишат?
Преустановен е достъпът до торент секцията на сайта. Установени са двамата му собственици, единият от които е непълнолетен. Изяснена е и самоличността на мъж, предоставил за споделяне в мрежата файл с касова българска продукция.

По този начин са нанесени огромни щети на възстановяващата се филмова индустрия и българските творци.

От ГДБОП са иззели компютърни системи и хардуерни устройства, чрез които в продължение на около три години е осигуряван неограничен достъп до огромен брой защитени обекти на авторското право.

Доказателствата за нелегална дейност са конфискувани след локализация на адреси в Габрово, София и Перник.

Двата сайта са сред първите пет български торент тракери, чрез които се нарушават права на автори, продуценти, изпълнители и издатели от България и чужбина.

В спецакцията участвали служители от сектор "Компютърни престъпления и интелектуална собственост" при ГДБОП, териториалните звена в Габрово и Перник.

Успешната акция е в изпълнение на Стратегията на МВР и плана за действие, приет от "Съвета за защита на интелектуалната собственост" към министъра на културата на България за ограничаване на интелектуалното пиратство.
 
Последно редактирано:
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Мисля че p2pbg.com
Е той е бая известен сайт.

Има даже с голям червен надпис:

Достъпът до торент секцията е спрян за всички потребители.
Моля, спестете си гневните коментари

Което май си е така, това ще е сайтът, спян от антимафиотите. Много малки торенти ще олитата. Само големите 2 ще си седят. Това стана ясно още преди 3-4 години. :)
 
От: От: Антимафиоти удариха торент сайт

Пак се хвърля пясък в очите на хората....винаги горят малките. За сметка на това големите торент тракери ще прилапат потребителите на затворените.
Май тези антимафиоти вместо да се борят с големите, те им осигуряват още потребители.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

На тези май не им писна. Това, че обвиняемите не се споменават е нормално, но обвинението трябва да се спомене. Не може просто така да се говори за неопределени български и/или чуждестранни творци, които били ощетени.
Няма как да не забележа двучленната организирана престъпна група. По дефиницията в Наказателния кодекс такова животно няма (минимални изисквания: 3 човека).
Вместо да се фукат с поредната си тормоз акция, нека посочат за последните 5-10 години колко осъдени за "пиратство' има. Ако няма, нека обяснят с какво точно се занимават?
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

ама недей така, те не са виновни. нали те ги хващат, а правосъдието ги било пускало. тези двете институции никога не да работи адекватно заедно. що шизофреници и лунатици са на свобода от скапаната им система, че направо се чудя как не е започнало хората да откачат.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Бати статията! :D

"Супер героите от милицията фанаха ония двамата и оня третия дето извършвали престъпна дейност на територията на два града въпреки, че акцията се провела в три града. Иззети са компютърни конфигурации, рутери, тостери, миксери и други уличаващи вината доказателства на ония двамата и оня третия, четвъртият, от които е нанесъл щети за милиарди левове на много касова бг продукция (туй ша да е "Домашен арест":lol:). Акцията (за учудване) излязла чок успешна." :shock:
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Пак малки полицайчета се правят на големи герои... А ще кажеш, че тези журналисти не теглят от з*мунда и *рена... Ппрости полицаи, прости журналист, все МАЛКИ хора... жал ми е за тях, горките ...
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

коментара цепи:
а, бре, Станимире в заглавието пише за един сайт, в текста става ясно, че трябвало да са два... и акцията била "успешна"?? стига си им близал задните отверстия на пазителите на права на автори, продуценти, изпълнители и издатели..

Статията е така написана, че аз лично нищо не рабзрах. Прилича повече на PR на МВР, отколкото на нещо, като предотватено престъпление или там каквото са искали да кажат.:)

За мен е нещо от рода на:
Па-ра-па-пай, па-ра-па-пай, най-добрата акция на 3 контитента, па-ра-па-пай, па-ра-па-пай, затворени торенти, па-ра-па-пай, па-ра-па-пай, ощетени автори, Па-ра-па-пай, па-ра-па-пай, съобщиха от МВР.

Така и така новината не струва, нека се поздравим с една песен: http://vbox7.com/play:2facfabb

Весело да става. Добре започнаха новата година. :)
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Просто трябва собствениците на такива сайтове да не ги хостват в България. След като знаят какво се случва, да си правят сметката, защото иначе ще гърмят.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Просто трябва собствениците на такива сайтове да не ги хостват в България. След като знаят какво се случва, да си правят сметката, защото иначе ще гърмят.

Споменатият сайт се хоства в Германия, ако не се лъжа...
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Просто вероятно са ги нападнали по домовете, задигнали са им компютрите и са ги заплашили, че ако не спрат торентите ще им се случи нещо. Възможно е без позволение на администраторите чрез задигнатите компове им да са придобили права за да спрат торентите в тракера. Това е малко вероятно, защото изисква грамотност, а и се води компютърно престъпление.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Явно че собствениците имат контрол над сайта, щом сайта си върви, а само торентите са спрени.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Някъде бях чел, че ако аз администрирам сайта на територията на Република България, нося наказателна отговорност тук, не в Германия... Може да не съм разбрал правилно, но все пак има малко логика :) Знам ли ги :) А и другото което е, че ако полицията иска да те нареди ще го направят :)
 
Re: От: Антимафиоти удариха торент сайт

Пак малки полицайчета се правят на големи герои... А ще кажеш, че тези журналисти не теглят от з*мунда и *рена... Ппрости полицаи, прости журналист, все МАЛКИ хора... жал ми е за тях, горките ...

Не ми говори за това, че ми е болна тема. Привикан в сектор БОП - същевременно в awstats имах статистика за 8 държавни институции посетили сайта.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

ГДБОП затвори два торент сайта

Антимафиотите от ГДБОП спряха дейността на два торент тракера. Полицаите са успели да пресекат разпространението на авторска музика и филми без разрешението на правоносителите. Оказа се, че двата сайта са сред първите пет български торент тракери.

Достъпът до секцията с теглене на сайтовете вече е преустановен. Уличени са и собствениците, които са двама. Единият от тях е непълнолетен. Спецакцията се е провела на територията на три града – София, Перник и Габрово. От ГДБОП са иззели компютърни системи и хардуерни устройства.

Изясняват се вредите, които са нанесли двата сайта на родната филмовата индустрия и българските творци. Акцията е част от Стратегията на МВР за ограничаване на интелектуалното пиратство, обобщават от МВР.

Информация на bTV сочи, че става дума за сайтовете p2pbg.com и elit-bg.com. Торент секцията на първия сайт действително не работи. Достъпът до съдържанието на втория сайт обаче към момента (18:27 ч.) не е ограничено. Двата сайта са качени на съвъри в Германия.

източник: бунак тв
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Единият от тях е непълнолетен.

Представям си как са нахлули в дома на някакво дете, уплашили са го до смърт, конфискували са компютрите и са скъсили живота на родителите с 5-10 години, докато същевременно наркопласьори продават пакетчета със смъртоносен бял прах пред почти всяко училище.
 
От: Антимафиоти удариха торент сайт

Някъде бях чел, че ако аз администрирам сайта на територията на Република България, нося наказателна отговорност тук, не в Германия... Може да не съм разбрал правилно, но все пак има малко логика :) Знам ли ги :) А и другото което е, че ако полицията иска да те нареди ще го направят :)
Ако си български гражданин и администрираш сайт с незаконно съдържание носиш наказателна отговорност по българския Наказателен кодекс без значение къде са ти сървърите и на територията на коя държава извършваш дейността си. Отговорност може да ти се потърси и от страна на държавата където извършваш дейността си.
За незапознатите ще кажа, че сайтове като Замунда и Арена не бягат в чужбина, защото така не ги ловят българските закони, а защото бягат от тормоза на родната милиция (т.е. бягат от наказание без съд). Ако са толкова виновни, защо още не са осъдени? Неосъден === Невинен

Срам ме е, че живея в държава където функционира структура уж към МВР, която не следва закона за МВР.
 

Горе