Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

mantaman

Well-Known Member
Вероятно последният ъпдейт на техният алгоритъм е прелял чашата на търпението и започва разследване за злоупотреба с монополно положение.
Гугле са обвинени за манипулиране на резултатите в Серпа и други подобни практики

По блоговете масово се разпространява линк към Федералната Търговска Комисия където могат да се подават оплаквания за нарушаване на потребителските права.

Специално за случаят Федералните власти са наели някаква много известна специалистка която до сега е водила 40 големи подобни дела и е спечелила всичките.

Повече по темата може да прочетете в тази статия на НЮТ

Дали няма да се окажа прав че скоро ще има по евтини акции на Г.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Дали няма да се окажа прав че скоро ще има по евтини акции на Г.

Няма гаранция, че ще спечелят. Ето тези твърдения ми направиха впечатление:

“There is a lot of very complex economics involved,” he said. “It can be done. But Google will undoubtedly bring to bear tremendous resources itself.”

Any decision about filing a suit is likely to be months away.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Според мен ще ги осъдят тази мадама със сигурност не поема дела които би загубила - Обаче не мисля че това е най важното защото едва ли ще притеснят Г дори и 100 000 000 глоба да им сложат - по важното е че вероятно ще им се наложи да си свият леко перките и да го дават по кротко защото напоследък са се самозабравили
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

и да го дават по кротко защото напоследък са се самозабравили

Седят на златен трон и държат скиптъра ...
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Гледам Уебмастерите са подели кампания и яко промотират някаква нова за мен търсачка http://duckduckgo.com/ - по умряло име сигурно не можеха да и измислят - обаче гледам че за БГ вади що годе прилични резултати - може и ние да подемем тази кампания да я промотираме по сайтовете си.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Учудващо добри резултати вади, но за промотирането ме мързи. :)

P.S. Търсачката е в червено. Сега вече те хванаха, че си бесапар. Искаш даже резултатите да са в червено. :mrgreen:
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Егати и работата утрепах се да търся червена търсачка и уж случайно да я лъзна във форума и веднага ме фанахте :)
 
Re: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Егати и работата утрепах се да търся червена търсачка и уж случайно да я лъзна във форума и веднага ме фанахте :)

"Уникално" добри резултати вади за БГ... Представи си, че имаш сайт със заглавие "mantaman" и с домейн "mantaman.com". В Гугъл излизаш първи по всякакви думички, а в тази умрелата търсачката при търсене на "mantaman.com" те няма никъде.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Да, тази търсачка е 'уникална'...и при мен по дума /сухо строителство / от две години сайта ми е бил винаги на първа позиция в Гугъл....А с уникалната търсачка е някъде на 15-19 място. Какъв ли алгоритъм използва това чудо.

Мисля че няма нужда от такива търсачки а просто bing или yahoo трябва да се вземат в ръце и да се преборят с Гугъл.
 
Така им се пада на тези мизерници. Да ги осъдят за милиарди и после да ги затворят. Не заслужават съществуване про водене на такава мизерна политика.

Реално е хубаво да го поемат, за да си направят равносметка за някои неща. ;)
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Защо така с лошо?
Хората са успели от нулата... от един гараж и когато стигнаха недостижими височини, всички започнаха да се мъчат да ги свалят.
Значи не само в България всеки гледа да те дърпа надолу?
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Защо така с лошо?
Хората са успели от нулата... от един гараж и когато стигнаха недостижими височини, всички започнаха да се мъчат да ги свалят.
Значи не само в България всеки гледа да те дърпа надолу?

Като ти натирят сайт, който си развивал 5 години, въпреки че си им спазвал всичките безумни препоръки и условия и си работил по него през цялото това време друга песен ще запееш. Както са тръгнали това чувство ще го усетят и те много скоро.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Като ти натирят сайт, който си развивал 5 години, въпреки че си им спазвал всичките безумни препоръки и условия и си работил по него през цялото това време друга песен ще запееш. Както са тръгнали това чувство ще го усетят и те много скоро.

Натириха ми доста сайтове, десетки. Преди няколко дни още няколко изчезнаха от първите позиции и няма как да изпитвам добри чувства към тях, но ако аз съм на тяхно място, защо да не мога да си правя каквото искам в моята си градина?
Нали аз съм копал, сял, плевил и торил?
Затова винаги ми е било трудно да разбера закона против монопола.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Натириха ми доста сайтове, десетки. Преди няколко дни още няколко изчезнаха от първите позиции и няма как да изпитвам добри чувства към тях, но ако аз съм на тяхно място, защо да не мога да си правя каквото искам в моята си градина?
Нали аз съм копал, сял, плевил и торил?
Затова винаги ми е било трудно да разбера закона против монопола.

В тая работа сме партниори. Аз давам качествено съдържание, Г дава трафик и двамата печелим. Все едно в твоята градина аз да копам и садя с моите си семена, а ти после да ме изгониш като дойде време за бране! Тъпо нали:) Ама ако само ти имаш градина така става, като не съм аз друг ще е.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

OnDzi, Идеята е че се засягат потребителски права и злоупотреба с монополистическо влияни, което не знам как ще го докажат, но могат докажат смените на условията по-договорите но пак трудно.

Все едно да кажеш Лукойл са тръгнали от една фракция на роснефт и станали големи и сега като ни вдигнат цените на пазара необосновенно или сменят начина по който ние трябва потребяме горивата, разбира се че тука има яка манипулация, само дето уебмастърите не подписват с гошо договор че гошо трябва им спазва правата а не само ни трупа със задължениян, не знам как ще се оправят
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Натириха ми доста сайтове, десетки. Преди няколко дни още няколко изчезнаха от първите позиции и няма как да изпитвам добри чувства към тях, но ако аз съм на тяхно място, защо да не мога да си правя каквото искам в моята си градина?
Нали аз съм копал, сял, плевил и торил?
Затова винаги ми е било трудно да разбера закона против монопола.

Да, копал си, сял си и си работил и респект, че си стигнал далеч.

Проблема е, че си работил в условия на свободна конкуренция за да го направиш това!

Не си го правил в условията на комунизъм или друг вид диктатура. Монопола е икономическия вариант на диктатурата и когато стигнеш толкова далеч, че другите не могат да се трудят и конкурират при равни (поне що-годе равни, голяма е темата) условия, ти вече ставаш нещо, което не е много хубаво най-най меко казано и трябва да ти бъдеш спрян и свален от трона. Просто ти за да стигнеш далеч си го направил в условията на не-монопол, иначе нямаше да стигнеш никъде и за да има реална демократична, пазарна и т.н. икономика и за да има някакви човешки условия за развитие трябва по някакъв начин да бъдат решавани проблемите с монополите... в общи линии така го виждам аз дотук монопола.

И да - може би за Г нещата вече са до тая точка, когато би трябвало обществото да предприеме нещо по въпроса.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Така е, но ако погледнем от другата страна на медала, много от нас нямаше да са тук, ако Гоогле го нямаше.
Огромна част от сайтовете се правят заради гогле и ЗА гогле.
Всичко се оптимизира за него, от там ни идва и трафика и приходите.
Интернет нямаше да е това което е сега, ако го нямаше този монопол.
Разбира се може и да се развие по добре интернет без гогле, но няма как да сме сигурни в това.
не ги защитавам, просто с еопитвам да погледна и от другата страна, за да съм обективен.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Така е, но ако погледнем от другата страна на медала, много от нас нямаше да са тук, ако Гоогле го нямаше.
Огромна част от сайтовете се правят заради гогле и ЗА гогле.
Всичко се оптимизира за него, от там ни идва и трафика и приходите.
Интернет нямаше да е това което е сега, ако го нямаше този монопол.
Разбира се може и да се развие по добре интернет без гогле, но няма как да сме сигурни в това.
не ги защитавам, просто с еопитвам да погледна и от другата страна, за да съм обективен.

Верно, че проблема в случая не е само в Г ами и в смотаната конкуренция или даже в липсата на реална такава... тук като се замисля пак се сещам за патентите - вероятно не може и да има конкуренция Г, зашото им е патентовано всичко... патентите са и те много интересна материя... но може би радев е прав, ще взема да свърша нещо сега хахах.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Така е, но ако погледнем от другата страна на медала, много от нас нямаше да са тук, ако Гоогле го нямаше.

Ако нас пък ни нямаше и него нямаше да го има нали се сещаш ;).

Не съм против гугъл харесва си ми удобен и лесен и отзивчив (поне допреди близо година), но ще се изкефя много, ако им натрият носа малко и ги смъкнат от величините. Те трябва да разберат, че ние правим гугъл интересен и полезен с всичката информация която бълваме за него. Ако не сме ние какво ще индексира тази търсачка? Отговор нищо и никой няма и да я отвори. Та примерно представи си, ако всички решим да блокираме бота им и да деиндексираме всичко което сме му дали какво ще се получи. Според мен не гугъл като цяло ами спам екипа начело с един господин се взеха много на сериозно.
 

Горе