Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Смени си потребителското име, сложи аватар.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Кой определя " реалната цена" като си го купил за долар и го продаваш за 10 . Ако незнаеш във времена на криза хората гледат цената , не толкова качеството. Иии хората да наливат пари в реклама ,да са живи и здрави. Аз влизам на този пазар и не идвам за 5 лв, а почвам с тях. Разбирам от търговия и ще се докажа и тук
Поздрави.

Ако искаш да си сериозен и отговорен търговец спрямо клинетите ти ниската цена няма да помогне. Взел си калъфа за телефон да речем на цена от $1 - 3 навсякъде в нета са на цена 12-18 лв, говорим за лъскавите модели. Ти обиче си баш тариката и го пускаш на на 7-8 лв. На втората или третата продажба бум - рекламация. Действията на търговците с мега ниски цени в сайтовете за обяви са следните:

а) спира да си вдига телефона
б) изтрива си профила
в) прави се на луд
г) тегли една сочна м.......на на клиента ( върви в комбинация с предходните )


Опцията с подмяна или връщане на парите дори не мога да си представя в твоята ситуация
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Здравейте,не съм специалист в онлайн продажбите и все още се уча,макар че с търговия се занимавам над 20 години.Това което ме накара да пиша в темата е написаното от автора "Да ще ги пусна на по-ниска цена да мога да се продадат по- бързо" не мога да разбера защо някои "велики търговци" не осъзнават че и другите продавачи купуват стоката на същите цени като тях(а понякога и доста по- ниско) и също могат да намалят цената,НО НЕ ГО ПРАВЯТ ЗАЩОТО СИ БЪРКАТ В ДЖОБА
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

В ОЛХ не съм влизал от много време и никога не съм пазарувал през него, но забелязах, че няма почти никакъв избор на луксозни калъфчета за телефони.
Не знам дали някой е пробвал пазара за по-скъпите калъфи, но може би има хляб за него и в България.
За мен калъфчето е важно почти колкото самия телефон, и ако имаш телефон за 1000+ лева, не мисля че би искал калъфче за 5лв. Лично съм фен на case-mate, но имам и няколко гумени на incipio
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Коректноста с клиентите е на първо място. ИИмам опция за връщане. А що се отнася до цената..... Пускам ги на цена на която ми изнася, мога да ги пусна и за 10 ллв, но няма смисъл.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Да ясно е че тая цена ти изнася,но другия който до момента ги е продавал по скъпо също ще свали цената и ти губиш своето предимство,но и печелиш по-малко от това което си можел да спечелиш.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Колега, ето ти един пример как се пише и как не се пише обява. Сравнявам две случайно намерени обяви за една и съща стока в ниша часовници:

Първа обява: http://olx.bg/emporio-armani-ar0321-chronograph-rose-gold-i61612910

1. Търговеца е приложил реални и качествени снимки от всички ъгли
2. Ясно заглавие с името на марката и модела, без излишни глупости като "уникат" "ликвидация" "промоция" и т.н.
3. Изчерпателно описание, без излишни глупости. Визуално оформен текст с поставен акцент на важните фрази - състояние на продукта, характеристики, доставка и др.
4. Посочил е телефон за връзка в описанието(полезно за хората, които не ползват сайта)
5. Тематичен аватар с естеството на стоките, които предлага. Ясно описание на профила - тип "за нас", отново добре изпипан.
6. Добър рейтинг - 100% от 14 положителни отзива
7. ЦЕНА: 236лв.

Втора обява: http://olx.bg/nalichen-emporio-armani-ar0321-chronograph-rose-i62908948

1. Първоначално прави впечатление, че са използвани същите снимки като на предишния продавач. Обаче се разбира, се са откраднати от него(предполагам) понеже при предишния продавач почти всички продукти са на този фон в стил England. Забелязва се, че във втората обява снимките са изрязани... Тоест продавача НЕ Е приложил реални снимки.
2. Абсолютно немарливо написан текст, най-вероятно копиран от другата обява - никаква структура, няма болд-нати думи и др.
3. Освен телефон, няма никакви други данни за контакти.
4. Никаква специализация в определена ниша - в профила на търговеца освен часовници, можем да открием и спортни гащи, тениски и... скутери.
5. Описанието на профила отново няма никаква структура, но нали е написал "НАЙ ДОБРИТЕ ЦЕНИ В БЪЛГАРИЯ" и според търговеца това е достатъчно да привлече Клиенти.
6. Лош рейтинг - 75% от 4 отзива, тоест единия отзив е отрицателен.
7. ЦЕНА: 220лв.

Коя обява ти вдъхва по-голямо доверие? Ако се колебаеше между двете обяви за покупка, коя от тях би избрал?

Отговори си на въпросите и ще разбереш какво трябва да поправиш

П.П. Не знам само на мен ли ми прави впечатление, че потребителското име на втория търговец звучи "леко мутренско"...
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Стоката трябва да има хубави снимки (реални),
да сложиш подобаващо и подробно описание,
ако нейде има забележка да я опишеш, защото ако видят забележката хем може да ти върнат пратката, хем да ти оставят отрицателна оценка
Рейтингът или оценките от покупко-продажби са важни, защото дават някаква представа за теб
можеш да си 'рекламираш' обявите и във форума на сайта (olx) раздел - ''Реклама, промоции и намаления"
Също така, когато някой коментира моя обява, аз разглеждам неговите от чисто любопитство, което ти дава още един шанс за промотиране

цената и качеството на стоката също е от значение, българина не дава пари без да ги брои, но все пак никой не би искал да си купи боклук дори и за 5 лв да е
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Какви забележки виждате в моята обява

Ти сам трябва да ги видиш ... ние може да ти кажем неща който според нас не са като хората но за теб да са ок!
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

аватара ти, когато е отворена обявата не се вижда
цената май е хубава, но за да прецениш трябва да разгледаш конкуренцията

Не предлагаш много артикули, няма разнообразие, едва ли ще се редят на опашка, за да ги купят ;d

Аз лично не чета чак толкова дълги описания написани тип роман, бъди по-сбит
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Забележки.. КОЛЕГА и ПО -НИСКИ ЦЕНИ.... май му се вика конкуренция.
В тези три дни, ако е ниша вече НЕ Е, има поне сто човека които ще я запълнят, защото знаят как и къде.
Ебей или Китай..... нищо ново.
Успех ти желая, с тези 100 лв. да изкараш 1000 и като си платиш тока, водата.....да ти останат за нова идея.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

...Но според мен едва ли от тези гръбчета ще изкараш кой знае какво.... Ето ти пример за хубав профил > /megamind.olx.bg/
Напоследък много вървят сайтове за дрехи втора употреба, ако ти се занимава
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

...Но според мен едва ли от тези гръбчета ще изкараш кой знае какво.... Ето ти пример за хубав профил > /megamind.olx.bg/
Напоследък много вървят сайтове за дрехи втора употреба, ако ти се занимава

Много правилно казано, конкуренцията е огромна и трудно се взимат поръчки * но нали 1 струва от 0.50$ до 3-4$ и се продават до 20 лева *
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Още не ми е дошла стоката и ззнам, че не мога да направя чудеса с тези гръбчета. Сега се уча и знам че ще успея.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Колега, щом се занимаваш с търговия трябва да ти е ясно кое е добре за клиента и кое не. За тези неща няма написани рецепти - един те съветва едно, друг второ...
Поразгледай обявите в OLX, постави се на мястото на клиента и прецени кое ти харесва в тях и кое не, както и кои условия биха те удовлетворили, като купувач и от там нататък си изгради един стил на обявите, с който смяташ, че ще привличаш клиентите, а като започнеш самата работа ще изисква от теб да променяш това, което е необходимо.
Относно цената, особено в сайт, като OLX не бих казал, че има "пазарна цена", защото всеки пуска цени на ляво и на дясно, без изобщо да се замисли, като има такива, които продават направо без пари, но те са от ден до пладне и ти се стреми да не си от тях - търси златната среда с цените.
Ако предлагаш стоката си в собствен сайт е малко по-трудно и бавно за клиента да сравни цената на същия продукт с други търговци, отколкото в OLX - само написваш в полето за търсене и ти излизат още десетки или стотици други обяви със същата или подобна стока. В тази връзка цената, особено за българина е от голямо значение, но това не означава, че твоята трябва да бъде с най-ниската, тъй като първо това е подозрително за мнителния български клиент и второ това, което колегите по-горе са ти написали, че води до намаляна на цените и от други търговци, от което никой не печели в последствие.
Това е моето скромно мнение.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Тук май малко се бърка продавалника с онлайн магазин. Не че не е, но не в този смисъл. Аз го посещавам като купувач и го възприемам като сайт за всякакви неща - втора употреба. Даже винаги в търсачката първо разглеждам обявите от категория Частни. Целта ми е да попадна на нещо запазено или почти ново на по-ниска цена (най-малко 75%, ако не и 50%) от тази в магазина. Ако е нещо довлечено от чужбина и още е в опаковката - още по-добре. Тогава обаче трябва или да го няма по другите магазини, или да се продава чувствително по-евтино (примерно щото може да няма гаранция).

Препоръчаните обяви дето излизат отпред не ме интересуват. Няма да се случи да видя такава обява, да вляза в нея и веднага да се обядя на човека с думите "Купувам!". Има си търсачка за тая работа и е в смисъла на сайта тя да се използва, нали трябва да се види какво продават в момента наличните продавачи. И не гледам само цената, гледам състояние и локация, а и другите неща дето водят към усещането за доверие. Така че дали ще е промотирана обявата или не, ако търся даденото нещо ще я видя със сигурност в търачката. А ако не го търся е все едно, просто не е в зоната ми на интерес в момента. По някаква причина нямам усещането, че промотирана обява е по-сериозна от другите.

bazar.bg много го рекламират, но сайта е пълен боклук. Търсенето на нещо в него е ужасно, все едно работиш със сайт направен през 90-тте. Така че колкото и да не ми допада новото име на продавалника, най-често проверявам там :)
 

Горе