Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Никой не е казал, че продавалника е second hand магазин, всеки си го разбира различно явно.
Според мен е удобно и за магазини, които нямат средства да си направят собствен сайт и използват безплатна платформа, а и докато си лансираш собствения сайт може да мине доста време, а тук има достъп на голям кръг хора. И след като предлагаш цена + качество - имаш и доста клиенти. А ако трябва да направим сравнение базар vs olx - базар е доста по-непопулярен сайт (въпреки рекламите), там предимно продават, но няма на кого!? :D за една и съща стока в базар така и не ги продадох , а в olx заминаха за доста кратко време
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Да, факт е, че OLX има доста по-голям успех от Bazar и е добър старт за прохождащи търговци, но е добре паралелно с това да се развива и собствен онлайн магазин, защото си зависим изцяло от тях, а не се знае до кога ще е безплатен и изобщо до кога ще съществува OLX (Да не стане, като Aukro).
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Доста е зле работата вече в olx, просто всички се научиха да се правят на тарикати като автора на темата, да внасят неща на дребно без да плащат никакви такси и да ги пробутват с малка печалба. Междувременно плащат доста хора за промо опциите, което пък губи смисъла на промо обявите изобщо като са твърде много. На категорията на страницата се показват 4 на ротационен принцип. Е да ама са си платили 100 човека и става мазало. Преди с 3 лв. за промо опция си набавяш много посещения на обявата, а сега не е така. Да не говорим за началната страница колко са си платили. Нещо стана с този сайт, просто тръгна рязко надолу. Поне аз така мисля. Преди 2 години беше супер лесно да продадеш нещо без промо опция, сега е почти невъзможно. Преди година точно по същото време имах сигурно на ден по 3-4 съобщения, а сега на месец имам сигурно 7. Имам чувството, че сайта се напълни с търговци и тарикати на дребно, които само продават, но вече няма толкова много хора, които да купуват.
Това разбира се е само лично мое мнение. Авторът на темата може да се пробва пък да видим какво ще стане. Важното е да е изкарал късмет с подбора на нещата и продуктите. Да е нещо по-рядко срещано според мен :)
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Имаше преди време един сайт 911.bg, той беше за разни фирмени обяви от тази и онази фирма. За мене, а и за тези които познавам, продавалника е мястото дето някой решава да продаде нещо което не му трябва. Разбирам и че има бизнес обяви в него от фирми дето иначе имат обявите си и в техните сайтове, но всички те ми стоят малко като конфликт на фона на частните обяви. За нормални бизнес обяви ползвам Google.

Аз споделям тези неща като купувач, не като продавач. Ако реша да направя магазин и да си вкарам всички продукти в тези сайтове, със сигурност ще започна да ги възприемам като места за пускане на фирмени обяви... и вероятно ще сбъркам :)

webstil, аз за тази година съм си накупувал неща по 10 различни обяви, всяка от различен човек. Винаги ползвам търсачката и разглеждам доста страници назад, така че да не изпусна нещо. Не мисля, че проблема е в промотираните реклами. Но ако продаваш неща дето масово се продават от други... просто продавай нещо различно и по-специфично.
 
Последно редактирано:
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Като всеки човек, който почва такова начинание имам бизнес план, който ще изпълня . Да аз съм тарикат ,а колко трябва да инвестирам????? Да тегля заем ли??? 10 000 лв да направя сайт??? Един от хилядите сайтове?? Трябва да инвестираш толкова колкото си готов да загубиш . Аз вкарах 110 лв и съм купил 29 артикула . 10 да продам ще вкарам всичките пари за стока. Имам виждане как трябва да стане..
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Да, определено има спад в продажбите, но много зависи какво предлагаш, за колко го предлагаш и как го предлагаш
Аз съм попадала да добри предложения в началната страница, но човек рядко си купува първото, което види - първо разглежда и после решава кое е най-изгодно и удобно за него, а и както някой каза в тези "спешни" и "промо" обяви повечето са със завишени цени или пълни боклуци
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Общо взето сайт типично по български - да върви алъш вериша, а законните търговци да продават на "надути" цени, но това е друга тема.
Колегата, автор на темата има нужда от съвети как да бъде успешен във въпросния сайт, който аз вече написах преди.
Няма да е първият и не е невъзможно да има успех, но определено с дозата песимизъм, с която е обсипан тук има по-малки шансове.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Чакай малко бе, кво значи надути цени? Имам 90 обяви някъде, всичко, което съм купил и го продавам първо са му платени митническите сборове и после всеки месец имам разходи за фирмата, счетоводството и т.н. Всичко за да съм изряден. И в един момент ми се появяват разни като тоя пич дето подбива цените, просто щото нито плаща осигуровки, нито някви данъци нищо. И не стига това, ами наглеят и ти крадат описанието и снимките и всичко. Едно е да си продадеш нещо старо, друго е да си продадеш нещо примерно ново, което си купил и не ти трябва, обаче трето е да купуваш неща с ясната цел да ги продаваш после и да имаш некви претенции. Хем си в нарушение, хем подбиваш цените на нормалните търговци! Има хора в тоя сайт с по 90+ обяви и всичко е сива икономика, няма кво да се правим на вчерашни! И после фирмите надували цените, много са лоши фирмите, ами да те имат разходи щото плащат данъци, а ей такива като тоя всичко в джоба!

Нямам нищо против момчето и се надявам да успее, но нека си говорим нещата как са наистина, а не че фирмите надували цените! И още по-голямата истина е, че държавата и нейните органи не си вършат работата, особено митниците!
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

С риск пак ля ля ля да ме преследва и да ме разузнава ще кажа - ВИСОКОПАРНО :)

1 - цената не е важна - важен е оборота, който правите през този акаунт
2 - важно е колко акаунта имате :) с истински имена на хора :)
3 - важно е какво реноме имат тези акаунти
4 - моля ви не работете с опцията "Отвори преди да платиш" много са тарикатите купувачи, които просто искат да видят в офис на Еконт стоката и да ви прецакат... а и с Еконт не работя ... стара омраза.
5 - всичко трябва да е за сметка на купувача - 3.40 лв до 5 лв ако са му е скъпа доставката - не го мислете.... търсете оборота.
6 - карайте ги да идват на място - на адрес и им давайте от 5 до 20% отстъпка :) хората са готови на невероятни неща - за една добра цена :)
7 - безплатна доставка може над 100 лв или за лоялната ви програма
8 - пишете във форума им - пускайте теми и общувайте - адски вкарва трафик и ровене по акаунтите това ваше действие
9 - платени обяви чрез есемес не съм пускал никога - както и не рекламирам в Гугъл :) просто има адски много други техники за контрол и монетизиране...
10 - купувайте и вие стока :) с цел увеличаване истоията на акаунта и добър имидж за театралната сцена... в акаунта ви
11 - аз телефон не слагам - адски е ангажиращо - слагам @
12 - връщайте пари - ако ви върнат здрава стока - примерно ако нещо се обърка... имиджа ви не трябва да пострада :)
13 - но не фатално число - винаги трябва да имате най-ниската цена :) и не е зор акаунта ви да е фраш със стока :)
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Някой ще ми каже ли как да си сменя никнейма в olx, че не мога да видя къде е в настройките.
 
От: От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Чакай малко бе, кво значи надути цени? Имам 90 обяви някъде, всичко, което съм купил и го продавам първо са му платени митническите сборове и после всеки месец имам разходи за фирмата, счетоводството и т.н. Всичко за да съм изряден. И в един момент ми се появяват разни като тоя пич дето подбива цените, просто щото нито плаща осигуровки, нито някви данъци нищо. И не стига това, ами наглеят и ти крадат описанието и снимките и всичко. Едно е да си продадеш нещо старо, друго е да си продадеш нещо примерно ново, което си купил и не ти трябва, обаче трето е да купуваш неща с ясната цел да ги продаваш после и да имаш некви претенции. Хем си в нарушение, хем подбиваш цените на нормалните търговци! Има хора в тоя сайт с по 90+ обяви и всичко е сива икономика, няма кво да се правим на вчерашни! И после фирмите надували цените, много са лоши фирмите, ами да те имат разходи щото плащат данъци, а ей такива като тоя всичко в джоба!

Нямам нищо против момчето и се надявам да успее, но нека си говорим нещата как са наистина, а не че фирмите надували цените! И още по-голямата истина е, че държавата и нейните органи не си вършат работата, особено митниците!

Не случайно съм сложим надути в кавички!
Аз също си плащам всички данъци и разходи по фирмата и имах предвид същото.
Да не говорим, че до скоро се продаваха свободно и реплики.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Аз съм против всякакви данъци, наеми и чудеса, и ми е все тая дали на магазин Х му се налага да ги плаща. Имал съм магазин преди (не онлайн), плащал съм такива неща, не се е получило, затова съм "скаран" с бизнеса на реално физическо ниво. Сайтове от този род ми допадат точно защото всеки е свободен да продава каквото и както иска, без да пълни гушите на бездънната яма наречена "държава" и без да натоварва допълнително купувача защото тряжва да се избие някакъв наем и да се платят милион данъци и такси. Някой сега ще каже - ами как тогава ще функционира държавата? Аз ще попитам - че какво функционира в държавата по-точно?

Тези са относително малки сайтове все пак, за мен всичко си е ок при тях. Който има - продава. Съгласен съм с правилата на zoomaniak. Вече кой на какви цени ще продава си е негова работа, на това му се вика елементарна пазарна икономика. Може би пък тези сайтове са по-изгодни за по-слабите играчи като Гошето от Бургас, и защо не. Аз не искам да се напълнят със стока за която трябва да се плащат данъци, наеми и такси, повече ми харесва идеята за втората употреба. В крайна сметка - който иска и както му изнася.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Аз съм против всякакви данъци, наеми и чудеса, и ми е все тая дали на магазин Х му се налага да ги плаща. Имал съм магазин преди (не онлайн), плащал съм такива неща, не се е получило, затова съм "скаран" с бизнеса на реално физическо ниво. Сайтове от този род ми допадат точно защото всеки е свободен да продава каквото и както иска, без да пълни гушите на бездънната яма наречена "държава" и без да натоварва допълнително купувача защото тряжва да се избие някакъв наем и да се платят милион данъци и такси. Някой сега ще каже - ами как тогава ще функционира държавата? Аз ще попитам - че какво функционира в държавата по-точно?

Тези са относително малки сайтове все пак, за мен всичко си е ок при тях. Който има - продава. Съгласен съм с правилата на zoomaniak. Вече кой на какви цени ще продава си е негова работа, на това му се вика елементарна пазарна икономика. Може би пък тези сайтове са по-изгодни за по-слабите играчи като Гошето от Бургас, и защо не. Аз не искам да се напълнят със стока за която трябва да се плащат данъци, наеми и такси, повече ми харесва идеята за втората употреба. В крайна сметка - който иска и както му изнася.

Против си не само ти, а може би няма човек, който да иска да плаща данъци и всякакъв вид такси, но уви. Дали търговията е чрез физически или онлайн магазин държавната секира разлика не прави, освен ако не работиш на сянка, разбира се, което обаче е трудно за по-големите онлайн магазини със складове и налична стока.
Това, за което говориш може да се случи при търговци, които продават това онова в OLX, но няма как да стане, ако си сериозен търговец - най-малкото във всеки един момент могат да дойдат на проверка в склада ти например, да не говорим, че за да имаш и сериозни доставчици не може да си инкогнито, а е необходимо да се покажеш на бял свят, откъдето се поражда и нуждата да се плащат тия тегави данъци, такси и всевъзможни други разходи, а това налага и цените да са на друго ниво в сравнение с тези в OLX, което исках да кажа с "надути" цени в предните постове.
Иначе, ако говорим за заобикаляне на закона, което се случва и в OLX, освен да продаваш там и да не плащаш данъци има много други варианти - може примерно да си крадец и така също няма да плащаш данъци и ще изкарваш пари (докато не се случи нещо лошо)...
 
Re: От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Рекламка малко :)
виждам, че тука има доста продавачи в олх.
Това може да ви е от полза (някой вече го ползват)
www.prodman.info

и да не спамите ей, просто си управлявайте обявите по-лесно. Ако ви баннат също е резервен вариант да не качвате 100 обяви на ръка.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

За всички писимисти вчера направих първата си продажба ,а имам само един артикул. Другите още не са пристигналипристигнали.
 
Re: От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

За всички писимисти вчера направих първата си продажба ,а имам само един артикул. Другите още не са пристигналипристигнали.

Честито....пожелавам ти още много по толкова... :)

Гледай поне да си на печалба. ;) От предишните (по-горни) мнения видях, че ще гониш ниски цени. За това го споменавам. ;) Успехи.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Тя надценката пак е 300% ,а на колегите 1000% и пак съм отгоре. Мисля сега да направя страница в фб ама много неща не са ми ясни там, за това ще се поровя още.
 
Re: От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Тя надценката пак е 300% ,а на колегите 1000% и пак съм отгоре. Мисля сега да направя страница в фб ама много неща не са ми ясни там, за това ще се поровя още.

Да, за БГ ми е познато. Еми щом ти е Ок така, може да си продължиш. Какъв ще е този продукт с такава надценка ми е чудно. :) Но щом има, това явно ти е нишата. :)
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Това като ония гривни :)
 

Горе