А ти в какво вярваш?

От: А ти в какво вярваш?

А иначе от дълбока древност е дадено на хората да знаят, че Земята е кръгла (сферична) и че е поставена в нищото. За по-незапознатите ще поясня, че това си го пише в Библията. Описани са периодите до преди разделянето на континентите. Описано е и каква е причината за изчезването на динозаврите и как така за кратко време рязко се е променил климатът.
Това, че земята е кръгла го е открил Ератостен, 300 г. преди Христос, без да е чел Тора и да е вярвал в Яхве. Може ли да ми посочиш къде в библията го пише и за динозаврите също. Доколкото знам Дж. Бруно и още милиони са изгорени от Св. Инквизиция за тази и др. подобни идеи.
 
От: А ти в какво вярваш?

И какво излиза - и двете страни се стрелят с халостни:)
Почваш да сгряваш смисъла на темата. Не случайно тук говорим кой в какво вярва, но някои хора се опитват да изкарат глупави тези, с различни от техните вярвания.
Нагоре в темата само съм обяснил вярванията си и след това просто се занимавам да оборвам "научността" на еволюционната религия.

Относно динозаврите:
В Библията се споменава за два вида чудовища, които по описание най-вероятно са така наричаните от нас по-късно динозаври. Не, че не е възможно да е имало и други видове, но тези са описаните, за които се сещам. Споменати са в глава 40 (след 15-ти стих; бехемот/веемот) и 41 (левиатан/дракон/змей) на една от най-дъртите (ако не и най-дъртата) книги в библията - Йов. Някои твърдят, че описаният бехемот всъщност е хипопотам, но описанието "Клати опашката си като кедър" определено не описва опашката на познатия ни хипопотам. Драконът се среща не само в библията, но и в китайската митология. Дори в българските приказки се споменава съществото змей, което е със същото описание.
Теориите за изчезването на динозаврите сред креационистите са няколко, но всичките са свързани с големият потоп, който присъства в почти всички народни митологии. Според едната не е имало място за тях в спасителната капсула, която се нарича с по-познатото име Ноев ковчег. Според друга теория малките са внесени вътре, но поради измененията на климата, след това постепенно са загинали. Изменението се дължи на изливането на водата от над простора (синоним на "небе" и "атмосфера"), която в момента е заледена по полюсите.
Тъй като обяснявам набързо, ето връзка към едно по-подробно обяснение:
http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=5694.0
 
Последно редактирано:
От: А ти в какво вярваш?

имаше едно изследване с риби от един вид, при които еволюцията протича много по-бързо и се забелязва.
Доказателство, че рибите са по-низши същества от човека. Или поне от българина.
Всеки българин, докопал властта, еволюира за дни, да не кажа за часове.
 
От: А ти в какво вярваш?

Доказателство, че рибите са по-низши същества от човека. Или поне от българина.
Всеки българин, докопал властта, еволюира за дни, да не кажа за часове.

"инволюира за дни" :)

оценявам спринцовката, но явно наскоро вече съм давал репутация
 
От: А ти в какво вярваш?

Религията процъфтява, защото използва една от големите слабости на хората, а именно да търсим оправдание в некой или нещо за неспособността ни да се справим с даден проблем или защото не го разбираме (както в тази тема за произхода на човека - не разбираме как е станала работата, което автоматично се преписва като боже дело:)) или просто като перманентно духовно рамо, което винаги е на разположение в трудни моменти:).

Верно си в друго астрално ниво. Пресни домати за ракийцата нямам, но можем да пръжнем картофи за тъмна бира - съдържа витамин В в достатъчно количество.
 
От: А ти в какво вярваш?

Верно си в друго астрално ниво. Пресни домати за ракийцата нямам, но можем да пръжнем картофи за тъмна бира - съдържа витамин В в достатъчно количество.
Някакъв пошъл опит за сърказам ли надушвам или просто си практикуваме провинциалните термини:)
 
От: А ти в какво вярваш?

Някакъв пошъл опит за сърказам ли надушвам или просто си практикуваме провинциалните термини:)
Навсякъде Провинцията храни Метрополията.
Ядат ми се пържени картофи, с или без интелигентен компаньон. Но тъмната бира определено ми е скучно сам да я пия.

За ужасТ на много етнофоби, генетиката и математиката твърдят, че аборигена от Таити, жалките останки от сиукси, героя от 天安门广场, бушмена от Танзания, Гизеладетгогълтацелия от Факултето и всички пишещи и четящи тук сме братовчеди. Но не сме чак от едно ребро сътворени, нито от кал. Въпреки че в кал ще се превърнем.
 
От: А ти в какво вярваш?

Навсякъде Провинцията храни Метрополията.
Ядат ми се пържени картофи, с или без интелигентен компаньон. Но тъмната бира определено ми е скучно сам да я пия.

За ужасТ на много етнофоби, генетиката и математиката твърдят, че аборигена от Таити, жалките останки от сиукси, героя от 天安门广场, бушмена от Танзания, Гизеладетгогълтацелия от Факултето и всички пишещи и четящи тук сме братовчеди. Но не сме чак от едно ребро сътворени, нито от кал. Въпреки че в кал ще се превърнем.
Общо взето това с реброто е вярно, но откакто у сапиенса са се появили първи признаци на второсигнална система, оттогава се опитваме да се надцакваме с топла бира по този показател -едни удачно, други не. Ето примерно ще дам теб за пример - събрал тук таме информация през жизнения си цикъл и просто я плюсваш на масата в суровия си смисъл като разпилян конструктор, без каквато и да е композиция, точно защото просто е събрана, но не и асимилирана:)
 
От: А ти в какво вярваш?

Това с еволюирането на българските "народни" представители е много добро попадение.

Тука всички ли сте атеисти ??
Мисля, че с отговор на този въпрос започнах. Всеки има право (и отговорност) да вярва в каквото реши за правилно. Целта на темата е всеки да изкаже разбиранията/вярванията си и особено по темите споменати в началния post на темата. Когато някой няма какво да каже, може и да потроли.
 
От: А ти в какво вярваш?

Към jackosz:
Християнството се явява продължение (ако използваме по-компютърен термин, ugraded version) на юдаизма, който преди това не ми е известно да се е наричал по-специално. Линията на поклонници на бог Яхве/Йехова/Йеова (в превод "Който Е/Съм") датира от началото на света. От този период датират едни от най-старите книги в Библията.
Кръглостта на Земята е спомената в книгата на пророк Исая (глава 40, стих 22), който е роден около 765 г. пр. Хр. Сам можеш да сравниш годините с тези на Аристотел.
 
От: А ти в какво вярваш?

Всъщност, единственият действащ бог е Финикийският бог :D
 
От: А ти в какво вярваш?

Той е Оня, Който седи над кръга на земята, и живеещите по нея са като скакалци пред Него; Той е разпрострял небесата като тънко платно и ги е разпънал като шатра за живеене.

Тогава са мислили, че земята е кръгла и плоска( не сфера), заобиколена от море. И не е Аристотел, а Ератостен!
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=...FMDX7TciaWaqzv4IZnjOIlg&bvm=bv.43148975,d.Yms
 
От: А ти в какво вярваш?

Не очаквах хора, които са уж здравомислещи и пишат във форум за предприемачи да са толкова научно невежи и да нямат елементарни познания. Относно темата, казах че повече няма да коментирам.

За да бъде един човек предприемач не е нужно да е кой знае колко интелигентен (въпреки, че интелекта е винаги от полза). Когато става въпрос за справяне с ежедневните проблеми, религиозните хора (както и вярващите в социализма, анархизма и т.н.) се справят горе-долу също толкова добре, колкото и атеистите и критиците на анархизма и социализма.

Истината е, че хората не се различават чак токова много помежду си. Много от сегашните атеисти при една по-различна среда биха били вярващи и не чак толкова умни. До голяма степен средата определя личността, както и множество случайни фактори.

Често срещано явление е лекари да пушат цигари и да пият алкохол. Или пък математици да играят хазарт.

Алберт Айнщайн каза:
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.

Алберт Айнщайн е бил пушач и социалист. И двата факта са документирани.

Би ли ми посочил само, къде съм споменал, че човек произлиза от маймуната. Дори написах, че не е така, още в началото, не видях и някой друг да го е написал.

Аз по-горе бях написал същото:

Аз пък допускам, че Вселената няма създател*, и знам, че материята еволюира без необходимостта от някакъв "интелигентен дизайнер" да е причината за това. Маймуните, котките, хората и всички останали бозайници имат общи предшественици.

Никой не твърди, че хората са произлезли от маймуните (в сегашния им вид). Хората са произлезли от същите предшественици, от които са произлезли сегашните маймуни.
 
От: А ти в какво вярваш?

Ама ти верно слагаш пушачите като особен вид индивиди.... Са, ако кажеш и кои са по-вярващи - пушачите или непушачите, както и да анализираш съжденията си, ще те призная :D
 
От: А ти в какво вярваш?

Ама ти верно слагаш пушачите като особен вид индивиди.... Са, ако кажеш и кои са по-вярващи - пушачите или непушачите, както и да анализираш съжденията си, ще те призная :D

Аз мога да ти кажа и ще ти анализирам. Пушачите са по-вярващи. Ако си забелязал, винаги около разни религии има пушеци - кандила и т.н. Разните жреци също винаги са обградени с пушеци докато си правят магиите. Това превръща пушека в неизменна част от религията, а пушача е заобиколен от дим. Логично погледнато, който пуши, значи е религиозен, дори и да не си го признава :)
 
От: А ти в какво вярваш?

Логично погледнато, който пуши, значи е религиозен, дори и да не си го признава ...

По същата логика и който пие е религиозен... и който яде...
 
От: А ти в какво вярваш?

Аз мога да ти кажа и ще ти анализирам. Пушачите са по-вярващи. Ако си забелязал, винаги около разни религии има пушеци - кандила и т.н. Разните жреци също винаги са обградени с пушеци докато си правят магиите. Това превръща пушека в неизменна част от религията, а пушача е заобиколен от дим. Логично погледнато, който пуши, значи е религиозен, дори и да не си го признава :)

хахахахаха мойте уважения, ама това беше глупаво :)
Надявам се, че си се бъзикал.

Последното нещо за което си мислят пушачите е димът, повярвай ми като на бая бая заклет пушач :wink:
 
От: А ти в какво вярваш?

хахахахаха мойте уважения, ама това беше глупаво :)
Надявам се, че си се бъзикал.

Последното нещо за което си мислят пушачите е димът, повярвай ми като на бая бая заклет пушач :wink:

Хаха, естествено че се бъзикам. На мен също ми стана смешна връзката на пушачите с религията.

Иначе искам да ви попитам, някой вярва ли, че Слънцето не е звезда, а Амон-Ра излиза сутрин с колесницата си?
 
От: А ти в какво вярваш?

Споменах пушенето, хазарта, алкохола и социализма като примери за неразумно поведение. Дори и хора, които се счита, че са интелигентни, са склонни да правят глупости.

Идеята ми е, че хората не са много умни животни (макар и считани за най-умните животни на планетата). Щом едни от най-умните представители на нашия вид правят очевидни глупости, това е показателно за интелигентността на хората.
 

Горе