БГ Кампания срещу Google

От: БГ Кампания срещу Google

С приоритизиране? Поне при мен така вървят нещата. Нашите са към 2000 :D
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

Ако повечето от сайтовете са на принципа, пишат се 5-10 статии и после се оставят да, но свежо съдържание за 1000 сайта мисля, че няма да стане само с приоритизиране :)
 
Re: От: Re: БГ Кампания срещу Google

ако не беше гугъл, щеше да е друга компания
това, че ти давала работа въобще не е оправдание за некоректното отношение!


Ми щом гугъл е некоректен към теб просто оптимизирай за BING или ASK какъв е проблема? Ти като имаш некоректен рекламодател продължаваш ли да се буташ при него или просто му биеш шута и продължаваш без него? Проблема е че "Оптимизаторите" са зависими от GOOGLE. В такъв случай просто ще му играеш по свирката и точка.А това с adblocker-ите е го изкарвате все едно от БГ пазара гугъл печели милиони и видиш ли ако спрат невероятните кликове по 1 стотинка ще фалират.
 
От: Re: От: Re: БГ Кампания срещу Google

За извън бг. може и да става за бг. не в бинг с сайта ми за игри бях стигнал втора страница, но трафик 4 посещения на месец, а в г. милион и 200 000 търсения на месец :)
Ми щом гугъл е некоректен към теб просто оптимизирай за BING или ASK какъв е проблема? Ти като имаш некоректен рекламодател продължаваш ли да се буташ при него или просто му биеш шута и продължаваш без него? Проблема е че "Оптимизаторите" са зависими от GOOGLE. В такъв случай просто ще му играеш по свирката и точка.А това с adblocker-ите е го изкарвате все едно от БГ пазара гугъл печели милиони и видиш ли ако спрат невероятните кликове по 1 стотинка ще фалират.
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

Ако повечето от сайтовете са на принципа, пишат се 5-10 статии и после се оставят да, но свежо съдържание за 1000 сайта мисля, че няма да стане само с приоритизиране :)

Става, става :) Точно с приоритизиране става. Пък и пред UK-ския Гошо номерът със статиите отдавна не минава. По-скоро правим други типове линкове.
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

Ако повечето от сайтовете са на принципа, пишат се 5-10 статии и после се оставят да, но свежо съдържание за 1000 сайта мисля, че няма да стане само с приоритизиране :)

Не, те "приоритизиране" на друг принцип - с линкове. Набиват "един тон" СПАМ линкове и ако не ги хванат ходят по разни конференции и се хвалят колко са добри, а за това вземат разбира се и пари. А ако ги хванат почват да се оплакват колко били ощетени и как видите ли, ще фалират Гугъл.
 
Инициативата не е никак лоша, дори бих се присъединил, защото определено последно време Google, Facebook и другите големи компании правят каквото си искат. Не говоря само за кофти отношението към хората-маркетолози, не спамари, но и за по-малки бизнес, който се опитва да направи нещо в мрежата. Поне за 10 се сещам, които последните години просто излетяха от "класациите" поради уж точния алгоритъм на търсачката.

А това дали ще имаш 1000 кофти сайтове, то няма голяма разлика. Поглеждайки към първите резултати е все едно и също от трите опции:

- Продукти на Google;
- Най-големите сайтове и донори на Google;
- Спам сайтове.

Това са най-честите неща, които засичам последно време там. Но и последно време все по-рядко го използвам. :)

Специално Адблокери за БГ пазара си е по-скоро загуба на време, отколкото нещо сериозно. Като знам какви са ни дащни рекламодателите, да не се заклевам и как ще го усетят там в Google Ирландия. :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Тази, така наречена "кампания" е пълна простотия. Кучето играе според тоягата.

Че и английска версия напраивл, да му се вържат другите наивници, според които гугъл е най-лошият им враг.

Цялата работа ми звучи като: Уволниха ме от работа и понеже вече не мога да печеля пари ще направя всичко възможно и шефа да не печели пари...
 
От: БГ Кампания срещу Google

Изобщо не е за БГ пазара идеята с AdBlokers :) Сигурно носим на Google 0,05% от приходите, освен това така ще си вкараме автогол като общост, която се издържа и от реклами.

Но в световен план в момента процентът на хората, ползващи AdBlokers e някъде около 3% от ползващите Интернет изобщо, което е нереално малко за много добър (особено за типичен объркан краен потребител, който не знае къде клика) продукт. Сигурно всеки втори потребител иска да го има, но не знае, че съществува (съдя по възторжената реакция на мои приятели в бг, които не разбират от компютри и Интернет - "ама има ли такова нещо?? веднага си го слагам!". Тези 3% са постигнати според мен почти без маркетинг извън хранилищата за плъгини на браузерите.

Ако SEO общността по света просто масово сподели посланието, с цялото влияние, което има, дали няма да станат от 3% на 4 или 5? За всеки процент отгоре Google губи 2 милиарда долара за следващите 4 години (тъй като приходите им от реклама са около 50 милиарда на година). Това не отчита косвените загуби от влиянието върху цената на акциите и последващото още по-голямо разпространение на плъгините, които като всеки добър продукт се разпространяват от човек на човек. Идеята е проста и напълно изпълнима.

Но не са важни загубите, които ще нанесем на Google, а посланието, което ще получат - че не могат да се ебават с нас както си искат, трябва да има баланс на силите.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ок, и като са с 2 млрд назад какво ще спечелиш с товята кампания, освен стандартното: (интерпретирано) "може аз да не печеля, ама важно е и google да не печели" ?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Освен, че ще спечелиш социални сигнали и линкове към сайта, от който може евентуално да продаваш линкове в необозримото бъдеще.

Съвсем откровено - не разбирам смисъла. Напротив - могат да си се гаврят с нас както си искат. И можеха да го направят много отдавна - не го направиха, могат да го направят във всеки един момент (сега) - все още не го правят.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Приятел, ти си паразит в гугълската система. Без гугъл не можеш да съществуваш, а те без теб могат. Идеята е утопична и неосъществима, така че по-добре измисли нещо полезно за теб самия.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Каквото и да си говорим голям процент от тези сайтове са с по няколко статии и линкове, без никаква стойност за посетителите. Лично съм попадал на няколко и без да си специалист се вижда каква е основната идея, да се постави линк към n на брой сайтове.Преди доста време продаваше наказани домейни, вероятно са били доста малък процент спрямо всички, но очевидно в един момент са попаднали в радара на google. На мен ми изглежда доста нормално ако google засече, че си собственик на голям брой наказани сайтове да отреже всички или някой да хване и ръчно да ви прегледа 1000та сайта? Вие реално сте направили блог мрежа, а както знаем в последно време много такива изгоряха и то доста големи. Вие с какво се различавате от тях? Оплаквате се, че са ви хванали в 'прегрешение'...
 
От: БГ Кампания срещу Google

Имам над 800 наказани домейна, дето не искат да оправят по никакъв начин, независимо какви сайтове слагам на тях - надявам се да се постигне диалог и да ги оправят, това ми е личния стимул. Искам и да спрат да ми наказват домейни, които са ок - това освен неетично май е и незаконно - монополите са длъжни да дават равен шанс на всички. Имам 2 наказани с ръчно наказание несъществуващи физически сайта, които са пренасочени с 301 към релевантен сайт :) Единият е домейн на държавна агенция, никога не е бил свързан със спам или SEO, пренасочен към парламента - искам Google да ми цитират кое правило от Google Webmaster guidelines нарушава този редирект, за да се налага ръчно наказание със съобщение за "pure spam". Това е лично отношение, което монополите нямат право да имат по закон.

Но по-важно е, че ако отслабим хватката, ще е по-добре за всички SEO-та а и за целия свят, защото влиянието на Google придобива плашещи размери и за крайния потребител.

Най-важната цел e да пречупим лицемерието на Google. @nikolaycho, в момента сме в изключително прецакана ситуация:

1. Google наистина си прави каквото си иска
2. Но с Matt Cutts и други PR прояви е убедил повечето SEO-та, че им мисли доброто, не правете линк билдинг и всичко ще е наред...

Поне ако хората осъзнаят какво се случва и как бавно и методично (и прикрито с лъжи) Google убива SEO, за да отиват милиардите в Adwords, ще е по-добре. А най-добре ще е ако ги спрем или поне забавим. Защото силата е в хората, и всички SEO общо превъзхождат Google search team многократно, освен това имат много повече възможности да разпространяват информация. Google имат в изобилие друг вид сила, която в този случай не е особено полезна - те могат да набутат целия свят в Google+, но не и да контролират какво се пише в него например :) Затова и Google, осъзнавайки че нямат превес с груба сила над SEO специалистите, действат подло и прикрито, опитват се да ни манипулират и разделят. Знам че тук в България разбирате за какво става въпрос повече отколкото хората по света, затова кампанията е насочена навън, там е време някой да излезе и да каже на Google фактите направо в очите и току виж се осъзнаят малко.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Нищо не казвам за сайтовете, които са си били за наказание - такива ми банват редовно от 2 години. Но да не ги оправят независимо от съдържанието и да банват сайтове, които са си ок - това няма да стане.

http://over-ground.net/ - този сайт и други подобни се връщат като нарушаващи Google guidelines. Преместихме съдържанието на един blogspot и го репортнахме - нищо му няма, не го наказаха. Google ни лъже право в очите. Нека си признаят, че имат различно отношение към сайтовете според собственика, Европейската комисия ще ги направи на г*з :) Пожелавам им успех с обяснението, че режат всичко мое, защото някога съм продавал линкове :D
 
Последно редактирано:
От: БГ Кампания срещу Google

Хора идеята на Калин е добра, защото монополите не са хубаво нещо и трябва да имат сериозна регулация. В момента Google е монополист и трябва да бъде регулиран. Ако някой е против това да си помисли какво ще се случи ако цената на тока не се регулира от държавата? Какво ще се случи ако не се предприемат мерки срещи картелните споразумения.

Преди години имаше по 3 реклами в началото на SERP-а. После се появиха в дясно и отдолу. Какво ще се случи ако увеличат броя на рекламите на 5? Ами на 10? А какво ще се случи ако пуснат едно копие на eBay и започнат да показват на челни позиции резултати само от техния сайт? Това няма да се хареса на нито един от собствениците на онлайн магазини.

Аз винаги съм се чудил какво ще стане ако Google и eBay се слеят. Интернет търговията реално ще умре във формата в която я познаваме. Ще могат да извиват ръцете на продавачите така както искат.

За да не се случват такива неща си има регулации, но и потребителите са един голям регулатор. Не забравяйте че основната печалба на Google идва от рекламите в SERP-а, а не от дисплейната мрежа. Един удар по тези печалби ще промени изцяло мирогледа на компанията.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Към всички ощипани девойки:

Ако сайтовете ви бяха в топ-а, нямаше да ревете и да тръбите някакви небивалици. НО... гугъл е "монополист", "прави каквото си иска", "наказва сайтове без причина".... е щеше ли да ревете, ако бяхте на първо място по дума, която ви носи по $800 до $1000 на седмица или ден - нямаше.

Щяхте ли да гледате по-далече от носа си - нямаше.

Щяхте да си траете, както правехте, докато не ви удари.

И не говорете за монополи, к'ви монополи? Г. може да си прави каквото иска, ако ще, каквото ще да става. Факт. Redrum много добре го каза малко по-горе.
 
Ало, неощипаната девойка. Ти май не следиш чуждестрания пазар, за да забележиш кои са на топ позициите. Нещо си се объркал и ти сериозно. :)

И не ми казвай, че си с много добри позиции, защото аванта от 200 посещения този ден, не означава, че ще ги имаш утре. Редрумъра добре го каза, ама както и Facebook, секирата при големите си я има стабилно и щом не цакаш, не си от неговите хора.
 
Последно редактирано:

Горе