БГ Кампания срещу Google

Ok. Идеята не е лоша, но изпълнението и ще е почти никакво. Като го прочетох преди това във Фейса си мислех, че е някакъв хак или нещо подобно, то да навиеш хората да ползват адблокъри. Няма лошо, но много колеги изгарят така. :) Успоредно с кретените от Google. То е малко на принципа на скачените съдове. :)

Ако искате нещо да се направи - ударете ги така, че да не засегнете колегите а само тях, персонално. Много по-добре щеше да е на се пропагандира или изманипулира, че някоя търсачка дава пари за всеки сърч в нея или че Bing е с по-нов и добър алгоритъм. Нещо, което да им изяде пазарния дял. Питайте ги как страдат за руския пазар, където не могад да пробият както на другите и да вземат надмощие. ;) Или как Азия няма да им се даде толкова лесно.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Прелюбопитно отворено писмо до Ерик Шмид от Матиас Дьопфнер (председател на медийната група Axel Springer), публикувано във Франкфуртер Алгемайне Цайтунг
Защо се страхуваме от Гугъл
http://www.faz.net/aktuell/feuillet...fner-warum-wir-google-fuerchten-12897463.html

en вариант
http://www.faz.net/aktuell/feuillet...r-s-open-letter-to-eric-schmidt-12900860.html

Here for the first time, a German manager confesses his company’s total dependence on Google. What publishers are experiencing today is a sign of things to come: We will soon all belong to Google. An open letter to Eric Schmidt.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Заради големия брой домейни са решили, че сте "pain in the ass" и за тях е по-лесно да Ви отрежат напълно. Щом 200-300 сайта нарушават Google guideliness, защо да се занимават да гледат и другите 1000?

По темата, идеята за Интернет без реклами е хубава особено за basic потребителите, защото наистина в много случаи ще ги предпази от инсталиране на някоя гадост и т.н. Много пъти познати са ми звънели да ме питат, а бе тука ми пише, че имам вирус или, че Интернет-а ми е бавен. Този блокър би ги предпазил, но от какво ще печелим ние уебмастърите? Сигурен съм, голям процент от вас използват AdSense и имат не само сайтове с българско съдържание. Друг е въпроса, че в световен мащаб едва ли бихме усетили разлика. В общи линии, идеята е добра, но не бих я подкрепил :)

За сайтовете, бих ти препоръчал да си избереш, най, ама най-важния ти сайт. Направи му пререгистрация с нов whois, като данните да са реални и на човек, който по никакъв начин не могат да свържат с теб(online :). Смяна на hosting, нови акаунти в analytics, wmt и т.н. и после пак reconsideration request. Най-добре е новия "собственик" да има акаунт в Google поне на няколко месеца, за да изглежда всичко реално. Купувал съм 2 наказани домейна от теб и единия го извадих без проблем, другия така си и седи и съм сигурен, че ако направя сайт и пусна request ще махнат и за него penalty-то. Във вашия случай проблема не са сайтовете, а вие. Google Ви има за "престъпници", прекрачили сте прага и изглежда няма връщане назад. Според мен да се борите срещу тях е наистина загуба на време, все пак един живот живеем :) За мен би било по-голям кеф да ги надхитря, отколкото да опитвам да ги съборя. Като се замисля второто също не е за изпускане, но вероятността да стане клони към нула.

Конкретно - убедете Google, че тези сайтове не са вече ваши. :)

EDIT: Все пак всички, които се занимаваме със SEO, знаем че това не е най-сигурния бизнес. Всичко да зависи от нещо над което нямаме никакъв контрол е гадно, но всеки много добре знае какъв риск поема като се захваща със SEO. Във всяка сфера на бизнеса и живота няма нищо 100% сигурно! Ако наистина това е с, което искаш да се занимаваш ще трябва да надхитриш Google или изцяло да се абстрахираш от него. Ако имаш наистина стойностни сайтове търси други начини за привличане на трафик. Сигурен съм, че сам знаеш доста алтернативни методи.


Нищо не казвам за сайтовете, които са си били за наказание - такива ми банват редовно от 2 години. Но да не ги оправят независимо от съдържанието и да банват сайтове, които са си ок - това няма да стане.

http://over-ground.net/ - този сайт и други подобни се връщат като нарушаващи Google guidelines. Преместихме съдържанието на един blogspot и го репортнахме - нищо му няма, не го наказаха. Google ни лъже право в очите. Нека си признаят, че имат различно отношение към сайтовете според собственика, Европейската комисия ще ги направи на г*з :) Пожелавам им успех с обяснението, че режат всичко мое, защото някога съм продавал линкове :D
 
Последно редактирано:
От: БГ Кампания срещу Google

...
Но в световен план в момента процентът на хората, ползващи AdBlokers e някъде около 3% от ползващите Интернет изобщо, което е нереално малко за много добър (особено за типичен объркан краен потребител, който не знае къде клика) продукт. Сигурно всеки втори потребител иска да го има, но не знае, че съществува (съдя по възторжената реакция на мои приятели в бг, които не разбират от компютри и Интернет - "ама има ли такова нещо?? веднага си го слагам!". Тези 3% са постигнати според мен почти без маркетинг извън хранилищата за плъгини на браузерите.
...
Aз вече открито ще почна да пропагандирам всеки да си дръпне адблокър. И ще казвам, че самите WEB-мастъри горещо го препоръчват. С линк към тази тема.
 
От: БГ Кампания срещу Google

И ще правим сайтовете за слава :D
Aз вече открито ще почна да пропагандирам всеки да си дръпне адблокър. И ще казвам, че самите WEB-мастъри горещо го препоръчват. С линк към тази тема.
 
От: БГ Кампания срещу Google

И ще правим сайтовете за слава :D
Майтапя се, старая се да не се бъркам в работата на другите. Ама и вие помислете и за други източници на доход, знаеш какво имам предвид, да не се повтаряме.
 
Ние дали имаме адблокери или не не е от значение, аз много рядко кликам на реклама, ако ми хареса нещо рекламирано влизам в сайта им като го пиша:) Знам какво е да ти кликат по рекламите и да плащаш, затова някак си ми е свидно и не го правя.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Не гледайте черно-бяло на нещата - няма как да навия целия свят да си качи Adblockers :) Целта е реална - да има малък, но забележим прогрес. За 1% по-малко приходи от реклама няма да се срине никой сайт, но Google ще отрази 2 милиарда загуби, колкото и да са богати това са достатъчно пари да се замислят :)

Google изкарва от Adsense 28% от приходите си (източник - Wikipedia), останалото са кликовете в сърча, Youtube, Gmail - там взимат 100% от всичко или с други думи приходите на Google са около 50 милиарда на година, а всички, които имат Adsense, правят общо към 25 милиарда. Кликовете в сърча са към 30 милиарда и всяко тяхно намаляване директно налива пари в онлайн бизнеси или SEO, така че макар че изглежда, че онлайн бизнесите губят пари от AdBlock, всъщност не губят, а даже печелят малко, просто печалбата идва по косвен път - по-малко дадени пари за реклама или пренасочване от Adwords към разходи за SEO, при които парите остават в онлайн общността, вместо да отиват в офшорните сметки на Google :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Не гледайте черно-бяло на нещата - няма как да навия целия свят да си качи Adblockers :) ...
Помнете ми думата, един ден ще почнат стандартно да доставят браузърите с адблокер. Както стана с pop-up блокерите. Тая рекламната безсмислена помия дразни огромната част от популацията. Дори бабите взеха да откачат като им повтарят едно и също през 10 минути, че и усилено до дупка.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Помнете ми думата, един ден ще почнат стандартно да доставят браузърите с адблокер. Както стана с pop-up блокерите. Тая рекламната безсмислена помия дразни огромната част от популацията. Дори бабите взеха да откачат като им повтарят едно и също през 10 минути, че и усилено до дупка.

Между поп-ъпс и рекламите има голяма разлика. Не мисля, че ще го направят това. Гугъл притежават един от водещи браузъри. А пък друго е, че като става въпрос за толкова пари не вярвам гугъл да позволят някой ей така да им срине нещата.
 
Ние дали имаме адблокери или не не е от значение, аз много рядко кликам на реклама, ако ми хареса нещо рекламирано влизам в сайта им като го пиша:) Знам какво е да ти кликат по рекламите и да плащаш, затова някак си ми е свидно и не го правя.

Хахаха, сега се сещам едно време (и чат пат и сега), ако дадена информация или нещо на някой сайт ми харесва, дава по един клик на рекламите.Нещо като "Благодаря". Иначе какво друго би стимулирало даден webmaster да пълни сайта си с полезна информация, ако не паричния резултата на края на деня. :)
 
От: Re: БГ Кампания срещу Google

Проблема е, че гугъл обезкуражава уебмастърите да го правят в последните няколко години. :)
А, защо просто не се навият всички да ползват някоя друга рекламна мрежа вместо адблокъри за месец, тогава гугъл пак ще понесат огромни загуби. :)
Хахаха, сега се сещам едно време (и чат пат и сега), ако дадена информация или нещо на някой сайт ми харесва, дава по един клик на рекламите.Нещо като "Благодаря". Иначе какво друго би стимулирало даден webmaster да пълни сайта си с полезна информация, ако не паричния резултата на края на деня. :)
 
От: Re: БГ Кампания срещу Google

Проблема е, че гугъл обезкуражава уебмастърите да го правят в последните няколко години. :)
А, защо просто не се навият всички да ползват някоя друга рекламна мрежа вместо адблокъри за месец, тогава гугъл пак ще понесат огромни загуби. :)

Напротив, основната им печалба идва не от рекламите в AdSense, а от рекламите в SERP-a. Спокойно могат да загубят 100% от печалбата от AdSense и пак да печелят десетки милиарди.

На адблокерите хубавото им е че блокират точно тези реклами в SERP-a и така ги удряме директно по големите им печалби ;)
 
От: Re: БГ Кампания срещу Google

Тогава да се пропагандира използването на адблокери само за серпа. :)
Напротив, основната им печалба идва не от рекламите в AdSense, а от рекламите в SERP-a. Спокойно могат да загубят 100% от печалбата от AdSense и пак да печелят десетки милиарди.

На адблокерите хубавото им е че блокират точно тези реклами в SERP-a и така ги удряме директно по големите им печалби ;)
 
От: БГ Кампания срещу Google

И все-пак за бг. това няма как да стане. Надали някой примерно ще тръгне да ми дава дарения за да му качвам по 10-20-30-40 ;или 100 нови игри на ден в сайта ми.
Истината е, че в бг. няма по какъв друг начин да се изхранват сайтовете, а когато гугъл ги цака дори и от това не могат да се хранят. ;)
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126607
Ето ви една темичка, да видите мнението на зрителите, или по-точно липсата на такива.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Най-големия издател на вестници в Европа обяви гугъл за "супердържава" чието управление на лични данни е характерно за държавите с "тоталитарни режими"

Europe's largest publisher accuses Google of creating a digital 'superstate'
http://www.independent.co.uk/life-s...digital-superstate-of-monopolies-9266771.html
 
От: БГ Кампания срещу Google

И все-пак за бг. това няма как да стане. Надали някой примерно ще тръгне да ми дава дарения за да му качвам по 10-20-30-40 ;или 100 нови игри на ден в сайта ми.
Истината е, че в бг. няма по какъв друг начин да се изхранват сайтовете, а когато гугъл ги цака дори и от това не могат да се хранят. ;)
Кой ме кара да давам бакшиш на таксито или сервитьорката? Никой. Ама давам. Приеми, че блокерът е каприз, за който съм готов да си платя. Последния зор доскоро беше, че не исках да се занимавам с Пейпал, а кредитните карти не са предназначени за нета. И стабилни такси жулят, за капак.
Сега има криптовалути, на мен лично любима ми е Peercoin, не го казвам за реклама. Извади си поне топ 3 портфейла, както правят coinmarcetcap най-отдоле. И после се оплаквай, че юзвергите били пинтии (според мен не са). Имаше едно друго сайтче, рева-рева на блокера ми, накрая се освестиха и пуснаха 3 портфейла. Обижда ме, че немалко онлайн реклами са чист, директен и откровен опит за измама. Не искам да ми мигат по 100 пъти на ден, че печеля устройство, което за капак мразя. За Айфон става въпрос. Или чалгия да ми рекламират, малиии!
Късам синджира просто!
Много ли е сложно да пуснеш такъв адрес, примерно PTx4t3qdtP8BwPWDCG1iZ3sC6pAV1yUcLn, на горепосочения сайт е. Има онлайн портфейли, за малки суми може да им се довериш, за да не теглиш блокчейна.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ти, може и да даваш но си примерно един на 1000, това имам в предвид. Просто тук нещата са на светлинни години от каквото и да е друго :)
Кой ме кара да давам бакшиш на таксито или сервитьорката? Никой. Ама давам. Приеми, че блокерът е каприз, за който съм готов да си платя. Последния зор доскоро беше, че не исках да се занимавам с Пейпал, а кредитните карти не са предназначени за нета. И стабилни такси жулят, за капак.
Сега има криптовалути, на мен лично любима ми е Peercoin, не го казвам за реклама. Извади си поне топ 3 портфейла, както правят coinmarcetcap най-отдоле. И после се оплаквай, че юзвергите били пинтии (според мен не са). Имаше едно друго сайтче, рева-рева на блокера ми, накрая се освестиха и пуснаха 3 портфейла. Обижда ме, че немалко онлайн реклами са чист, директен и откровен опит за измама. Не искам да ми мигат по 100 пъти на ден, че печеля устройство, което за капак мразя. За Айфон става въпрос. Или чалгия да ми рекламират, малиии! Късам синджира просто!
 

Горе