БГ мама се била разцепила???

От: БГ мама се била разцепила???

От тази гледна точка не бях се замислял. Може би защото проблемът им беше дизайна и най-вече нефункционалността и неубобството на стария. Иначе ще се съглася за сигурността. Пробвал съм я системата и има доста интересни модули за защита. Но малко от към дизайн изостават с темите. Скоро не съм виждал някой хубав SMF форум. Но може и да не съм се ровил толкова. :)

http://demo.dzinerstudio.com/ - тук могат да погледнат. :) Има интересни неща. Хубаво е всичко да се прави успоредно - дизайни и настройки, и контент и потребители. :)

Само да посмеят :) :) :) Още от сега виждам, как ще вербувам половината алтернативен форум, за моят нов алтернативен :D :D :D
 
От: Re: От: БГ мама се била разцепила???

Аз бих си променил прогнозата най трудния момент на един форум е създаването на волюм потребители за да има интерактивна комуникация и да не си омръзнат....

незнам дали някой погледна но в новия форум има
[h=4]Потребители онлайн[/h]
282 Гости, 284 Потребители (93 Скрит(и))

това е жив форум каквото и да си говорим не е 5 човека да се отцепят а те си имат и по цял ден свободно време

за модерацията си прав не се знае кога новата ще се издъни но не се знае и дали

иначе за мъртви форуми по този начин в нашата ниша - seochat

Така погледнато може да звучи внушително, но направи съпоставка с бг-мамата и какъв незначителен процент е това. Опитах се да намеря статистиката на бг-мамата, ама не мога да се оправя с новия дизайн :) И бих се съгласил, че имат шанс, ако се опитваха да създадат нов имидж, нов бранд и да са конкуренция, а не просто нещо скалъпено за пет минути. Хайде ще повдигнем темата след 3 месеца и ще видим как са им статистиките :)
 
От: От: Re: От: БГ мама се била разцепила???

Въпроса е да успеят да го задържат жив и да провокират нови и нови теми. Понякога това не е лека задача...., но пък са се преборили с първата фаза от създаването на един форум, а именно съживяването му.
Ако успеят да дръпнат и раздела с филмите и сериалите,
значи ще успеят още по-значително да си увеличат аудиторията.:wink:
На мен ми е все тая по принцип какво ще се случи с едната
или с другата страна, но си е като жив урок как не
трябва собственици на сайтове да се самозабравят
в желанието си прекалено да модерират мнения
или неразумно да правят промени.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Според мен бгмама са изтървали основните си потребителки. Все пак ядрото на един форум са има няма 5 процента от всички регистрирани, както е и тук всъщност. Това обяснява и бързото разрастване на новия форум. По тая причина си мисля, че собствениците са изтървали коня у ряката и ако не вземат спешни мерки ще се закопаят яко. Обаче си мисля, че няма да вземат никакви мерки, защото явно страдат от синдрома "аз съм много голям" и ще ще засилят още контрола, с което ще влошат нещата. Ама пада им се, никой не им е виновен. Дано ги приключат по-бързо, че много ги мразим тея алчните, дето си мислят, че всичко дето фърчи се яде.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Голямо риване ще е за това. :) Няма вече сплотени майчета. :)

Българското интернет пространство губи от липсата им. Само в този сайт можеше да намериш на едно място как се отпушва тоалетна, какви торбички за прахосучка за подходящи, как да изберем астрално име на детето и разследване на произхода на китайски стелки за обувки...
 
Българското интернет пространство губи от липсата им. Само в този сайт можеше да намериш на едно място как се отпушва тоалетна, какви торбички за прахосучка за подходящи, как да изберем астрално име на детето и разследване на произхода на китайски стелки за обувки...

Първо, виждал съм готини SMF форуми, сетих се за един, на наш потребител тук. За това не съм прав, но още изостават като дизайни, в сравнение с другите платени платформи за форуми.

Второ, трудно ще се намери място, в което има толкова всеразвити личности. Такива които с едната ръка сменят памперса, а с другата гумата на ЗИЛ-а. :) Това в рамките на шегата, но определено има адски много информация. А и добре излизат, за почти всичко, за което са писали. Кофти е ако ти спретнат там един негативен PR. :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Алтернативния е СМФ, защото и старата, а и новата мама е SMF - based, макар че 100% има по-добра тема. А що се отнадя до старите мами, много ме дразнят от лятото т.г. Преди си имах профил и си им пишех мнения от време на време, за да може да си вмъквам по някой линк към сайта, че майките са ми също от таргета, вярно по-страничен, но решиха, че са много велики явно и на 50 мнения 3-то с линк и ме баннаха, изтриха профила(това го преживях), ама бана по ИП дето ми надъниха е прекалено... Явно не искат контент, а преди линк си се пускаше спокойно и не го закачаха стига мнението да има смисъл. Намерих 1 момиче тук във форума, пускаше ми мнения, но и нея блокираха, явно са се помислили за велики, а пък част от темите им гъмжат от реклама. Не знам как е станал толкова голям този форум, при положение, че беше грозен, та дрънкаше, ама сега след редизайна съвсем не изглежда добре. Под експлорер 10 и 11 мяза на първите ми разработки, че и по-зле. В интерес на истината доста чужди форууми за майки и деца имат подобен дизайн, за това явно са решили, че трябва да е така, но определено не са се справили, а и прекаляват с рекламата. Но пък и "алтернативата" хич не ми допада с това сиво СМФ.


Едит: Блинки СМФ е фрее.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Гледам, че на няколко пъти споменахте, че новият форум бил само на месец. Истината е, че той всъщност е само на седмица. Днес му е осмият ден от началото на съществуването. Потребителите са около 1150 към момента.


Така погледнато може да звучи внушително, но направи съпоставка с бг-мамата и какъв незначителен процент е това.
Все пак бг-мама съществува от над 10 години. Ако ще съпоставяме нещо, това не е без значение.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Принципно е така, но нали си чувал лафа... всяко чудо за 3 дни, та и тук е малко така... ще поживеем и ще видим какво ще стане. Според мен ще дръпнат доста хора, но дано успеят да грабнат вълната...
 
От: БГ мама се била разцепила???

Ако си спомняте и при датата беше така, когато смениха дизайна, но нещата се оправиха и отново форума им е един от най-активните в мрежата...
 
Едит: Блинки СМФ е фрее.

Да, знам че е фри. Работил съм с тази система. :) Но въпреки това са си сложили дефолтния скин или синия беше дефолтния. :) Вече забравих.

Абе разглеждах световните форуми за майки, няма такова чудо. Не знам от къде са го взаимствали този дизайн: justmommies.com/forums/ - мисля, че е добър пример, но там са го направили като папирус, скролиш 30 мин. :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Да, знам че е фри. Работил съм с тази система. :) Но въпреки това са си сложили дефолтния скин или синия беше дефолтния. :) Вече забравих.

Абе разглеждах световните форуми за майки, няма такова чудо. Не знам от къде са го взаимствали този дизайн: justmommies.com/forums/ - мисля, че е добър пример, но там са го направили като папирус, скролиш 30 мин. :)

Абе сега за тея се сещам на пръв поглед h ttp://www.netmums.com/coffeehouse/ Трябва да кси прегледам списъците къде съм спамил, че лятото като се занимавах по-сериозно ми беше направило впечатление, че повечето са такива.
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

Гледам, че на няколко пъти споменахте, че новият форум бил само на месец. Истината е, че той всъщност е само на седмица. Днес му е осмият ден от началото на съществуването. Потребителите са около 1150 към момента.



Все пак бг-мама съществува от над 10 години. Ако ще съпоставяме нещо, това не е без значение.

Просто си оправете дизайна, че тук хората имат по-набито око и изглежда доста грозен и може да го имате на впредвид :). Успех
 
Последно редактирано:
От: БГ мама се била разцепила???

Малко да се позабавлявате какво пишат за предприемач и по-точно за някои коментари тук,
а уж били домакини и не били в час:)
http://bul-mamma.com/index.php/topic,424.180.html

Колега Virosss, как не те домързя да се регнеш и ти:lol:
 
От: БГ мама се била разцепила???

Нека се развива тази алтернатива, живи и здрави да са, пък ще видим дали ще остане ads free :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Нека се развива тази алтернатива, живи и здрави да са, пък ще видим дали ще остане ads free :)
Ads free няма да остане, вижда се от who is info, но пожелавам поне количеството да е прилично и недразнещо окото.
Засега просто още не е отминала еуфорията и е раничко за ads:)

Blinky и Coolıce, гответе се за нови регистрации,
гледам се е започнало.:)
Пък после предлагам да плеснем с ръце и дружно да се прегърнем с новорегистрираните тук.:lol:
 
От: БГ мама се била разцепила???

@Valdes са го нахейтили, сега да не стане война между двата форума нашия и техния :D
Малко да се позабавлявате какво пишат за предприемач и по-точно за някои коментари тук,
а уж били домакини и не били в час:)
http://bul-mamma.com/index.php/topic,424.180.html

Колега Virosss, как не те домързя да се регнеш и ти:lol:
 

Горе