БГ мама се била разцепила???

От: БГ мама се била разцепила???

Старият дизайн, както спомена needs е отвратителен, трудно се намира кое къде за какво, шрифт гаден. Като цяло собствениците са направили редизайн за добро, но не са си преценили правилно аудиторията - домакини с ниски нива на ''конфютърна гръмотност'' и всичко ново, което им се поднесе (макар и по-убаво) е сериозно изпитание за тяхната ''конфютърна гръмотност''. Леко разместване на линкове, реклами, дизайн ала бала и вече ''не сме си у дома, където знаем къде сме си оставили чехлите и отварачкта за консерви'':)
Сигурно искаш да кажеш новият дизайн е гаден?
А домакините хич не ги подценявай, че били компютърно неграмотни,
напротив, дори са си много светнати.:)
Има или имаше :rolleyes: доста интересни теми, в които се правят преводи,
клипове и субтитри на сериали и филми.:)
 
От: БГ мама се била разцепила???

А, и както казва @Virosss от тази работа който може ще гледа да Удари кирийка , апак мамите да си пишат където искат, та ако искат и в стария и в новия
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

В интерес на истината, преди да направят редизайна, винаги съм се чудил, как толкова голям и известен форум е с толкова грозен дизайн и въобще как някой успяваше да се ориентира и да намери това, което му трябва в форума им... Смея да твърдя, че имам доста опит с всякакви сайтове, но си признавам, че там всичко беше против всякаква логика и трудно успявах да се ориентирам и намеря, това което ми трябва... сега според мен, някак се подредиха нещата... ама мамите не им се нрави ;)
Точно казано:)
Просто всяка промяна се тълкува от булл тръстед мамите по дефаулт като промяна към лошо, защото просто трудничко се ориентирват в новата ситуация, а това е неприемливо:oops:
 
От: БГ мама се била разцепила???

Лакомията до там докарва. Зор да има реклами навсякъде, а потребителят остава в кучи гъз. Ама толкова ли са зле, че не разбират едно простичко правило за фоумите : потребителите са есенцията на форума, ако са недоволни масово правиш така, че да са доволни, а в случая сменяш дизайна и това е, щото за 1 месец оня форум има 1100 рега, което е бая хора. Но ако си мислят, че и там няма да потекат рекламките жестоко се лъжат :)

П.П. Обаче, тоя басов SMF направо кърти от постнотия...

П.П2 - А никовете им там къртят " Марѝ - Мъжемразка"
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

Лакомията до там докарва. Зор да има реклами навсякъде, а потребителят остава в кучи гъз. Ама толкова ли са зле, че не разбират едно простичко правило за фоумите : потребителите са есенцията на форума, ако са недоволни масово правиш така, че да са доволни, а в случая сменяш дизайна и това е, щото за 1 месец оня форум има 1100 рега, което е бая хора. Но ако си мислят, че и там няма да потекат рекламките жестоко се лъжат :)
Няма лошо да потекат, но да са в по-умерено количество,
добре разположени и най-важното е
като влезе човек в някой форум да може лесно да намира
и чете каквото му трябва, а не както е сега в бгмамата.
Целият форум е изместен в лявата страна на екрана
с под една педя място за четене, част от постнатите
клипове са с черен екран, има си ги бъговете.
 
П.П. Обаче, тоя басов SMF направо кърти от постнотия...

П.П2 - А никовете им там къртят " Марѝ - Мъжемразка"
Сега разбираш за каква аудитория става дума и за колко капацитет. Смяната на дизайна - минаването на нещо по-лачено, ако е въобще такова, доста е притеснило крехките им съзнания. :)

Смяната на дизайна не винаги е успех, направоти - вижте ги WarriorForum, там са си на 3та версия на Vbulletin и пак си цъкат силно. :) Не са умрели от алчност, което означава, че си гледат потребителите. ;) А и лошото в цялата ситуация е, че не са дали опция да си се врънат с дроп даун меню или по друг начин към старата визия. Да пуснат анкета дали им харесва. Взимат решение и действат. Не се прави така, когато основата ти са потребителите и зависиш изцяло от тях. :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

То затова на мамите им трябва нещо просто и изчистено, и ако се променя нещо да се прави - ако е възможно - бавно и незабележимо
 
От: БГ мама се била разцепила???

То затова на мамите им трябва нещо просто и изчистено, и ако се променя нещо да се прави - ако е възможно - бавно и незабележимо
Там се мина през реклама със заден бекграунд, с page peel реклама
и май не е имало опити за създаване на алтернативни форуми,
но сегашното положение с "дизайна" от месец декември явно
и очевидно е прекалено тъпо направено и яко дразни.:(
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

Там се мина през реклама със заден бекграунд, с page peel реклама
и май не е имало опити за създаване на алтернативни форуми,
но сегашното положение с "дизайна" от месец декември явно
и очевидно е прекалено тъпо направено и яко дразни.:(

Щом има отлив всичко сочи че е така
 
Там се мина през реклама със заден бекграунд, с page peel реклама
и май не е имало опити за създаване на алтернативни форуми,
но сегашното положение с "дизайна" от месец декември явно
и очевидно е прекалено тъпо направено и яко дразни.:(

Абе има опити, но започват от нулата - дадох го каро примерен коментар в първия си пост. Но расте бързо - по 23К поста на месец и почти през минута нова регистрация. :) В момента сигурно мислят дизайн, но кофти система са си избрали, ако питаш мен. има къде къде по-добро. А и една инвестиция от $300 би им помогнала още повече да дръпнат. На хората им влияе и това къде са от към визуална гледна точка. ;)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Абе има опити, но започват от нулата - дадох го каро примерен коментар в първия си пост. Но расте бързо - по 23К поста на месец и почти през минута нова регистрация. :) В момента сигурно мислят дизайн, но кофти система са си избрали, ако питаш мен. има къде къде по-добро. А и една инвестиция от $300 би им помогнала още повече да дръпнат. На хората им влияе и това къде са от към визуална гледна точка. ;)

Кофти, ама са свикнали с нея. А и от Security гледна точка е желязна.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Като гледам най-оживеният сектор е "Клюкарник" там, но ако не вметнат полезно инфо май ще се превърне в "кокошарник" тази "алтернатива"
 
От: БГ мама се била разцепила???

Като гледам най-оживеният сектор е "Клюкарник" там, но ако не вметнат полезно инфо май ще се превърне в "кокошарник" тази "алтернатива"

Ти виждал ли си жена, която да не е любопитна и да не обсъжда някого/нещо? Нищо чудно, че точно този раздел е най-силен :) Пък и ако знаеш какви интересни теми изникват там... там няма петъчни теми... има ежедневни теми :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Какво значение има какъв е дизайна, след като го харесват потребителите? От къв уй трябва да налагаш нов дизайн, който масово не се одобрява? Ебати спрелите собственици, честно. Жената разправя, че адски много народ се е изнесъл от там, а вече не е интересно да се чете, щото хората дето пишат примерно за фотография, за мода, не знам си кво, ги нямало. Тъй че, това е просто един провален проект, заради някой дебил.

Лакомията до там води.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Като гледам най-оживеният сектор е "Клюкарник" там, но ако не вметнат полезно инфо май ще се превърне в "кокошарник" тази "алтернатива"

Убидени Обедине все тая, то на бгмамитата клукарник им трябва....:lol:
 
От: БГ мама се била разцепила???

Живи и здрави, ама съм скептичен, освен ако част от екипа на старата мама не се е прехвърлил там. Някой има ли идея кои са новите админи/модератори и дали имат опит с подобна работа въобще? Че сега всичко изглежда цветя и рози, но неизбежно и там ще се появят конфликти и е много важно админите и модераторите как ще ги решат. И името, и домейна и всичко свидетелстват за доста прибързана и недообмислена работа.

В световен мащаб не е нищо ново, една от класическите форумни сапунки е отцепване на част от потребителите и започване на нещо ново и различно. Причините може да са разнообразни. Рядко отцепниците успяват, особено пък в такива случаи с огромни форуми като мамите. Гугъл все още е индексирал темите в оригиналната мама, а това е основния начин за набиране на нови потребители, блиц ще изпратят 100-ина човека, от уста на уста още някоя и друга хилядарка и до там ще е. Това поне е моята прогноза.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Живи и здрави, ама съм скептичен, освен ако част от екипа на старата мама не се е прехвърлил там. Някой има ли идея кои са новите админи/модератори и дали имат опит с подобна работа въобще? Че сега всичко изглежда цветя и рози, но неизбежно и там ще се появят конфликти и е много важно админите и модераторите как ще ги решат.

В световен мащаб не е нищо ново, една от класическите форумни сапунки е отцепване на част от потребителите и започване на нещо ново и различно. Причините може да са разнообразни. Рядко отцепниците успяват, особено пък в такива случаи с огромни форуми като мамите. Гугъл все още е индексирал темите в оригиналната мама, а това е основния начин за набиране на нови потребители, блиц ще изпратят 100-ина човека, от уста на уста още някоя и друга хилядарка и до там ще е. Това поне е моята прогноза.

+1 .
 
Re: От: БГ мама се била разцепила???

Живи и здрави, ама съм скептичен, освен ако част от екипа на старата мама не се е прехвърлил там. Някой има ли идея кои са новите админи/модератори и дали имат опит с подобна работа въобще? Че сега всичко изглежда цветя и рози, но неизбежно и там ще се появят конфликти и е много важно админите и модераторите как ще ги решат.

В световен мащаб не е нищо ново, една от класическите форумни сапунки е отцепване на част от потребителите и започване на нещо ново и различно. Причините може да са разнообразни. Рядко отцепниците успяват, особено пък в такива случаи с огромни форуми като мамите. Гугъл все още е индексирал темите в оригиналната мама, а това е основния начин за набиране на нови потребители, блиц ще изпратят 100-ина човека, от уста на уста още някоя и друга хилядарка и до там ще е. Това поне е моята прогноза.

Аз бих си променил прогнозата най трудния момент на един форум е създаването на волюм потребители за да има интерактивна комуникация и да не си омръзнат....

незнам дали някой погледна но в новия форум има
[h=4]Потребители онлайн[/h]
282 Гости, 284 Потребители (93 Скрит(и))

това е жив форум каквото и да си говорим не е 5 човека да се отцепят а те си имат и по цял ден свободно време

за модерацията си прав не се знае кога новата ще се издъни но не се знае и дали

иначе за мъртви форуми по този начин в нашата ниша - seochat
 
От: Re: От: БГ мама се била разцепила???

Аз бих си променил прогнозата най трудния момент на един форум е създаването на волюм потребители за да има интерактивна комуникация и да не си омръзнат....

незнам дали някой погледна но в новия форум има
[h=4]Потребители онлайн[/h]
282 Гости, 284 Потребители (93 Скрит(и))

това е жив форум каквото и да си говорим не е 5 човека да се отцепят а те си имат и по цял ден свободно време

за модерацията си прав не се знае кога новата ще се издъни но не се знае и дали

иначе за мъртви форуми по този начин в нашата ниша - seochat

Въпроса е да успеят да го задържат жив и да провокират нови и нови теми. Понякога това не е лека задача...., но пък са се преборили с първата фаза от създаването на един форум, а именно съживяването му.
 
Кофти, ама са свикнали с нея. А и от Security гледна точка е желязна.
От тази гледна точка не бях се замислял. Може би защото проблемът им беше дизайна и най-вече нефункционалността и неубобството на стария. Иначе ще се съглася за сигурността. Пробвал съм я системата и има доста интересни модули за защита. Но малко от към дизайн изостават с темите. Скоро не съм виждал някой хубав SMF форум. Но може и да не съм се ровил толкова. :)

http://demo.dzinerstudio.com/ - тук могат да погледнат. :) Има интересни неща. Хубаво е всичко да се прави успоредно - дизайни и настройки, и контент и потребители. :)
 

Горе