Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Вече трябва да е по добре :) бях оставил да се прекомпилира php-то сутрината преди да си легна и сте били бе php opcode cache а като гледам момента на писане е свъпаднало и с бекъпа от доставчика ...
 
Пак си има проблем с ДНС-ите на този adx.bg. Има описани 2 ДНС сървъра за домейна - ns3.mwpcloud.com и ns4.mwpcloud.com. И двата сочат към едно и също IP, което е голяма глупост. Да не говорим, че ДНС-а дето е на това IP връща, че съвсем други ДНС-и отговарят за домейна. Абе изобщо - погледнете тук - http://intodns.com/adx.bg

Ако трябва вземете преместете домейна на някой безплатен ДНС хостинг, или да ви дам един мой за втори ДНС.
 
Не съм го инсталирал аз този впс сега ще го погледна само промених днисте (тези два обслужват само адекс за да не се налага блинки да се занимава с регистър бг)

а иначе сайтовете на впси и на двете големи бг хостинг компании в голям процент от случайте винаги сочат към едно ип (не е правилно но се ползва масово) ще го сложа на клаудфлеърски днси и блинки ще се разходи явно

Иначе за горните писали
(иначе в момента гледам сваля лоуда) за да си компилирам едно пхп и nginx за форума
 
Абе защо ще ходи Blinky до register.bg за да смени ДНС-ите за домейна. През www.register.bg става управлението на домейна.
Аз и без това трябва да го подновявам, така че ще се разходя. ;) На 26ти този месец изтича.
 
От: Re: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

блъскат по форума хейтъри и държи лоуда висок... сложих го зад клауд флеър пак и взе да пада но ще си сложа nginx малко по късно да видим как ще е

офф топик:

3 instance-a nginx, 3 php-fpm, връзваш ги заедно lb и failover при определен response + една зона в nginx против досадници и ще забравиш за всякакви хейтъри. На един vps става, даже можеш да споделяш кеша между различните инстанси ако не ти стига рама, но не съм го тествал още в production среда :wink:

П.П. - досадно бавен е форума, даже от офиса.

П.П2. - дори бих ти предложил да ти пусна аз VPS и да ти го настроя за да ти демонстрирам колко по-добре ще върви стига да дадеш кредит после :p Не забравяй, че ако production-a е nginx даже dns-и няма да има нужда да сменяш при тестове :)
 
От: Re: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Аз и без това трябва да го подновявам, така че ще се разходя. ;) На 26ти този месец изтича.

Да дебнем тогава?! 8)
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Гледам яко ботове са налазили...да не би да минават капчата?
 
Гледам яко ботове са налазили...да не би да минават капчата?
Не, кепчата си е ОК, просто така се случва. Има си яко ботове. Може би ще сложим 2 една картинка и една за смятане. Ще видим, но това е когато те намират и по много други думи. :)
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Форума е като стрела сега, само това подскачане заради лайк бутона е малко кофти, може да споделиш с Марк как си забързал форума
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Какъв е тоя скрипт, който при всяко едно зареждане трябва да го спирам?
Доста е досадно, при мен форума е трагично бавен...
 
Този път ви е от интернет доставчика, на БТК се отваря за докато мигнеш ... имам и едно отворено близу наоколо тествах и през него там е много бавно, ама е на кафе и може да се накачили

Блинки не ми е зъвнял как е близуто от офиса затова по скоро е и до квартал


пробвай как ти се отваря riotgames.com ако ти е бавно звънни на интернет доставчика че интернета им е скапан или ги нахейти че си плащаш за интенет не за торент нет
 
От: Re: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Този път ви е от интернет доставчика, на БТК се отваря за докато мигнеш ... имам и едно отворено близу наоколо тествах и през него там е много бавно, ама е на кафе и може да се накачили

Блинки не ми е зъвнял как е близуто от офиса затова по скоро е и до квартал


пробвай как ти се отваря riotgames.com ако ти е бавно звънни на интернет доставчика че интернета им е скапан или ги нахейти че си плащаш за интенет не за торент нет

Този сайт го отваря светкавично. Само с форума имам проблем :cry:
 
Този сайт го отваря светкавично. Само с форума имам проблем :cry:


ето Domcontent event fired означава че страницата е напълно парсната лилавата линия (може да се ръчка) за по малко от 1.02 (май е 823мс) секунди доставчик БТК файбър след това асинхронно дозареждане на фейсбука, рекламите от адекс и бутоните от аддис до 4.1

i1qs.png



гого пробвай да си изчистиш кеша на браузъра нензма защо прави така
 

Горе