Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

KISS

Active Member
Здравейте.
Нещо форума ми зарежда бавно при първото отваряне. Опитва да се свърже с adx.bg или m.adx.bg май беше, а то няма връзка като гледам.
 
адекс е с нови ипта на днсите и разбира се бтк и вероятно някой други доставчици не зачитат TTL тайм то лайв който е 15тина минути

сложи си днсите на гугъл 8.8.8.8 или 8.8.4.4 при тях забяването е никакво

ползвайки днсите на интернет доставчик който не ги ъпдейтва като хората вероятно не виждаш коректно голяма часто от интернета... не само адекс...
 
тествах с няколко нета както и от чужбина на близу се вижда ок още като прехвърли на бтк прави проблем

сложете си на гугъл днсите
8.8.8.8 или 8.8.4.4
или на опен днс днисте
IP address:

208.67.222.222

208.67.220.220

в насториката на интернет връзката рутера

с който и сайт да го чеквате си е ок кофти инернет доставчик
 
да от днса на инернет доставчика ви е... кешират днсите и не рефрешват като не зачита ттл (тайм то лайв) като издече трябва да обнови записа в кеша

пестят байтове интернет...


бтк е по мизерен доставчик от близу... факт от близу се отваря с техните си днси и прехвърли веднага...

може да си нахеитите доставчика тук но да знаете че е по мизерен от близуто въобще който са не са върха на сладоледа ... но поне доставят реален нет не някакви кеширани неща ... шото това означава че не виждате реално състояние на нещата на много сайтове в нета...
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

това си и помислих, че пестят байтове - нормална практика тук в бг към края на месеца да се случват тези неща
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Днес вече е ОК между другото. На БТК съм. Не съм сменял ДНС-и.
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

От както писах, че е ОК, ту се оправя, ту се разваля. В момента пак не ми зарежда adx.bg. Възможно ли е толкова дълго време БТК да не са обновили ДНС кеша? И също как така ту работи, ту не?
 
да от днсите направо незнам защо не си сложиш днсите на гугъл или опен днс ако не вярваш на Г (единия днс на бтк който ползваш е ъодейтнал другия не) единия път пита единия другия път другия... и се получава така



80 -90% от впсите ги ползват Г днсите за резолвър незнам защо се опъваш да ползваш тези на доставчика си (като на хостинга реално ги ползваш) (на всички други интенет доставчици им обърнаха веднага....) с малко съмнения за близу...

десен бутон и влизаш в пропертис на конекция на уинодуса и си въвеждаш само днси останалото си го оставяш или на рутера направо ги слагаш... аз смених с опън днс като преди години на близу ми спираше нета уж в един кофти ден ( ама видях че имам пинг ) и се оказа че им спират днсите нет си има... а колкото до бтк не виждаш истински нет защото това не е само с този сайт...


слагай смело

8.8.8.8 и 8.8.4.4

или опън днс

208.67.222.222

208.67.220.220

или по един от двата :)

по въпроса възможно ли е ми в таиз компания нищо не се променя... затова блекито пише че компаниите от комунизма дори и приватизирани се променят бавно и си остават не ефективни...

Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите
 
така както те навивам сега да си смениш днсите :) миналата година навивах хора от форума да си вземат SSDта :) в последствие всички който си взеха са останали доволни :) ако е кофти няма да го препоръчвам...
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Просто гледам да не променям неща от които не разбирам много. Ама явно ще трябва.
Тук ли да ги променя: http://s18.postimg.org/qc5bpu5rt/dns.png
Цъкнал съм отляво дето пише DNS.
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

ОК. Мерси за помощта. Смених ги.
Поздрави.
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Да, в момента се зарежда adx.bg, но то се беше оправило пак точно преди да ги сменя също :). Трябва да наблюдавам за по-дълъг период за да съм сигурен. Ако пак се развали ще пиша в темата. Ако не пиша, значи е ок.
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

408 Request Timeout

This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.
Относно:
http://www.predpriemach.com/search.php?do=process
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Ползвам стил на форума Блек2.
Пробвайте това как изглежда:
http://www.predpriemach.com/list.php?r=category/1-News

Добавка: Сега видях, че първоначално ми го зарежда на тъмен фон, но после го заменя с бял.
 
От: Бавно зареждане на форума. Търсене на adx.bg...

Сега пък не мога да редактирам мнението - дейтабаза ерор.

Добавка към горното: Сега видях, че първоначално ми го зарежда на тъмен фон, но после го заменя с бял.
 

Горе