Бай Мангал вилня в центъра на Варна

От: От: Re: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Аз пък не съм толкова радикален, нека ги оставим на неволята и тя да ги научи - всички цоцални придобивки трябва да се оптимизират и да секнат! И да са базирани на допринасяне - искаш детски и други стимули - това ще бъде чрез данъчна облекчения! Искаш това или онова, какво си допренсъл! А не 3-то поколение хъхряци... тук не визирам някой етнос а всички граждани и селяни в БГ! Като заначало е добре, в добавка и един ефикасен съд и ще е цветя и рози :)
Има ли смисъл да си пишем само едно и също?
 
От: От: Re: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Има ли смисъл да си пишем само едно и също?
Ако го виждат повече хора има смисъл - иначе как се трупа критичната маса, за жалост само тук се котира това ...
 
Re: От: Re: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Аз пък не съм толкова радикален, нека ги оставим на неволята и тя да ги научи - всички цоцални придобивки трябва да се оптимизират и да секнат! И да са базирани на допринасяне - искаш детски и други стимули - това ще бъде чрез данъчна облекчения! Искаш това или онова, какво си допренсъл! А не 3-то поколение хъхряци... тук не визирам някой етнос а всички граждани и селяни в БГ! Като заначало е добре, в добавка и един ефикасен съд и ще е цветя и рози :)

Бате, радикализма се ражда (нормалния такъв) когато положението не се подобрява, няма крайни резултати, а ти все още си ощетен от всичко това. Както бяха казали някъде, никой не се ражда озлобен и готов да мрази, това не е вродено качество, а придобито. Нямам нищо против никой само той да не пречи на мен, приятелите ми, семейството ми и хората, на които държа. Ако ще да скочи от моста на Витиня, това е изцяло негово решение. Демократично общество сме,още повече, че това е доста персонално решение, но когато демокрацията прекрачва границата, някак става гадничко вече.

Няма да им спрат нито помощи, нито социални, независимо какво се кани обществото да направи. Първо, защото това би вдигнало престъпността, защото не ми се вярва след като им е било даденост толкова лесно да се примирят с това, че им е отнето така лесно и ще трябва да социално полезни, за да защитят тия помощи. И второ, защото скапаните организации и държава третира поощряването им като социална политика, което е много грешно и далеч от истината. За да изповядваш социална политика, тя реално трябва да е адекватна, да има обратен резултат и най-вече да подпомага всеки в това общество, поставяйки го на едно на за база соц. положение, принос. Тъпо е едни да плащаме данъци и осигуровки, а други само да разчитат на тях и да нямат нито един трудов ден в живота си, да не говорим, че се множат като плесен в мазе.

Нямам нищо против това държавата да ме пренебрегва и да се прав, че и пука, но да харчи пари, за да може да се превърнем от едни от най-интелигентните нации в маймунарник от първобитни хора, това някак не ме радва много много. Замислите се за поколенията, които оставяме след себе си? Какво следва, емиграция или пак това, което гледаме сега - банда маймуни да правят каквото си иска, а държавата да си седи кротка и мирна и с някакви си пари от Европа, които потъват всяка година някъде да се опитват да ги интегрират. Когато успеят да накарат маймуна да им решава кръстословица, може би има и шанс за нашите маймунчета тук.
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Блинки, дай от зад на пред - трябва ти пука, защото на държава най-малко и пука за нас, дойните им крави.

Няма да стане това, което говориш - поради една проста причина - лична отговорност и право на защита на личността и имуществото ти. Нима мислиш, че някой ще влиза като знае, че бабата и дядото има пушка и патлаци и не им носи акъла, ако някой им влезе в имота без покана?

Неволята е комплексно понятие! Това, което го говорим с ред-а за нула време може се индустриализира, но уви - а това радикално за което мислиш, няма как да мине поне от морална гледна точка, в смисъл ти ок ли си до такава степен да го радикалзиираш проблема на ниво лагери с очакван резултат - такава омраза няма да подейства в дългосрочен план! Само неволята държи влага поколения напред! Спомняш си пирамидите и фараоните преди 20 години, масово всички се опариха, почти не познавам някой по възрастен от мен и да не се опарил, е сега държи яко влага и всичко твърде добре да е реалност се приема за пирамида - за жалост КТБ мина. И то мина именно щото държавата пет пари не дава за нас и не и пука! Това чиновник да преразпределя богатство към материализирани кръгове и това е ефективно е пълен оксиморон!
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Тия проблеми не вярвам да имат мирно решение. Така че, да си пишем едно и също до безкрай - няма смисъл. Можем обаче да коментираме индобългарите и вродената им олигофрения - това все още не са ни забранили, съвсем.
 
Не мисля, че и пука. Една дойна крава някак се гледа по-добре, за да дава повече. Лично аз не го виждам това нещо, но ако ти успяваш да го видиш, много се радвам, за което. Все така да е. И ако днес бай мангал вземе някакви помощи без каквито и да е приноси към обществото, то нещо не е ОК със системата. Нали знаеш, че това да поощряваш слабите, защото те са такива поради факта, че е по-лесно и така е заложено в тях, не е много умна стратегия. :)
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

[video=youtube;UIJE7CltA10]https://www.youtube.com/watch?v=UIJE7CltA10[/video]

Кат' терминатор станах :shock:

[video=youtube;ndJC9Hm1FG4]https://www.youtube.com/watch?v=ndJC9Hm1FG4[/video]
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Това и писах по-горе - всичко може да се решиш в рамките на месец с проямна на няколко закона но уви ... нито общество е съзряло, нито пък политиците доброволно ще го направят това ...
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Бих дали пари да гледам бай мангал да е на мястото на конете и друг бай мангал да ги бие за спорта - и ще осигуря голяма награда една торба със сол и спирт.
 
От: Бай Мангал вилня в центъра на Варна

Смятай бракониер да те вземе за животно ...
 

Горе