Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

happyslacker

New Member
Телефон без пари!

Безплатен телефонен номер (от 38 държави) с пренасочване към Skype:
http://www.ring2me.com (безплатна алтернатива на SkypeIn, стария им домейн беше ring2skype.com, но са го сменили)

Телефонен номер в UK:
https://secure.sipgate.co.uk/user/reg/uk/

Телефонен номер с гласова поща:
http://www.simplevoicebox.com/ (прослушването на съобщенията се заплаща чрез обаждане - вж. тук за примерен акаунт)

Безплатен телефонен номер в САЩ с възможност за получаване на гласова поща и факс:
http://www.k7.net/ (повече инфо за получаване и изпращане на факсове бях писал тук) - към момента не приема нови регистрации, платената им услуга faxaway.com обаче работи ($1 на месец, мин. $10 депозит при регистрация).

Гласовата поща може да се ползва примерно за данните whois - за да не ви безпокоят на личния телефон.
 
Последно редактирано:
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Много полезно. Ти си пич ;)
...+реп
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

и това за какво може да се ползва ? :D
 
Както happyslacker вече спомена:
1. Регистрация на домейни и whois информацията
2. Промоции като тези на dreamhost (от преди няколко месеца) в които имаш възможност да вземеш безплатен хостинг за 1 година, но изискват да си в щатите - прокси + американски телефон са ти достатъчни :) (Това е леко некоректно спрямо тях, но пък защо трябва да сме ограничени)
3. Контакти с клиенти, ако си решил да развиваш афилиейт сайт за англоезична аудитория - американския номер би ти дал по-голям авторитет от +359, нали?

И още поне стотина причини, които ме смързява да напиша.
Това наистина е полезна публикация, за което happyslacker си получи нужната репутация :)

Добавка: А и за разговори с познати/приятели/роднини в чужбина. Цените към американски/английски телефон са доста по-различни от тези към български.
Ситуацията е такава - твой приятел е в щатите, искате да се чуете, но той няма компютър, че да ползвате някоя безплатна алтернатива. Как ще му е по-изгодно да ти се обади? Към американски телефон или към български?
П.П. Някой да е попадал на такава услуга предлагаща немски номера? Ще бъда адски задължен на този който ме насочи!
 
Последно редактирано:
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

ktomov, мерси за пояснението :)
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

На сайта ring2skype.com пише, че се предлагат номера и в Германия (избирате си номер от общо 38 държави).

Номерата в Германия започват с 89 (Munich).
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Има ли някаква уловка в цялата работа? Каква им е ползата на тях, че ни дават безплатни телефонни номера?
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Имат AdSense на страницата си :)

Освен това получават пари за това, че хората се обаждат на техните номера.

Все едно да питаш каква е далаверата на Mtel да има много обаждания към телефони на техни клиенти.

На същия принцип имаше и безплатен Интернет по времето на телефонните модеми (телефоните даже не бяха "импулсни" в повечето случаи).
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Има много безплатни DID forwarding услуги, никоя от тях не предлага приемане на СМС, което е важно за verifications.
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Супер, мерси !
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

дам благодаря много. Аз наскоро търсех услуга за изпращане на смс-и без да трябва да си верифицираш номера.. не намерих обаче
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

tuitalk com , аз ги използвам често, програмата от 10 опита осъществява 8. Всеки ден имаш 3 обаждания безплатни до целия свят tuitalk com
 
От: От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

това tuitalk не работи..само рекламите им гледам и накрая естествено ми дава - error call..а защо..каква е причината..тс никой н е ти казва..така че това не работи

tuitalk com , аз ги използвам често, програмата от 10 опита осъществява 8. Всеки ден имаш 3 обаждания безплатни до целия свят tuitalk com
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Пробва ли с IP адрес в САЩ и езикови настройки на браузъра и операционната система "английски"? Аз не съм я пробвал тази програма, защото не ползвам Windows. Някой ден може да я пробвам дали работи на Wine. А и гледам да не инсталирам подозрителни програми.
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Мисля ,че има някаква уловка ,но ще пробвам...
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Доставчиците на безплатните услуги печелят от входящите обаждания (не са импулсни) или от реклама на сайта си (от платените услуги, които рекламират).
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Защо не мога да вляза в ring2skype.com
Error 403 - Forbidden

You tried to access a document for which you don't have privileges.
 
От: Безплатен телефонен номер с безплатни входящи повиквания и гласова поща

Сменили са си адреса - вече не е ring2skype.com, а е ring2me.com (вероятно от Skype не искат да им се нарушава търговската марка).

k7.net вече не приема нови регистрации (вероятно спират безплатната услуга). Платената им услуга faxaway.com обаче работи ($1 на месец, $10 депозит при регистрация; плаща се за изпратени факсове; за приемане на факсове и гласова поща няма допълнителна такса).

ring2me.com не става за телефонен номер във whois, защото имат вътрешни номера, които няма как да се изпишат във whois (софтуерът не дава да се пишат пояснения кой е вътрешния номер - дава само цифри и тирета).
 

Горе