Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Даниел12

New Member
Здравейте отваряме онлайн магазин и говорихме със счетоводителка, иска да регистрираме фирма по ддс - било по добре когато плащаме на фб и гугъл за реклама. Това така ли е?
Фирма по ддс е много скъпо. Разбира се, че счетоводителката така ще ви каже защото ще и плащате заплата. Прочете за фирма по ддс в гугъл.
 

pepo_999

Well-Known Member
Фирма по ддс е много скъпо. Разбира се, че счетоводителката така ще ви каже защото ще и плащате заплата. Прочете за фирма по ддс в гугъл.
кое освен счетоводстовото ти е по скъпо по ддс
 
Здравейте отваряме онлайн магазин и говорихме със счетоводителка, иска да регистрираме фирма по ддс - било по добре когато плащаме на фб и гугъл за реклама. Това така ли е?
Не че е по-добре ами е задължително. Важно е да прецените по кой член ще се регистрира(97а или 100) тъй като от това зависи дали ще начислявате ДДС на клиентите Ви в последствие и дали ще Ви излезе сметката.
 

proweb

Member
Каква е разликата м/у чл. 97 и 100, сега ще почета във гугъл. Благодаря за отговорите.

Също ако случайно не потръгне онлайн магазина, не е ли много трудна и скъпа дерегистрацията на фирмата по ддс?
 

zoomaniak

Well-Known Member
Също ако случайно не потръгне онлайн магазина, не е ли много трудна и скъпа дерегистрацията на фирмата по ддс?
Е нали САМ ще си я правиш. На себе си ли ще плащаш................
 

Kill-op

Member
трябва ли да подавам някакви декларации в нап при напълно неработеща фирма за 2018?
Мисля, че вече беше само ГФО към Сметната палата. Декларацията към НАП отпадна в края на 2017.
 

white_pawn

Active Member
трябва ли да подавам някакви декларации в нап при напълно неработеща фирма за 2018?
Не подаваш.
Подаваш само декларация за икономическа неактивност към НСИ и декларация за липса на дейност в Търговския Регистър. Ако не декларираш липса на дейност, си длъжен да обявиш ГФО.
 

hap23

Active Member
трябва ли да подавам някакви декларации в нап при напълно неработеща фирма за 2018?
Ако нямаш приходи - разходи през цялата 2018год. не подаваш нищо в НАП.
Подаваш: /обърни внимание на сроковете - 31.03.2019год.
1/ декларация в НСИ - може по ел.път от ел.поща не е необходим ел.подпис
2/ декларация в Агенция по вписванията - не се плаща нищо. Ако пропуснеш срока може да подадеш ГФО, но вече трябва да платиш такса.
 

zaicev

Member
Благодаря ви за отговорите. Фирмата е вписана само в търговския регистър, никога не е пускана в дейност. Вписана е март 2018 в ТР. Посъветвахаме ме да не пускаме декларации. Да потърся ли онлайн счетоводство което да ми попълни декларациите които трябва да подам?
 
Последно редактирано:

hap23

Active Member
Благодаря ви за отговорите. Фирмата е вписана само в търговския регистър, никога не е пускана в дейност. Вписана е март 2018 в ТР. Посъветвахаме ме да не пускаме декларации. Да потърся ли онлайн счетоводство което да ми попълни декларациите които трябва да подам?
Пишете, че фирмата е регистрирана през март 2018 год. В такъв случай има разходи за 2018 год. Ако искате тези разходи да ги ползвате трябва да подадете декларация в НАП. Т.е. ще имате загуба, която следващите 5 год. ще можете да приспаднете от бъдеща печалба.
Направете се Вие сметките кое ще е по-изгодно.
 

tuger

Well-Known Member
Здравейте,

за пръв път ще подавам данъчна декларация по чл.50 и трябва да обява граждански договор. Въпросът ми е:
на служебната бележка от възложителя по договора пише, че авансово е удърждан данък по чл. 43 от ЗДДЛ. Това означава ли, че аз не трябва да плащам 10% данък, а той вече е платен?
 
Здравейте,

за пръв път ще подавам данъчна декларация по чл.50 и трябва да обява граждански договор. Въпросът ми е:
на служебната бележка от възложителя по договора пише, че авансово е удърждан данък по чл. 43 от ЗДДЛ. Това означава ли, че аз не трябва да плащам 10% данък, а той вече е платен?
Да, точно това означава - възложителят е удържал данък от брутното възнаграждение и Ви е изплатил чистата сума.
 

tuger

Well-Known Member
Да, точно това означава - възложителят е удържал данък от брутното възнаграждение и Ви е изплатил чистата сума.
Благодаря. А къде се прикачва служебната бележка в декларацията с баркод?
 

hap23

Active Member
Здравейте,

за пръв път ще подавам данъчна декларация по чл.50 и трябва да обява граждански договор. Въпросът ми е:
на служебната бележка от възложителя по договора пише, че авансово е удърждан данък по чл. 43 от ЗДДЛ. Това означава ли, че аз не трябва да плащам 10% данък, а той вече е платен?
Сумата по гражданския договор еднократно ли е платена или на няколко плащания? Ако имате плащане и през 4-то тримесечие на 2018 може и да не Ви е удържан данък.
 

tuger

Well-Known Member
Сумата по гражданския договор еднократно ли е платена или на няколко плащания? Ако имате плащане и през 4-то тримесечие на 2018 може и да не Ви е удържан данък.
Бележката е издадена на 25.10.2018, така че след това не съм имал плащания.
 

Горе