Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от pa_lta, Ян 28, 2014.

1. kalined

kalined New Member

Рег.:
    Ноем 8, 2013
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте! Извинявам се, ако въпросът ми вече е задаван.
    Имам електронен магазин, който от този месец има сключен договор с Еконт за наложен платеж чрез пощенски паричен превод.
    Въпросът ми е как се осчетоводяват приходите от пощенските парични преводи получени по банков път? Трябва ли да се събират разписките за пощенските парични преводи и да се дават на счетоводството? Необходимо ли е издаването на фактура за всяка пратка?

2. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    899
    Харесвания:
    217
    Точки:
    43
    Не се събират разписки нали СЧЕТОВОДСТВОТО получава справка на движението по фирмената сметка.

Ако не издаваш,фактури - как ще закриваш всяко плащане в "основание на плащането" какво ще пише?

3. Victor Kirilov

Victor Kirilov Member

Рег.:
    Окт 12, 2018
    Съобщения:
    36
    Харесвания:
    15
    Точки:
    8
    Осчетоводяват се така: 411/702. А сега сериозно, трябва да давате на счетоводството месечно извлечение/справка от онлайн профила Ви при куриера за пратките. Фактура издавате само при поискване от клиента, иначе съставяте месечен отчет за продажбите. Пазете си всякакви разписки, товарителници и т.н.

4. reletobg

reletobg New Member

Рег.:
    Септ 15, 2014
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, с прясно регистрирана фирма съм и въпроса ми е трябва ли да правя нещо относно GDPR? Фирмата ще се занимава главно с търговия,внос на стоки и никакви данни не са опработват освен информацията от сайта която гоогъл сабира за анализите и имейлите на клиенти който ни пишат.

5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,206
    Харесвания:
    1,923
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Абе хубава е да имаш някакви процедури, отговарящи на GDPR изискванията. Идеята тук е, че сигурно ще имаш договори, клиенти, на които ще имаш някакви лични данни. От там вече става препоръчително да имаш. Друг е въпроса, че е пълна простотия, но за жалост си го искат. Дори една контакт форма да имаш, пак е задълже да имаш разписани условия и процедури къде, как и какво ще правиш тия данни, постъпили към теб. За това, играй на сигурно направо. ;) Успехи.

6. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    899
    Харесвания:
    217
    Точки:
    43
    Е на теб като клиент ако не ти пука как ти обработват данните / съхраняват - все един клиент твой ще му пука и ако види, че го ебаваш - ще те репортне и край с фирмата :)

7. traiki

traiki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 27, 2010
    Съобщения:
    1,361
    Харесвания:
    110
    Точки:
    63
    Могат ли да се осчетоводят разходи, без фактура или друг документ само по граждански договор? Мисълта ми е следната: Например фирма сключва договор за реклама във фейсбук страници с физическо лице, могат ли да се осчетоводят тези разходи, след като физическото лице не може да издаде фактура?

8. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    899
    Харесвания:
    217
    Точки:
    43
    Е защо ще подписвате договор, който ТИ декларираш като разход - ФЛ декларира като приход. Тоест разход си е за теб...

9. traiki

traiki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 27, 2010
    Съобщения:
    1,361
    Харесвания:
    110
    Точки:
    63
  10. hap23

hap23 Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2015
    Съобщения:
    217
    Харесвания:
    53
    Точки:
    28
    Професия:
    Счетоводител
    Място:
    София
    Гражданския договор е документ. След като изплатите сумата се издават сметка за изп.суми и служ.бележка. Това са документите на фирмата за признаване на разход.

11. traiki

traiki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 27, 2010
    Съобщения:
    1,361
    Харесвания:
    110
    Точки:
    63
    Кой ми я издава тази служебна бележка? Смисъл от човека, с който съм подписал договора ли? Той подписва бележка, че е получил сумата, така ли и с този документ ми се признава за разход ?

12. hap23

hap23 Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2015
    Съобщения:
    217
    Харесвания:
    53
    Точки:
    28
    Професия:
    Счетоводител
    Място:
    София
    Вие като фирма издавате служебната бележка. Ако удържате данък и осигуровки ги вписвате в бележката. Също така трябва и да ги внесете тези данъци и осигуровки. Подават се и други декларации за гражданските договори.
    Намерете си счетоводител. Не е кратко за да се опише в 2-3 реда и сроковете са различни.

traiki харесва това.
  13. reletobg

reletobg New Member

Рег.:
    Септ 15, 2014
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Нещо полезно което намерих за GDPR -

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice