Бекъп в суперхостинг.бг

Sky

Well-Known Member
Абе затрих една база данни по-погрешка,
писах на съпорта да я възстановят от бекъп-а ама йок!
Най-новия бекъп е с дата 24.05.2013г. и час на генериране 14:30:32. То това е преди 2 седмици .....
Някой има ли идея на какъв принцип правят бекъп?
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Да, имам на идея - правят редовно бекъпи и никога не съм имал проблеми с тях. А като казвам "редовно"- имам предвид всеки ден.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Всеки ден друг път.....
Александър Павлов (pavlov)
07 Юни 2013 18:09
Здравейте,

Както сме Ви писали и в предходната кореспонденция с Вас, архива с най-скорошна дата, с който разполагаме за хостинг акаунта Ви е от 24.05.2013г. и не разполагаме с по-скорошен.

Допълнителна и полезна информация за нашите услуги може да намерите в помощната ни страница на адрес: http://help.superhosting.bg/

С уважение,
Отдел "Техническа поддръжка" | СуперХостинг.БГ
www.superhosting.bg | www.blog.superhosting.bg
НОВО ПОКОЛЕНИЕ ХОСТИНГ
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Еми не си случил.
Както споменах - опита ми с тях в това отношение е отличен. Даже оня ден ми се наложи и точно за това говорех с тях и се оказа, че имаха бекъп от предния ден, и ако се получеше някой гаф, щяха да помогнат. И отново ми обясниха кога и как си правят бекъпите.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Много ,много лошо...
То аз съм си виновен за проблема, ама да ми дават бекъп от преди 2 седмици е несериозно.
Както и да е ,категорични са, че нямат по-нов бекъп и това е .
Майната му , и тях ги слагам в групата на аматьорите.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Еми не си случил.
Както споменах - опита ми с тях в това отношение е отличен. Даже оня ден ми се наложи и точно за това говорех с тях и се оказа, че имаха бекъп от предния ден, и ако се получеше някой гаф, щяха да помогнат. И отново ми обясниха кога и как си правят бекъпите.

Не си случил? Що за израз когато става въпрос за компютри и сървъри? Или има или няма. Средно положение не се търси. Оказало се, че има бекъп? Шегуваш ли се Оо :)
 
От: От: Бекъп в суперхостинг.бг

Цялата им работа такава, един домейн взет от тях 1 седмица не мога да го трансферирам.
Колкото телефон навъртях щях да си купя още 2 ....
Сега и с бекъп-а ме преебаха,и се чудя какво им е супер?
 
От: От: Бекъп в суперхостинг.бг

Не си случил? Що за израз когато става въпрос за компютри и сървъри? Или има или няма. Средно положение не се търси. Оказало се, че има бекъп? Шегуваш ли се Оо :)

Да, точно така, не ми е ясно какво не разбра от написаното от мен? Прав си, положението е "или има или няма, средно положение не се търси."
Обаче в случая за мен е точно казано: "оказа, че има" защото не знаех, че има. Въобще не съм се интересувал и не знаех кога си правят бекъпите. Усещаш ли каква е разликата? ;)
 
От: От: Бекъп в суперхостинг.бг

Усещаш ли каква е разликата? ;)

Ми... не :)

Чл. 32. Доставчикът прави няколко бекъпа седмично на акаунтите разположени на неговите сървъри за споделен хостинг. Тези бекъпи са изцяло за вътрешна употреба.

Чл. 34. Със закупуването на услуги от Доставчика, включително и бекъп услуги, Ползвателят се съгласява, че ще поддържа свой собствен набор от бекъпи, независими от тези които Доставчикът поддържа.


Към Uphero - не са всеки ден обаче. Научи се да четеш и ти :)
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Е ако се прави няколко пъти седмично не трябва ли от тази седмица да има?
Днес е петък ?!?
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

А не знам това, питай си тях :lol: Просто отбелязах, че не е всеки ден.
 
Независимо дали хостинг доставчикът ви твърди, че прави бекъпи, ваше задължение е да си правите собствени и да ги съхранявате на друго място. Всичко може да се случи.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

случвало ми се е много пъти да ми потрябва бекъп при SMSHosting и винаги е имало всяка вечер в 3 часа си правят
а при Host bg само веднъж ми потрябва а те са имали бекъп от времето в което все още е нямоло дори създадена първата база данни на новия проект.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

цитирай им това:

Правите ли BackUp на информацията на сървърите и може ли след това тя да се възстанови?

Всички данни на клиентите се архивират, няколко пъти седмично на допълнителни BackUp сървъри, като се съхраняват до седем бекъпа назад.

Ако желаете да възстановим дадена информация или да Ви бъде предоставен архив, е необходимо да уведомите служител от отделa за техническа поддръжка на СуперХостинг.БГ.
http://help.superhosting.bg/backup.html

и ги питай защо нямат от по-скоро
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

Вече го направих,но отговора един и същ- най-новия архив е от 24...
Честно да им еба майката на тея,ако ще и да ме баннат за това
 
От: Re: Бекъп в суперхостинг.бг

Независимо дали хостинг доставчикът ви твърди, че прави бекъпи, ваше задължение е да си правите собствени и да ги съхранявате на друго място. Всичко може да се случи.

Така е, но едва ли ще ти издържат нервите да правиш 365 пъти бекъп на година или веднъж на два дена.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

@uphero, така ли и не случи на хостинг, който да те удовлетворява на 100% :) :) :) Даже мисля, че ще е добра идея да си отвориш един форум/сайт специално с оценка на хостинг услугите в България. За всеки хостинг, вярвам, че ще можеш да кажеш и + и - :)

Вярваш или не, това няма да ти е първият път в който ще си затриваш данни по невнимание и харесва ти или не, ако ти сам не се погрижиш за сигурността на данните, няма кой друг. Несериозно е ти да се надяваш някой друг да мисли за сигурността им. Лично аз, винаги преди да пипам по някой сайт си правя бекъп на всичко - файлове и дб ( от личен опит до казвам :) ). Добра идея е също така да си драснеш един скрипт, който да прави бекъп на дб-то през определен период от време, който да се качва в dropbox например и да си го пускаш с кронче всеки ден, ще ти спести подобни проблеми.

Явно е, че няма какво друго да направиш и ние няма как да ти дадем кой знае какъв съвет, но поне ти давам някаква идея как да се справяш с подобни проблеми занапред.

П.С> Между другото, ако става дума за статии, можеш да видиш дали Google не пази кеш на данните и евентуално да си ги вземеш отново от там.
 
От: Бекъп в суперхостинг.бг

@uphero, така ли и не случи на хостинг, който да те удовлетворява на 100% :) :) :) Даже мисля, че ще е добра идея да си отвориш един форум/сайт специално с оценка на хостинг услугите в България. За всеки хостинг, вярвам, че ще можеш да кажеш и + и - :)
Добра идея,съвсем скоро ще е ,даже съм го замислил отдавна това.
Вярваш или не, това няма да ти е първият път в който ще си затриваш данни по невнимание и харесва ти или не, ако ти сам не се погрижиш за сигурността на данните, няма кой друг. Несериозно е ти да се надяваш някой друг да мисли за сигурността им. Лично аз, винаги преди да пипам по някой сайт си правя бекъп на всичко - файлове и дб ( от личен опит до казвам :) ). Добра идея е също така да си драснеш един скрипт, който да прави бекъп на дб-то през определен период от време, който да се качва в dropbox например и да си го пускаш с кронче всеки ден, ще ти спести подобни проблеми
.
Явно е, че няма какво друго да направиш и ние няма как да ти дадем кой знае какъв съвет, но поне ти давам някаква идея как да се справяш с подобни проблеми занапред.
не съм казал, че някой е длъжен да върви след мен и да оправя грешките ми.Ама да ти дадат бекъп две седмици назад съгласи се , че не нормално.
Колкото до скрипта добра идея ще се пробва.
П.С> Между другото, ако става дума за статии, можеш да видиш дали Google не пази кеш на данните и евентуално да си ги вземеш отново от там.
Само 1 статия ми замина,пак леко се отървах.
Ама, че си загубих деня е друг въпрос.
И остава въпроса ако стане проблем с сървъра им примерно,как и какво ще ти възстановят.
 
Re: От: Re: Бекъп в суперхостинг.бг

Така е, но едва ли ще ти издържат нервите да правиш 365 пъти бекъп на година или веднъж на два дена.

Да живее автоматизацията :) Взимаш си един евтин VPS някъде в чужбина и си дърпаш бекъпите там.
 
Последно редактирано:

Горе