Бизнес не се прави с дребнави сметки!

От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Благодаря на всички за моралната подкрепа! Ще изчакам началото на идната седмица за да се посъветвам с адвокат. Ще ви държа в течение за развитието на нещата и ако имам нужда от помощ ще се възползвам от предложенията ви. Благодаря още веднъж!

Ако питаш мен директно им представи документ, който е на един подпис разстояние от завеждането на иск. Посъветвай се с адвокат, те това нещо го ползват с комерсиална цел, с цел печалба, ако решиш да ги съдиш ще им вземеш много повече пари от тия 250 лева. Подготви един документ подплатен с всички доказателства, които имаш и след адвоката им предлагате едно извънсъдебно споразумение 500-600 кинта да имаш да се почерпиш с близките ти за празниците и си готов.

На базата на това, което чета - смятам, че всичко ти е в кърпа вързано. По закона за авторското право и сходните му права мисля, че труда ти има давност 10 години.. днао не греша..

успех! :)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Колега, ако не ти платят мога да помогна с едно рамо при раздухването на случая. Ако решиш ми пиши ще помагам.
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Колега, ако не ти платят мога да помогна с едно рамо при раздухването на случая. Ако решиш ми пиши ще помагам.

Да, има и един сайт на наш колега тук: http://www.magistrala.net/ - там нон стоп хора публикуват оплаквания, или похвали. Но гледайки са повече оплакванията. Така че дай и там. ;)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Това е най-реализираната схема за идеи!
Конкурс, много предложения от фрийленсъри, комисия и неспечелено първо място (спестени едни 250 лв.), после някое братовчедче-ученик, ще векторизира харесан проект и готово!
Красота!

BG Бизнес!
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Аз съм работил с колегата и по спомени е изключително талантлив, определено не заслужава такова отношение. Но като цяло не разбирам идеята на сайтове като този и тези конкруси. По-логично, след като прегледаш порфолиото на няколко дизайнера, да ангажираш един с изработката на логото си. Струва ми се, че конкурсите от този тип, в по-голямата си част, са създадени с едничка цел - краденето на идеи.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Благодаря на всички за моралната подкрепа! Ще изчакам началото на идната седмица за да се посъветвам с адвокат. Ще ви държа в течение за развитието на нещата и ако имам нужда от помощ ще се възползвам от предложенията ви. Благодаря още веднъж!


Да, моля те, пиши какво се случва! Казусът е много интересен, а и темата е невероятно полезна! Съжалявам само, че ти се е наложило да преживееш всичко това... В крайна сметка обаче опитът ти може да послужи на други хора - макар че на никого не пожелавам да му се налага да се занимава с подобни неща. Не мога да кажа много точно по твоя въпрос, лично аз съм имала случаи с мои неправомерно публикувани текстове, но досега е стигало само да ги уведомя - или пишат името ми, или премахват текста. За пари не е ставало дума, тъй като беше вече публикувана проза, а и личеше, че на притежателите на въпросните сайтове им е харесало написаното, което си е вид комплимент. Бяха пропуснали да сложат името ми заедно с източника. Както сам каза - въпросът е принципен. Ако се бяха обърнали лично към мен с молба за даден текст, най-вероятно нямаше да им откажа. Но истината е, че трябва да се реагира, защото, колкото и изтъркано да ти звучи, почти комсомолски, така се възпитава обществото - чрез действие. Повече реакции - по-малко хора ще си мислят, че авторският труд е разграден двор по желание.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Сега прочетох темата и ми стана доста интересно. Има ли някакви новини ?
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес се срещнах с юрист (авторско право). Поиска да и пратя всички доказателства, включително телефони и мейли, които тук не съм публикувал. По предварителни приказки нещата вървят в моя полза, но ме предупреди, че такъв спор в съда отнема много време. Ще я оставя 2-3 дена да анализира доказателствата и да прецени евентуалната инвестиция за разходите по делото, както и колко мога да ги ‘изтърся’. Възможен е и вариант за споразумение, естествено за по-висока сума от обявената награда в конкурса.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Бизнес не се прави с дребнави сметки, и това е много правилно! Точно поради тази причина бизнесът в България никога не е вървял, не виждам и изгледи да тръгне. Докато висшият мениджмънт в БГ компаниите масово е неграмотен и с мислене на амбулантен търговец нещата ще са така.
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес се срещнах с юрист (авторско право). Поиска да и пратя всички доказателства, включително телефони и мейли, които тук не съм публикувал. По предварителни приказки нещата вървят в моя полза, но ме предупреди, че такъв спор в съда отнема много време. Ще я оставя 2-3 дена да анализира доказателствата и да прецени евентуалната инвестиция за разходите по делото, както и колко мога да ги ‘изтърся’. Възможен е и вариант за споразумение, естествено за по-висока сума от обявената награда в конкурса.

И на мен ми писна от някакви такив спевдобизнеси, които са уж голямата работа, а са пълни цървули. За последните 2 години се нагледах точно на 3ма такива - пълни селяни, които само на жена им не им се прави дете с конкурс. Конкурс се прави, когато искаш да си направиш лого и си готов да наградиш още няколко дизайнера, които са се постарали в състезанието. И като им харесаш нещо от тях, ги питаш ил им го купуваш. А не когато си решил да си долна мишка, която за да спести 50-100 лева е готов да си прецака името, и всичко, защото името му струва толкова. Когато си мишка и мизерник е така. Няма управия. ;) Тук във форума имаше един такъв и му сложиха жълт картон и този си беше таковал мамито. Ще се радвам да сгафи още веднъж и да излети от тук. Ей за това не им пускаш жените, щото са евтини хорица.
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Бизнес не се прави с дребнави сметки, и това е много правилно! Точно поради тази причина бизнесът в България никога не е вървял, не виждам и изгледи да тръгне. Докато висшият мениджмънт в БГ компаниите масово е неграмотен и с мислене на амбулантен търговец нещата ще са така.

Така е брат. Мениджмътнът в България е абсолютно некадърен и смотан, а бизнесменът - глупар, агресивен, стиснат и комплексиран. Айде сега се сети ти какъв бизнес има в БГ. Пълна боза и лайнарщина.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес, след дъги консултации с юристите, писах на сайта с цел: предложение за споразумение. Имат три работни дни за да ‘си помислят’. Както и очаквах, закона в Бг относно моя казус е с доста ‘размити’ защитни методи. Споразумението, ще улесни много и двете страни.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес получих следното писмо:

Здравейте Г-н Димитров,
извинете ни за неуредените взаимоотношения и използването на вашия труд,
но го използвахме поради форсмажорни обстоятелства. Желаем да изчистим
проблема и предлагаме, да заплатим труда Ви за логото по споменатия от
вас конкурс за лого на сайта INFOCALL.bg

Бихме желали да ни изпратите сметка, по която да ви преведем сумата от
награда за първо място - 250лв. Заедно със сметката моля да ни изпратите
логото и всички останали подготвени от вас материали (визитка и тениска)
във векторен формат. Към мейла моля да ни прехвърлите авторските права
за тези избражения или да се откажете от тях, разбира се веднага щом
получите паричния превод от нас.

Оставам на ваше разположение при възникнали въпроси или нужда от
коментар. Извинете ни отново за получилото се недоразумение.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес получих следното писмо:

Здравейте Г-н Димитров,
извинете ни за неуредените взаимоотношения и използването на вашия труд,
но го използвахме поради форсмажорни обстоятелства. Желаем да изчистим
проблема и предлагаме, да заплатим труда Ви за логото по споменатия от
вас конкурс за лого на сайта INFOCALL.bg

Бихме желали да ни изпратите сметка, по която да ви преведем сумата от
награда за първо място - 250лв. Заедно със сметката моля да ни изпратите
логото и всички останали подготвени от вас материали (визитка и тениска)
във векторен формат. Към мейла моля да ни прехвърлите авторските права
за тези избражения или да се откажете от тях, разбира се веднага щом
получите паричния превод от нас.

Оставам на ваше разположение при възникнали въпроси или нужда от
коментар. Извинете ни отново за получилото се недоразумение.

Смях в залата! Кучето скачало според тоягата. Значи можело... .
Сега вече всичко зависи от теб. С това писмо те си подписаха присъдата, писмено си признават, че са ги използвали неправомерно, и ако решиш, може да ги съдиш, за много по-голяма сума.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Просто това е класиката в Бг...Като ги заплашиш и веднага клекват, но ако мине номера - мине. браво за упоритостта, този път номерът не е минал!
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

СЪДИ ГИ! Днес си ти, утре ще е някой друг! Хвана ги шубето и почват да те дирят да плащат! Някой трябва да им даде урок.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Само мога да подкрепя каузата Ви. Съдете, дразнете, спамете ги, не се отказвайте!:)
Аз имах подобен казус за създаване на уникална история, която вероятно щеше да бъде представена от името на държавата. При подробните ми въпроси и условие да знам, ако историята участва в международен конкурс или подобно състезание, бързичко господина с големите претенции се покри. При това искаше да мине за "без пари".:))
Такива - гърч до дупка!
Успех!
 

Горе