Бизнес не се прави с дребнави сметки!

От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Днес получих следното писмо:

Здравейте Г-н Димитров,
извинете ни за неуредените взаимоотношения и използването на вашия труд,
но го използвахме поради форсмажорни обстоятелства. Желаем да изчистим
проблема и предлагаме, да заплатим труда Ви за логото по споменатия от
вас конкурс за лого на сайта INFOCALL.bg

Бихме желали да ни изпратите сметка, по която да ви преведем сумата от
награда за първо място - 250лв. Заедно със сметката моля да ни изпратите
логото и всички останали подготвени от вас материали (визитка и тениска)
във векторен формат. Към мейла моля да ни прехвърлите авторските права
за тези избражения или да се откажете от тях, разбира се веднага щом
получите паричния превод от нас.

Оставам на ваше разположение при възникнали въпроси или нужда от
коментар. Извинете ни отново за получилото се недоразумение.

Браво,
Поздравления! Дано се сетят, че трябва да ти платят и разноските по адвокат, загубеното време, нерви, а и най - вече да се извинят. Според мен нямат никакъв шанс в съда, но ти прецени какво те устройва и колко струва времето ти и не се притеснявай да го кажеш. Поздрави още веднъж за позицията и успеха!
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Макар и да предизвикам упреци в някой от вас, смятам да пробвам със извън съдебно споразумение. Водил съм 2 дела в живота си. Негативните емоции през дългите съдебни периоди размиват всичкото удовлетворение от положителния успех на делата. Ще коментирам мнението на юристите в темата, след приключване на споразумението. Благодаря на всички за мненията по темата. Ще пиша пак след развоя на нещата.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Успех! И също така е хубаво според мен след успешното приключване на нещата да дадеш малко повече подробности, а защо не и координати с твоите адвокати - заслужили са си рекламата и евентуално новите клиенти, които ще имат. Защото това е немалък проблем за нас, много от членовете на форума, които са ограбвани по този начин, и да знаят, че нищо не е загубено и могат да се защитят.
 
От: Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Не купувайте продукти, които изискват да ги патентовате след това.
Не поръчвайте продукти, които изискват защита чрез патент.

Това е - благодаря.
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Успех! И също така е хубаво според мен след успешното приключване на нещата да дадеш малко повече подробности, а защо не и координати с твоите адвокати - заслужили са си рекламата и евентуално новите клиенти, които ще имат. Защото това е немалък проблем за нас, много от членовете на форума, които са ограбвани по този начин, и да знаят, че нищо не е загубено и могат да се защитят.

Да, сподели после с всички тук. Мерси много. ;)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Макар и да предизвикам упреци в някой от вас, смятам да пробвам със извън съдебно споразумение. Водил съм 2 дела в живота си. Негативните емоции през дългите съдебни периоди размиват всичкото удовлетворение от положителния успех на делата. Ще коментирам мнението на юристите в темата, след приключване на споразумението. Благодаря на всички за мненията по темата. Ще пиша пак след развоя на нещата.
Ще цитирам моя адвокат. Едно лошо споразумение е по-добро от хубав иск. Съд на 3 инстанции си е тегава работа.
Имах преди 3 годни недоразумения с едни строители, които ми бяха навъртяли 30К евро неустойки. След известни преговори върнах малко ръчката и се сдобих с гаражи за 25. И всичко за по-малко от два месеца. Иначе сега може би щяхме да сме минали втора инстанция ...
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Здравейте колеги. Сагата със Некст Кол приключи успешно. Вярвам, че решаваща роля във спора имаше и публичността на този форум, чрез който ни се дава възможност публично да споделим проблемите си, за което благодаря и на създателите му!
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Здравейте колеги. Сагата със Некст Кол приключи успешно. Вярвам, че решаваща роля във спора имаше и публичността на този форум, чрез който ни се дава възможност публично да споделим проблемите си, за което благодаря и на създателите му!

Честито, радвам се, че показа как се отстояват права. Поздрави!
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Здравейте колеги. Сагата със Некст Кол приключи успешно. Вярвам, че решаваща роля във спора имаше и публичността на този форум, чрез който ни се дава възможност публично да споделим проблемите си, за което благодаря и на създателите му!

Ще споделиш ли какво точно имаш предвид под това, че форума е помогнал, давайки публичност. ;) Ще ми е интересно да разбера, явно се четем от доста повече от колкото си мислех. :)

Все пак се радвам, че нещата са минали добре. Трябва да има справедливост. ;)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Явно си следят какво се пише за тях в Google:

Некст кол ЕООД

некст кол еоод мнения

Едно такова мнение като това във форума може да спре много хора да им станат партньори или клиенти. Иначе колегата, ако беше написал името на фирмата им още в заглавието, сигурно щяха да питат Блинки, дали не може да се изтрие темата от форума.

Ама заслужават си го, подценили са човека и са тръгнали да правят конкурс, с цел да спестят пари, вместо да създават добра репутация.
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

То хубаво приключило успешно, ама не мога да не задам 2 въпроса.

Защо всичко трябва да се получава по подобен начин? Всеки гледа да мине "тънко" и без пари ако може, в тая шибана държава...
Защо и държавата гледа мине тънко, в собствения си....

Трябва ли всичко да става с "говняна клечка"? Ако не се разбучиш?
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

От една книжка:
"Това е българинът. Все иска да е*не без пари..."
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

@rombeca - ама държавата сте вие - ТИ - защо се цепиш от държавата. Държавата е народа, нещо яко се бъркате кой трябва да контролира каквото и да е.

Днес Надя ми купува Свинско със зеле за обяд и и показвам как използват свински шишове от вчера в днешното варено зеле и и го набутват като днешно ястие. Тя милата не е свикнала да дере и да хапе и каза:

- Ако не те кефи - го метни в кофата.

Един път - купи боб с кюфтета, те бяха от скарата............... тоест взели са пак вчерашните кюфтета и днешният боб и са направили нещо вкусно - но неправилно.

Кой умен, човек ще обвини държавата :)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Zoomaniak, ти ако беше на мястото на автора на темата, как би постъпил? Първата ти реакция?
 
От: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

@rombeca - ама държавата сте вие - ТИ - защо се цепиш от държавата. Държавата е народа, нещо яко се бъркате кой трябва да контролира каквото и да е.

Държавата е народа, ама в некоя друга държава :).

Намесих държавата, заради преобладаващото мнение, че с едно съдебно дело само ще си скъса нервите човека. Защо делата се мотат с години?
Съда е, или не е държавен орган? Може ли да работи по бързо и ефективно, адекватно и некорумпирано?
Те за това намесих държавата.
 
От: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Zoomaniak, ти ако беше на мястото на автора на темата, как би постъпил? Първата ти реакция?

Петентното право - и регистрация. Тая тема ми напомня на една в един друг форум за Акваристика, където ме обвиниха, че съм взел име на друг бизнес - но той не е патентовал името - а аз говзех в домейна. И още не го е патентовал - но пусна обвинителна тема............. казах му - посъветвах го да си патентова лого + име. Аз просто видях, че името не е патентовано и го боцнах.......... а и аз не съм го патентовал все още :) не виждам смисъл.

Може би след 1-2 години ще почна да патентовам - логото и имена. Все още обмислям дали си струва да харчиш пари и да защитаваш всичко чрез патенти. Извън България е практика и сериозно патентно право............ като вид бизнес. Тука в Бългалия е екзотика :)
 
Re: От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Едно такова мнение като това във форума може да спре много хора да им станат партньори или клиенти. Иначе колегата, ако беше написал името на фирмата им още в заглавието, сигурно щяха да питат Блинки, дали не може да се изтрие темата от форума.

Ама заслужават си го, подценили са човека и са тръгнали да правят конкурс, с цел да спестят пари, вместо да създават добра репутация.

Да, и това се е случвало. Някой "засрал" се. То ако не е тук, ще е другаде. :) Но няма как в едно общество да дойде и да се направиш на тарикат и да ти се размине. Гледам, че и в други форуми има техни теми за конкурса. :)

Някои плащат, други не. В крайна смета бизнеса ти е такъв, какъвто го направиш. Ако е тънък и мизерен, ще е такъв и ще привличаш такива клиенти. :)

Никой не бяха от хубавите и скъпи неща. И като минават тънко, обикновено излиза по-скъпо. Случаят е добър пример. ;)
 
От: Бизнес не се прави с дребнави сметки!

Не конкретизираха причината, поради която се е получило ‘недоразумението’, но предполагам, че тя се дължи на техен служител... може би бивш. Това мое предположение се гради на това, че тогава контактувах с друго лице, чиито телефон и име не фигурира в списъка им за връзка с тях. С ‘новия’ представител съгласувахме договор, който изпратих по Еконт с наложен платеж, заедно със оригиналните векторни файлове. Не съм изявявал претенции за по-високо заплащане, защото и аз съм преди всичко човек и до някъде им влизам в положението. В крайна сметка излязоха коректни във всяко едно отношение – извиниха се многократно, реагираха много бързо и точно си платиха наградата + куриерските такси. Според мен форума също изигра роля, за гласност на случая, заради класирането в гугъл по ключови думи на първите страници. В крайна сметка, спорът приключи по възможно най-добрият начин за мен.
 

Горе