Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Един чисто човешки казус... (социален експеримент)

Интересно ми е мислето/манталитета

ПРИМЕР:
"Имаме един нормален здрав българин които има редовна работа и жена ( канят се да имат и деца ) от гр.София
Мечтата на човека е да имат собствен дом (къща с дворче) Човека няма възможност освен да си мечтае за такъв дом - Това е неговата най - голяма МЕЧТА! "

(Да тегли заем и да бачка на 3 работи... се надявам да не виждам в темата)

Такам.. та въпроса ми е ако попаднете реално на подобен случай, бихте ли помогнали с 1лв (2-3-5лв...)

Бихте ли помогнали с малко за реализирането на една Мечта!

----------------------------

Една проста статистика:

100,000 човека ако дадат 1лв = 100,000лв

-----------------------------

Моля, темата да не се възприема като просене на пари... Пича има мечта както и ти също имаш..примерно да караш нов мерцедес и т.н

Реално и истински ти как би постъпил? С ръка на сърцето?

Благодаря за включилите се.. :) Мир и Любов
 
От: От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Дай там сметка или пейпал, и само му предай от мене: Направи така времето да работи за теб, а не против теб.

Благодаря ти за коментара! Това е само експеримент!
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

1. с пари - не
2. къща с дворче по селата ~ 10К - та щом е от София, с работа и е без деца - бързо ще си постигне мечтата с просто пестене
3. пък и не е ли глупаво най-голямата ти мечта да е къща? кола? екскурзия в чужбина?
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

1. с пари - не
2. къща с дворче по селата ~ 10К - та щом е от София, с работа и е без деца - бързо ще си постигне мечтата с просто пестене
3. пък и не е ли глупаво най-голямата ти мечта да е къща? кола? екскурзия в чужбина?

Благодаря ти за мнението! Ето два коментара и две различни гледни точки...какво ли следва
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Нещата в живота трябва да се постигат със собствени усилия. Разбирам да няма жилище и да живее на улицата - да, тогава бих му помогнал. Но извинявай, къща с дворче. Това си е чист келешлък и глезотия. Ако на този човек му се даде, той няма да оцени даденото му. И аз искам нова кола, но се простирам според чергата си. Като спечеля пари, ще си купя и до тогава ще си карам старата :)
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Сетих се за една евергийн поговорка - не давай на гладния риба, а го научи как да лови такава. Малко редуцирах нещата, но вярвам всеки я е чувал/чел. Та и в този случай е актуална.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Със 100 000 лева няма да може да си купи само парцелчето около София, пък камо ли да си построи и къщичката.

Но - на темата - не бих дал и 10 стотинки за тази мечта на здрав, млад българин. И не защото съм гадно копеле, а защото не виждам никакъв смисъл в това, както и в самият експеримент (който ще съм много благодарен да разбера какво цели).
 
От: От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Благодаря, че се включихте!

За момента няма да пиша, какво точно целя с този тест...нека първо да мине време и да видим какво мислят повече хора
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Аз бих дал 1 лв., но когато ми съобщи, че е намерил още 99 999 човека които са съгласни да направят същото.
Всъщност това което искам е не реализируемо, иначе света щеше да бъде коренно различен и тогава проблемите щяха да бъдат други :)
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

1. с пари - не
2. къща с дворче по селата ~ 10К - та щом е от София, с работа и е без деца - бързо ще си постигне мечтата с просто пестене
3. пък и не е ли глупаво най-голямата ти мечта да е къща? кола? екскурзия в чужбина?

всеки си има някаква мечта - някои по голяма, някои по дребна. кой иска къща, кой почивка, кой кола, кой здраве и т.н. хората са различни, различно възпитани, от различни примери са се учили, различни неща са видяли от живота. аз не мога да го съдя. не знам в какво положение е.

за мечтата - няма да помогна финансово. дори и с 1 лев. (идеи, консултации и т.н. - да)

мечтатата му е да има 100000лв за къща и се нуждае от 100000 човека които да дадат по 1лв. да помисли кой продукт би могъл да продаде на 100000 човека с 1лв. печалба за него.
в случая пускането на кампания - "нуждая се от вашата помощ за закупуване на моя мечтан дом за 100000лв." е продукт. остава да измисли как да го продаде...

пс. след закупуването на къща с двор за 100000лв ще трябва да плаща годишен данък поне 500лв., отопление като за къща, застраховки, грижа за градината, поддръжка на къщата, а ако къщата не е обзаведена ще му трябват още много пари. затова мечтата е финансово не правилно изразена. ако не може да си покрие последващите разходи и консумативи мечтата ще се превърне от печалба в дълг.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Аз ще ти отговоря така: Имало едно време едно 18г. момче, то си имало мечта да си купи кола, баща му бил заможен човеки и момчето си мислело, че няма да е проблем щом навърши 18г да се сдобие с така мечтания автомобил.

Един ден момчето намерило згоден случай да поговори с баща си за своята мечта и колко много желеа да има кола, бащата отговорил с прости думи, а именно - сине, ако искаш нещо направи така, че да го постигнеш сам, на мен никой нищо не ми е дал даром.

Тръгнало си момчето с наведена глава, засрамено и в същото време амбицирано да осъществи мечтата си, след 3 дена поговорило с баща си отново, този път поискало заем с уговоркара че ще го върне след 1г, бащата помисли известно време и взел че му дал парите, на следващия дем мномчето имало кола, а бащата не изглеждал щастлив от този факт, но какво станало на следващата сутрин.... хубавият сив металик бил пребоядисан в жълто и облепен с лепенки като на ТАКСИ, бащата с еусмихнал леко, но си замълчал.

След 7 месеца сина му му върнал заема с лихвите.....

П.С 100 000 х 1лв пълни глупости, по таялогика да почнем да си менкаме по един лев - Блинки да напраи такава секция тоя иска апартамент, оня кола, третия хеликоптер.....
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

хубавият сив металик бил пребоядисан в жълто и облепен с лепенки като на ТАКСИ, бащата с еусмихнал леко, но си замълчал.

След 7 месеца сина му му върнал заема с лихвите.....

Да беше бачкал с юберките, щеше да ги върне за 2 месеца :lol:
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Кефите ме колеги с мненията си :)
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

ти започна темата, но не изказа твоето мнение...
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Сетих се за една евергийн поговорка - не давай на гладния риба, а го научи как да лови такава. Малко редуцирах нещата, но вярвам всеки я е чувал/чел. Та и в този случай е актуална.

Да има я в различни разновидности, но по темата бих дал лев, за мен едно кафе по малко за него една сбъдната мечта ;)
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

ти започна темата, но не изказа твоето мнение...

Аз лично бих дал 1лв...дори 2

Хората сме различни, мога да давам много примери... Ако някой има мечта за която аз мога да помогна, без да се ощетявам... Не виждам, от чиста човечност защо да не помогна на човека...

Не ме разбирай погрешно...Аз твърдя, че човек сам трябва да постига целите си...мечтите си
 
С какво се занимава? Моята препоръка, ако може така да се нарече е да започне в някаква насока. Първо бих му казал да си начертае край цел, а след това план, чрез който да стигне до нея. Да, знам, че звучи като в повечето мотивационни книжки, но само така може да види къде е и какво трябва да преодолее, за да стигне до там. Дали ще е създаване на допълнителен източник на доходи. Знам, че някой спомена, че не става с пари, но уви с това става. И след като види какви опции има, да поеме по някой път. Дали ще развие бизнес или ще се преквалифицира, важното е да използва повече мозъка си за правене на пари, отколкото да се съсипва с още работа, която само ще му съкрати живота и дори няма да успее истински да се порадва на тази къща, камо ли да сподели това щастие. ;)
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Аз лично бих дал 1лв...дори 2

Хората сме различни, мога да давам много примери... Ако някой има мечта за която аз мога да помогна, без да се ощетявам... Не виждам, от чиста човечност защо да не помогна на човека...

Не ме разбирай погрешно...Аз твърдя, че човек сам трябва да постига целите си...мечтите си
Без да се ощетяваш, не значи ли !== 1лв (защото 1лв е 1лв, но ако помогнеш на 1000 човека, са си 1000лв, а ако трябва да помогнеш на всичките тия 100к, които са ти помогнали на теб??).
Аз лично бих дал този лев за осъществяването на някоя друга мечта, така ми се струва много по-правилно.
 

Горе