Блокираха ми домейн

ReminD

Well-Known Member
Locked for being involved into illegal online pharmacy, please contact legal@enom.

/namecheap registrar /

Честито на печелившите - pr4, с потенциал, така е като репортва конкуренцията, добре че не се занимавам да започна да ги репортвам аз, че ще умре цялата ниша в БГ.
 
От: Блокираха ми домейн

Не може ли да ги питаш кой е доносникът? Има ли начин да им докажеш, че не си замесен в тъмни сделки?
 
От: Блокираха ми домейн

Стероиди, Анаболи - БГ Език - репортнали са ме, а аз ако тръгна да ги репортвам всичките ще ги затрия.


Не ме е яд много, яд ме е, че репортват,а те са им същите сайтовете.
 
От: Блокираха ми домейн

Стероиди, Анаболи - БГ Език - репортнали са ме, а аз ако тръгна да ги репортвам всичките ще ги затрия.


Не ме е яд много, яд ме е, че репортват,а те са им същите сайтовете.

Пускай и ти репорт , щом така действат.
 
От: Блокираха ми домейн

Всеки има право на справедлив съдебен процес, преди който не може да бъде наказван. Ето защо предпочитам поръчка на домейни от БГ доставчици. Да, по-лесно милиционерите могат да ми ги задигнат, но мога да ги съдя до дупка.
Я дай повече инфо от къде си го взел този домейн.
 
От: От: Блокираха ми домейн

Я дай повече инфо от къде си го взел този домейн.

По-горе пише NameCheap.

Стероиди, Анаболи - БГ Език

Защо ползваш NameCheap (американска компания) за такива сайтове? С Internet.bs предполагам, че няма да имаш такива проблеми.
 
От: Блокираха ми домейн

Пускай и ти репорт , щом така действат.

Срещу кого? Не се знае кой точно е доносникът.
 
От: Блокираха ми домейн

Privacy не помага ли в този случай
 
От: Блокираха ми домейн

Разбрах за какво става дума - DEA ( борба с наркотиците - всъщност те ги продават ) са се набутали и в онлайн фармациите.

The domain has been identified by our trusted partner LegitScript in coordination with U.S. state and federal regulatory agencies as being involved in illegal activity. For further details, please see: http://www.legitscript.com/pharmacies/finder.

As such, per our registration agreement, eNom has placed the domain on registrar hold. http://www.enom.com/terms/agreement.asp

Since this domain was placed on hold per notice from LegitScript, the domain will remain on hold and may not be transferred unless the domain is verified and removed from LegitScript's listing.

You may contact LegitScript to request removal here:
http://www.legitscript.com/getcertified

Това ми го пратиха от @Enom.com след като се разбра, че NAMECHEAP просто реселват enom.com! ( аз ги питах на мейл, не си мислете, че са ме предубреждавали :D )




Искат да ме набутат да се "верифицирам", само че : http://www.legitscript.com/pharmacies/get-certified

LegitScript's online pharmacy application form is designed to be as straightforward as possible. You'll need your pharmacy license numbers, Pharmacist-in-Charge license numbers, and DEA registration.



Въпроса е, че дори не можеш да се верифицираш, защото е само за US граждани :D , това е парадокс, също ми казаха, че домейна не мога и да го преместя. Та какво излиза - не ползвайте чужди и хамерикански еврейски домейн регистранти за подобни неща, всъщност въобще за онлайн магазини най-добре българско законодателство - вярно, че е скапано - но това си е плюс, DEA нищо че откриха офис тез наркотрафиканти, но още нямат права големи тук, а виждате какво правят - блокират домейни пък после те питат да се верифицираш, само не знам какво ги бърках като сайта беше на български, нещата на български, всъщност те дори не знаят какви продукти съм продавал - факт.


Имайте напредвид тези неща, аз щом прочетох DEA и ми стана ясно що за боклуци са, целта е да няма малки "фармации", искат всичко да на контролират.
 
От: Блокираха ми домейн

Хубаво е да се пусне тема за това коя хостинг компания от кого препродава, през чии законодателства минава това пре-пре-...-продаване.
Проблем идва от това, че без значение от законодателствата на различните държави ICANN си остава американска компания. Четох материали из мрежата по този въпрос и има някакви опити за премахване на зависимостта на Интернет от САЩ. А дано доживеем това.
 
От: Блокираха ми домейн

Хубаво е да се пусне тема за това коя хостинг компания от кого препродава, през чии законодателства минава това пре-пре-...-продаване.
Проблем идва от това, че без значение от законодателствата на различните държави ICANN си остава американска компания. Четох материали из мрежата по този въпрос и има някакви опити за премахване на зависимостта на Интернет от САЩ. А дано доживеем това.

Много си прав : )
 
От: Блокираха ми домейн

The domain has been identified by our trusted partner LegitScript in coordination with U.S. state and federal regulatory agencies as being involved in illegal activity.

Разбрах за какво става дума - DEA ( борба с наркотиците - всъщност те ги продават ) са се набутали и в онлайн фармациите.

LegitScript няма нищо общо с DEA или някоя друга правителствена организация!

LegitScript е частна организация, която събира рекет полузаконно от собствениците на онлайн магазини за лекарства (официално ги "сертифицира"). Всеки може да си направи сайт, който събира пари за "сертификация". Занимава се с изнудване на регистраторите на домейни като ги заплашва, че ако не блокират домейните на "незаконните" магазини за лекарства ще им се случат лоши неща. Регистраторите на домейни (повечето, особено тези в САЩ) се поддават на изнудването и даже са автоматизирали процеса по блокиране на домейни - получават един файл с домейни от рекетьорите LegitScript и после автоматично започват да отнемат съответните домейни. Някои регистратори се опитват да бъдат коректни (ResellerClub) като дават възможност на регистранта (собственика) на домейна да го прехвърли при друг регистратор, който успява да не се поддава на изнудването от страна на LegitScript.

До скоро беше активен и сайта scamfraudalert.wordpress.com (scamfraudalert.net), който вероятно е собственост на същата организирана престъпна група (в същност не се знае дали са група, може да е само един човек, който движи този сайт). Доказателство за това е, че scamfraudalert.wordpress.com линква към LegitScript и пише лоши неща срещу същите сайтове, които са "лоши" и според списъка на LegitScript.

Подозира се, че собственикът на този сайт също се занимава с продажба на лекарства онлайн. Неговите онлайн магазини не са по-легални от повечето сайтове в черния списък на LegitScript и сайтовете, които се набеждават за "нелегални" в блога scamfraudalert.wordpress.com.

От LegitScript много се ядосват, че Internet.BS не се поддават на изнудването. Internet.BS писаха на сайта си за това как са спипали LegitScript да регистрират при тях домейни с фалшиви данни с цел да дискредитират Internet.BS: Domain name Registrar Internet.bs Corp. reveals that Legitscript admitted having registered hundreds of pharma domains purposely using fake whois data and in breach of ICANN policies. От LegitScript си признаха за извършените незаконни действия.

Друга подобна организация, която се явява конкурент на LegitScript е PharmacyChecker.com. Ето какво пишат на блога си относно LegitScript: LegitScript – Not So Legit?

We at PharmacyChecker.com think that shutting down “rogue pharmacies” that sell narcotics, or any drug, without a prescription is right. LegitScript’s efforts in that direction are commendable. But shutting down access by Americans to safe and affordable prescription medication is bad policy, unethical and unfair; and using government position and influence to get this done seems a misuse of power. These appear, however, to be the tactics of LegitScript.

Legit? We think not.
 
Последно редактирано:
От: Блокираха ми домейн

Човека има връзки в Белия дом и си ги използва за да печели

Despite LegitScript’s efforts, traffic to its site has been scant — less than 900 unique visitors per month in January 2010, compared to 104,000 per month to PharmacyChecker.com (http://siteanalytics.compete.com/legitscript.com/). However, as we see it, Horton’s purpose was not to help consumers find safe and affordable pharmacies, but to help deny Americans, especially the uninsured, access to lower priced medications.

http://pharmacycheckerblog.com/legitscript-not-so-legit
 
От: Блокираха ми домейн

Относно неразбирането на стоката.... Има си хора, Българи, които работят за чуждестранни компании, най-вече в чужбина и преглеждат сайтове и ги категоризират.

Случая сигурно не е такъв, може някой снимка да са видели. В САЩ, лобисти колкото щеш, там такива неща стават, че ако хората подозираха щях да сринат държавата. А тука не се притесняват, че всички ги мислят за корумпирани, тъй като никой нищо не им прави.
 
От: Блокираха ми домейн

Хванаха 3,75 млн. дози фалшиви лекарства в 100 страни

Полицията и митническите служби в сто държави задържаха рекордното количество от 3,75 милиона дози фалшиви лекарства, продавани по интернет, на стойност 10,5 милиона долара при световна операция, продължила една седмица.
Това обяви днес в Лион международната полицейска организация Интерпол, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.

79 души са арестувани в периода 25 септември - 2 октомври при операцията "Пангея 5", организирана за пета поредна година, уточнява Интерпол в комюнике. Сред задържаните медикаменти има лекарства против рак, антибиотици, хапчета за еректилна дисфункция, както и лекарства за отслабване и хранителни добавки.

Близо 18 000 интернет сайтове за незаконна търговия с лекарства са били закрити. Благодарение на подкрепата на компании като Visa, Mastecard и Paypal са били замразени плащания, а спам или послания в социалните мрежи са били блокирани.

Миналата година в операция "Пангея" участваха 81 страни и бяха задържани 2,4 милиона дози медикаменти на стойност 6,3 милиона долара, припомня агенцията.

Източник

Ето оригинала, от който са преписвали: FDA takes action against thousands of illegal Internet pharmacies

Ако наистина става въпрос за фалшиви лекарства това е добра новина. Обаче е доста съмнително дали е така. Известно е, че в много от случаите когато се говори за "фалшиви" лекарства става въпрос за генерични лекарства, които са идентични с тези, които се продават "легално", но са с различна търговска марка (произведени в Индия или други държави, където законите за патентите върху лекарства са по-малко несправедливи). Тоест става въпрос за акция в полза на праводържателите на търговски марки и патенти върху лекарства.
 
От: От: Блокираха ми домейн

Всеки има право на справедлив съдебен процес, преди който не може да бъде наказван. Ето защо предпочитам поръчка на домейни от БГ доставчици. Да, по-лесно милиционерите могат да ми ги задигнат, но мога да ги съдя до дупка.

Не е важно от коя държава е купен.
И от български доставчик да са взети .com,.net и други, подлежат на американското законодателство и винаги американски агенции могат да ви ги блокират или "задържат" с подобна заповед - http://files.abovetopsecret.com/images/member/a5c9bc8c2206.jpg

При това положение българският доставчик няма какво да направи.
 

Горе