Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

happyslacker

New Member
Плоският данък остава, ще има данък "лукс" , заяви премиерът Бойко Борисов след извънредното заседание на кабинета, предаде БГНЕС.

Взето е решение гражданите да плащат данък "лукс" за притежаването на определено имущество - автомобили над 150 конски сили и над 3000 кубика, яхти, жилища над 250 кв. м.

Борисов оставя плоския данък, въвежда данък лукс

Тука възниква един мъничък въпрос. Откога министър председателя определя данъците в държавата? Аз си мислех, че това го прави парламента.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Вчера министърът на труда и социалната политика беше предложил временно отпадане на плоския данък (т.е. да се въведат по-високи данъци).

Министър предлага плоския данък да падне

Това го забелязах току що, защото не гледам телевизия.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Абе тия напълно изтрещяха. То бива да са неграмотни и популисти ама това направо убива рибата. Както обичам да казвам - следващата зима фейсбук групата "Да помолим Милен Велчев да стане пак финансов министър" ще е с около 1 000 000 члена - до там я докараха тия смешници
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Тези вече се чудят какъв данък да измислят. Аз им предлагам и данък "цървул" да сложат, че и те да плащат поне един данък. :lol: Не разбраха, че колкото повече данъци и задължения измислят, толкова повече хората ще ги заобикалят пример.

После защо ни се смеели гърците...:)
 
От: От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

После защо ни се смеели гърците...:)
То не само гърците ни се смеят и чудят.
Когато управляващите започнат да управляват с данъци
работата е много зле.Просто друго не им идва на акъл.
Решението е или да емигрираш или революция.
Аз съм за второто ;)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

250 квадрата общо или да нямам апартамент над 250? а за яхти има ли долна ценова граница или всичко що плува се води лукс?
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

ТОЯ ПЪЛЕН С ИДЕИ ВЕ :)
НАЛИ ИСКАШЕ ДА МЕСТИ ТРАМВАЙНИТЕ ЛИНИИ ДО ТРОТОАРИТЕ ДА СА...
ПРОСТО НЕСПИРА ДА МЕ УЧУДВА... РАЖДА ИДЕИ КАТО ЦИГАНКА БЕБЕТА...
изобщо такива пролясъци му идват отвреме навреме.. пак че няма възможност да ги реализира ...
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Всеки с корито, и то плува, да не се залъгваме излишно.

Аз предлагам данъкът да се пеименува на данък "гъзар". Така има символика - от задници за богати терикати (гъзари). ;)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

лелееее верно данък ГЪЗАР Е ГОТИНО!!
ТЕ И БЕЗ ТОВА ШИ НАДУПЯТ ПЕРНИЧАНИ С ПИЛЕНИТЕ ГОЛФОВЕ ЩОТО ГИ ПРАЯТ ПО 200 КОНСКИ СИЛИ :)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Е какво излиза то ако имаш Пернишки Голф 3-ка 151 коня и корито и ще плащаш данък "Лукс" хаха...:lol:

Много са ми забавни тея. :D
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Каквото ще въвеждат да въвеждат и каквото ще правят антикризисно да го правят ..
Tака само с приказки няма да стане нищо ..
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

а после да очакваме допълнителни данъци като:
1) данък пералня (над 6 кг и над 1200 оборота)
2) данък климатик (над 120 кубика)
3) данък плазмен телевизор (над 50")
4) данък РС (над 2 GigaHz)
5) данък домейни (над 2 броя си е жив лукс или както аз съм с хилядо - айдеее у пандизо)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Кризата не може да се пребори с нови данъци, а и на умряло куче сопа не се вади. Това всеки пожарникар трябва да го знае!
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Умряла държава, само един сериен убиец на политици може да оправи всичко!!!

Да пукнат дано!
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Интереното е, че никой не мисли да намали соцялните помощи на хора които професията им е да висят пред соцялното. Дали да не ги спрат изцяло, а защо да не чистят града и запълват дупките по пътя. Има си работа и за слабите но ... те искат да си останат соцялно.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Вчера Пожарникара като виде че се е запалила чергата излезе и каза че тия щуротии дето ги мисли онова недоносче дето си го доведе от Хамерика да му опира пешкира няма да станат и само богатите щели да плачат. Това ми навява един спомен - Наскоро слушах едно интервю за стачките в Гърция и един обясняваше, че Гърците стачкуват защото считат че не само работниците трябва да понесът тежеста на кризата ами и богатите - Герберските политкомисари са отчели този факт и сега се опитват да ни замажат очите с див популизъм, но аз да ги питам три неща. Първо защо трябва да се наказват предпиемчивите които създават работни места и защо трябва да се поощряват мързеливите. И второ като вдигнат данъците какво ще стане богатите ще платят или ще се изнесат по офшорките ако не са го направили вече. И трето ако богатите са забогатели незаконно защо не им са повдигнати обвинения или може би мутрафона вече ще им продава индулгенции.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Има бизнес, който не може да се изнесе "по офшорките". Например ако имаш магазин в България пак плащаш данъци независимо дали фирмата ти е офшорка или не. "Офшорките" са спасение само за тези, които имат "място на стопанска дейност" извън България и нямат "постоянен обект" в България.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Така и така сме почнали с въпросите. И аз искам да попитам, защо по дяволите като едно време правителството (според Бойко) е крала, медиите не са писнали по въпроса, а сега си правят жалките новини пълни с пикантериики как това правителство не се справя. Май отговора е ясен. Защото са дупедавци и правят репортажи за какво ли не, а действителността е друга. И сега не е нужно да го гледаме по телевизията, за да разберем, че само глупави неща се случват.

Не трябва да се дупят читавите хора, защото само те са причината тази дуържава да не сдуха на 100%. Да започнат малко мързеливите и безпреспективни хора да юркат...все пак "оцеляването" в кризата трябва да екипна работа. Нали? не става само едните да гребат, а другите да лежат.
 
http://www.vsekiden.com/?p=67019
Вие попадате сред някоя от групите, които ще бъдат засегнати от новия данък – сред хората с автомобили над 150 конски сили, с 3 000 кубика обем на двигателя, с жилищна площ над 250 кв.м, с депозит над 100 хил. лв, притежателите на самолети и яхти, нали?
Сто на сто попадам. Според вас дали попадам, след като годишният ми оборот ми е 250-300 млн.?
Аз смятам, че говоря с пряко потърпевш.
Абсолютно. За мен няма значение, преди е имало още по-големи данъци и си плащам. Но говоря по принцип – ако държавата иска пари, трябва да действа по-различно. Ако имам яхта, а аз нямам, но ако имам, мога да си я регистрирам в друга държава, не съм длъжен да я държа под български флаг. И затова държавата, ако иска да събира пари по този начин, трябва да направи условията привлекателни за хората, а не да ги отблъсква. В момента се вижда колко коли се карат с чужди номера, това е следствие точно от рестрикции или от по-добри условия, които са дадени от други държави. Бизнесът винаги намира място къде му е най-удобно да практикува.
 

Горе