Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Както сте тръгнали да задавате въпроси и аз да задам един: Защо трябва да се търси кой да се изгърби с данъци за да се съберат пари, не е ли по-лесно да се направят данъчни облекчения и преференции под формата на премахване на лихви, намаляване на глоби, x% отстъпка за който си плати данъците на време и .т.н? Както и "еднократна данъчна амнистия за легализиране на нерегламентираните доходи".

По тоя начин ще се съберат в пъти повече пари от колкото ако въведат данък "Лукс" и данък "Пералня". Прав ли съм или да? :p
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Трябва да се гърбят хората с данъци, защото така е по-лесно. Винаги има 2 начина, по които може да вземеш парите на някой - умен и прецизен, които всеки себеуважаващ се бизнес практикува и нахален и груп, който се практикува от измамници и фирми еднодневки. За първия ти трябва много иновационно и правилно мислене, а за другото - нищо. Единствения начин да се съберат много пари е да се измисли така, че ние с желание да си ги даваме. И да го духат, ако ми кажат, че няма такъв вариант. Ако гърбят народа с данъци, ефекта ще е обрате. Не само няма да съберат повече пари, но няма да съберат и тези, които са събирали преди да измислят поредната простотия. Но ходи им го обясни...като си расъл в Хамекира е малко трудно да ти дойде нещо умно. С това, което правят показват и колко са интелигентни. Сигурен съм се, че тук ако се направи един бърз брейн стормин, ще дойдат повече идей, отколкото на ония за 200 мандата. Ама е така, винаги се бутат да ни оправляват неможещи. ;)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Точно това се опитвах да ви кажа в предният пост че тук не става въпрос да се съберът пари а да се замажат очите на хората че ей го на и богатите също плачат. Питат оная карикатура дето се подвизава като финансов министър колко пари очакват да съберът с новият данък а той не знае - за какво говори това, див популизъм - как може да въвеждаш данък и да нямаш разчет какво очакваш да се случи.
И още един въпрос що за правителство е това което една година от както е на власт и две години от както се появи кризата и се знае че ще спечели изборите и ще управлява няма никъква антикризисна програма - до оня ден разправяха как ДДС ще пада с по половин процент на година днеска казали че искат ДДС да скочи с 2%.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Вече се чудя крадци ли е по-добре да ни управляват или откачалници.
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Стига , че няма да мога да спя вече от данъци .. сега да не би да са малко :)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

"Ако искат българите, за година и половина мисля, че ще успея да измъкна държавата от блатото. Стягаме се, работим, търпим. Ако не – другите (вероятно има предвид предишното правителство - бел.ред.) са готови да си продължават далаверата", каза още министър-председателят, цитиран от "Фокус".



АВЕ ЗАЧУДИХ СЕ - ЗА КО АЗ ДА ВАДЯ БЪЛГАРИЯ ОТ КРИЗАТА?
ТОЯ ЩЕ ВКАРА ЛЕНИНСКИ СЪБОТНИК ОЩЕ МАЛКО ?
4 ДЕНА В МЕСЕЦА БАЧКАНЕ ЗА ДЪРЖАВАТА БЕЗПЛАТНО?
И КАК ТАКА ТОЙ ЩЕ ВАДИ ДЪРЖАВАТА НА МОЙ ГРЪБ
АЗ ДА ПЛАЩА,М ТОЙ ДА ВАДИ ККА ТАКА?
НА МЕН ПАМЕТНИК ЩЕ МИ НАПРАВЯТ ЛИ ?
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Така, така. Нема не искам, нема немоем. :)

Това са най-добрите антикризистни мерки, които някои може да измисли. Много яко...чак са кефя. Нека обобщим:

Богатите ще имат данъл лукс:

orig_291347_bg..jpg

ДДС-то скача на 22%:

P1320091..JPG

Повишаване на осигуровките:

zx450y250_457646..jpg

Има и още.... ;)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

ем ида си закопая парите в земята и да измизерствам следващите 3 години ?
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Единственото което може да ни обедини е ако кажат , че ще вдигнат данъците в Америка или Русия :)
Ако направят нещо , което не ни засяга , но сякаш няма такова ..
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Вече стана тенденция всяка сутрин като погледна новинарските сайтове и да виждам само новини за данъци, глоби, лихви, такси, срокове незнам си кво още..... и сега последното данък лукс, кое му е лукса на кола над 150 коня, че то има 30 годишни бараки по пътищата дето едвам се движат от ръжда ама са повече коне, това колко ти е мощна колата няма никакво значение нито за цената й, нито има критерий по който да се сметне че е лукс!? Това, че човек може да си позволи яхта/моторница или защо не личен самолет било то любителски или бизнес (имам познат който има самолетче и е любител пилот, но не е богат, нито живее в лукс), не значи че трябва да си нарко бос за да си купиш 20 годишна ветроходка и да си пъркаш из Китен примерно..... Простотия след простотия всеки ден, даже не си струва да пиша че само се нервя и ги псувам, а искам да попитам този техния данък ЛУКС, дали ще засегне гъзарчетата с бентлита дето по талон са писани служебни/товарни или с 1.3 мотори от по 50 коня, аз не мисля....

Ама то варианти си има, купуваш си ако щеш ферари и си го карай с чуждите номера и да ядат.... с тия "методи" за "излизане от кризата" само се набиваме още повече, по-скоро ни го набиват....
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Тука сигурно ще ме напсувате ама не се стърпях.:)

Както би казал Танасис Хадес: Това е поредната зле скалъпена измама за изваждане от кризата, на която онези будали българите повярваха (щото никой не протестира май) и се вързаха, че ще ги извадят от кризата с тези мерки. :)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Единственото което може да ни обедини е ако кажат , че ще вдигнат данъците в Америка или Русия :)
Ако направят нещо , което не ни засяга , но сякаш няма такова ..

абе и в тия страни не е лесно, да ти кажа.... криза ли е - навсякъде народът яде дърво!
ей тая седмица руското правителство гласува за амнистия на половин милион криминални по случай 9-ти май, сега куцо и сакато си купува аларми + бронирани врати + оръжие за да посрещне "гостите", понеже поправката е, че ще пускат само крадци, обирджии, хулигани, педофили и т.н. - икономически и политически няма да пускат! щото първите (тва е половин милион бройки безмозъчен башибозук!) след такъв щедър жест, сега ще бъдат доживотен електорат и бойци-камикадзе на управляващите (които тотално си губят авторитета в момента), а вторите като нищо биха могли да завземат властта...

така че спокойно, другари и другарки, щото може и по-лошо.... да не стане така утре да обявят предсрочни избори и да кажат, че затворите в БГ са фалирали от кризата, и мангалските орди от "гласоподаватели" да излязат от "топлото", че тогава сийбалу мамата....
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

защото предвидливо са скрили имуществото си в чужбина

Нищо не крият. Ако бяха скрили нямаше да ги казват по новините. Просто собствеността на имуществото е на техни фирми регистрирани в други държави, което не е незаконно.

за да избегнат данъци в България

В същност това се нарича "данъчно планиране" и е в рамките на закона, ако е направено както трябва. Друг е въпросът дали са го направили както трябва.
 
От: Re: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Това доказва за пореден път, че ни управляват тъпаци. :) БГ богаташите пълнят гушите на другите държави, че чак и до Италия са стигнали.

Еми да го лапат щом са алчни тук. ;)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

До къде я докарахме да ходиш да си регистрираш фирми, коли и яхти в други държави щото там е по-евтино. То какво излиза, че най бедните в ЕС ходя в държави където стандарта на живот е 100 пъти по-висок да си регистрират там фирмите, колите и яхтите за да плащат по-малко данъци. Това не знам смешно ли е трагично ли е.:)

PS: Като казах най-бедните в ЕС много искам да въведат еврото и една средна бг заплата ще стане €200, голям смях ще падне.:D Ама има вероятност от БТВ-ту пак да дата репртаж как в Германия сирениету е с цели €2 по-скъпо от тук и да се успокоят хората, че тука е най-евтино (естествено колко една немска заплата няма да споменат щото е маловажно). Казвам "пак" защото имаше такъв репортаж и не знам защо ама умрях от смях какви са тъпаци.:D
 
Последно редактирано:
Знаете ли какво е приликата между Бойко, богаташите с яхти , управляващите държавата и AMOUN ???

Че имат общо мото "Да го духат бедните" :)
 
От: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Хора , днес видях фалшиви 2 лв.
Не знам от къде са се взели , но явно толкова ги няма парите , че почнаха да си ги печатат като купони за хляб вече :)

"Данък лукс" поредния голям популизъм !
 
Последно редактирано:
От: Re: Бойко щял да въвежда "данък лукс" но нямало да пипа плоския данък

Знаете ли какво е приликата между Бойко, богаташите с яхти , управляващите държавата и AMOUN ???

Че имат общо мото "Да го духат бедните" :)

ааааа това ме ИЗКЕФИ!!!

а тая малка пичка, журналистката, толкова се старае, че почва да ме съмнява дали няма някое заведено наказателно дело срещу нея (я за дрога, я за махленски търкал някакъв...) като са й казали, че ще го направят висящо ако се съгласи да бъде лицето на "недоволния народ СРЕЩУ яхтите" в поредната политическа игра
 
Последно редактирано:

Горе