Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Сега гледам са ми пуснали безплатно HBO от Булсатком. Вероятно като компенсация. Дано не се разберат скоро с БТВ, че да си гледам филмчета :D

А по темата: Булсатком държат почти 1/4 от абонатите в БГ, и не виждам защо БТВ биха спрели излъчването само заради пари. Тук целта от цялата работа май е много по сериозна.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Колко глупости пише в тази тема, само гении са писали в нея :))
1. Става въпрос не за един канал, а за 6!!! Като само единия е ефирен.
2. При положение, че имат най-висок рейтинг, хората ги гледат най-много е нормално да вземат най-много пари, елементарна логика :)
3. В световен мащаб нещата стоят по този начин - големите филмови студия бълват хитове и шитове, но за да купиш хита трябва да го купиш в пакет със шита. Случая е идентичен :)
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Колко глупости пише в тази тема, само гении са писали в нея :))
1. Става въпрос не за един канал, а за 6!!! Като само единия е ефирен.
2. При положение, че имат най-висок рейтинг, хората ги гледат най-много е нормално да вземат най-много пари, елементарна логика :)
3. В световен мащаб нещата стоят по този начин - големите филмови студия бълват хитове и шитове, но за да купиш хита трябва да го купиш в пакет със шита. Случая е идентичен :)
И защо да е нормално да вземат най-много пари? След като имат най-голям рейтинг, ще имат и много рекламодатели, а при тях рекламата не е евтина.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Лошооооо много лошооооо, сега къде ще има Боко толкова голяма платформа за реклама, като БОКЛУК ТВ си отива. :( Чак ме хвана жал за човечеца. :D

А на гейчетата от "Медията" да го д......
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Мисля, че ще се оправят, защото и на двете страни ще изгубят много. А ако го направят и не намерят решение, значи управниците са им за трудовата борса. Това е стратегическо партньорство както за едните, така и за другите. Но ако някой го играе по-велик, ще гсе прецакат и двете компании. Не знам каква е драмата, но загубите ще са на лице и за двете страни. Ако им стиска, да си го причинят.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Админите да направят една ФБ група в подкрепа на Булсата и да почнеме да я разпространяваме.

Това е един много добър момент да проверим до колко имаме потенциал с нашите сайтове а не само да си мрънкаме че БТВ редовно си пълнят телевизионното време с това колко опасен е интернет.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

май булсат има проблеми и с ТВ7, за неизчистени финансови взаимоотношения и за това ТВ7 няма да се излъчва
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Според мен най-правилното решение на Булсатком е да пуснат пакет без БТВ Груп.
Така хората ще си преценяват дали да плащат по 2-3 кинта отгоре за телевизии, които не гледат
 
Според един от админите /модераторите zmei във форума на булсат - този който пусна съобщението за позицията на булсат за случващото се

искат телевизията да присъства и във най ниския пакет задължително и не можело да е в отделен пакет (което си е чисто извиване на ръце от страна на бтв)
да прибират по 2 лева такса от пакети по 6 лв... освен това има и други условия според пост от май месец 2012 да е на първите места в каналите (ако не неустойка) и договора включва бтв да може да резват сигнала без неустойки когато си решат... което си е неравностоен договор ... тези го подкараха като мобилните оператори едно време...
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Смятах да махам булсата че ми идва солено, интернета на един, телевизията на друг, телефоните на трети ... Ама ще ги оставя, щом няма да излъчват бунака :))
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Колко глупости пише в тази тема, само гении са писали в нея :))
1. Става въпрос не за един канал, а за 6!!! Като само единия е ефирен.
2. При положение, че имат най-висок рейтинг, хората ги гледат най-много е нормално да вземат най-много пари, елементарна логика :)
Нищо гениално не виждам в това изказване. :p
Къде е принципа на пазара? Купуваш само това, което искаш! :evil:
По твоята логика трябва да купуваш читави домати барабар със загнилите. За да не се прецаква производителя или търговеца.

Само пари са ви в главите, пък после ревете за ниски доходи. Вярно е, че на пазара има балъци, но не са чак толкова.

Верно някои хора заслужават всичко в пакет да им се продава!
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Ами да го духат тогава.
С това извиване на ръцете не знам до къде ще се стигне.. Обаче очаквам Мутрафон Тиквов да се намеси щото босфора му е най-голямата медийна площадка.

А ако всичко трябва да е честно и почтено , да отделят бтв груп в отделен пакет на цена 2-3 лв и който толкова е зажаднял да ги гледа да си плаща пакета.
Не виждам защо трябва да изнудват всички потребители да им плащат. Това ако не е рекет, не знам кое друго е!
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Един закон нашите политици пишат правят и ще приемат, става дума за господващо влияние на пазара мисля че бе пазарен дял от 35-40% нагоре и ако някой изпозлва господващо влияние да подчинява трети лица в неизгодни договори може да се търсят правята. Това бе по линия на големите дискаъунтъри, та чудно ми е в този случай процентно разделение как и кой кого. Но в интерес на истина вече не знам на кого да вярвам от много места чувам че булсата са кофти финансова, те като лидер от сателитките може и да се е направил на бтв. А бтв-то то ясно яко са го закъсали и те финансово. Идеята, че и двете компании не са за мирисане, а при такъв резултат много ще загубят инерсно ще ми е да видим договорите ама това само в съда ще стане!
 
бтв хърлиха таксата в новините от около два лева за която се получавали 7 канала

незнам колко аботната има булсат ама си говорим за 1-2 милиона лева на месец който искат от бтв и ако таксата е тройна според булсат значи досега са били 300 -600 хиляди лева ... май телевизията може и да се окаже пътник без тези пари :D дано не клекнат от булсат... освен това за качване на транспондър на сателит видях че има 20 000 евро такса на месец без седем канала на бтв булсата ще си спестят и 140 000 евро което ще направи компанията по устоичива (която е плаща булсат освен че плаща на бтв)

Блинки в софия вече има цифрово ефирно излъчване ще си боднеш една една антенка на приемника или ако приемника няма на тв то за аналогов сигнал и ще ги имаш бтв а булсата като си спести тези два лева ще ти пуснат повече програми

иначе Вискяр е прав спецялно за netsurfer като иде да си пазарува домати ще му се слагат и няколко гнили в торбичката нали всичко е в пакет :)
 
  • Like
Реакции: Test
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Нищо гениално не виждам в това изказване. :p
Къде е принципа на пазара? Купуваш само това, което искаш! :evil:
По твоята логика трябва да купуваш читави домати барабар със загнилите. За да не се прецаква производителя или търговеца.

Само пари са ви в главите, пък после ревете за ниски доходи. Вярно е, че на пазара има балъци, но не са чак толкова.

Верно някои хора заслужават всичко в пакет да им се продава!

Бизнеса свършва с доматите :))
От сергията на пазара взе да разбираш и от бизнес :)
 
От: Re: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Истината е да можеш да си избираш каналите. Ако си мислите, че сега не плащате за 60 канала които не гледате - еми всичко пак е в пакета. Дискавъри казват - за да давате дискавъри ще трябва да купите и тези 5 умрели канала, тази игра не са я измислили БТВ, а тук явно не я и разбирате.

А и булсат с тези сателити са умряла работа, истината е в кабела и двупосочната връзка, не в доматите :)
иначе Вискяр е прав спецялно за netsurfer като иде да си пазарува домати ще му се слагат и няколко гнили в торбичката нали всичко е в пакет :)

Мислех те за интелигентно момче :)
 
От: От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

май булсат има проблеми и с ТВ7, за неизчистени финансови взаимоотношения и за това ТВ7 няма да се излъчва

Пази боже - ако и тв7 спрат - ще вдигна банкет.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Къде е договора между Булсат и бтв, че цитирате подробности от него? :D
Иначе най-добре и двете фирми да фалират :D
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Ако оставят HBO-тата може да ми махнат и NOVA и половината BG канали... BTV може да е Бунак Тв, ама Нова определено е СеирТВ. Особено през weekend-а, докато го имаше и BigBrother - като почнеш от сутринта с междусъседски караници и псувни в Съдебен спор, после удавянето на Любен Дилов, който спори със свиня...след това Карбовски и неговите депресиращи предавания (обещал съм си, ако реша да се самоубивам да изгледам всички предавания на Карбовски за надъхване) - не мисля, че остана изрод в тая държава, който да не е интервюирал. И накрая върха на сладоледа експеримента с бели мишки BigBrother, който все повече заприличва на "Убийствен пъзел" - дълбоко съм обеден, че следващия сезон ще има мисия да си с.рат в устата. Само в неделя след обяд може да изпаднеш в летаргия с меланхолията на Розовата Пантера Кеворкян - имам чувството, че тоя човек ще заспи на някое предаване. Само тенис мач действа по-добре за преспиване от него.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Бтв-то си е право да пуска пакетни канали, все пак се падат на дискаунт ако ги купиш единично. Така хем си връзва гащите, хем от всеки канал акумолирано пари кинти. Това е и добре за булсата, както писах на дискаунт са им. Не е проблем нито в пакета нито в договора, а че някой решил се прави на другия интерес, в момента има две версии и двете страни си ги защитават, без да знаем къде е истината. Реално и двете тези на двете страни са взаимно изключващи се.
 

Горе