Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

harkon

New Member
"Гладни сме!", "Дайте ни парите!", "Осигурете работа на родителите ни!", викат и плачат децата. Деветокласничката Габриела сподели през сълзи, че от месеци мечтае сутрин да й дадат стотинки за закуска, а месо не е хапвала от месеци.

Източник: http://www.blitz.bg/news/article/177409

Не очаквах дотам да се стигне.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Не очаквах дотам да се стигне.

Аз пък си мисля, че отдавна трябваше хората да се надигнат.В крайна сметка хората са работили и си искат тяхните пари.
Но на мен ми прави впечатление нещо друго.Нищо не се казва за лошия мениджмънт на фирмата.
Как при тези плачевни резултати няма виновни?
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Аз пък си мисля, че отдавна трябваше хората да се надигнат.В крайна сметка хората са работили и си искат тяхните пари.
Но на мен ми прави впечатление нещо друго.Нищо не се казва за лошия мениджмънт на фирмата.
Как при тези плачевни резултати няма виновни?

Нарича се колективна безотговорност.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Умишлено е доведено до там положението. Вината е на Бойко и на Дянков.
Все пак това е държавен завод.
Скоро някой ще го прилапа и ще направи милиарди от продажба на оръжие.
Кучетата си лаят, кервана си върви :(
Трябва кучетата да почнат да хапят, иначе няма да има оправия..
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Първи към всеобща подкрепа призоваха от Че Гевара , дано се включат още хора.

преди седмица те разлепиха из Сопот такива плакати:

http://novinite.bg/media/images/2013-01/photo_verybig_28120.jpg


ето и последнот от тях
http://komunistibg.files.wordpress.com/2013/01/vmz_v5_v2-1.jpg

Не очаквах и децата да се включат...
ако всичко около ВМЗ Сопот приключи в интерес на работниците и държавата, смятам, че това е едно добро начало за още такива действия.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Не пускай комунистическа пропаганда, че ще те даря с червени дарове :)
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Не пускай комунистическа пропаганда, че ще те даря с червени дарове :)


Redrum, да не си обърнал резбата? Нагоните извън форума!
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Сефте...
Да мине референдума, Борисов ще се появи на бял кон с готов инвеститор и ще оправи нещата...
Справка: ГОРУБСО – Мадан, Оловно-цинковия комбинат в Кърджали, мисля още 2-3 примера имаше от миналата година.
Речта: "Предишните правителства само са крали, нищо не са правили и сега ние трябва да отделяме пари от бюджета, във времената на най-тежката финансова криза. Добре, че следваме строга финансова политика..."
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Не пускай комунистическа пропаганда, че ще те даря с червени дарове :)

хаха, давай :)

в случая за мен няма значение от кого е призива, все тая, важното е да се върши работа
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Redrum, да не си обърнал резбата? Нагоните извън форума!
Що, да не те сърби дупарата? :lol:
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Живея на няма и 12 км от Сопот и имам много познати, които работят там. Положението им наистина е трагично - спират децата си от градина и училище, защото нямат пари да платят таксите в градините или да дадат на децата си за закуска. Положението наистина е много лошо. Още по зле става, ако и двамата родители работят във ВМЗ. Просто нямам думи.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Положението е кофти, но това мрънкане/реване и т.н е глупаво. Никой не им е длъжен, това е част от играта. Те са знаели от доста време, че заводът е зле. Да са бягали в Пловдив, София , чужбина. Това са някакви останки от комунизма, държавата да ни е длъжна и ние да чакаме на нея.
Вместо да се вайкат, да стават и да действат. ЗАвеждат си дело за неполучени заплати, след 2-3 години ще го спечелят. А през това време си намират друга работа, ако трябва и в друг град/ държата и т.н. Може да не им харесва, ама никой не ги пита. И на мен доста неща не ми харесват, но или се боря с тях, или ги приемам, докато мога да ги променя.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Положението е кофти, но това мрънкане/реване и т.н е глупаво. Никой не им е длъжен, това е част от играта. Те са знаели от доста време, че заводът е зле. Да са бягали в Пловдив, София , чужбина. Това са някакви останки от комунизма, държавата да ни е длъжна и ние да чакаме на нея.
Вместо да се вайкат, да стават и да действат. ЗАвеждат си дело за неполучени заплати, след 2-3 години ще го спечелят. А през това време си намират друга работа, ако трябва и в друг град/ държата и т.н. Може да не им харесва, ама никой не ги пита. И на мен доста неща не ми харесват, но или се боря с тях, или ги приемам, докато мога да ги променя.

Изобщо не си прав.Народа постоянно трябва да мрънка и реве както се изразяваш ти.Главната функция на държавата е да регулира отношенията в обществото.Плащайки данъци ние плащаме на държавата да регулира тези отношения.
Какво се получава в конкретния случай? Държавата като собственик на завода нехае за работниците. От друга страна работниците знаят, че ако обявят завода в несъстоятелност работниците няма да вземат нищо.Пак държавата в лицето на законодателната власт не си е свършила работата, защото според закона за фалита банките първи ще получат вземанията си и за работниците няма да има пари.Излиза че държавата защитава не народа, който плаща данъци а защитава банки и монополи.
Е за какво ми е такава държава? И пак ще се върна на мрънкането.Покажи ми една държава в Европа където да не мрънкат, при положение че са на светлинни години пред нас.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Не мрънкат човек там, там си търсят правата. Давам ти пример. При едно от последните ми ходения в Лодон разширяваха т.нар congestion charge area с още една пресечка. Имаше някакви протести да, но имаше подадени съдебни искове срещу това решение. Не знам какво е станало, но хората действат.

Това е животът - на дръжавата не и дреме за теб! На политиците не им дреме за теб! На никой друг освен на роднините ти не му дреме! Трябва да се оправяш сам. Държавата няма да ти намери работата, да ти я спаси и т.н. Крайно мислене е, но е вярно.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Това е животът - на дръжавата не и дреме за теб! На политиците не им дреме за теб! На никой друг освен на роднините ти не му дреме! Трябва да се оправяш сам. Държавата няма да ти намери работата, да ти я спаси и т.н. Крайно мислене е, но е вярно.
Хората си искат заплатите от държавата, защото в случая дървавата е собственик. Те са наясно, че ще има съкращения.
Аз съм наясно, че на държавата не и дреме за мен.Но съм на мнение, че такова бездушие каквото има в България няма никъде по света.
Според мен който и да управлява държавата трябва да бъде притискан постоянно за да управлява по-добре.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Да, точно защото не "мрънкаме" и не "ревем", за това сме на този хал. Защото в България всеки е за себе си, а в другите страни хората са единни и се подкрепят. Ако "мрънкаме" и "ревем" за всяко нещо, било то и най-малкото, нямаше да сме в това положение, но българският народ 500 годишен опит да си трае, да се оставя да бъде мачкан и пре...ван от всеки, и да не реве, да понася всичко без да се сърди и мрънка, и тази практика продължава до днес.
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Накрая ще обснят как в оръжейнто производство неа пари facepalmp.gif

Иии дребните търговци да си налягат парцалите още повече. Хазна трябва да се пълни...
 
От: Бунт в Сопот: Ученици щурмуват ВМЗ

Добре де аз едно не мога да разбера тия хора сега като протестират не им ли е съвестно че ще трябва някое министерство да остане без сайт за няколко милиона лева те тия пари да не растат по дърветата все от някъде сега ще трябва да ги вземе бащицата.

След като затворят завода следващата стъпка би трябвало да е да затворят и контрабандата на цигари щом и от оръжие вече не може да се печели сигурно и при цигарите и алкохола е така.
 

Горе