Бутки за сандвичи и фрешове

Няма по-голям учител от практиката, всичко друга са писаници и теория, която в реалния живот рядко е 1:1. Така, че дори и да не успее, в което се съмнявам, ако всичко си е проучил, ще е най-добрия курс по бизнес, в който може да инвестира пари. ;) По-добре от нов телефон за няколко хилки. :)
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Здравейте,

двама приятели бяха опитали да направят подобен магазин, но при тях не се получи. Може би от съществено значение е комбинация от факторите локация / наем / сезон. Според мен, ако се нацели точния момент, шанса за успех е голям.
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

И абсолютно съм съгласен с Blinky, че евентуален провал не трябва да демотивира, а точно обратното. "Това, което не те убива, те прави по-силен".
 
  • Like
Реакции: Sky
Re: От: Бутки за сандвичи и фрешове

И абсолютно съм съгласен с Blinky, че евентуален провал не трябва да демотивира, а точно обратното. "Това, което не те убива, те прави по-силен".

Да, даже такъв провал е ОК. Няма училище, което да ви научи на повече. 2-3-4-5, колкото повече провала, толкова по-зилна гърбина и опит. ;) Казва го човек, който се е провалял много пъти и всяко ставане е по-сладко от предишното. :) И не се притеснявайте, че хората ще гледат на вас като неудачник. Неудачник си, ако се откажеш. ;) За това, смело напред и ако не стане, подобри го и пробвай пак, ако не - хвани друго. ;)
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Искам да инвестирам, не да въртя заведение. Ще си има хора който ще работят в бутките и ще има нещо като управител - домакин който ще зарежда и наблюдава работния процес. Просто искам да знам дали сметките са ми правилни.
Говорил съм с една верига такива бутки. Ще ми дадат бутки под наем, мога да работя и под тяхното име и да зареждам от тях продуктите. Цените който ми дават са съблазнителни а по тоя начин, ще спестя и от брандирането на бутките. Въпроса е дали съм смятал правилно и затова питам някой да ме насочи какво да очаквам.

За Lafka ли говориш? И за две будки, ще назначиш и домакини или управители
Не е ли по-добре ти да си завъртиш работата и да бягаш и контролираш, поне в началото
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Ето и пример за инвестиция от Великотърновския край - Горнооряховска скара. Опашките пред обектите им са за завиждане, главно в паркинзи на супермаркети имат обекти, а месото на мен много ми харесва. Само инвестицията ми се вижда малко голяма - 60 000лв. за готов обект до ключ 4х4м. и обучение на персонала. Надценката е 50% на продуктите.
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Ето и пример за инвестиция от Великотърновския край - Горнооряховска скара. Опашките пред обектите им са за завиждане, главно в паркинзи на супермаркети имат обекти, а месото на мен много ми харесва. Само инвестицията ми се вижда малко голяма - 60 000лв. за готов обект до ключ 4х4м. и обучение на персонала. Надценката е 50% на продуктите.

То тва бая време ще се избива май...
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Като се има в предвид, че от една година насам, на ден поне по 1 път си купувам ядене от там и винаги съм бил на опашка, може и да не е толкова дълго времето. Само дето първоначалната инвестиция е доста голяма за такъв обект.
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Като се има в предвид, че от една година насам, на ден поне по 1 път си купувам ядене от там и винаги съм бил на опашка, може и да не е толкова дълго времето. Само дето първоначалната инвестиция е доста голяма за такъв обект.

Напротив, не е голяма, цената си е нормална, а даже бих казал, че е и малка!
 
Re: От: Бутки за сандвичи и фрешове

Напротив, не е голяма, цената си е нормална, а даже бих казал, че е и малка!

Да, не е. По-скоро документите ще ти се сторят малко повече работа, отколкото инвестицията прекалено голяма. ;)
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

И това е относително, за избиването говоря
За някои може да е година ок., а за мен да е шест месеца
Все пак е будка, не е някакво предприятие
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Абе опрайте го тва заглавие бе, че секи път за *утки си мисля като го видя! Пише се с "Д" неграмотници....бизнес тръгнали да ми правят на български не могат да пишат....
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Здравейте.Темата е стара и вероятно колегата или е започнал или се е отказал.Но ще напиша сигурни неща от опит,може да е от полза на някой.Аз ще слагам април месец количка на Кен пред обекта си.Та имам ясната визия за нещата от Кен.Количката е с 4 шиша за хот-дог,сандвич-преса и ваничка за пържени картофи.Малко хладилниче,с водата още не знам как е,обща пълна мощност 4 киловата.Условията на "франчайза" са: закупуване на количката на цена 3000 лв с ддс или разсрочено без оскъпяване до две години.При закупуване няма обвързване с марката но количката си е брендирана.При лизинг ще има някакво обвързване,което предстои да разбера.От друга страна не е лошо да се ползва марката заради познаваемостта.Но тук всеки сам решава.Крайна стойност на един хот-дог с техен кренвирш малко под 80 стотинки.С фактите дотук,сметките си ги прави всеки сам за себе си.Колкото до фрешовете - и аз правя.Печели се,позволява марж но смятайте добре какъв оборот чакате!За колегите извън София - не се надявайте прекалено на локация на спирка!Аз съм на спирка,в Пловдив и файда освен да им разваляш парите за автобуса няма!В София не е точно така.
 
От: Бутки за сандвичи и фрешове

Не си ли ръководиш нещата сам няма как да стане. Собственик съм на ресторант и си имам управител, но бизнеса е мой, а не негов. В този бизнес винаги има кражби, липси, неопределено количество фира и т.н. Важното е да си наясно с това и да бъдат сведени до приемливия минимум.

Примерно зареждаш един път едни портокали и от тях ти дава някакъв процент фира. При следващото зареждане фирата на килограм може да е двойна... Когато това стане при примерни над 1000 кг продукти на седмица, погледа върху това е сериозен. При нещата на бройка е значително по-лесно, защото се следи само срока на годност и наличните бройки, но голяма част от предлагания асортимент няма как да е на бройка. Картофите при мити/немити имат една фира. При различните сортове имат друга фира. При различния размер имат трета фира. Приключение си е :)
 

Горе