Бъгавият ъпгрейд на WordPress 6.2

$INeed$

Well-Known Member
Само да ви пиша, да няма изненади, че последния ъпдейт на WordPress 6.2 начупва доста сайтове - като основен проблем се явяват темите и плъгините, търсещи функционалности, които вече са премахнати или липсват.


Мисля, че тук има доста хора вече сблъскали се с това. Да, някой минава безпроблемно, но аз лично не бих препоръчал ъдпейт на тема, плъгини, ако и те нямат ъпдейти и авторът им е потвърдил на страницата си на съответния плъгин, че е съвместим с 6.2.

Какво се прави:

- Връщане на бекъп и изчакване на фикс от WordPress;
- Качване на WordPress 6.1 отново, с рирайт, без папката wp-content и съответно конфигурационния файл - wp-config.php

Не съм голям експерт тук, но се надявам хора с решаването му и по друг начин да вземат участие - @Sky , @NovaPS , @Torbalan Trolski , @Spyrax , @СЕО.БГ . Ако изпускам някой, да не извини. ;)
 
Не ъпдейтвайте в production среда?
Е те ако на повечето сайтове автоматичния ъпдейт е пуснат, няма шанс. Те като излезнаха последните версии на WP 5 смениха настройките по дефулт WP да се обновява автоматично и навсичкото отгоре махнаха и опцията в WP Settings, та да не се сетиш. Ние си слагаме кода в wp-coonfig ама обикновените потребители повечето няма да се сетят докато не сгъне нещо от някой ъпдейт.
 
Update-нах вече на 5 сайта, не съм срещал проблем никъде : )
Хубаво е да пускате и при кои плугини и теми вадите проблем, за да не се тормозят хората излишно : )
БГ плъгини предимно имат проблеми с къвто и да е ъпдейт, да не конкретизирам сега.
 
Update-нах вече на 5 сайта, не съм срещал проблем никъде : )
Хубаво е да пускате и при кои плугини и теми вадите проблем, за да не се тормозят хората излишно : )
Аз най-вече го наблюдавам за сега при темите, главно от Themeforest. На два сайта видях такъв проблем, но вече авторите са пуснали ъпдейт, но и там хората не бързат. В зависимост колко сайта имаш на WP все някъде ще гръмне нещо. Но няма страшно, поправимо е.
 
Явно са решили тотално да сменят:


Ако видите това в чейнджлоговете на темите и плъгините, вече може да се замислите за ъпдейт към WP 6.2, но все пак пазете и едно копие преди това:

Version 1.5.3 - 31 March 23
- Fixed WP 6.2 issue

Разбира се, не е задължително да е март, чакате си до сублимния момент Fixed WP 6.2 issue.

WordPress 6.2 will be the first major release of 2023.

Ето и какво са пипали:

 
Аз най-вече го наблюдавам за сега при темите, главно от Themeforest. На два сайта видях такъв проблем, но вече авторите са пуснали ъпдейт, но и там хората не бързат. В зависимост колко сайта имаш на WP все някъде ще гръмне нещо. Но няма страшно, поправимо е.
При мен се счупиха които онзи ден се ъпдейтнаха , върнах бекъп и уж се оправиха, но виждам че си стои новата версия

Пак ли ще се счупят ако не се върне старата версия, че аз не отбирам много

Блинки колко назад пазите бекъпи
 
14-дни назад, но просто изключи автоматично да се ъпдейта. И това докато не си обновят и да са съвместими проблемните теми и/или плъгини.
А има ли вариант да се свали архив на всичко от госта от Мин седмица
 
А има ли вариант да се свали архив на всичко от госта от Мин седмица
Да, има, като се генерира за дадения период през Jetbackup, после се отива на менюто Download и го сваляш, както на цялостен акаунт, така и на база отделно, мейли, файлвоа част, кронове. Може да разгледаш тук:


;)
 
дайте конкретен проблем, че ме мързи да търся.
До тук нищо конкретнои
 
Аз имам 2 сайта на WordPress 6.2 и двата с автоматично ъпдейт на плъгини. Получавам на редовно известие за такъв ъпдейт НО...
Проблем при мен е невъзможност за промяна на темата на един от сайтовете. Тема не мога да сменя и настройвам. Сайта е на 5 години.
 
дайте конкретен проблем, че ме мързи да търся.
До тук нищо конкретнои
 
и теб те мързи май?

много точно и ясно :D
Хич не ме мързи:

Same issue here.
Fatal error: Out of memory (allocated 634388480) (tried to allocate 262144 bytes)
I increased php memory_limit to 1024M, but the error still occurs.
Кой вдига толкова лимита, за да му върви WP? :)

А и не е като не го видях и при нас. Поне 10-ма връщаха бекъпи и гледахме за нови ъпдейти на теми. На друг удряше 503, на друг критиал ерор.
 
А и не е като не го видях и при нас. Поне 10-ма връщаха бекъпи и гледахме за нови ъпдейти на теми. На друг удряше 503, на друг критиал ерор.
При мен днес на още 4 сайта на различни клиенти, при всеки различни проблеми се явиха и всички завършваха с Критикал или 503.
 
Последно редактирано:
При мен критикал, след бекъп уж се оправиха нещата, ще видим как ще е с другите
 
При мен критикал, след бекъп уж се оправиха нещата, ще видим как ще е с другите
Да, и може преди това да се чекне в дебъг мод какво не е Ок с WP 6.2 преди да се връща бекъп. Но ако е тема, смяна на тема или връщане на бекъп докато автора не изкара фикс за WP 6.2. :)
 

Горе