Бъгавият ъпгрейд на WordPress 6.2

БГ плъгини предимно имат проблеми с къвто и да е ъпдейт, да не конкретизирам сега.
Да не те е страх нещо, че ги криеш? Или ти плащат?
 
Да не те е страх нещо, че ги криеш? Или ти плащат?
Да предположим ли кои са тези плъгини. Сещам се за една паяжина.......... :D
Следват ги фирмичките, дето си мислят, че пишат качествен код и правят такива плъгини за куриерските фирми по техни задания.
Не на последно място идват пишман темаджийте, които ако не на този, то на другия глобал ъпдейт ще спрат поддръжка. ;)
 
Аз ползвам класик уиджет и едитор, сукури и на гугъл сайт кит, дали е от тях не знам, но се почупиха бая сайтове, може и от някоя тема да е
 
Аз ползвам класик уиджет и едитор, сукури и на гугъл сайт кит, дали е от тях не знам, но се почупиха бая сайтове, може и от някоя тема да е
Тези плъгини не съм видял да дават проблем, поне не сега, в първите часове може би, но тогава сигурно доста са имали проблеми. Виж темите тогава.
 
Поддържам около двайсетина мой сайта, + няколко клиентски , и всички се ъпдейтват, без проблем, автоматично от години. Гледам да правя минимални къстъмизации и ползвам само доказаните теми и плъгини, за написването на които не е използван нито един индиец.
 
Да не те е страх нещо, че ги криеш? Или ти плащат?
Сериозно ли ?! ......
Да предположим ли кои са тези плъгини. Сещам се за една паяжина.......... :D
Следват ги фирмичките, дето си мислят, че пишат качествен код и правят такива плъгини за куриерските фирми по техни задания.
Не на последно място идват пишман темаджийте, които ако не на този, то на другия глобал ъпдейт ще спрат поддръжка. ;)
То няма и много избор да ти кажа. Ама не ми се коментира, смисъл няма щото акъла си остава същия ( говоря глобално и за едните и за другите ).....
 
Сериозно ли ?! ......

То няма и много избор да ти кажа. Ама не ми се коментира, смисъл няма щото акъла си остава същия ( говоря глобално и за едните и за другите ).....
Най-вероятно няма... :D :D :D
 
Честно казано няма, така е. По ред причина. Не е до липсва на дев-чета, само това ще напиша.
Епа друго си е да си "агенция" и да цъкаш на билдъра и да вземеш пари като за девче. :D И като ти дадат процент от афилиейтa на бъгавите БГ плъгинчета, айде надника е готов :D
 
Епа друго си е да си "агенция" и да цъкаш на билдъра и да вземеш пари като за девче. :D И като ти дадат процент от афилиейтa на бъгавите БГ плъгинчета, айде надника е готов :D
Горе долу такава е картинката. Ама какъвто пазара такива и "агенциите". Не всеки може да работи с чужбина на къстам разработки зад сериозни технологии и вендори, но който до каквото може да му се простре акъла и възможностите. Друго си е да дадеш 1000 лева за магазин, но да си купиш новата 7ца. :) Целендурски пазар, селендурски агенции.
 
Аз ползвам класик уиджет и едитор, сукури и на гугъл сайт кит, дали е от тях не знам, но се почупиха бая сайтове, може и от някоя тема да е
Миналата година при ъпдейт имах такъв проблем. Оправих временно с бекъп, но до 1 ден имаше ъпдейт на темата и плъгините към темата + извинение и текст, че е имало проблем от тях. Ъпдейтвай първо 1 сайт, първо пускай ъпдейт на плъгините, тествай всичко и тогава другите сайтове. Лошо е с автоматичен ъпдейт
 
Сега да не обяснявам подробно как и защо, но при някои от сайтовете бекъпа нямаше как да го правя. Но единия от сайтовете с течение на обстоятелствата се наложи да проверя файловете и установих че половината WP лиспва. Реших да огледам и други сайтове и при някои от тях установих същото, че лиспват файлове. Тоест при самия автоматичен ъпдейт е имало сривове ( сайтовете са на различни хостинги, различни собственици, различни конфигурации ). Не е при всички това както казах вече, а само при някои го видях. Преинсталирах Wordpress със същата версия ( демек 6.2 ) и 503 и мемори лимит фаталитита спряха и сайтовете заработиха нормално o_O Така че преди всичко опитайте с преинсталация на версията.
 
До момента не съм забелязал да има проблем при ъпдейта на core. Възможно да е било нещо временно. Повечето проблеми изглежда да идват от темите, от по-стари плъгини също. Явно 6.2 включва доста значитени промени и повечето плъгини и теми не са готови за него.
 
До момента не съм забелязал да има проблем при ъпдейта на core. Възможно да е било нещо временно. Повечето проблеми изглежда да идват от темите, от по-стари плъгини също. Явно 6.2 включва доста значитени промени и повечето плъгини и теми не са готови за него.
Да, това е най-основен за тази година:

WordPress 6.2 will be the first major release of 2023

И доста вече направиха корекции в темите си и плъгините.
 
Чакам и аз един сайт с Елементор да правя и ще мога да сравня. Имаш ли някакви сравнения, тестове? Бих искал да видя каква е разликата.
 
Както споменах порано имам двасата с успешен ъпгрейд до версия 6.2
Ако въпросът ми не е за тук моля да се премести.
Оставила съм снимка. От доста време имам проблем с настойрки на тема, който и тема да избера от инсталираните - виждам ето това, ако инсталирам нова тема, е същото!
Може ли съдействие!
 

Прикачени файлове

  • tema.JPG
    tema.JPG
    23.8 KB · Преглеждания: 15

Горе