България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Е аз какво ти давам бре? Alex Jones не е ли факт? В затвора ли е? Убит ли е? Спрян ли е? И не е само той. Отвори си една тема за теория на конспирациите и си пиши на воля. :D

Пак ти цитирам: "..свобода на словото не е равно на свободия, трябва да носиш отговорност за словата си. "

Прави разлика между цензура и престъпление. Щото ако напишеш в фейсбук: "Утре ще убия президента" или "Ако видя полицай, ще го убия" какво очакваш, да ти се смеят не шегата ли? Ако влезнеш в банка и се извикаш, че я ограбваш, ще те питат ли дали се шегуваш.
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Тук от тема за малоумието и шуробаджинащината го минахме пак ЕС ни е виновен, а не нашите политици и за капак че имало цензура - ами ние пишем неща, които са писани от други хора и най-вече журналисти, ако имаше цензура нямаше да ги знаем нали:

hillary-12.jpg


А в Русия в момента всичко е под тотален контрол с атмосфера, че са на прага на отечествената война ...
 
От: От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Е аз какво ти давам бре? Alex Jones не е ли факт? В затвора ли е? Убит ли е? Спрян ли е? И не е само той. Отвори си една тема за теория на конспирациите и си пиши на воля. :D

Пак ти цитирам: "..свобода на словото не е равно на свободия, трябва да носиш отговорност за словата си. "

Прави разлика между цензура и престъпление. Щото ако напишеш в фейсбук: "Утре ще убия президента" или "Ако видя полицай, ще го убия" какво очакваш, да ти се смеят не шегата ли? Ако влезнеш в банка и се извикаш, че я ограбваш, ще те питат ли дали се шегуваш.
Престъплението е действие, ако няма действие - не е престъпление. Казах ти, ти си завършен комуноид. Прочети 1984 г. на Джордж Оруел, там има едно понятие престъпмисъл ;) И каква отговорност носиш за действия, които не си извършил? Разбира се, че това е цензура. 8 годишно говорило глупости и го арестували, щото подкрепяло терористите :lol: Някой написал, че пътуването му до щатите ще е бомба и го арестували на летището :lol: Примерно, един от най-фрапиращите случаи е когато откривателя на ДНК заяви, че негрите са генетично по-тъпи от белите, изядоха го с парцалите и го принудиха да се извинява, като ученичка. Преди известно време, гей организации нападнаха един от съоснователите на Мозила, щото бил дарил $1000 на някаква кампания в подкрепа на традиционния брак, сиреч бил хомофоб. Човекът се наложи да напусне и да подаде оставка. Ей това ти е западната свобода, свобода имаш само, ако си биоробот.

Тоя Алекс Джоунс е клоун и маргинал, никой не го бръсне. Дай пример с някоя обществена личност.

Но каквото и да напиша, ти си знаеш опроните точки. За това по-умни от мен са казали, че няма по-голям роб от този, който се смята за свободен.

Колкото до ЕС, виновен е, че в момента обедняваме брутално. Еврото се срина, преди малко бях до магазина, забелязвам брутално поскъпване на някои продукти (над 20%).
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Ред, ако нямахме борд сигурно щяха пак да са поскъпнали само дето трябваше една 0 да сложиш от зад ;) Пак не ти е виновен ЕС, че имаш слаба икономика и не можеш да изградиш доверие - не случайно пуснах тази тема. Грешно адресираш икономическите ни проблеми.
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Ред, ако нямахме борд сигурно щяха пак да са поскъпнали само дето трябваше една 0 да сложиш от зад ;) Пак не ти е виновен ЕС, че имаш слаба икономика и не можеш да изградиш доверие - не случайно пуснах тази тема. Грешно адресираш икономическите ни проблеми.
Но имаме. Ако еврото не беше се сринало, нямаше да обеднеем в момента. Дай да не си говорим хипотетично, а конкретно.
 
От: От: От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Престъплението е действие, ако няма действие - не е престъпление. Казах ти, ти си завършен комуноид. Прочети 1984 г. на Джордж Оруел, там има едно понятие престъпмисъл ;) И каква отговорност носиш за действия, които не си извършил? Разбира се, че това е цензура. 8 годишно говорило глупости и го арестували, щото подкрепяло терористите :lol: Някой написал, че пътуването му до щатите ще е бомба и го арестували на летището :lol: Примерно, един от най-фрапиращите случаи е когато откривателя на ДНК заяви, че негрите са генетично по-тъпи от белите, изядоха го с парцалите и го принудиха да се извинява, като ученичка. Преди известно време, гей организации нападнаха един от съоснователите на Мозила, щото бил дарил $1000 на някаква кампания в подкрепа на традиционния брак, сиреч бил хомофоб. Човекът се наложи да напусне и да подаде оставка. Ей това ти е западната свобода, свобода имаш само, ако си биоробот.

Тоя Алекс Джоунс е клоун и маргинал, никой не го бръсне. Дай пример с някоя обществена личност.

Но каквото и да напиша, ти си знаеш опроните точки. За това по-умни от мен са казали, че няма по-голям роб от този, който се смята за свободен.

Колкото до ЕС, виновен е, че в момента обедняваме брутално. Еврото се срина, преди малко бях до магазина, забелязвам брутално поскъпване на някои продукти (над 20%).

Замислянето на престъпление без неговото извършване също се счита за такова. Примерно ти правиш бомба , която възнамеряваш да взривиш някъде. Влиза полицията и те вкарва в затвора затова , че правиш бомбата. По твоята логика , полицаята трябва да изчака да я взривиш за да има престъпление и тогава да те арестува...... което е огромна глупост.
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Но имаме. Ако еврото не беше се сринало, нямаше да обеднеем в момента. Дай да не си говорим хипотетично, а конкретно.

Конкретно ако нямаше борд, до сега щеше да ми пишеш от този омразен за теб запад или ЕС! Тук няма хипотетично всичко е реално - щеше да видиш какво представлява дългова монетизация БГ стил и 96-ма щеше да си е припомниш много бързо. Именно за да нямаме такива падения сложихме борда - борда ни върза гащите и е това, което все още създава макар и малко усещане за стабилност и доверие.
 
Последно редактирано:
От: От: От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Замислянето на престъпление без неговото извършване също се счита за такова. Примерно ти правиш бомба , която възнамеряваш да взривиш някъде. Влиза полицията и те вкарва в затвора затова , че правиш бомбата. По твоята логика , полицаята трябва да изчака да я взривиш за да има престъпление и тогава да те арестува...... което е огромна глупост.
Хвана се точно за бомбите, айде в това има някакъв смисъл, макар и доста често да има престараване.

Айде обаче обясни това - Glasgow Crash 'Joke' Tweet Ends In Arrest For Sunderland Man

Обясни защо е престъпление да се шегуваш, макар и с черен хумор за каквото и да било. Кой го арестуваха за неприлични вицове, помниш ли?

tweet8.png
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

А приказката за лъжливото овчарче чувал ли си я? Два пъти се шегувал, после вълците изяли стадото с овцете. Властите са длъжни, да проучат и да раследват всяка следа, която може да доведе до престъпление. Щото утре ако не дай си боже, гръмне някой твой познат на някоя гара или летище и ако е било възможно да се предотврати, дали ще мислиш пак така.

Представи си вариянта, че на това дете чичо му или някъкви приятели на баща му, са водили подобен разговор. Детето ги чува и просто запаметява и го казва после на събитието. След 5 дена, въпросните взривяват някоя гара.

Прави разлика между разпит, арест, цензура и вкарване в затвора, понеже гледам ги слагаш под общ знаменател.
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Това, което си написал какво общо има със случая от Глазгоу, в който са арестували човека за виц? Както виждаш, съм се съгласил, че относно бомбите има резон, но има много други случаи, в които има репресии над свободата на словото.

Да не говорим за безумната цензура на класически произведения - например бащата на Пипи Дългото Чорапче вече не е "Крал на Негрите", щото не знам си кво. Знаеш ли кой друг цензурираше по същия начин?
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Цялата работа тръгва от нас като народ, калпав народ. Сигурно повечето от вас са чели стиховете на Славейков, аз ги пускам тук, за да видим, че и след толкова много години пак това ни е проблема- самите ние с нехайството си. По- лесно ни е да забегнем, отколкото да свършим нещо.

Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
“Аз не зная!”, “Аз не мога!” – общ е глас.
И не знаем, и не можем –
не щеме да работим за себе си със време;
само знаем и можеме и щеме един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни, пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърни.
Щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика: Яман ни е хала, а всякому меракът е развала... Н
е сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще свърша...
П. Р. Славейков 1875 г. в. “Напредък”

И част от друго стихотворение, която част имам спомен, че се е рецитирала в едно от първите народни събрания, но понеже не съм сигурен не го твърдя на 100%.

.. Народ такъв, за друго недостоен
освен за мъки, нужди и тегла,
неучен род, безсмислен раб, спящ воин,
що чака той за тези си дела?
 
От: България - самоизяждащата се държава! 1 работи, а 6 ядат!

Все някога ще се оправим... :)
 

Горе