Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Никога повече на българското черноморие. От 4 години не съм стъпвал. А имам апартаменти там. Което идва да подскаже, че не само хотелиерите са виновни. Концесионери, местни, мега селяни и простаци до бабката на плажа дето ми иска 1 лев за тоалетна. Всичко е една голяма кочина, която както се оказа е и пълна с лайна. Наистина не виждам причина нормален човек да стъпва там.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз постоянно чета как всички са възмутени и няма да стъпят на нашето Черно море, но доколкото видях...плажовете са пълни.
Явно има и голям процент, които все пак го избират.
Аз си го харесвам донякъде, с една лека ирония гледам на обстановката и се опитвам да се абстрахирам. Най-вече ме изумява поведението на хората, изражението на лицата им, начина им на обличане. Някакси по-близо до морето визията става "по-чалгарска". В тази връзка, в Китен видях плакат за предстоящ концерт на... Радо Шишарката. Смяхме се до сълзи.Но, убедена съм, че не е останал без посещаемост, за съжаление.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Относно Банско. Ако някой иска да идва на сам нека се обади. Ако не мога да му помогна ще му кажа поне къде да иде, какво да види и къде да се нахрани за да не остава разочарован от дребните неща.
От кога е разкопан така тоя град?
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Преди 2 години и малко започна водния цикъл. В началото доста вяло.
Миналата година разкопаха доста, но за сезона закърпиха половинчато нещата да може да се избута горе доло добре. И после пак почна.
Проблема идва от фалиралата Балканстрои Разлог която спечели търга. Иначе е разсрочени нещата и за сезона 60% от проекта трябва да са приключени и за догодина да останат другите 40%.

От кога е разкопан така тоя град?
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

redrum, харесва ми подписа ти:)
Добре, адвокатке ;)
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Преди 2 години и малко започна водния цикъл. В началото доста вяло.
Миналата година разкопаха доста, но за сезона закърпиха половинчато нещата да може да се избута горе доло добре. И после пак почна.
Проблема идва от фалиралата Балканстрои Разлог която спечели търга. Иначе е разсрочени нещата и за сезона 60% от проекта трябва да са приключени и за догодина да останат другите 40%.

Да бе, още ли има разкопани места. Преди няколко години, мисля, че бяха 2-3 почна един ремонт, който ни принуди да заобиколим, за да стигнем до един хотел в края на Банско от към изхода към Добринище, не предполагах, че все се влачат. Както казах, беше в разгара на сезона, около 15ти декември. Беше пълен абсурд.
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Сега е по разкопано от всякога. За съжаление разположението на улиците в града е много кофти. Личи си, че са се появявали спонтанно и не е влагано мисъл. Като цяло една по главна улица ако се разкопае трябва да се обиколи половината град за да се стигне от другата страна на разкопаното.
Но пък не можеш да направиш омлет без да счупиш яйцата в крайна сметка. Колкото и да е кофти ще стиснем зъби и ще изчакаме. Там където е завършено на 100% ( това са само 2 улици) изглежда уникално добре. Ако и по другите места стане така, ще си е заслужавало и 5 години да сме разкопани.

Да бе, още ли има разкопани места. Преди няколко години, мисля, че бяха 2-3 почна един ремонт, който ни принуди да заобиколим, за да стигнем до един хотел в края на Банско от към изхода към Добринище, не предполагах, че все се влачат. Както казах, беше в разгара на сезона, около 15ти декември. Беше пълен абсурд.
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Сега е по разкопано от всякога. За съжаление разположението на улиците в града е много кофти. Личи си, че са се появявали спонтанно и не е влагано мисъл. Като цяло една по главна улица ако се разкопае трябва да се обиколи половината град за да се стигне от другата страна на разкопаното.
Но пък не можеш да направиш омлет без да счупиш яйцата в крайна сметка. Колкото и да е кофти ще стиснем зъби и ще изчакаме. Там където е завършено на 100% ( това са само 2 улици) изглежда уникално добре. Ако и по другите места стане така, ще си е заслужавало и 5 години да сме разкопани.
Аз където бях, в началото на града при новите хотели, беше завършено ама на черен път и големи обли камъчки.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Българският туризъм (хотелиер, баба хазяйка) и българският турист са като всичко останало в България. Едните искат само да получават пари, без да инвестират, а другите да получават качествено обслужване без да плащат за него. Сен Тропе вече не е мираж ... :) 500 - 600 лв. на вечер и можете да почивате там... За нас по - бедните остава да се мъчим на гадните Градина, Каваци, Смокини, Перла, Оазис, Корал, Арапия, Силистар... Ако ме питате ходил съм и в Гърция и Турция ... не е лошо, но ми е леко скучно, иначе Ол Инклузива им е светлинни години пред родния...
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

, а другите да получават качествено обслужване без да плащат за него
Това пък как го разбра? Никъде не съм видял някой да се оплаква, че е скъпо. Оплакваме се, че е некачествено и ни цакат с услугите.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Това пък как го разбра? Никъде не съм видял някой да се оплаква, че е скъпо. Оплакваме се, че е некачествено и ни цакат с услугите.

Аз пък съм виждал и чувал да се оплакват, че е скъпо. Например цена от 100 лв. за нощувка в петзвезден хотел е смешна - тоест, или хотела не е петзвезен, или услугата, която ще получиш ще е прецакана. Да не говорим, че 90 % от почиващите на нашето Черноморие очакват да си купят ваучер от популярните сайтове за групово пазаруване и вместо 100 лв. да дадат 50... с включен ултра олинклузив. Така очакваниеята на клиента се превръщат в предложения на хотелиерите. Разбира се това е бумеранг, хотелите се пълнят с бедни и неплатежоспособни туристи, които искат да се докоснат до малко лукс, а вместо това получават побългарен хибрид на добра услуга.
 
Re: От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Сега е по разкопано от всякога. За съжаление разположението на улиците в града е много кофти. Личи си, че са се появявали спонтанно и не е влагано мисъл. Като цяло една по главна улица ако се разкопае трябва да се обиколи половината град за да се стигне от другата страна на разкопаното.
Но пък не можеш да направиш омлет без да счупиш яйцата в крайна сметка. Колкото и да е кофти ще стиснем зъби и ще изчакаме. Там където е завършено на 100% ( това са само 2 улици) изглежда уникално добре. Ако и по другите места стане така, ще си е заслужавало и 5 години да сме разкопани.

Сериозно ли? Аз като бях, не беше никак добре. ;)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз пък съм виждал и чувал да се оплакват, че е скъпо. Например цена от 100 лв. за нощувка в петзвезден хотел е смешна - тоест, или хотела не е петзвезен, или услугата, която ще получиш ще е прецакана. Да не говорим, че 90 % от почиващите на нашето Черноморие очакват да си купят ваучер от популярните сайтове за групово пазаруване и вместо 100 лв. да дадат 50... с включен ултра олинклузив. Така очакваниеята на клиента се превръщат в предложения на хотелиерите. Разбира се това е бумеранг, хотелите се пълнят с бедни и неплатежоспособни туристи, които искат да се докоснат до малко лукс, а вместо това получават побългарен хибрид на добра услуга.
Така е, ама когато пък плащаш 180-200 лв. и пак не получаваш нищо е кофти. Не съм тръгнал да търся евтиното, примерно исках да има затворен басейн. Е, може ли в 5* хотел да не работи басейна? Може ли (понеже явно няма хора) да няма блокмаса, както е описано в офертата, а да мога да си поръчвам порции от някакво меню за закуска. Е хубаво, ама на мен една порция не ми стига и да не продължавам.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Така е, ама когато пък плащаш 180-200 лв. и пак не получаваш нищо е кофти. Не съм тръгнал да търся евтиното, примерно исках да има затворен басейн. Е, може ли в 5* хотел да не работи басейна? Може ли (понеже явно няма хора) да няма блокмаса, както е описано в офертата, а да мога да си поръчвам порции от някакво меню за закуска. Е хубаво, ама на мен една порция не ми стига и да не продължавам.

Ако плащаш 200 лв. на вечер и не получаваш качество срещу тях, смятам, че просто не е редно да ги плащаш. Директно са за http://www.kzp.bg/
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Обикновено очакванията не се покриват с релаността. Т.е. рекламира се по един начин, а на практика...хоп, изненада.
Затова и предпочитам да си намирам на място. Да видя и тогава вече да преценя.
All inclusive не ми харесва никак, поне засега.
Честно казано, едно от най-хубавите ми "морета" беше на Халкидики, където сменяхме къмпинг след къминг. Има уникални места...чисто, красиво, подредено.
Нашето Черноморие си го харесвам, но на малко места. Синеморец например:)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ако плащаш 200 лв. на вечер и не получаваш качество срещу тях, смятам, че просто не е редно да ги плащаш. Директно са за http://www.kzp.bg/
И какво ще ги осъдя, че в офертата ми пише, че има блока маса, а дефакто не ми дават да ям на корем за закуска :lol: Айде по-сериозно. Просто се махнах от там.
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз където бях, в началото на града при новите хотели, беше завършено ама на черен път и големи обли камъчки.

Тази част на града попада в плана за цялостна реконструкция по проекта за водния цикъл. До колкото асфалтирането ще бъде направено на куп, тоест като почне да приключва проекта тогава.. А кога ще е един бог знае..
 
От: Re: От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Няма как да е добре докато всичко е разкопано и за да стигнеш от единия край на центъра до другия да трябва да заобиколиш целия град. Но за сезона винаги оправят нещата.


Сериозно ли? Аз като бях, не беше никак добре. ;)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Зa зимния сезон е добре дa стaне, че и aз ще минaвaм от тaм често.
 

Горе