Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

За море хотелите в Турция са страхотни. Храна , Обстановка, Обслужване ... има много да ги гониме. Като те посрещат и усмивките до ушите. Така се печелят клиенти. В много хотели съм бил алл инклузив - винаги съм оставал предоволен.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Как може да те кефи олинклузив-а, да ти казват какво да пиеш, какво да ядеш. Гадна работа. Не искаш ли поне малко свобода, като си на почивка?
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

redrum, сигурно на някои хора така им е по-удобно. Аз и закуска не искам да имам включена. Имам си мой режим на хранене и "пържени филийки" не влиза в него. Условията да са ок, за храната и сама мога да се погрижа. Но, все пак - разни хора и разни представи.Явно е вървежен като цяло олинклузив-ът.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Как може да те кефи олинклузив-а, да ти казват какво да пиеш, какво да ядеш. Гадна работа. Не искаш ли поне малко свобода, като си на почивка?

Казват ми какво да ям и пия ? Ходил ли си в Турция ? Аз не мога да опитам от всичките 1 милион ястия дори да искам ... толкова храна и разнообразие , че каквото ти душа иска това може и да ядеш и да пиеш и то по всяко време... коктейли на басейна , приказка.....
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Така е, ама когато пък плащаш 180-200 лв. и пак не получаваш нищо е кофти. Не съм тръгнал да търся евтиното, примерно исках да има затворен басейн. Е, може ли в 5* хотел да не работи басейна? Може ли (понеже явно няма хора) да няма блокмаса, както е описано в офертата, а да мога да си поръчвам порции от някакво меню за закуска. Е хубаво, ама на мен една порция не ми стига и да не продължавам.

Не търсиш евтиното, но откъдето и да го погледнеш е евтино! Дори 180-200лв. не съответства на 5*, така че не можеш да очакваш лукса на Бурж Ал Араб. В прехвалената Гърция съм бил в 5-те им звезди и освен, че басейна вътрешния беше по-малък от моя също не работеше и сауната. Ама случва се. Ти като остана толкова недоволен, защо не потърси сметка от управителя? Вече не сме 90-те години, колкото и да им се струва на някои че сме там. Нито щяха да те набият, нито да те натоварят в багажника, споко. Много си ни е готино морето, има уникални места и за всекиго по нещо. И е много прав Стойнев, не може като си напазарувал ваучери от грабо да очакваш и претендираш за Сен Тропе. То винаги сме най-хитрите. Каквито клиентите такова и предлагането.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

И да добавя, че забравих. Оня ден гледам на несебърския плаж свободната зона препълнена, Ганьо се накачил крак връз главата на другия ма меле страшно кърпа до кърпа в буквалния смисъл! И в същото време чадърите празни срещу 8 бг левчета! Ма ше кажете сега а у 8 лева в Гърция едно фрапе мрапе кафенце тва онова и цел ден на чадъра....е питам аз нема ли тия кафенца мафенца пак на 4 евро да се вържат бе аланкоолу???!!! А да знаете случайно, че у Гърция нема такива концесии като у нас и такъв буквален рекет от държавата? Споменаха тук, че плажовете били все на наши хора - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ! Само човек абсолютно незапознат с материята може да говори такива неща, и между другото от всички плажове само една малка част са наистина печеливши. Ето ви една проста задачка, имате плаж срещу скромната концесийка за година (да не говорим, че от тази година са под наем, което още повече влошава нещата) от 100 000лв...повтарям ЗА ГОДИНА! В същото време активен сезон от два месеца и се молите да нема дъжд като миналата година. Разделете дните на парите плюс всички разходи за заплати на спасители, лекари, без които не може и те си станаха една малка мафия и не се хващат за без пари....абе много е сложно....та искам да кажа, че нещата не са баш така както си мислите. Но Ганьо си е Ганьо....готино си му е в кенефа един върху друг ама спастря париците....другия вариант е Сен Тропе.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Защото ми хрумна, че мога да се кача на колата и да отида на друго място (разкопаният град и багерите под прозореца също наклониха везната в тая посока).

Иначе:

Не търсиш евтиното, но откъдето и да го погледнеш е евтино! Дори 180-200лв. не съответства на 5*, така че не можеш да очакваш лукса на Бурж Ал Араб.
Е, имай предвид, че все пак не е през активния сезон. Иначе със сигурност е по-скъпо. Но като не съответства, защо имат 5 звезди?
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Защото ми хрумна, че мога да се кача на колата и да отида на друго място (разкопаният град и багерите под прозореца също наклониха везната в тая посока).

Иначе:


Е, имай предвид, че все пак не е през активния сезон. Иначе със сигурност е по-скъпо. Но като не съответства, защо имат 5 звезди?


Тъжната истина е, че таргета на нашето черноморие са ниския клас туристи. Говоря за чуждестранни щото те са основните. И малко по малко това се отразява на качеството. Жал ми беше да видя как един прекрасен и скъп хотел преди години на Слънчака сега е заприличал на клоака изпълнен с всякаква гмеж чуждестранни в буквалния смисъл олигофрени. И хотела малко по малко си запада. В същото време ти примерно отиваш там с надеждата, че отиваш на хубаво място защото то е имало реномето на такова и изведнъж се оказва, че не е баш така.
И престанете тези сравнения с Гърция. Тя има незнам си колко ХИЛЯДИ километри плажна ивица, ЦЕЛОГОДИШЕН сезон, абсолютно субсидиране от държавата и съответно невероятна конкуренция между хотелиерите. Нема как да им е кофти ол инклузива, между другото като се замисля даже им е зле. И все пак нема място за сравнение с нас.
 
Мен друго ми е било чудно винаги. Нашите пишман бизнесменчета по черноморието седят и обслужват някакви западнали европейски лекенца, които са дошли с една единствена цел - да минат тънко докато отношението към българите, които са работили цяла година, за да дойдат да починат и са решили да го раздават ларж се отнасят супер зле. А именно българина оставя повече бакш от всеки един мизерен европеец дошъл да почива тук. Не съм го разбирал това никога. А тук не е като да дойдат много заможните европейци. Трябва да си супер зле или някакъв мега тъп тийн, за да се "възползваш" от "яките" курорти тук. :)

Нямам думи просто. Скапан сървис, скапани манталитет и това си е. Еми то няма с кой да ги сравняваме. С Маями или Карибските ли? Защото реално и там стана доста достъпно за нас да ни стъпи крака. :) То няма кой знае с кой да сравняваме нашето черноморие. Нещо от неговия ранг няма, всичко е нагоре само и Гърция и Турция най се приближава до нашето. Ако почнем да сравняваме с по-екзотичните места, направо са увиснали яко тук. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ами понеже познавам двама концесионери, единият има фетиф, обича да кара последният модел мерцедес, та гледам пак си беше взел модел, дето рядко се среща и в Германия, само с това се занимава, горкият, как ли си вади пари за бензина, другият е същият, превзе един известен плаж и почна да застроява, и той бедният се чуди на каква кола да се качи. И въобще не са случайни хора.
Ол инклузива в Турция да кажем е добре, но ако сте група семейства с деца, и децата постоянно искат нещо, на мен не ми трябва, когато съм само с жената, не съм тръгнал на огояване.
Иначе, аз лично от догодина за сезона ще започна едно промотиране на един обект, последният останал добро място, добра цена и добра обстановка в България.:)
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ами понеже познавам двама концесионери, единият има фетиф, обича да кара последният модел мерцедес, та гледам пак си беше взел модел, дето рядко се среща и в Германия, само с това се занимава, горкият, как ли си вади пари за бензина, другият е същият, превзе един известен плаж и почна да застроява, и той бедният се чуди на каква кола да се качи. И въобще не са случайни хора.

Да, сякаш по конкурс ги избират. Щото са някакви много странни. Все са селяни с комплекси, и някакво неоправдано самочувствие. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Хората ходят на почивка по три основни причини(според мой наблюдения и това,което са ми предавали в университетската среда) извън България:
1.Обучените кадри в областта на туризма
2.Атракциите
3.Заради качеството на фирмата,която предлага даден продукт.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Защо въобще се коментира тази тема,аз от 4 години не ходя в България и не смятам и да ходя в близко бъдеще.
Та,който не му харесва в България да не ходи,а на който му харесва да си ходи тук - тва е.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Защо въобще се коментира тази тема,аз от 4 години не ходя в България и не смятам и да ходя в близко бъдеще.
Та,който не му харесва в България да не ходи,а на който му харесва да си ходи тук - тва е.

Аз тъкмо си мислех, че сега като съм с нова жена (старата ми приятелка живееше за момента да отиде на море - цяла година това я крепеше), то се оказа, че от Варна, което е супер, защото няма да се спонсорира тамошните велики хотелиери, концесионери и други кретени, които си мислят, че правят бизнес. ;)

Селенийка си е тук, но ще стане цивилизовано когато Бг туристът започне да почива по Гърция, Турция, Испания, Италия (защото стават все по-достъпни), и им останат мизерните европейци, коит си делят една 500 мл. биричка и седят на една порция. Това заслужават. Каквото е обслужването, такива и клиентите, така трябва да е честно. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

А има и хора, които праскат палатката на Карадере примерно и не им дреме - кеф ти спокойствие, гора, море, свобода...Ама са малко, аз не съм от тях например :)
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

А има и хора, които праскат палатката на Карадере примерно и не им дреме - кеф ти спокойствие, гора, море, свобода...Ама са малко, аз не съм от тях например :)

Да, и на мен ми допада, ама малко не мога да се пречупя да съм на земята, да няма нет и климатик, а пък никаква телевизия. И това с животинките около теб, абе не малко не ми е комфортно. Един приятел ме навива, ама съм му бил прекалено голяма "кифла", за да му се навия на акъла. Сори, предпочитам топлото легло, лъскавата баня, големия телевизор и едно хладилниче до леглото, пълно с биричка. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ти предпочиташ да си в фургон на Папаз чаир


А има и хора, които праскат палатката на Карадере примерно и не им дреме - кеф ти спокойствие, гора, море, свобода...Ама са малко, аз не съм от тях например :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Еххх, спомени, спомени...На фургончето не беше лошо, имаше само паяци...
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Пожар избухна в хотел в Банско, хаос при евакуацията

Съобщава се, че гостите на хотела са били евакуирани, но някои от тях се оплакаха, че е нямало пожароизвестяване, нямало собственици, нямало никой. На рецепцията имало само един човек, който не знаел как да се евакуират хората и те се евакуирали сами.

"Ние звъняхме на телефон 112. Разбивахме прозорци", разказа Пламена Босовка, която е била в хотела по време на пожара заедно със съпруга си и детето си. Жената, заедно със семейството си се покатерили на покрива, докато дойде екипът пожарникари.

Семейството е категорично, че ще си търсят правата и ще подадат жалба срещу хотела. „Това е престъпна немарливост от страна на Гранд Хотел Банско", казват Пламен и Димитър Босовски.

:shock:
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Еххх, спомени, спомени...На фургончето не беше лошо, имаше само паяци...

Да, нямаше го този бетон, мутри и чалга дзурли. Сега ебаси комерса, където и да отидеш все селения. И някой им казва, че това е модерно - легнала на шезлонга разплутата пластмасова муцуна с големите шамандури, докато спасителите бройкат някакви пиани руски пуберки, а концесионерите седят тежко в капанчето, наливат се по цял ден и чакат да мине общинския представител да го "почерпят", че да може и до година да има за да пълнят търбухите, а тия търбухи да пълнят фурните на пластмасовите кукли. Абе красота откъдето и да го погленеш. Слизаш на плажа и смърди на кенеф и евтиния, иначе туризъм правят. Последният път като бях на Златните водата само където не почна да връща мъртви риби, толкова беше мръсна. Така е бг бизнеса - инвестирай 0, печели с над 300% надценка. :) За това до никъде няма да го добутат тия ми селяни. И като гледам какво чучало е министър на туризма с нейните статистики, че имало ръст, направо се чудя още как имаме такава индустрия. Пълен шит.
 

Горе