Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Хотел който е известен с това, че не изплащат заплатите на персонала си, поради което никой не искаше да отиде да работи там. Направиха фиктивно прехвърляне уж продаден за да се излъже някой да иде да работи.. И качеството на кадрите е .... общо взето знаят по 5 думи английски и като ги заговориш на този език гледат като индианци... За това как се третират собствениците на апартаменти няма да ви обяснявам как ги разбиват и ги ползват без да се дават пари на хората...

Та на фона на това и 1 човек, че е останал е било много. Явно някой по отговорен от персонала е останал да отсрамва всички ...

 
Ниското обслужване и заплатите имат много общо. Дори няма да стигна до условията на труд. ;) Не е ок положението и няма много светлина в тунела. Ще го разберат прекалено късно това нашите хора тук. Но пък отварят врати на другите туристически дестинации. С ръка на сърце бих казал, че на който и олинкузив да съм бил в БГ, си е направо подигравка пълна. Нищо лично готвачите и мениджърите на тези хотели и комплекси, но има много какво да учат от техните съседки. И още нещо, което е супер грозно - толкова не разбират, че чужденците са точно ниско бюджетни хорица от запада и изтока, които да дошли да минат тънко, а най-добрият им клиент това си остава българина, защото е доста по-ларж. Аз лично не съм ходил някъде навън без да не съм оставял както бакшиш, да не съм правил проблеми, и най-вече да не седя на една бира от 330мл. 3 часа, кое е доста срещано при някакви пубери от западните държави, дори и семейства от там. ;) И това съм го виждал. Но вниманието е по-голямо към тях. Странна логика, честно. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

То тук по морето , него споменават по новините за да не дават идеи, стана масова практика западняците преди да си тръгнат от хотела да изхвърлят телевизорите през прозореца. В знак на протест за лошото обслужване, калпавия олинкузив, цените на шезлонгите и чадърите и нтн.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

След ол инклузивът в Турция преди години започнахме да ходим само по такива хотели в България. Попаднах ме на една верига хотели, която е на франчайс със световна верига.
Останахме много доволни и шест поредни години отсядахме само в двата хотела на тази верига. Качество-цена превъзходно. В единия хотел главният готвач говореше с чуждите гости на немски. През цялото време докато траеше вечерята той стои в залата и наблюдава, който гост иска може да говори с него. Храна и ол инклузив-превъзходни. В Турция "ряпа да ядат". Персоналът и аниматорите споделяха с нас, че предпочитат да общуват с нас българите, защото знаят какви чужденци им са гостите и какви българите.
Но всичко беше до тази година, когато решихме за разнообразие да сменим хотела и веригата. Излишно е да давам подробности, но разбрах защо българите предпочитат почивка в Гърция или Турция. Моят извод е следния: В България също има много и хубави хотели, но е въпрос на късмет да улучиш нещо добро. Чудил съм се на познати защо предпочитат почивка в чужбина пред България но сега разбрах. Бил съм и в други държави и там е така. Има хубави и скъпи хотели, но има и евтини и долнопробни. Не искам да казвам в какъв долнопробен хотел съм спал във Виена и то на самия център до парламента, ами в Малта. Така че според мен всичко е въпрос на късмет и при нас и в чужбина, а също така и на бюджет. Не съм чел оплакване от пет звезден хотел например. Може и да греша, но не съм виждал.
Сега да споделя и за руснаците. Тези туристи според мен са най-ценните за България. Всички знаем, че западният турист си седи в хотела, яде, пие на корем и нищо не харчи извън хотела. Руснаците идват с по 1500-2000 долара. Само са навън и харчат. Един познат сервитьор на морето ми е казвал, че имал руснаци клиенти, които му правели 500-1000 лева сметки на посещение. Той предпочиташе само тези клиенти. А какво получават в замяна. Бил съм свидетел на сцени от страна на таксиджии, персонал, продавачи, към руснаци,че ако аз преживея това в чужбина, никога няма да се върна в тази страна или да кажа добра дума за нея. Според мен ние трябва да си върнем руснаците и украинците, защото в тях е спасението на българския туризъм.
Не случайно гръцкият министър искаше да се премахне ол инклузивът в Гърция. Причината, която посочиха са българските и румънски туристи, които също стоят само в хотелите и не харчат нищо допълнително на вън. Така че явно проблемите са едни и същи на всякъде и е въпрос на бюджет и късмет.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Е кой е хотела, за който говориш? Сподели да знаем къде да ходим :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз съм очарована от Фанари и май ще "запея песента" - повече на море в БГ НЕ!
Не, че 90 процента и повече не бяха българи, но обслужване, храна,отношение, обстановка...нищо общо с предишното ми "българско" море.
Мен ол-инлузив не ме влече, така че хубав хотел с добре гледка ми стига.
И това в едно село, което доскоро си е било просто село. Различно от Халкидики, но именно това спокойствие и непретенциозност на обстановката ми хареса.
Miroandr, напълно съм съгласна с теб що се отнася до западните туристи.
Че те повече пари ще изхарчат, ако са на разходка до Пловдив, отколкото извън хотела (който задължително разбира се е...ол-инклузив)на Черноморието.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ако предлагаш услуги и качество за бедни и хора без пари, ще идват точно такива. Ако предлагаш нещо добро на правилна цена ( съотношение качество цена) ще идват нормални туристи. Руските и украинските туристи са добри, защото от там идват хора от средната класа и нагоре. Не идва ниската класа. Турските туристи са също толкова добри колкото и руските мога да ти кажа. Но пак идват хора над средната класа, с желание да си изкарат добре и с пари.
От македонците и сърбите няма какво да очакваш... в бг от там идват основно ниска класа хора. Англичаните същото. Богати и заможни англичани няма, тоест изгонихме ги. Немците също ги изгонихме с глупостта си.
Промяната трябва да дойде от към главата в тоя бранш. Трябва първо мениджърите на хотелите да се научат как се правят нещата и чак след това да научат и персонала си как да работи, но докато мислят само как да изчукат всички сервитьорки и рецепционистки и да им свърши сезона да сменят хотела, няма как да станат нещата.

След ол инклузивът в Турция преди години започнахме да ходим само по такива хотели в България. Попаднах ме на една верига хотели, която е на франчайс със световна верига.
Останахме много доволни и шест поредни години отсядахме само в двата хотела на тази верига. Качество-цена превъзходно. В единия хотел главният готвач говореше с чуждите гости на немски. През цялото време докато траеше вечерята той стои в залата и наблюдава, който гост иска може да говори с него. Храна и ол инклузив-превъзходни. В Турция "ряпа да ядат". Персоналът и аниматорите споделяха с нас, че предпочитат да общуват с нас българите, защото знаят какви чужденци им са гостите и какви българите.
Но всичко беше до тази година, когато решихме за разнообразие да сменим хотела и веригата. Излишно е да давам подробности, но разбрах защо българите предпочитат почивка в Гърция или Турция. Моят извод е следния: В България също има много и хубави хотели, но е въпрос на късмет да улучиш нещо добро. Чудил съм се на познати защо предпочитат почивка в чужбина пред България но сега разбрах. Бил съм и в други държави и там е така. Има хубави и скъпи хотели, но има и евтини и долнопробни. Не искам да казвам в какъв долнопробен хотел съм спал във Виена и то на самия център до парламента, ами в Малта. Така че според мен всичко е въпрос на късмет и при нас и в чужбина, а също така и на бюджет. Не съм чел оплакване от пет звезден хотел например. Може и да греша, но не съм виждал.
Сега да споделя и за руснаците. Тези туристи според мен са най-ценните за България. Всички знаем, че западният турист си седи в хотела, яде, пие на корем и нищо не харчи извън хотела. Руснаците идват с по 1500-2000 долара. Само са навън и харчат. Един познат сервитьор на морето ми е казвал, че имал руснаци клиенти, които му правели 500-1000 лева сметки на посещение. Той предпочиташе само тези клиенти. А какво получават в замяна. Бил съм свидетел на сцени от страна на таксиджии, персонал, продавачи, към руснаци,че ако аз преживея това в чужбина, никога няма да се върна в тази страна или да кажа добра дума за нея. Според мен ние трябва да си върнем руснаците и украинците, защото в тях е спасението на българския туризъм.
Не случайно гръцкият министър искаше да се премахне ол инклузивът в Гърция. Причината, която посочиха са българските и румънски туристи, които също стоят само в хотелите и не харчат нищо допълнително на вън. Така че явно проблемите са едни и същи на всякъде и е въпрос на бюджет и късмет.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Е кой е хотела, за който говориш? Сподели да знаем къде да ходим :)

Да, и на мен ми стана интересно кой е. И има ли от тази верига в планинските области на бг, че на морето ни много селенийка. Изключвам все още девствените местенце, колкото и малко да са те. ;) Бетоненото море...няма второ такова. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Е кой е хотела, за който говориш? Сподели да знаем къде да ходим :)
Сол Несебър Маре Хотел - Несебър, Sol Luna Bay Resort & Aquapark.
Не искам да им правя реклама, а съм само един много доволен клиент.
Давам ги защото настоявате. Според нас хотела в Обзор е по-добър, но в Обзор е много скучно и няма къде да се ходи вечер, но хотела има собствен безплатен плаж. Първият хотел е накрая на Равда на пътя за Несебър.Има постоянни автобуси за Несебър, които спират пред хотела и вечер е много удобно да се разходиш до стария град.
Случаят е следният: преди 6-7 години търсихме хубав български хотел и ни препоръчаха Хотел Мирамар, Обзор. Предполагам, че всеки го е чувал. Не съм срещал човек, който е ползвал ол-инклузив и да не го знае. Но за датите, които искахме нямаше свободни стаи. От агенцията, с която контактувахме ни препоръчаха хотела в Обзор, като ни увериха, че качеството е същото като на Хотел Мирамар. И действително много ни хареса и три години бяхме в Обзор и три в Равда.Иначе веригата е Sol Melia/напишете това в Google/. В България имат шест хотела. Несебър, Обзор и Варна. Нямат на планина, но ако знаете какви хотели имат на Карибите и Куба, където аз за съжаление никога няма да ида.:mad:
Повтарям, че това е мое мнение на доволен клиент. Ние предпочитаме ол-инклузив и за това избираме такива хотели.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Защо българите ходят на почивка в чужбина? Това смятам е риторичен въпрос. Следя няколко новинарски сайта, в един ми прави впечатление, че аудиторията на един от тях е изключително простовата. Няма да споменавам имена, не искам да правя реклама. Но прави впечатление, че дори там 90% от коментиращите са напълно наясно с причините.

Да подходим различно по темата - да зададем друг въпрос - защо българите ходят по нашето черноморие:
Няколко са причините някой българи да продължават да посещават Кафяво море - това че са диви чалгари, това че са ол инклузив прасета, това, че имат робска психика и обичат да бъдат навиквани и бити от персонала и не на последно място езиковата бариера - не могат да научат 200 думи на английски с които без проблем ще се оправят на който и да е чужд курорт.

Та след като дори простаците са се усетили, да си представим за какво иде реч..
 
Много вярно. Много ми се иска и на мен да плувам около феклчета и да се радвам на "дрожелюбното" обслужване на скапаните ни бизнес лайнари по морето. Ако някой е мазохист да ходи натам. Трябва да направят м. Стурма 5 ленти във всяка посока, да може да забравим за бг морето напълно. Пълна скръб. Тук само на планина в хижа с някое бабе, което ви е дало етаж и това е. Другото по морете е ташак работа. ;)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Решението е лесно. В България на никой не трябва да му се позволява да прави бизнес, освен ако не е минал тест с основни въпроси през детектор на лъжата.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Решението е лесно. В България на никой не трябва да му се позволява да прави бизнес, освен ако не е минал тест с основни въпроси през детектор на лъжата.

По-скоро е добра идея пазара да отсее кофто бизнесите. Но за жалост някои са си мазохисти, я други не им прави впечатление, защото и те са мърлячи. И нещата си вървят някак. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Дано да се научат нашите хора как се прави туристически бизнес! Макар че се съмнявам. У нас идват едни от най-големите изпадняци - чужденци, но доли и те се усетиха, че е гадно...
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Дано да се научат нашите хора как се прави туристически бизнес! Макар че се съмнявам. У нас идват едни от най-големите изпадняци - чужденци, но доли и те се усетиха, че е гадно...

Ще се научат ама ще е късно. Никой няма да ги чака да влизат в час, защото всеки гледа да си обърне държавицата в някаква туристическа дистанция по един или друг начин. :) Резилите при нас не спират. Не говорим само за чупене на преден мост и няколко спукани гуми до Варна по много добре направената ни магистрала, или за чадър и шезлонг на цена една нощувка в някоя квартира в Халкидики, а за това, че глобално положението е супер зле. Почваме от много добрата инвестиция направена в туристическия портал, който е пълен смях без гащи. Ако този шит прави повече от 500 души трафик на ден, ще се учудя много. Продължаваме с кофти отношението на всеки един собственик на бизнес (или поне повечето) към клиентите си, които са решили да получат това, реално за което са платили. И още нещо....безобразни услуги и качество на продукцията, ако може да се нарече нещо купено за смешни пари, сложена една безумна надценка и водено в скъпия сегмент. Само тук може да се видят печалби от над 200-300%. А ол инклузива тук е редно да си смени името, защото убива смисъла на термина, с който в чужбина успяват да върнат хората отново.

И да, прави си, че тук идват тънкажници и изпаднали типове от чужбина, които са дошли не да им се кефят на нашите велики бизнесмени в туристическия бизнес, а защото и се пие евтино, минава им се тънко, прави им се секс за една почерпка и вилнеят безнаказано. Пука им за туризма. А от статистиките става ясно, че и в това отношение започват да губят позиции или просто са се дръпнали тези, които са посетили миналата година нашето черноморие. И не искам да съм скептичен, защото парите все пак отиват в икономиката ни или се надявам да е така, но другата мисля, че пак трябва нашите да са подготвени за още един спад. Наистина изостават в много отношения, да не говоря, че силно деградират в други. ;)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От няколко години ходя на море у Гръцко, ама взеха и там да го побългаряват
Докато вие казвате да вземем пример от тех, ми са струва, че тенденцията е обратна и те почват да обслужват като у нас
Всичко разваляме и СИВ развалихме, сега и ЕС, а НАТО одавна го развали Паси с трабанчето
Всичко се побългарява, направо миса реве,,, шиса държа на пуложение и нема рева, шото сам мъжкар :rolleyes:
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ако заместят 500к от БГ туристите в гръцко и турско тази загуба ще е отместена с печалба, но ....

Чакам да дойде Видов ден и една масирана вълна от фалити, ама има я чакаме щото всичко е в сивото финансирано с перачка на пари ....
 

Горе