Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Внимавай че нагазваш в територията на плоскоземците.
Въобще не ме интересува в каква територия някой смята, че нагазвам. Не съм тръгнал да угаждам на Сульо и Пульо, просто пиша каквото ми е кеф да напиша. И ако се загледаш, това дето съм написал е просто констатация, много подобна с тази преди нея за името на Нанди. Не съм си писал личните убеждения по този въпрос. Ако ме питаш ще ти ги кажа. Аз даже преди редовно така като констатирам нещо и после гледам да си изложа и моето мнение по въпроса, ама нали уж взехме да пестим текст, щото на нас дългописците не ни четете постовете после.

Няма угодия. Изпишеш си душата в някой пост - прескачат го целия. Напишеш един ред пост - започват да assume-ват :D
 
Изпишеш си душата в някой пост - прескачат го целия.
Аз лично твоите ги чета докрай, щото ги разбирам. Виж тия на Етера ме отказват на първия абзац. Викам си "не, мноо съм тъпа, нема смисъл" и скролвам, търсейки някое меме по темата. :)
 
Въобще не ме интересува в каква територия някой смята, че нагазвам. Не съм тръгнал да угаждам на Сульо и Пульо, просто пиша каквото ми е кеф да напиша. И ако се загледаш, това дето съм написал е просто констатация, много подобна с тази преди нея за името на Нанди. Не съм си писал личните убеждения по този въпрос. Ако ме питаш ще ти ги кажа. Аз даже преди редовно така като констатирам нещо и после гледам да си изложа и моето мнение по въпроса, ама нали уж взехме да пестим текст, щото на нас дългописците не ни четете постовете после.

Няма угодия. Изпишеш си душата в някой пост - прескачат го целия. Напишеш един ред пост - започват да assume-ват :D

Ама четем ти постовете.
На етера обикновено само сканирам за по-интересните думички, че неговото е доста трудносмилаемо пък менталната енергия ми е кът напоследък.

В случая по-скоро давам идеи и окуражавам ваксърите че съвсем са се спекли напоследък и може да погине темата..
 
Аз лично твоите ги чета докрай, щото ги разбирам.
Е, значи не се трудя съвсем напразно :)

В случая по-скоро давам идеи и окуражавам ваксърите че съвсем са се спекли напоследък и може да погине темата..
Да ама аз пък тях съм ги изблокирал всичките и може да не видя развръзката :D

Иначе за разместванията на буквите, нумерология, звезди и подобни неща... обикновено съм скептичен, щото всеки може всякакви числа, букви или думи да комбинира и все да излезе нещо интересно. Събери това и онова число, умножи ги по не знам си колко, раздели ги на нула... твърде сложно става и най-вече няма смисъл. И въпреки това понякога и аз нарочно си избирам определени дати, броя дни, поставям по-голяма важност на мои си числа... има си го това в човешката психика. Ако мога да обобщя, смятам че в повечето случаи такива съвпадения наистина са просто съвпадения, но със сигурност някои съвпадения са нарочни. Сега дали думите delta и omicron нарочно са ги избрали да са анаграма на media control не мога да кажа със сигурност, трябва да питаме този който е кръстил и двата варианта, но давам една оптимистична 50/50 вероятност (за кураж на ваксърите) :oops:
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
И един мой пост - да се набие на очи разликата с горния:

Докато е ясно, че истината е обратната: аз съм тъп нищоприкажчик, опитващ да се прикрия с вмъкване на повечко от

та поне някой да го сканира отгоре-отгоре.:)

Елин Пелин имал случай навремето. Среща го среден писател и му казва:
- Аз теб те чета с молив в ръка, да си подчертавам!
А Елинката: - А аз теб те чета с гума.

И вие така мене. Което е в реда на нещата: влизаме в 2022 и трябва още по-стриктно да сортираме безполезното от полезното инфо, за да берем последствия от по-умни решения.

Не знам кво се жабурите с тоя етер. Заради "нас дългописците" на Асенас Роа-та? Да му онагледите разликата м/у моите и неговите дълги? Правилно, точно така е.

Повече за "етер-а" нема кво: мина, напъна, не получи сертификат, и че оди в друг слово-мол. Пиши го "Ма той е умрял ма" за темата, и ако ще го споменяте - или с добро, или с нищо. Дайте да се разберем. :)
Ма няма са обиждаш, сега. Имаш много добри попадения. Ти си силата на нашия отбор, не тЪ пущаме да си ходиш.
 
И един мой пост - да се набие на очи разликата с горния:

Докато е ясно, че истината е обратната: аз съм тъп нищоприкажчик, опитващ да се прикрия с вмъкване на повечко от

та поне някой да го сканира отгоре-отгоре.:)

Елин Пелин имал случай навремето. Среща го среден писател и му казва:
- Аз теб те чета с молив в ръка, да си подчертавам!
А Елинката: - А аз теб те чета с гума.

И вие така мене. Което е в реда на нещата: влизаме в 2022 и трябва още по-стриктно да сортираме безполезното от полезното инфо, за да берем последствия от по-умни решения.

Не знам кво се жабурите с тоя етер. Заради "нас дългописците" на Асенас Роа-та? Да му онагледите разликата м/у моите и неговите дълги? Правилно, точно така е.

Повече за "етер-а" нема кво: мина, напъна, не получи сертификат, и че оди в друг слово-мол. Пиши го "Ма той е умрял ма" за темата, и ако ще го споменяте - или с добро, или с нищо. Дайте да се разберем. :)

Добре че нандина спомена 'меме' та да мога да обобщя:

Постовете ти са като низ от мемета... обаче са много на брой и навързани един след друг, къде логично къде никак.

Те затова и меметата се сервират по 1, максимум 2 наведнъж.

Щото колко мемета мислиш може да поеме човек в рамките на ден при положение че меметата по дефиниция са някакъв тип провокация към интелекта и не са първосигнално разбираеми?

Те затова и обикновено са придружени с картинка, за да се улесни "преглъщането".
 
аз съм тъп нищоприкажчик, опитващ да се прикрия с вмъкване на повечко от
Ти си поет по душа. Виж какви стихотворения пишеше за Тедката. И мен понякога ми идва вдъхновението за рими, обаче моите произведения са много по-редки, по-къси и с по-прости думи. Явно за нас текста е начин на предаване на информация и по-прост текст означава по-лесно предаване на информацията. Докато при теб е украсен с финтифлюшки и въобще неща, които общо взето смущават нашите информационни receiver-и :)
 
Докато при теб е украсен с финтифлюшки и въобще неща, които общо взето смущават нашите информационни receiver-
Димек TLDR :D
 
Димек TLDR :D
Не, аз съм се опитвал да прочета и разбера какво пише, но понякога само прочитането се случва, без разбирането. В други постове пък се разбира какво иска да каже. Явно е въпрос на поетично вдъхновение, което понякога го връхлита повече, друг път по-малко.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Приемам ви градивните критики и пак изяснявам: не държа никой да ми чете коментарите; те са като мн. други - слънчогледови семки за акъла (с малко повечко сол). От тях, както и от мн. други, полза няма. Освен това са назад по страниците, не вярвам да бодат нечии очи (ако е така - кажете и ще ги изтрия).

Хич не се шегувам, казвайки неколкократно, че ще приема с усмивка даже принудит. вакшитация. Какво остава за форумно неглижиране? Пък вече вие ако щете си правете лайка с анализи, ако ви е кеф, ваша воля:)
(Виждам, че ви е кеф - значи нещо добро съм свършил!:) Въпреки особеното ми мнение, че скромната ми особа не заслужавам толко коментар.)

И малко да се направя на интересен:)

- Г-н Ценов, казахте и държите на думата си. Не пишете. В електронните медии отдавна не сте се появявали. Но ето, пак сме януари и имате повод да проговорите. На 21 януари се навършват 57 години от смъртта на Оруел. Но преди това да Ви попитам, ще се върнете ли в медиите?

– Не бих казал, че съм дал някакъв обет за мълчание, за неучастие в медийното пространство. Силното редуциране на медийните ми изяви не е въпрос на инат или на някаква поза – не виждам полза. В началото, когато навлязох в медиите, ако не някой друг, поне аз имах някаква полза. Пишейки за пресата, говорейки пред радиата или телевизиите, имах чувството, че съм полезен на обществото и това ми носеше удволетворение.

По-късно започнах все по-ясно да чувствам, че съм част от неприятен сценарий. Приех ролята на човек, който казва нещо различно от мнозина други и в този смисъл допринася за създаването на една илюзия – живеем в свободно, демократично общество, където няма пречки за словото и всеки може свободно да сподели, дори публично, в медиите, това, което мисли.

Да, за известно време приех тази роля. Дори открито. По една телевизия, заявих нещо подобно: „Появата ми тук е един компромис. Зная, че ме използват, за да се покаже, че у нас има свобода на словото. Но аз също използвам медиите. Не че имам илюзията, че нещо ще се промени от това, което казвам. Участвам в медиите заради тези, които мислят като мен – да не остават с чувството, че са луди.“

Ако разбере, че го цитирам, ще ме набие. Нищо, че е дъртак - яка жилка е и поддържа форма с тенис на маса:)

Айде, лек и писмено стегнат ден на компанията, без TL;DR-та, а само квинтесенции с по 3 думи. Като Т. Тролски, той знае тайната на краткото изразяване. Сигурно му иде от дълбоко, от съкратен мозък? Димек - идеален е за депопул. целевата група. Чакам с нетърпение 2022 да поразчистят доволно, че се не трай:)
Ти си широка кройка, приятелю и никак не ти отива да се цупиш.

Много е важно да разбереш, че болшинството от нас седят по цял ден пред компютъра, не за да убиват време, а за да работят. През паузите прескачаме във форума, за да видим какво ново в хоремага, да се сритаме по кокалчетата, ако има с кого - ей така, за разнообразие. Не че не искаме да научим и нещо полезно - искаме. Но липсата на време ни кара да търсим по-краткata и лесно смилаемa информация.

Знаем, че можеш да ни го предложиш - показал си го. Така че, стига цупене. You Can Do It!!!
 
Проблемът има и програмистко решение - може да се закачи ето това за постовете на Етера:

https://beta.openai.com/examples/default-summarize

Или това, че Асен да може да направи графика и хептен всичко да му стане ясно :) :

 
Последно редактирано:
Проблемът има и програмистко решение - може да се закачи ето това за постовете на Етера:

https://beta.openai.com/examples/default-summarize

Или това, че Асен да може да направи графика и хептен всичко да му стане ясно :) :

Сега вече съвсем го обиди. Със задължителната ваксинация не успя, ама тука уцели десятката.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
000_9TB3DF.jpg


Едина психически, един физически, един бодящ.

Поне едни елементарни ръкавици да беше сложил башибозука.
 
Глупости, нищо не ме е обидил. Даже се посмях:) Хумора му бие в тавана, както обикновено.
Как може да се обидя при положение, че сам си правя тлъсти шеги с бая хора. А, и, я гледай: кой ли е шампиона по самоирония в темата?!:)

Проблемът ще бъде разрешен ръчно още нощес. Не ми ги бутай тия ИИ-решения, Нокариньо, аз закво съм се постарал да го избегна?;):)

Следва спамче:

Нандибанди, тва си е твойто лично мнение (което м/у др. се различава коренно от последните ти няколко назъбени коментара, които си бяха малко по-честно казани и мн. ми допаднаха). Така че "ни", от името на бандата, е не на място.

Да де, точно щото съм широкоскроен.. Не се познаваме, та да кажа, че си имам мн. групи, повечето на живо. На внимание или уважение съм преял, нищо не са.

Запознавам се с непознати хора и за отрицателно време мн. от тях ми викат "все едно се знаем отдавна". В доста групи с непознати хора? Без проблем. Мога свободно да го кажа, понеже е факт и нищо особено не е. Моля, не слушайте тия думи, а елате и проверете умствения ценз на някои от групите, вижте техните реакции.
(По-тъпите групи не ви предлагам за проверка, макар че те са ми любимите по разни причини.)

Бързото "внедряване" в доста - разбира се, че не във всички, или дори повечето, но в доста наистина - форумни или живи групи не проблем. Тва навярно е 1984-тата група изобщо, на живо+нет. (И в тях ме приветстват точно щото пренебрегвам груповите изисквания за общуване.)

Не ме интересува тва. Интересува работата да се свърши качествено, няква полза да има, ако може с нещо поне малко да се допринесе. Тука не се получи, може би няма кво да добавя, или не мога. (+ споменатата липса на време за четене.) И като не можах - дотук.

И напротив - много ми отива да се цупя, тва ми е коронния номер и го обожавам.:) След като многократно получих забележки от кой ли не, вземам предвид интересите на групата.

Не съм пестелив човек, както се изясни. Затуй, освен изчезване, а и за +драматизиране за вкус;), предлагам и максимума си: нощес, като имам време, ще си итрия коментарите в темата до един, вкл. последните и този. Тия, на които е отговорено, или има емотикони, ще маркирам с "коментарът е изтрит впоследствие". Той цитата в отговорите си стои.

Тва ще освободи може би от 10 до 20 стр., сега сме на 288. Тъй че нека Дефа не потрива доволно ръце и почака още малко до заветните 300стр.;):)

Ненужното в конкретната среда подлежи на отстраняване. Както никой (вкл. аз) не търпи ненужни хора в групата си. Както и аз депопулвам вашите забележки, като не ги вземам под внимание. И както във всичко друго.
И ако не е станало ясно - аз съм абсолютен поддръжник на депопуля (със същите съображенията като на Т.Тролски в друга тема "Матряла е кофти"), с изричното пояснение, че съм много лесен и ще съм един от първите депопулнати (после, извън доброволното с инокулин).
Само не знам кво ше ги правят тия чак пък 30%, много бе, сигурно за биодигитал. батери 15% от тях ше идат.

Тва са вселенски закони. Няма кво да го дъвчем повече, мен ако питаш. Стана индийска сапунка "Малкия писар си отива", пуснете малко пенджаби. "Птичи вирос" ми е любима, ако може да поръчам на Асеас:):) Държа и да ми ударите ено рамо за челно място на "напускането на етърчето" в евентуална форумна класация "Топ форумни драми за 2021":):)

Ай стига глупости, че обърках калъпа в леярната: поръчаха "Сърце" за сватба, аз излях "Тъжен емотикон".:):)

(Пак дълго стана, но нощес ще го изтрия, тъй че но проблем.)
------------------------------------------------------------

Оставете тая и кажете нещо за ваксите. Ваксинирахте ли се?:)
Разбрах само за някакви "озъбени" мои коментари, за които все още не съм информирана. Някой да доложи "в спешен порядък", както е модерно да се казва напоследък.

Ще отговоря с думи на Дейл Карнеги, които току-що ми изникнаха пред погледа - Случаенос??!!

"Помнете, че несправедливата критика често се явява замаскиран комплимент. Не забравяйте, че никой не бие утрепано куче." :)
 
Няколко заглавия на новини само от днес:

Великобритания стартира антиковид „План Б” срещу Омикрон
(още не съм чувал някой да е Омрял от Омикрон, но вече има план Б)

BioNTech: Три дози от ваксината на Pfizer предпазват от Омикрон
(още не съм чувал някой да е Омрял от Омикрон, но е много важно да се каже, че факсината предпазва

Обмислят затвор за родители в Гърция, ако не пускат децата си на училище

Нов закон позволява на полицията в Русия да влиза в домове и коли "по свое усмотрение"


Явно вече сме във фаза на активни подигравки с хората. Въпросът е, колко по-зле може да стане?
 
Хората из Европа се бунтуват ама в масмедиите не отразяват.
Белгия, Холандия, Германия,...

Като стана дума за медийни манипулации, кажете Web 3.0 ще има ли или да се примиряваме с дистопичното бъдеще?

(непрограмисти да не гледат от 2:30 нататък че боли глава)
 
Олеее, тоа ша на тaркаля! Мани майтапа, глей Христонката: пЕри са, пЕри са, "одобряваш - вика - сертификата", и като чу за жиужицуту - удари лайк и си млъкна (получи сертификата на биаро). А христонев си е асъл серт-потребител, смятай за другите...

Бат Бяро
0_httpscdnimagesdailystarcoukdynamic122photos845000900x7381167845

изстудено Розенце от "добре заредената винарска изба в The Oppidum" - най-големия бункер за милиардери в Света, в Чехия. Vaše zdraví, bratře!
Оставих 20-на минути да отлежи възприятието ми за тази стая с бутилки вино. Това е по-скоро някакъв студ. Студенина.

Колко по-правилно би било да са различни неща направени от различни хора, които са вложили нещо искрено от себе си.
 

Горе