Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Ваксиниран съм, за едра шарка, лещенка ѝ викат. Карал съм я, много сърби, до ден днешен помня колко противно беше, и не даваха да ям яйца. Нищо особено.
Баш едрата шарка е едно от най-отвратителните заболявания, имам белег на рамото, от нея никой не е боледувал повече от век.
Дребна шарка, морбили карах, пак нищо особено. Един от най-заразните вируси.

Пиша за тия добитъци дето ми викат "антиваксър".
 
Ваксиниран съм, за едра шарка, лещенка ѝ викат. Карал съм я, много сърби, до ден днешен помня колко противно беше, и не даваха да ям яйца. Нищо особено.
Баш едрата шарка е едно от най-отвратителните заболявания, имам белег на рамото, от нея никой не е боледувал повече от век.
Дребна шарка, морбили карах, пак нищо особено. Един от най-заразните вируси.

Пиша за тия добитъци дето ми викат "антиваксър".
Аз не съм карал нито едра, нито дребна и ваксина нямам..дейба
 
Аз не съм карал нито едра, нито дребна и ваксина нямам..дейба
И аз не съм, а съм била контактна няколко пъти. Е, аз съм имунизирана.

Говорим за дребната - лещенка. Едрата е по-тежка май. Тя е изчезнала. Дребната - и в момента дечурлигата са точковани, милите.
 
  • Like
Реакции: OSH
Аз още за дифтерия и тетанус не съм се ваксинирал. Това са задължителните на 25г и после през 10г. Сега и за шарка ще ме карат …
 
Аз още за дифтерия и тетанус не съм се ваксинирал
Аз 'антиваксърът' всяка година си ръгам тетанус. Все намирам начин да настъпя някоя ръждясала мизерия.
Инак ме изкараха престъпник антиваксър. И до нужника не ме пускаха.
 
Аз 'антиваксърът' всяка година си ръгам тетанус. Все намирам начин да настъпя някоя ръждясала мизерия.
Инак ме изкараха престъпник антиваксър. И до нужника не ме пускаха.
Аз също се чудя защо трябва да се ваксинирам за тетанус на 25г ? Като ако се наложи например при рана ще отида и ще ми бият тетанус ?
Аз съм с АНА 1:320 така че не знам и имунолога дали ще разреши да слагам тетанус и дифтерия
 
АНА скрининг е изследването Предимно се изследва при автоимунни заболявания. Стойностите са различни може да са 1:80, 1:160, 1:320 и т.н може и 1:1280. Леко завишените не означава винаги автоимунно и това че не са завишени не значи, че нямаш, защото има и други изследвания АНА блот и т.н.
Има значение дали си с висок АНА скрининг, дали имаш положителни неща от АНА блот - там са много видове антитела и всяко отговаря за нещо - за лупус и другите заболявания и т.н
Например има хора с лупус с АНА скрининг в норма 1:160, но висок dsdna от АНА блот
Тези изследвания освен специалист няма смисъл да се тълкуват.
Тук говори за АНА, но не точно за изследването АНА скриминг или АНА блот и т.н а за антинуклеарните антитела (АНА)
Офф, бях забравила, че си хипохондрик. :)

Нищо ти няма - добре си, нали?
 
Какво е това?
Аз понеже близо до мен има сиганска маала и веднага асоциирах с възгласа на възмущение: "АнАААА!"
(Извинявам се, извинявам се, разбира се. Не се сдържах просто. АНА е сериозен показател.)
 
Ядем, пием и през 6 месеца някъде по един АНА скрининг да се следи
А има ли причина за това действие? Ако не искаш, не споделяй. :)
 
АНА скрининг е изследването Предимно се изследва при автоимунни заболявания. Стойностите са различни може да са 1:80, 1:160, 1:320 и т.н може и 1:1280. Леко завишените не означава винаги автоимунно и това че не са завишени не значи, че нямаш, защото има и други изследвания АНА блот и т.н.
Има значение дали си с висок АНА скрининг, дали имаш положителни неща от АНА блот - там са много видове антитела и всяко отговаря за нещо - за лупус и другите заболявания и т.н
Например има хора с лупус с АНА скрининг в норма 1:160, но висок dsdna от АНА блот
Тези изследвания освен специалист няма смисъл да се тълкуват.
Тук говори за АНА, но не точно за изследването АНА скриминг или АНА блот и т.н а за антинуклеарните антитела (АНА)
Мите, като те чета как се интересуваш и като помня от преди, си викам: да беше записал нещо медицина. Вик как те вълнуват нещата, те сигурно и определен брой от учащите не се вълнуват толкова. (Познавах един зъблекар завършил в Молдова, щото не можел тук. Да не ти се наложи да идеш при него; то няма и как да разбереш предварително де, освен чрез познати.)
 
Мите, като те чета как се интересуваш и като помня от преди, си викам: да беше записал нещо медицина. Вик как те вълнуват нещата, те сигурно и определен брой от учащите не се вълнуват толкова. (Познавах един зъблекар завършил в Молдова, щото не можел тук. Да не ти се наложи да идеш при него; то няма и как да разбереш предварително де, освен чрез познати.)
Не е за мен медицината. Може да ми е лесно, но не ми харесва изобщо. Освен това съм прекалено съпричастен на хората.
 
Следи се известно време дали се завишават, ако не се после май на 1г може да се прави просто, ако искаш.
Естествено може и да не ги правиш, ако искаш. Просто казаха, че е хубаво да се пускат на 6м някъде, други казват на 1г.
както при всяко друго изследване - ако имаш висок инсулин или нещо ще те накарат да го следиш, ако искаш.
Има хора цял живот са просто ей така с 1:320. При възрастни май се завишава, ако си на 70 сигурно може и да 1:640 например.
Не ми отговори на въпроса - имаш ли медицински проблем, който налага да се прави такова изследване? То не, че хипохондрията не е сериозен медицински проблем. :p

Освен това съм прекалено съпричастен на хората.
На първата лекция в моргата ще се отучиш.

Познавах един зъблекар завършил в Молдова,

О, аз познавам няколко такива - не знам къде са завършили и дали. Едната ми каза, че съм много претенциозна, понеже я помолих да ми заглади пломбата, та да не ми драска на езика. :D
 
Не ми отговори на въпроса - имаш ли медицински проблем, който налага да се прави такова изследване? То не, че хипохондрията не е сериозен медицински проблем. :p


На първата лекция в моргата ще се отучиш.



О, аз познавам няколко такива - не знам къде са завършили и дали. Едната ми каза, че съм много претенциозна, понеже я помолих да ми заглади пломбата, та да не ми драска на езика. :D
Стига сме чепкали медицината, че ми се повдига.
Дайте икономика, енергетика, войната или нещо друго.
Пък в тая тема може да обсъждате шарката, щот ся иде ред.
Ако искате може да си направим и една airsoft игра от форума и поне да си изкарате яда.
Ще бъдем ру vs укр
 
Последно редактирано:
Има интересни моменти в тоя сайт, секцията с видеа също е интересна.
Почнаха да ги качват в rumble, понеже в големите медии е дива цензура, вилнее само една гледна точка, тая на медицинския корпоративен фашизъм.

Download raw data for import into a database, spreadsheet, or text editing program.

Брех, наистина излизат суровите данни, всеки случай поотделно описан с 2 изречения. Източих ги на zip.
 
Последно редактирано:

Горе