"Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъпление

BullBlogger

New Member
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Странно решение. Само дето в България без значение дали дадено нещо е законно или незаконно случаят рядко стига до съд. Вместо това просто поръчково даденият сайт бива спиран за поне няколко месеца с очевидна презумпция за виновност. Естествено, за да получиш това "право" няма как да си обикновен творец с малко кинти.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Незнам дали има вече тема, но преди няколко дена kaldata писаха че гдбоп спрели 3 сайта дето вграждат видео и са ги сложили под знаменател торенти...
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Незнам дали има вече тема, но преди няколко дена kaldata писаха че гдбоп спрели 3 сайта дето вграждат видео и са ги сложили под знаменател торенти...

Тези 3 сайта ги чух за първи път ... явно са от онези гоолемите с по над 100 уникални дневно и са нанесли милиони загуби на държателите на права :)
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Незнам дали има вече тема, но преди няколко дена kaldata писаха че гдбоп спрели 3 сайта дето вграждат видео и са ги сложили под знаменател торенти...

м др трите сайта са на един и същи човек :)
 
Re: От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъп

Тези 3 сайта ги чух за първи път ... явно са от онези гоолемите с по над 100 уникални дневно и са нанесли милиони загуби на държателите на права :)

Ъммм не бих казал, че е заради това. По-скоро някой от следните фактори (комбинирано)
1) Публичен whois на домейните
2) Хостнати на български хостинг

Имах такъв сайт, беше хостнат в Холандия. Нито го спряха, нито влязоха качулки вкъщи. Бях извикан просто в РЗБОП като свидетел, за да дам показания, защото бях направил грешка с RDNS на мой домейн с публична информация. Иначе едва ли щяха да знаят срещу кого точно има производство ;)
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Те по принцип водят досъдебните производства срещу неизвестен извършител, тъй като така няма нужда на никой да му дават права, които би трябвало да се предоставят на обвиняемия. Обвиняемият има право на обвинение и съдебен процес. Неизвестният извършител има право само на наказание.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

А ще екстрадират ли студенти от Великобритания, които са публикували връзки към сайтове за видео споделяне?

http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_O'Dwyer

[video=youtube;NzS5rSvZXe8]http://www.youtube.com/watch?v=NzS5rSvZXe8[/video]
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

де да знам - ако го екстрадират може и да не го осъдят. Това, че има прецедент, не значи непременно, че всеки случай ще бъде решен в полза на нарушителя. Има куп други неща, които могат да изникнат и тълкуванието да е доста по-различно
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Да те занимават с адвокати месеци наред, после да ти щракнат белезниците, да те закарат на другия край на света и да те оправдаят е все едно, че са те осъдили. Иначе официално мъченията били забранени... Това ако не е мъчение какво е?
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Да те занимават с адвокати месеци наред, после да ти щракнат белезниците, да те закарат на другия край на света и да те оправдаят е все едно, че са те осъдили. Иначе официално мъченията били забранени... Това ако не е мъчение какво е?

аммм, хепи - на едно мнение сме
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Ако някой случайно не знае - гражданинът на UK се предполага, че е нарушил закон на USA. Според законите на UK не е извършил нарушение на закона и въпреки това искат да го екстрадират!

Пак повтарям - не е нарушил нито един закон на държавата, където живее и на която е гражданин!
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Преди няколко месеца четох едно споразумение между САЩ и ЕС във връзка с екстрадирането. Ако от едната страна (от тази дето трябва да те екстрадират) даденото деяние не е престъпление, то екстрадране няма. Смъртна присъда също не се изпълнява когато в страната, от която си екстрадиран няма такава, но май за този случай текстът беше по-скоро пожелателен. За да бъдеш екстрадиран имаш право на дело. Ако успееш да докажеш, че това, в което те обвиняват, не е общественоопасно деяние и/или не си нарушил законния интерес на оплакващият се, то може като не се счете за престъпление тук (във връзка с така нареченото "пиратство" често може да се окаже, че престъпление няма), от което следва, че няма причина за екстрадиране.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Ако някой случайно не знае - гражданинът на UK се предполага, че е нарушил закон на USA. Според законите на UK не е извършил нарушение на закона и въпреки това искат да го екстрадират!

Пак повтарям - не е нарушил нито един закон на държавата, където живее и на която е гражданин!

Намирисва на гнило... Явно ACTA, SOPA и PIPA са въведени под масата! А уж казаха че няма да ги приемат. Гадния елит действа по най подлия начин.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

ами то реално в случая май престъпление изобщо няма като се има предвид решението на съда от статията ама то не пречи да разтъпчат студента до САЩ и да му загубят някоя друга година то живота
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Незнам дали има вече тема, но преди няколко дена kaldata писаха че гдбоп спрели 3 сайта дето вграждат видео и са ги сложили под знаменател торенти...
Аз съм собственика на 3 сайта само срещу 1 има оплакване, но и другите ги спряха. Изкараха ме че съм направил много големи щети на българската и международната индустрия. Сами може да прецените какви щети съм направил след като аз не хоствам филмите и клиповете. Единствено чакам да си ми върнат 1 настолен и 1 преносим компютър. Другите 2 лаптопа не са мои даже.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Test
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Аз съм собственика на 3 сайта само срещу 1 има оплакване, но и другите ги спряха. Изкараха ме че съм направил много големи щети на българската и международната индустрия.

Какви бяха сайтовете? Торенти?
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Какви бяха сайтовете? Торенти?
За торент сайтове не може да става дума. Сайтовете се добавяха клипове от vbox7, youtube, dailymotion.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Не е незаконно, нито е престъпление, онлайн-стриймването на каквито и да са клипове, или филми с некомерсиална цел. Друго е вече ако се правят копия и се разпространяват с цел финансова полза.
 
От: "Вграждането" на интернет-видеоклипове с нарушени авторски права НЕ Е престъплени

Ако имам сайт с вградени клипове от ютуб или вбокс е престъпление? Що за глупост е това :shock:
 

Горе