Вендинг

Mooost

New Member
Мисля, че това е най-правилният раздел за тази тема.

Обмислям да започна малък бизнес с вендинг машини за топли/студени напитки и съм си харесал една добра локация за поставянето й.

Някой знае ли какъв е "каналния ред", по които трябва да мина за да получа разрешително за да поставя вендинг машината в обществена сграда ?

Поздрави
 
От: Вендинг

обикновено се минава през обществена поръчка, може и по съкратена процедура само с обявление, а може да има и някакъв вид търг, зависи от процедурите им за отдаване под наем, общо взето тъпа работа без гаранция, че като свърши срока пак ще можеш да "спечелиш" вече "захраненото" място или някой друг няма да ти го отмъкне...
 
От: Вендинг

Този бизнес умря отдавна. Сега е като да наливаш в яма понеже има супер голяма конкуренция. Машината трябва да е свързана с НАП тоест ако е стара допълнително се оскъпява с устройството за свързването. Преди беше оферта, но вече не.
 
От: Вендинг

Този бизнес умря отдавна. Сега е като да наливаш в яма понеже има супер голяма конкуренция. Машината трябва да е свързана с НАП тоест ако е стара допълнително се оскъпява с устройството за свързването. Преди беше оферта, но вече не.

ти намери шивашка фирма с 500-1000 работника пък нека е умрял бизнеса
 
Защо да е умрял този тип бизнес. Още гледам, че има такива машини, явно все някой нещо печели от тях, иначе за какво да се занимава. Важно е да се намерят добри локации и да се говори със собственика им. Това е ключов момент за този тип бизнес. Има при нас няколко, и все по-голяма рядкост са откритите. Може би, защото ги крадат или разбива. Все по-често засичам само в сгради и затворени терени. Но са много хубава придобивка. И аз съм на мнение, че ако искаш да си на добра печалба с тях, трябва да минеш през някоя обществена поръчка. Примерно еди коя си община, която иска да си инсталира такива машини в административните им сгради. ;)
 
От: Вендинг

Аз имам идея за бизнес с вендинг машини но вместо кафе или напитки да пускат вино , бяло , червено, розе, пелин!

със сигурно ще ти потръгне ако ги сложиш до обекти на пътното, вик, и тем подобни от типа 1 работи 10 гледат
 
От: Вендинг

Аз имам идея за бизнес с вендинг машини но вместо кафе или напитки да пускат вино , бяло , червено, розе, пелин!

и аз!
за цигари и марихуана ако я легализират :lol:
 
От: Вендинг

Това с акохол и цигари няма да стане, тъй като тези стоки са забранени за покупка и употреба от непълнолетни. А с такава машина не знаеш кой купува и кой не. Веднага ще се намери квартален магазинер, който заобикаля закона и продава на непълнолетни, да те натопи на комисията/агенцията по не знам си какво, която регулира този пазар, ако случайно успееш да си издействаш разрешение.
 
От: Вендинг

Аз също си мислех, че тоя бизнес е умрял, но вендинг машините продължават да никнат като гъби след дъжд в моя град така, че явно има смисъл.
 

Горе