Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съдят?

Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

интересното в това което пусна е таксите за апартамент че излизали 3000 - 8000 крони на месец - колкото ипотчена вноска затова били предпочитани къщите :)
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

интересното в това което пусна е таксите за апартамент че излизали 3000 - 8000 крони на месец - колкото ипотчена вноска затова били предпочитани къщите :)

Да, в Швеция предимно е по добре за къща да си вземеш. Но за кола пък била 0 % лихвата. Каквото и да говорим, която и държава да дадем за пример, като нашата система няма. Тук е мутренско правителство, съответно и банките са такива и програмите им са мутренски. Това са държави на светлинни години, с изчистени от такива глупости като тукашните, и отношението към обикновения човек е на много високо хуманно ниво. Тук може да си останеш на улицата, да ти вземат жилището по най долния и нечестен начин, и никой няма да ти обърне внимание. И нещо много важно: ако останеш без работа веднага банката ти замразяват заема и не ти трупат лихви, до като си намериш работа. Ние не може изобщо и да си помислим да се сравняваме с подобни държави.

Само знам че моят роднина който живее в Швеция и си купи и кола и жилище е много по добре там, от колкото тука. Не се прибирал от както е заминал - аз му ходя на гости. Не иска и да чуе за тука да се връща.
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

Да, в Швеция предимно е по добре за къща да си вземеш. Но за кола пък била 0 % лихвата. Каквото и да говорим, която и държава да дадем за пример, като нашата система няма. Тук е мутренско правителство, съответно и банките са такива и програмите им са мутренски. Това са държави на светлинни години, с изчистени от такива глупости като тукашните, и отношението към обикновения човек е на много високо хуманно ниво. Тук може да си останеш на улицата, да ти вземат жилището по най долния и нечестен начин, и никой няма да ти обърне внимание. И нещо много важно: ако останеш без работа веднага банката ти замразяват заема и не ти трупат лихви, до като си намериш работа. Ние не може изобщо и да си помислим да се сравняваме с подобни държави.

Само знам че моят роднина който живее в Швеция и си купи и кола и жилище е много по добре там, от колкото тука. Не се прибирал от както е заминал - аз му ходя на гости. Не иска и да чуе за тука да се връща.

И освен, че ще ти вземат апартамента, колата и т.н. ако имуществото не ти покрие кредита продължаваш да си длъжник защото няма фалит на физическите лица в БГ. Найс, а? :mrgreen:

Соколов а.к.а Даласа изчезна да не го спипаха мутрите някъде? :mrgreen:
 
От: От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

И освен, че ще ти вземат апартамента, колата и т.н. ако имуществото не ти покрие кредита продължаваш да си длъжник защото няма фалит на физическите лица в БГ. Найс, а? :mrgreen:

Соколов а.к.а Даласа изчезна да не го спипаха мутрите някъде? :mrgreen:

Навсякъде във всички държави има така наречения фалит на физическото лице, само тука няма все още. Някой беше пуснал линк в по предните постове че до 3 години и тука в БГ ще приемат такъв закон за фалит на физическо лице, което ще е добре наистина. Дано го приемат, щом уж се водим държава от ЕС... би трябвало и тука да се спазват европейските закони които закрилят и защитават хората.
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

в испания няма фалит на физически лица


Двоен ипотечен кошмар гони затруднените собственици на имоти в Испания

Длъжниците в редица европейски страни остават със значителна част от кредита дори след като загубят дома си


и да знаете фалита не е панацея може да обявиш фалит веднъж но в повечето държави това означава да се лишиш от достъп до кредитната система за срок от 5-8 години а след това като вече веднъж обявявал фалит означава да имаш нисък кредитен рейтинг и винаги да ти предлагат най неизгодните кредити с най високата лихва ...
тоест веднъж се такова крилат дявол (банка) щото ако вземеш някакъв кредит и обявиш фалит след 8 години като отново имаш достъп до кредитната система да речем че лихвата за теб ще е само с няколко процента по висока (ако искат да ти опуснат въобще) отколкото за коректните клиенти и някой малък заем за който си обявил фалит може да ти излезе през носа...



иначе и банките не са прави... щото докато бяха хубавите години знаейки, че са защитени от липсата на личен фалит и борейки се за пазарен дял... отпускаха на сульо и пульо кредити за имоти на 110% от стойноста на имота като знаят че може да се отрве клиента ще дават максимум 70 - 80% от стойноста на имота за другите ще искат самоучастие и така имотите освен това ще гледат клиента да няма заеми чиято вноска надвърля 30% от дохода му демек ще се ограничи достъпа до кредит...

ама ще е по здравословно за банките а и имотите няма да скачат така...
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

в испания няма фалит на физически лица


Двоен ипотечен кошмар гони затруднените собственици на имоти в Испания

Длъжниците в редица европейски страни остават със значителна част от кредита дори след като загубят дома си


и да знаете фалита не е панацея може да обявиш фалит веднъж но в повечето държави това означава да се лишиш от достъп до кредитната система за срок от 5-8 години а след това като вече веднъж обявявал фалит означава да имаш нисък кредитен рейтинг и винаги да ти предлагат най неизгодните кредити с най високата лихва ...
тоест веднъж се такова крилат дявол (банка) щото ако вземеш някакъв кредит и обявиш фалит след 8 години като отново имаш достъп до кредитната система да речем че лихвата за теб ще е само с няколко процента по висока (ако искат да ти опуснат въобще) отколкото за коректните клиенти и някой малък заем за който си обявил фалит може да ти излезе през носа...



иначе и банките не са прави... щото докато бяха хубавите години знаейки, че са защитени от липсата на личен фалит и борейки се за пазарен дял... отпускаха на сульо и пульо кредити за имоти на 110% от стойноста на имота като знаят че може да се отрве клиента ще дават максимум 70 - 80% от стойноста на имота за другите ще искат самоучастие и така имотите освен това ще гледат клиента да няма заеми чиято вноска надвърля 30% от дохода му демек ще се ограничи достъпа до кредит...

ама ще е по здравословно за банките а и имотите няма да скачат така...

Това е ипотечна аномалия, разпространена в по-голямата част от Европа

Тука нещо надушвам платени драскачи които се опитват да замажат очите на българина, че и в чужбина е същото, само и само да не вземе да си потърси правата. Голяма част от тия медии са платени, и пишат платени статии. И тук нещо не се връзва:

По думите й тя почти не може да чете и да пише и се обърква от печалния обрат на нейните финанси

Аз ли съм тъп или се опитват да ме правят на тъп ? Как така уж не можела да чете и пише, а е подисвала документи при тегленето на кредита ?

Вноската по ипотеката й е над 1000 евро на месец, като тя не е работила от близо две години и половина. Дори, когато е работила, тя изкарвала едва по 500 евро на месец, пише изданието.

Алиоууу платения журналист, нещо не вдявам... Как така ще получава дори по малко от 500 EUR на месец, а вноската ще и е 1000 EUR ? Нали когато опускат кредити първо преди да се съгласят да ти да ти го отпуснат, проучват доходите ти, и ако са по малки от вноската не би трябвало да дават кредит ? Какви са тия глупости ? За мен тази статия е платена и то с цел, защото много българи изгоряха, и взеха да се ослушват на къде духа вятъра, да търсят разни европейски комисии за закрила и защита, и с една дума - обречени сме, няма спасения, вижте и у европата е така даже и по зле... Ауууу че страшнооо, по страшно от БГ бре. Най си е хубаво у дома а ? Кулайс братле изобщо не вярвам, дори статията намирисва от километри. Просто чети между редовете.

Няколко пъти ако трябва прочетете тази статия.

Двоен ипотечен кошмар гони затруднените собственици на имоти в Испания


За физическия фалит - да, има си и минуси този физически фалит - особено следващия път като ти предложат с по високите лихви... Така е, монетата винаги има две страни... Добре че аз за сега нямам такива проблеми и не искам и да имам за в бъдеще. С най добри намерения към всички съфорумци пожелавам им да нямат подобни проблеми никога. И помнете - не може всичко да се вярва на БГ-журналята.
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

поста е преводен :) и журналиста си е оставил малко ръцета статията е писана за вашингтон поуст във сащ и им обяснява разликата на американската система с тазив европа

кредита е тегледн 2006 а статията е от 2011 значи тя от 2009 е без работа освен това те са взели втора ипотека тогава жилището са го имали и сега ще го загубят и ще дължат пари
Rodriguez and her husband Manuel, who worked as a painter and carpenter, took out a big second mortgage in 2006 to pay off debts, remodel their 3-bedroom apartment in this town outside Madrid and buy furniture and a new car.
кредит срещу ипотека всеки ще ти даде ако имаш собственост (онази реклама дето щели да и стигна на мария ли беше за 12 миникупъра парите ако си заложи жилището) и тия така

значи вашингтон пост си местят стаиите ама ето тук на англииски историята

http://www.loansafe.org/spanish-mortgage-defaulters-face-debt-nightmare

а тук може да се видят следи от оригинланата публикация във вестника

http://topsy.com/www.washingtonpost...debt-as-well/2011/07/10/gIQAGWHn6H_story.html

ПП Банките имат двойна функция затова трябва да са стабилни и да се пазят от терикати дето искат да ги врътнат - друг е въпроса колко са тъпи някой банкери .... (ще се опитам да го обясня най просто за четящите не икономисти няма да влизам в подробности като паричен множител итнт има видеота по темата) та държат парите на гражданите на депозит като им дават лихва и дават кредити на други граждани срещу лихва... печелят от разликата сега не може щото сульо и пульо са взели кредит дето не могат да плащат да не го върне и да изгорят тези с депозитите,.... сега набалбуканите трябва да си понесат последствията щото не може да не плащат а заради тях да страдат коректине платци (ако банката дефултне заради некоректни - някой договори дори и да си коректен имат клауза за предсрочна изискуемост - много кофти договор ама има и такива) и след това тези който нямат кредти... защо ще платят ами ако тези тръгнат да се измъкват... може да стане банкова паника итнт от която ще пострадат всички, банковата система в бг има около 20 процента Лоши и преструктурирани кредити като лошите са около 13%... значи сега закона трябва да се промени така че да ограничат банката да дава кредити на опасно ниво... така няма да се стига до фалит ... след това да се мисли за това да са защитени кредитополучателите ,...


ППП аз предупреждавах една камара народ да не теглят че договорите са им кофти бил съм безимотен тъпак на който никой нямало да отпусне кредит ... никой насила не са го завели да подпише... мога да изпиша цяла страница със на какви глупости съм се наслушал ... как банката се минавала като му давала кредит итнт само че много ще ми отнеме...
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Американските баннки носят последствията от фалита ама те измислиха хитър начин да продадът риска на други и затова и при тях отпускаха неразумно...
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

И още нещо ми хрумна

Как българина си купува кола за 5-10 хил лв

В масовия случай рови в интернет за модела, пита във форуми за подводни камъни, разглежда стотици обяви в мобиле бг/де ходи поне на няколко десетки огледа, спира се на две три от огледаните и ходи с някой които разбира да провери за какво става на въпрос преди да я вземе... а става въпрос за вещ която ще се ползва 5години много рядко 10



Как българина взима кредит.... нужно ли е да пиша... много малка част ровят в интернет, разпитват по форуми за подводни камъни, разглеждат една камара оферта по сайтове на банки, след това да иде в 10 банки да разпита на място и като се спре на две три оферти и да иде с професионалист който разбира от договори да го прегледат преди да подпише ... а става дума за 100 000 - 200 000 лв - 300 000 лв и 20 - 30 години от живота напред
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Всъщност съм сигурен, че поне 80% от Българите са теглили кредит. Било то за нещо малко, кола или апартамент.

Моят личен опит с кредитите е точно 3 пъти, при 3 различни кредитни компании. И от 3-те останах недоволен, но като се замисля, май най-виновен си останах аз, защото първо се надцених и си купих неща от които реално нямах, чак такава нужда ( с изключение на 2-рият кредит за по-добър компютър ), при което в комбинация с необмислени обстоятелства съответно се наложи да плащам малко по-големи лихви, но пък си взех поука. И 3-те кредита сиги погасих предварително, когато имах възможност и до известна степен се радвам, че имаше моментите с закъсняването. Реално не платих, кой знае колко отгоре, а ми се натрупа лоша кредитна репутация(или поне така смятам, въпреки, че съм си изплатил всичко), което ме мотивира да не си взимам повече стоки на изплащане, просто защото смятам, че няма да ме одобрят... а и не искам да разбирам дали ще ме одобрят :)

След като си напатих, стигнах до извода, че тези дребните кредити до 1000-2000 лв. са напълно постижими да си съберете паричките за няколко месеца и да си купите въпросната стока. Едва ли на някой ще му стане нещо, ако не гледа няколко месеца на плазмен телевизор, а и като се замисля, то няма и какво по принцип да се гледа по телевизията.

От тези 3 кредита си извадих следната поука. По-добре да си събирам парите в една отделна сметка, все едно внасям кредит и да си вкарвам пари, само когато имам възможност и второто, което съветвам всеки познат, който иска да тегли кредит е добре да си направи сметката, понеже първите няколко вноски се плащат лесно, но с течение на времето изкачат и други непредвидими разходи.

Може да се разболееш и да ти трябват повечко пари или пък нещо друго, което е в пъти по-важно от въпросният кредит. А един път позволиш ли си да забавиш месечната вноска, със сигурност ще има и втори път... така, че ако взимате кредити по-добре проучете всичко в детайли и си направете сметката дали ще ви е по силите този кредит.
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

Американските баннки носят последствията от фалита ама те измислиха хитър начин да продадът риска на други и затова и при тях отпускаха неразумно...

Цялата американска банкова система е една Понци схема, затова отпускат разумно най-вече. Точно това е, една голяма дебела ПОНЦИ схема. Само че там периодично някой остава "на върха на топа", както се казва. Направена е така, че рано или късно все някой трябва да стигне до фалит, за да се поддържа изкуствения "баланс" на системата. И заради вплетената световна икономика, ефектът от нея е плъзнал навсякъде.

Трябва да се направи това, което Франция направи преди години, да се поиска стойноста на валутата в злато. Но и това няма как да стане, защото доколкото си спомням вече долара не е обвързан със злато. Той като цяло с нищо не е свързан, хората просто си печатат колкото им трябват.

А това, че кредитополучателите страдат, това е друг въпрос. Аз знам, че не е желателно да взимам кредит, зашото нямам пари и не го правя. Има хора, които взимат кредит, ЗАЩОТО нямат пари, което е една от най-големите глупости, които можеш да направиш. Кредит се взима когато имаш пари и си 99,9% че и занапред ще имаш пари и прости ти трябва някаква сума ама наистина веднага (детето ти е болно и му трябва операция; дъщеря ти се жени и и трябва жилище; автомобила с който печелиш се счупва и тн.).

Не е луд тоя, дето яде хайвера, а тоя, който му го плаща.
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

Кредит се взима когато имаш пари и си 99,9% че и занапред ще имаш пари и прости ти трябва някаква сума ама наистина веднага (детето ти е болно и му трябва операция; дъщеря ти се жени и и трябва жилище; автомобила с който печелиш се счупва и тн.).

Не е луд тоя, дето яде хайвера, а тоя, който му го плаща.

Най вече когато си не 99 % сигурен а 110 % сигурен че ще имаш възможност да върнеш кредита и няма да останеш през това време без доходи.

ППП аз предупреждавах една камара народ да не теглят че договорите са им кофти бил съм безимотен тъпак на който никой нямало да отпусне кредит ... никой насила не са го завели да подпише... мога да изпиша цяла страница със на какви глупости съм се наслушал ... как банката се минавала като му давала кредит итнт само че много ще ми отнеме...

Никога никой не може да мине банката! Банката винаги ще мине през него и ще замине. Освен ако няма прехвърли всичките си имоти на някой, и забегне в чужбина.

Възможно е да има реален такъв случай, но то си личи че статията е преувеличена. Всеки си слага меродийка на филийката допълнително. :wink: Нали и те трябва да ядат хляб.
 
От: Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

В масовия случай рови в интернет за модела, пита във форуми за подводни камъни, разглежда стотици обяви в мобиле бг/де ходи поне на няколко десетки огледа, спира се на две три от огледаните и ходи с някой които разбира да провери за какво става на въпрос преди да я вземе... а става въпрос за вещ която ще се ползва 5години много рядко 10
Куул, същия пример дадох по горе, ама нещо увисна, явно цената на истината е голяма и трудно се преглъща. Мога ти дам и линк да скиваш за пишман инвеститорите ни през 2007/8 кво са правили

една голяма дебела ПОНЦИ схема. Само че там периодично някой остава "на върха на топа", както се казва.

Какво го мислиш колега, Държавите са най-големите ПОНЦИ схеми ти си се притеснил за банките.

А за златото, Франсетата пак във въздуха се реят обвързване на валутата с твърд актив директно ги праща на забвение - никога вече няма се види валута обвързана с твърд актив.

Кредитите, са просто една бъдеща проекция на нещо хубаво за хората, което те могат си го позволят и като видят реална възможност да не чакат 5 години а може сега да го употребят, всичко отиде у канала - това е просто човешко поведение, не са виновни банките, нищо че и те водени от печалбата доста смекчиха условия. До такова че в УСА down payment-a 1воначалната вноска бе 1% от стойността на имота кеф а :D
 
Последно редактирано:
От: Съвет зас пари!

Малко е стара темата, ама се чудя как някои колеги съфорумци дават акъл да не си плаща и да пробва да се ебава с ЧСИ. А той как е решил навремето да не си плати всичко пък не знам.

Чудя се какво ли е станало от юли досега?!?!
 
От: Съвет зас пари!

започнах да ги разделям предприемачите на банкери и интернетаджии!
Сега разбирам ,защо се пудрите толкова, но забравих нещо доста съществено.
Преди 2 години ми се обадиха ,че ще ме съдят ,ако не си платя и от тогава насам спряха лихвата.Може и искаха да се уплаша и да платя ,но уви не!!! гъз давам пара не давам.Все пак съм си габровчанин.та дали пак ме юркат сумата си е доста малка, за рзлика от милионите на комшията дето никой не го и пита!

НИКОЙ ЛИ НЯМА НЕПОГАСЕН КРЕДИТ И ВЗЕМАНЕ ДАВАНЕ С KREDITORITE
ti lud li si az moia nego plashtam 5 godini i pisma ne idvat daje moshennici sa
 
От: От: Съвет зас пари!

ti lud li si az moia nego plashtam 5 godini i pisma ne idvat daje moshennici sa

В превод на български:

Ти луд ли си? Аз моя кредит не го плащам вече 5 години. И писма не идват даже. Следователно тези, които са ти се обадили са мошеници. Няма начин от банката да си искат парите, които са ти дали - те банките са благотворителни дружества. Ако някой не си плаща кредитите - нищо не предприемат.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

те тез пари са ги дали на некви мошеници срещу комисионна, щом нямат изпълнителен лист от ИД значи моат ти пръднат само
 

Горе