Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съдят?

От: От: От: Съвет зас пари!

Извинявам се, ако препокривам друго мнение. Мисля, че ще ти запорират заплатата и ще правят месечни удръжки. Съдия изпълнител влиза, ако няма друг начин да се събере дължимата сума.

Как бе той бачка нелегално кви заплати кви пет лева :D
 
От: От: От: Съвет зас пари!

Как бе той бачка нелегално кви заплати кви пет лева :D

Да, имах предвид, ако е назначен на договор :).
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Да ти дам и аз един съвет. Имах едно дело срещу мен, сумата беше както при теб около 1100 лв (1089 нещо такова). Та, при мен казуса беше, че е завишена. И тя наистина беше завишена и това се доказа в съда. Свалихме сумата на около 850 лв, но като се разплатих с адвоката и като загубил по делото (все пак дължах сумата) дължах разноски по делото. Тотала беше около 1350 лв, а иначе дължах 1100. Голяма победа, а?

Съвета ми по скоро е да отидеш в офиса на банката или институцията от която си взел заема и да попиташ какъв вариант за разсрочено плащане има, за да си облекчиш бюджета, ако имаш нужда от това.

Не се е*авай с банките. Дори и ти да не ги платиш, децата ти ще ги платят, внуците ти ще ги платят.... все някой ще трябва да ги плати. Банките пари даром не дават, като цяло те въобще не дават пари, само взимат ако се погледне по-дълбоко.

Поздрави и дано имаш успех.
 
Последно редактирано:
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Една моя роднина си умря на 52 години от разни болести, обаче преди да се случи това, знаеше че няма да я бъде и отишла в някаква банка и дръпнала 20 000 лв кредит с някаква много яка застраховка, даже ако е можело, щяла да вземе повече, ама работеше като чистачка и нямаше кой да и даде. Та като си умря, всичко се покри от застраховката и децата и не плащаха нищо. Не знам дали не може да се пробваш с жалба до агенцията за защита на потребителите. Наскоро една жена спечели казус срещу една банка, че си внесла пари на влог, около 500 долара и след година не само че нямало пари ами дължала и някакви суми, защото банковите такси и изяли парите. Върнаха и ги и банката го отнесе за жестоките такси.

Нещо подобно както леля ми до като беше по онкологични отделения и нямаше възможност да плаща на топлофикация, и те са завели дело срещу нея, но тя после успя да осъди местната топлофикация, и наплатиха. Просто хвана добър адвокат който е водил дела в Страсбург срещу българия, и е осъдил няколко БГ-фирми от ожулени потребители.

Така, както вече споменах, един приятел е имал подобен проблем с такива лихвари, и като отишъл при адвокат той му казал че такива "фирми" за събиране на вземанията не съществуват! Не се водят в регистъра, т.е. нелегални са, но имат гръб, някой си пере парите чрез тях, най вероятно политически чадър.

В центъра често като излизам къде с компания, къде с приятелката ми, разни хора стоят на главната улица където се движат минувачите, и беше тази година в началото на Май, и гледам някакви случайни хора раздават хвърчащи хартийки на които пише БЪРЗИ ПАРИ, или ИЗТЕГЛЕТЕ БЪРЗ КРЕДИТ ДО 10 МИНУТИ и оставени телефони. Спрях се до един такъв от тях и го попитах ( аз не им мълча на такива по принцип и ги оправям, не се страхувам защото съм достатъчно откачен )

- Ха сега ми отговори на въпроса, ако аз поискам заем от 50 000 лв. в състояние ли си да ми дадеш до 10 мин. както пише на хвърчащото листче което подмяташ тука на улицата

Отговор на въпросния "кредитор" ( лихвар )

- Ами да веднага, просто отиваме в офиса ми, записвам ти данните от личната карта, удряме един подпис и парите ги имаш

Аз:

- А 100 000 лв. ще можеш ли, ама пак до 10 мин. ?

лихваря:

- Да разбира се веднага, но само срещу лична карта и подпис, офиса ми е на близо!

Аз:

- А ти аджеба да те попитам аз тука, от къде имаш толкова много пари че даваш на случайни хора, всъщност какъв си ти че раздаваш заеми ей така на поразия на тоя и оня, и най вече от къде ти аджеба имаш тия пари че да раздаваш току-така ? Пич съжалявам те, наистина си за съжаление, такива като теб много няма да живеят, ти си просто бушон на този който стои над теб.

Лихваря:

- Фирмена тайна от къде са парите... съжалявам имам работа...

И се отръпна и се запъти към наближаваща групичка случайни минувачи и извади няколко листа с тестето хвърчащи листовки и започна да им дава, и да ги омайва с фрази "най ниски лихви" и още некакви подобни...

Фирмена тайна а ? Мамицата му и боклук долен... идваше ми да го заритам, ама моя авер вика че сме на централна улица и ще дойдат ченгета и аз ще изляза виновен. Крали пари от тук от там, и сега си ги перат като лихварчета.

Вижте какво става тук: Фирма: С.Г. Груп ООД

Но така е - до като има балъци, ще има и тарикати! Пак повтарям: НИКОГА не взимайте кредит от лихвари "кредиторски фирми". По добре от банка, но не и от тях. Така само им подхранвате продължителното съществуване, макар че скоро и от тях ще започнат да падат глави, както падаха глави през 90-те години от предшествениците им с бухалките.

Sokolov - Наистина направи както ти казах в предния пост, до колкото разбрах ще ти предложат варианти изгодни за теб от рода на разсрочено плащане, но поне няма да осъдят. И друг път чети в договорите какво пише, че има много уловки. За Швеция е така по закон, например ако теглиш кредит от банка да си купиш кола - лихвата е 0 %. За жилище е 2 % ! Просто закона им е такъв. И ако питаш някой швед за частни съдебни изпълнители - ще те гледат като голям камък, там такова животно не са чували. Абе то е ясно кой ги създаде тия ЧИС-ДРИС, писах го в предния пост. Не е луд този който яде баницата, а този който я дава!

Ето още нещо и да внимавате да не пипате там, защото после много пляска през ръцете и много боляло: Агенция за Събиране на Вземания

В превод: Високо напрежение, опасно за живота! High Voltage! Warning - Hazardous Area! Danger!

Прегледайте и това видео: 3-годишна давност за сметки

П.П. Ако някой се нуждае от помощ, и иска информация за адвоката който е спечелел дела срещу БГ, да ми пише на лични!
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

"Вижте какво става тук: Фирма: С.Г. Груп ООД"
Между другото тия мутри работят с много голяма част от БГ банките, и с трите мобилни оператора. Като не може банката да си вземе парите, ти изпраща тия боклуци. Имах и аз разправия с тях - за 2 лв, някаква такса на един телефон, който съм ползвала преди 5 години, както и да е.
И моето мнение е, че най-добрия вариант е да отидеш в банката и да уговориш някакво разсрочване.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

"Вижте какво става тук: Фирма: С.Г. Груп ООД"
Между другото тия мутри работят с много голяма част от БГ банките, и с трите мобилни оператора. Като не може банката да си вземе парите, ти изпраща тия боклуци. Имах и аз разправия с тях - за 2 лв, някаква такса на един телефон, който съм ползвала преди 5 години, както и да е.
И моето мнение е, че най-добрия вариант е да отидеш в банката и да уговориш някакво разсрочване.

За 2 лв. ??? Срамота направо. Жалкото е че все още малко хора подават жалби срещу такива лихвари, явно хората се страхуват. Но тези боклуци трябва да бъдат незабавно осъдени за рекет и заплаха. Чудно ми е как така се навъдиха толкова ЧИС и съдят невинни хора, а за престъпниците няма закони и се разхождат свободно по улиците ? Ама какво се чудя и аз, то е ясно че мутрите си създадоха държава и власт, а тия са машите им, инструментите им.

Между другото незаконно е тия мобилни оператори да ти дават данните на трета страна, нямат право! Миналата година си спомням че един познат беше завел дело срещу globul точно за това че му дали данните на фирма за събиране на дълговете, но се консултирал с адвокат и му казал че това е абсолютно незаконно мобилен оператор да ти даде личните данни на трета страта - мутрите които събират вземанията, или на каквато и фирма да е, просто е нарушават закона за личните данни!
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Да, така е - във всеки договор изрично пише, че се задължават да не предоставят лични данни на трети лица. Но в моя случай, за въпросните 2 лв нямаше смисъл да се разправям - просто отидох и ги платих. Те само хартията за писмата дето ми пращаха, и телефонните обаждания не могат да си платят с тия 2 лв, ама тяхна си работа.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Под сто лева не могат да ти вземат принудително. До този размер е само при добро желание на платеца.
Затова такива задължения имащите да взимат ги продават на кило на такива събирачи. За около 20% от стойността им.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Аз пак ви казвам не ги бъркайте институциите едно е банка друго е кредитна фирми. Друго са вече тези бързи кредити. Кредитните компании, предоставят с няколко процента над банките, но просто защото начина на опериране е друг а и нишите на опериране са различни. Все пак една така фирма се финансира със собствен капитал + печалбата, а една банка освен това + един солидни депозити и срещу тях издава несъществуващи пари в икономиката, т.е. тя ги създава тези пари, за разлика от кредитните компании - рисовите премии са различни, кредитни ликвидните проблеми са различни, така че само четене и подобряване на фин. култура ще помогне.

Иначе да там е лесна перачка на китните, особено в тези бързи кредити. То не само там и в др подобни фин. компании, а в реалния сектор да не говорим, всички знаем.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

ЕДИТ: ба, дабъл пост...
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Що не се обедините да ги осъдите тия боклуци, тая посткомунистическа измет (прифанал съм от никс)?
Ако бях засегнат, щях да се присъединя.

ПС: Знам че нищо няма да сторите, ама белким направете една Шитбук страница - да си кряка и вряка раята виртуално....
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

"Вижте какво става тук: Фирма: С.Г. Груп ООД"
Между другото тия мутри работят с много голяма част от БГ банките, и с трите мобилни оператора. Като не може банката да си вземе парите, ти изпраща тия боклуци. Имах и аз разправия с тях - за 2 лв, някаква такса на един телефон, който съм ползвала преди 5 години, както и да е.
И моето мнение е, че най-добрия вариант е да отидеш в банката и да уговориш някакво разсрочване.


И татко имаше разправия, но с Виваком преди няколко години за някакви стотинки от стара сметка и се обаждаха, че лихви, щели да го съдят, обаче той като ги разхвърли и не им мина номера. Като ги заплаши, разката им фамилията! :D И повече не го потърсиха... :D
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

И татко имаше разправия, но с Виваком преди няколко години за някакви стотинки от стара сметка и се обаждаха, че лихви, щели да го съдят, обаче той като ги разхвърли и не им мина номера. Като ги заплаши, разката им фамилията! :D И повече не го потърсиха... :D

Евала на баща ти! Така трябва. Ако всички хора започнат като баща ти, имай напредвид че такива боклуци много бързо ще си подвият опашката и сами ще изчезнат. Време е българина да се осъзнае че вече не живее в 90-те години, това време на бухалките отмина отдавна. Записа който чух от телефонното обаждане със заплахи че патрулки пътували към човека, гроба на баща си дали бил посещавал...... това е тон точно от 90-те години когато играеха бухалки.

Телефонният терор на събирачите на вземания

Човек който буквално се гаври със смъртта на ваш родител, това си е направо гавра, на такъв му е малко пребиването, че има и наглостта да ви казва че ще правите компания в гроба на баща ви - тука вече говорим за реална заплаха за убийство, което вече си е и подсъдимо!

До момента съм нямал подобни задължения, понеже просто не съм теглил никога кредити от такива лихвари, както и подобни обаждания, но ако пък започнат да прехвърлят задължения от здравните на такива лихварчета - ей на тогава ги чакам да ми се обадят, хващам стабилен адвокат и ще стане така че управителчето им барабар с телефонистите си ще имат да ми дават на мен пари! Пък що не и да съберем наказателна бригада и да ги вкараме в болница, та самите да разберат че отдавна е отминало времето на 90-те години.

Съвет: когато получите подобни писма от такива събирачи на дългове, просто гледайте с насмешка и не се връзвайте, гледайте да си владеете емоциите, те на това разчитат че сте емоционални и ще се притесните, действат психологически. Не се подвеждайте да звъните на посочените телефони в писмата. Просто веднага с писмото отидете в най близкия офис на мобилния оператор, и им го покажете и питайте какво става тук, какви са тези пари, и защо дават личните ви данни на трети лица. Изчистете си сметките директно със самия мобилен оператор, ако трябва на разсрочено плащане. Писмото може да го запазите като доказателство и след това хващате адвокат и завеждате дело срещу въпросния мобилен оператор за това че ви е дал данните без ваше знание и разрешение на трета страна!
 
Re: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

То на оператора не дължиш нищо - с продаването на дълга ти сметката към тях е изчистена и не фигурира в техните компютри... затова няма предоставяне на данните на трти лица има продажба на дълг
 
От: Re: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

То на оператора не дължиш нищо - с продаването на дълга ти сметката към тях е изчистена и не фигурира в техните компютри... затова няма предоставяне на данните на трти лица има продажба на дълг

И един приятел си мислеше че е така, но какво се получи: от globul е имал договор който е прекратил, но golbul зад гърба му без до го уведомят и без негово съгласие подновяват договора за още 1 календарна година. Той не знае за това. Научава го чак след 18 месеца по късно когато идва писмо от такава фирма за събиране на вземания, като в писмото ясно пише че дълга му е прехвърлен. Звънна ми и беше притеснен от това писмо, и смяташе да им звъни. Аз го спрях да им звъни, защото съм чувал че разговорите се записват а те ще го питат провокиращи и подвеждащи въпроси, и той каквото отговори по късно ще го използват срещу него. И го накарах двамата с него да отидем с това писмо в офиса на globul и попитахме дължимата сума от 180 лв. на кого трябва да се плати - на "фирмата" за вземания или може и на тях ? Ха познай какво казаха - нямало смисъл, направо тука в офиса на globul се плащало. Той ги попита сега като им плати, да не стане така че онези да продължат да го търсят - отговора им беше че няма никой да го търси, просто тук и сега погася сумата и нямало да има проблем. Момчето им плати в брой цялата сума от 180 лв., и дори служителите от офиса го посъветваха изобщо да не им се обажда на онези да се обяснява че сумата я погасил в офиса на globul, просто нямало смисъл. Дадоха му копие че вече договора е напълно прекратен и към него прикрепена касовата бележка. Попита ги няколко пъти това ли е всичко, ще продължи ли да го търси някой, виждат че има свидетел с него ( Аз ) а те му казаха че сумата принципно при тях се погася, и вече всичко е наред. И вече минаха 2 години никой от онази "фирма" не го е потърсил. Просто си погаси сумата в офиса на globul, оказа се че можело и там!

И въпреки това пича имаше готовност ако някой звънне на вратата му от от "фирмата" за вземания, да им плесне в лицето прекратения договор и касовата бележка че вече всичко е платено. Но край, всичко приключи. Въпреки това го посъветвах да си пази тези документи за в бъдеще, той си ги и пази де.
 
От: Re: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

... затова няма предоставяне на данните на трти лица има продажба на дълг

Е как да няма предоставяне на данните ти ? Нали за да ти прехвърлят дълга трябва и личните ти данни да им предоставят! Иначе как ще стане тази магия да ти прехвърлят дълг без и личните ти данни ? Нали трябва да знаят кой да търсят? А това е вече нарушение, това даже е подсъдимо което правят. Никой няма право да ти прехвърля данните на който да е. Има си закон за защита на личните данни, а се оказва че мобилните оператори го заобикалят, защото гражданите не си знаят правата, а те точно това използват. Абе в тая държава всеки си прави каквото си иска. Да съм чувал и за търговия за лични данни...
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

ами може за над 100 лв

мои роднина замина за чужбина преди доста ... и си беше спрял картите уж платил всичко ама му останала една последна такса преди прекратяването (беше преди времето на атовматично подновяващите се договори) и доиде едно писмо че има сума за плащане дълга не фигурираше при оператора беше купен от някаква си фирма и трябваше да им ги преведем по сметка за нещо дълга не фигурираше при оператора за плащане
 
Re: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

и още нещо за 2% за жилище в Швеция ами може и да има по някоя програма за първи дом субсидирана от правителството, защото депозите са им на 3-4% тоест банката ще губи пари от това да дава заеми и да държи депозити...

а швеция може да си позволи такива разходи защото

http://en.wikipedia.org/wiki/Taxation_in_Sweden

Example of salary taxation through PAYE

Assumptions: Income tax (Direct - 100%), Employer social fee (indirect - 31.42%)

From a pay of "100," the Employer first pays "32" in Income tax (direct - 32%); on top of that, the Employer pays an additional "31.42" in Employer's social fees (indirect - 31.42%).

Thus, from a pay check of "100," 63.42/131.42 (i.e., 48.3%) is paid as taxes, although the employer's contribution is a fee for the employee's adherence to the Swedish social security scheme. The effective rate may be lowered by, for example, earned income tax credits and private retirement savings contributions.

това че работотдателя плаща 31.42 не го усещаш ама ако сам си си работодател ще си ги плащаш сам и става страшно

и после имаш 25% ддс на почти всичко без хотелските услуги и културсните услуги и транспорт
 
От: Re: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

И един приятел си мислеше че е така, но какво се получи: от globul е имал договор който е прекратил, но golbul зад гърба му без до го уведомят и без негово съгласие подновяват договора за още 1 календарна година. Той не знае за това.

По-принцип го пише в договора. Трябва, мисля че 10 дена преди изтичане на договора да се подаде молба за спиране на договора, иначе се подновява автоматично. Аз съм го чел в моя договор преди време, и затова сега дебна едната дата, за да мога да си спра договора. Изтървеш ли срока, гориш и айде още една година. Като цяло са болни системи нашите телекоми, за чуждите нямам информация.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Куул, ето ти инфо малко за швеция http://www.thelocal.se/discuss/index.php?showtopic=41166

И на мен ми е чудно кви са тези лихви, банките имат яко вътрене -явно некви опасни програми си имат :D
 
Последно редактирано:

Горе