Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съдят?

От: От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

Далас, ненужни фишеци пускаш и ще ти кажа защо.

1. Подобни лихви нямат дори заложните къщи, така че е абсурдно.
2. Повечето фин. институции имат минимални срокове на пог. планове, започващи от 3 месеца, което прави пак огромен процента, споменат от теб (10% мес.).

Би ли бил така добър да посочиш сайта с момите и формичките?
Не се заяждам, просто според мен не е редно да се всяват заблуди - не само конкретния случай, а като цяло.

Не му се връзвай това мнение го скалъпи за 1 мин. за да замаже предишното дето се изтърва. Обаче не можах да го цитирам много бързо го смени. :)
 
От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

Хаха разконспириран си въпреки, че го тривна мнението Sokolov=dalasweb.Че и на габровлия се прави. :D

Даласе, майна ще ти го обясня на твоя език подписал си договор в тоя договор пише, че искат да те надупят и ти си рекъл "Да" и си се подписал. След като си се съгласил що се чудиш, че те дупят. Ко не ти е ясно? :)

Ебаси шарана съм, още не съм научил форумните пинизи тук.....
 
От: От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

Далас, ненужни фишеци пускаш и ще ти кажа защо.

1. Подобни лихви нямат дори заложните къщи, така че е абсурдно.
2. Повечето фин. институции имат минимални срокове на пог. планове, започващи от 3 месеца, което прави пак огромен процента, споменат от теб (10% мес.).

Би ли бил така добър да посочиш сайта с момите и формичките?
Не се заяждам, просто според мен не е редно да се всяват заблуди - не само конкретния случай, а като цяло.

един бърз прочит на гуглето и ми намери тва
 
От: От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

Далас, ненужни фишеци пускаш и ще ти кажа защо.

1. Подобни лихви нямат дори заложните къщи, така че е абсурдно.
2. Повечето фин. институции имат минимални срокове на пог. планове, започващи от 3 месеца, което прави пак огромен процента, споменат от теб (10% мес.).

Би ли бил така добър да посочиш сайта с момите и формичките?
Не се заяждам, просто според мен не е редно да се всяват заблуди - не само конкретния случай, а като цяло.


Колега доста далеко си.
До 400 кинта кредити лихвите са от порядъка 30% на месечна база.
ГПР-то отива до 2964% смятай а :)

Ето справки http://www.moitepari.bg/barzi-krediti/default.aspx?name=krediti_nebankovi_institucii

А заложните там е друго работа, до 5% може вземат на месец, но там е с договори за обратно изкупване и обезпечението е първо на дискаунт, да не казвам че се търсят и ликвидни активи.
 
От: От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че щ

един бърз прочит на гуглето и ми намери тва

сайта дето го гледах с момите беше друг , сега да си проверя хисторито!
 
От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

Мислех по 1 време да питам дали не са братя.

NOKE нали чакаше скоро някъв страйк :| :| :| :| :| :| :| :| :|
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Дааам, наистина съм назад с материала, въпреки че работя в тази сфера ... тия са си *** мамата ....
 
От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

NOKE нали чакаше скоро някъв страйк :| :| :| :| :| :| :| :| :|

та Sokolov разбери брато не връщай парите изобщо!
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Дааам, наистина съм назад с материала, въпреки че работя в тази сфера ... тия са си *** мамата ....

Красота а? :D
Е така се получава като няма регулиране.
Пък то и тези кредити са в пъти по рискови от останалите а и се считат за супер краткосрочни - ама с къв марж а? Взимат овърнайти от банките или краткосрочни до месец кредит на 3-4% годишна лихва и ги дават на 30% месечна кеф :D

Toва и писах не бъркайте институциите
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Дааам, наистина съм назад с материала, въпреки че работя в тази сфера ... тия са си *** мамата ....
напиши пари кредит и ше видиш ,колко ще излезнат .Дори сега се гъбаркам с една.Магазина напоследък от топлото не върви та поне във форумо да сме first class.

Красота а? :D
Е така се получава като няма регулиране.
Пък то и тези кредити са в пъти по рискови от останалите а и се считат за супер краткосрочни - ама с къв марж а? Взимат овърнайти от банките или краткосрочни до месец кредит на 3-4% годишна лихва и ги дават на 30% месечна кеф :D

Toва и писах не бъркайте институциите

Виждам че си начетен!!! НАЗАПАД ПОДОБНА ДИВОТИЯ ЛИ Е?



ГПР при банките да не би да е ГРАБЕЖ НА ПАРИ И РЕКЕТ
 
Последно редактирано:
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Виждам че си начетен!!! НАЗАПАД ПОДОБНА ДИВОТИЯ ЛИ Е?


Хах и там е същата дивотия:

http://www.quickpaydayloans.org.uk/compare-lenders.html до няколко К% ГПР кеф :D

Но като цяло всичко е регулирано, то и при нас си има регулации, но както тук така и там им дупки и там става дебело


Ето статия именно по темата за тези "бързи и лесни сладки кредити" http://www.investor.bg/drugi/128/a/...t-mnogo-po-bedni-a-bogatite-bogateiat,135861/
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Хах и там е същата дивотия:
Ето статия именно по темата за тези "бързи и лесни сладки кредити" http://www.investor.bg/drugi/128/a/...t-mnogo-po-bedni-a-bogatite-bogateiat,135861/

извадено от горния линк!


"Бързите кредити от небанкови финансови институции са идеалният пример. Сайтът „Моите пари“ публикува изследване, което показа, че годишният процент на разходите (ГПР), а именно разходите за лихви, такси и други, достига 2 964%. Максималната сума на тези кредити е 399 лв., защото кредитите над 400 лв. се регулират от БНБ."

БНБ що не регулира кредити от 50лв нагоре?

коментар пак от линка

36
от: edimi до: DimitrinaHristova преди 3 седмици
А дали е възможно в един пост да се напишат толкова недоразумения! "Задълбочения ти поглед" е бил насочен другаде! 1-во - небанковите финасови дружества подлежат НЕ на лицензионен, а на РЕГИСТРАЦИОНЕН режим, т.е. просто уведомяват БНБ, че ще дават пари на заем! 2-ро - пари се дават на ВСИЧКИ, без да се заобикаля етнос, пол, вероизповедание и прочие. А тази дейност е ПЕРФЕКТНАТА пералня!!! Много още мога да "дозадълбоча погледа ти", стига да искаш.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Тая тема доскуча.
Кажи по-добре ко стана с плазмата?
Какво толкоз гледа на нея - мачове ли, мацки ли кани у къщи да им показваш плазмата, вместо да ги водиш по заведения, ли кво ? :)
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Добре поне, че не почна да си дискутира с другия профил:) Да почне да си спори или да се защитава:)
А трябваше! :clap:
Но Даласа толкова може. :wink:
Все пак напълни седем страници тема... **ах го у форумо! :( :evil:
 
От: От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме

А трябваше! :clap:
Но Sokolov толкова може. :wink:
Все пак напълни седем страници тема... **ах го у форумо! :( :evil:

Някой да ми каже как да разбера кой ми дава - реп!
Като се замисля максимата "Не аз да съм добре, а Вуте да е зле е в пълна сила" и в сегашно време
но има надежда в тунела burnx e с социалдемократическо мислене! Вива ле Демокраси!
темата набъбна ,защото всеки се е докоснал до тъй наречените ГПР % и си ги калкулират ,както искат!
Очаквайте скоро включване от Гранд Ганария!:|
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

...Въпроса ми е да се ебавам ли с тях и да ме съдят или да си дам парите?...

Имам един познат, който преди години дължеше пари не знам за какво беше, обаче като теб се заинати да не ги плаща и преди няколко месеца дойдоха да му правят запор и искаха да му вземат къщата и да я продадат. Единственото, което го спаси да не остане на улицата е, че къщата е на два етажа и се полага на три деца от първия и втория етаж по една стая. Тоест, никой няма да купи една стая на горния и една стая на долния етаж (каквото беше имуществото му фактически). :D Обаче все пак се стресна и си внесе парите, които бяха от 400 мисля, че бяха станали на 5000лв.

Има и друг вариант. Ако си теглил заема от банка, то тогава помоли за разсрочено плащане. Казваш, че искаш да внасяш примерно по 10лв на месец и не можеш да си позволиш по-голяма сума, защотот си финансово зле и готово! Никой нищо не може да ти направи, защото все пак внасяш пари. Но ако е за някои от тия джет мет кредити или други бързи кредити, там нямам представа как стоят нещата. При този вариант с внасянето на малко пари, трябва да знаеш, че ще има да се точи, точи като сочна българска баница и лихвите ще си текат като натурален пчелен мед и ще се разтягат като турски локум с пудра захар....

Но един съвет: По-добре си плати, защото може и в близките 2-3 годинки всичко да утихне, но после... Тези са като Господ - забавят, но не забравят! Само дето не са милостиви и ще ти изпият кръвчицата... :mrgreen:

Така, еч ако имаш пари, по-добре плати възможно най-бързо. Ако нямаш, помисли за варианта с разсроченото плащане.

П.П.: Не съм преглеждала предишните коментари и не знам какво сте писали. :)
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Здравей,

Имал с опит с подобни случаи и най-приятелски те съветвам да откриеш с кого точно си имаш работа (с банката, с ЧСИ или с фирма, изкупила дълга ти) и се разбери като човек да погасиш дължимото на вноски (повечето, да не кажа всички, са "отворени" за такъв вариант). Ако вярваш, че ще ти се размине ей така от инат, то обмисли и да пуснеш едно тото - шансовете и при двете ще са идентични. ;)

Между другото можеш да отвориш сайта на някой от районните съдилища в страната и да погледнеш колко дела като твоето има месечно. Решенията са публични и можеш да ги разгледаш и прецениш сам ситуацията. Сигурен съм, че ще изумиш за какви суми има осъдени хора. Покрай работата ми съм попадал на какви ли не дела. В Русе беше осъден един бивш служител на регионалната библиотека, който не е върнал служебно облекло (обувки) на стойност 55лв при напускането си. ;)
 
От: От: От: Съвет зас пари!

имущество нямам ,коли апартаменти нямам на квартира сам и всичко си е на хазяите!

Извинявам се, ако препокривам друго мнение. Мисля, че ще ти запорират заплатата и ще правят месечни удръжки. Съдия изпълнител влиза, ако няма друг начин да се събере дължимата сума.
 
От: Взех кредит от една банка. Миналия месец един звънал в къщи и казал ,че ще ме съд

Една моя роднина си умря на 52 години от разни болести, обаче преди да се случи това, знаеше че няма да я бъде и отишла в някаква банка и дръпнала 20 000 лв кредит с някаква много яка застраховка, даже ако е можело, щяла да вземе повече, ама работеше като чистачка и нямаше кой да и даде. Та като си умря, всичко се покри от застраховката и децата и не плащаха нищо. Не знам дали не може да се пробваш с жалба до агенцията за защита на потребителите. Наскоро една жена спечели казус срещу една банка, че си внесла пари на влог, около 500 долара и след година не само че нямало пари ами дължала и някакви суми, защото банковите такси и изяли парите. Върнаха и ги и банката го отнесе за жестоките такси.
 

Горе