Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

testkiwi

Well-Known Member
Начи тва ми е интересно,
аз мислех тайланд, че много евтино и има много руснаци, все ще завъртим неква нова далаверка и от 1 милион ще ги направим 10
Ама много пък далече и културата е друга.

За Швейцария с милион в джоба ще си малко над клошар, тъй че не е оферта :D

В Испания последно време гледам е оферта, топло, около море, къщите ефтинджос, и пак има руснаци.

Вие мислили ли сте? Щото не вярвам някой нормален да иска да прави бизнес в бг, но да предположим изкарвате първия труден милион и кво правите?
 
Определено мисля да остана тук. Тук е компанията ми.. роднините ми... А пък и с 1 милион тук ще си бая добре ;)
Въпреки, че 100% ще се насера да обикалям света, но не и да остана да живея някъде там.

Да дойде първия милион.. е най-трудния ^_^ после вече.. става лесно ;)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Оставам тук и инвестирам в чужди проекти. :) Една част ще отиде за малки придобивки, но много малка, друга за инвестиции. Каквото ми се стори за редно - инвестирам. Даже не се и замислям. Естествено, ще гоня уеб, защото в това мисля, че бих имал повече успехи. :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Да си милионер и да седиш в БГ е мазохистка работа.

От близките дестинации Ибиза и околните острови е най на оферта.

А Канарите са още по добре но идват малко по далече
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Само БГ! Противно на повече мнения, нашето кънтри може да е всякакво, но по-хубаво от родната страна си няма. :) Иначе за милиона и аз бих постъпила като Блинки.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Хммм..в момента съм малко далеч от първия милион, може би и от първия лев, но ако спечеля един милион, бих заделил около 200 хиляди за собствени придобивки тук в България, 400 бих инвестирал в текущия си бизнес, останалите бих оставил за самоусъвършенстване и пробване на нови неща от бизнес гледна точка.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

С 1 милион , хммм - ще взема на кретена 1 джип да спре търсенето , другите тук в БГ с инвестиция на вън.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Понеже темата е ако ги изкарате тези пари от бизнес а не да ги спечелите от тотото трябва да ви кажа че когато спечелите 1 милион сте до никъде и няма къде да мръднете.

Защото в 99% от легалните бизнеси като изкараш един милион в сметката нямаш и 100к и си целият в борчове - Докато стигнеш момента в който имаш 1 милон в банковата сметка и нямаш борчове има да извървиш много път. Когато го извървиш този път вече пък няма да ти се ходи никъде.

Та ако идеята е да помечтаеме по добре темата да е какво ще направите ако спечелите милион от тотото.
 
От: От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Нека съм мазохист тогава аз, само да стигна цифрата. :D

Да си милионер и да седиш в БГ е мазохистка работа.

От близките дестинации Ибиза и околните острови е най на оферта.

А Канарите са още по добре но идват малко по далече
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

В България ще стоя завинаги, а това милионче добре ще ми дойде за инвестиции :)
Явно всички сме на едно мнение - имаме нужда от парите, за да ги инвестираме. Приятно съм впечатлен, обикновено чувам след цифрата един милион iPhone, BMW, къща, мезонет, околосветско пътешествие, влог (като инвестиционни цели) и други подобни потребителски поведенчески маниери. :)

Какво толкова като си купиш къща и кола, като половината ще отидат за тях, а другата ще има да харчиш още малко.

И аз бих останал тук, тъй като вярвам, че мога да ги усетя по-пълноценно тези пари. :) Мазохизъм е да отидеш с тези пари в скъп град (Париж или Москва) и след 1-2 години да се върнеш с подвита опашка, защото и това го е имало в историята.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

И аз съм на мнението на mantaman - 1 милион завъртян в бизнес не са кой знае колко пари. А дори и да си го изкарал чист, заделен тоя милион няма да мислиш къде да го похарчиш, а как да го удвоиш. Аз вече имам такова изкривяване, като похарча някаква по-сериозна сума и веднага смятам на еди колко си процента каква печалба бих имал. Което също не е добре де, но за това пък са приятелките - да харчат без да мислят и да балансират нещата.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Един милион изкаран с труд....Чакай да помисля, имайки в предвид бизнес климата в милата ни родина, ако вече не се е появил някой да те рекетира ( легално, прикрит зад бюрократични спънки и изисквания), преди да си закръглил сумата и на половина, значи си струва да останеш в България и да продължаваш в същият дух.
Но! Ако си тръгнал по всички правила и си работил съвестно, спазвайки всяка буква на закона и все пак продължават да те тормозят, и да те глобяват, и дърпат отвсякъде, и да чуваш едно голямо "Не" на всичко с което се захванеш....Ами ще бягам, колкото се може по-далеч. И никак няма да ме блазни идеята да продължавам да наливам труд и пари, пък нека тук да е красиво и евтино,а жените ни най-хубави. На природата и разказаха играта, а жените ни са продажни, прелестни пач.ври (цитат от любим филм) :rolleyes:
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Ще си остана в БГ и ще капитализирам този един милион. Ще си накупя реални активи + разширения на портфейла. За зимата мога си помисля да съм почивка на някое топло място. Но за да отговоря на въпроса или в Сингапур или в Хонг Конг или в Нова Зеландия, добър климат топ пазарна/бизнес./инвестиционна страна, а и изброени 3 страни сформират топ 3 така, че ..... :)
 
Последно редактирано:
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Виждам някой хора гледат доста материално на нещата, коли, апартаменти, пък че и "За Швейцария с милион в джоба ще си малко над клошар", хайде сега, дай ми милиона, пък да видим колко смотан ще се чувствам :D . Прекалените луксове и скъпите играчки са за милионери или милиардери, на които парите са им дошли отгоре - я от тото, я от богат и тлъст татко, който е крал цял живот. Така де, защо някой би спестил 1 милион? В смисъл, човек трябва да си купува неща, от които реално се нуждае за да се чувства добре, а не за такива които му е втълпено от тъпи реклами и медии, че трябва да има.

Събери 50 000, купи си кола, 200 000 - къща. Обиколи света, разгледай това-онова, създай семейство (или пък не), прави каквото ти се иска, но си харчи парите веднага, не виждам причина да трупаш освен ако не си на 60 години и събираш за пенсия. Да направиш 1, 5, 20 милиона, 5 или 100 милиарда, за да се правиш на интересен и да те гледат другите колко си богат и властен - все тая, за едното его не си струва, накрая всички отиват 2 метра под земята, колкото и да са "велики" :)

В България с такива големи доходи можеш да си живееш царски и да си позволяваш всичко. И ако можеш да пътуваш където си искаш, за какво ти е да си купуваш апартамент на майната си на 5000 километра от мястото, на което си израстнал... не е като да сме някаква мизерна държава от 3тия свят, в която не може да се живее (въпреки, че скоро може и до там да стигнем, но това е друг въпрос).

Относно инвестицията, ако бизнесът ти толкова развит, че да ти позволява да имаш събрани 1 милион в сметката, надали се нуждае от особена инвестиция, освен ако не харчиш като идиот.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Добре де да приемем че сте ги изкарали тези пари в БГ - Шанс под 0,0001%

И искате да си ги харчите в БГ - Ето това е още по големият мазохизъм - Какво ниво на удоволетворение можете да получите от харченето на тия кинти в БГ.

Около вас мизерия - мутри и калпаво обслужване - Има места по света където с тези пари можете да живеете повече от добре и да получите съвсем различно ниво на обслужване и тн.

Даже дори да отидете на места с висок стандарт където тия пари са нищо особено пак ще сте по добре ще живеете един спокоен приятен живот.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Който където иска да си ги харчи парите. И на мен не ми се вижда логично да ги дава неща, които или не са на реалната стойност или не поличаваш качеството, което трябва да отговаря на парите. Идеален пример е дал вече мантаман с услугите ни, например, по черноморието. :)

А аз да питам, ти какво правиш при мутрите и калпавото обслужване? Това море, на българското черноморие, изкарах без да имам контакт с нито едно от посочените. И реално си изкарах добре. Да не кажа, че нищо не ми липсваше. :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Добре де да приемем че сте ги изкарали тези пари в БГ - Шанс под 0,0001%

И искате да си ги харчите в БГ - Ето това е още по големият мазохизъм - Какво ниво на удоволетворение можете да получите от харченето на тия кинти в БГ.

Около вас мизерия - мутри и калпаво обслужване - Има места по света където с тези пари можете да живеете повече от добре и да получите съвсем различно ниво на обслужване и тн.

Даже дори да отидете на места с висок стандарт където тия пари са нищо особено пак ще сте по добре ще живеете един спокоен приятен живот.

За това не съм съгласен. Хората с пари в България ги глезят много повече отколкото в други държави. В която и да е бяла държава да съм бил, като идеш на плаж си взимаш шезлонг за 5 евро и до теб лежи милионер също на шезлонг за 5 евро. Докато на нашето черноморие веднага ти правят импровизирана палатка, със сепарета и балдахини за 50 евро. За още 100-тина може и свирка да ти направят. За по 20 кинта сервитьорите ти правят хладно с ветрила и т.н.Просто в нашата държава границата между бедността и богатството е много рязка и това си личи и при услугите. Опитват се да глезят по всякакъв начин богатите само да измъкнат някой и друг лев.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Ще се съглася също. Тук доста ще ти робуват, че и изкуствени приятели ще си намериш даже. :)

Иначе това с милионера на шезлонга до теб за 5 евро си е по-скоро начин на мислене и възпитание. Не е нещо, с което да се хвалим. Тук всеки с доходи над 2-3К лева си е взел кола за 50+К лева на кредит и какво ли още не, а милионерите ни - няма такава селендурщина. Направил първият милион и вече в кола за 1/5та от тази сума. Не съм бил много по чужбина, но това което видях от излизанията си е, че трудно се различава добре печелещ човек и богат бизнесмен. Като изключа мега-богаташите, нали? Там си е вече небходимство. Не може да отидеш да правиш сделка за 2-3 милиона евро с кола за 20К. :) Можеш, но не им изглеждаш сериозен.

Така, че тук ще ти направят каквото си искаш, както и там. Но само тук ще си голуем. :) Там ще им се видиш или нормален или някакво куку. :)

И определено тук границата е много тънка, даже липсва според мен. Както гледаш едните с доходи по 700-1000 лева на месец, така и такива с по 30К+ на месец, което както и да го погледнем са два много далечни свята. Средното ниво, което е 2-3, до към 5К лева, и те не са кой знае какво, но реално са идея по-добре, от първите в листа. ;)
 

Горе