Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Не може да отидеш да правиш сделка за 2-3 милиона евро с кола за 20К. :)
Не ми се мисли оня мултимилиардера на ИКЕА с волвото за 1000$ как прави сделки за милиарди :D
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Не ми се мисли оня мултимилиардера на ИКЕА с волвото за 1000$ как прави сделки за милиарди :D

То пък и това да живееш като скот цял живот и само да скатаваш не си е работа...
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Определено бих ги инвестирал в България много ми се иска за нещо което да има по-голямо производство насочено за износ... Ето това ми е мечтата. Да работя в България да създавам работни места и да изнасям :) Да то реално и както Блинки го е описал става защото реално изнася навън ителектуална собственост и вкарва пари на сам...
А за морето доста късно разбрах къде е бил Блинки иначе можеше да чукнем една среща там или защо не в Добрич при Порязов да съберем предприемаческият елит на едно място :D
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Не ми се мисли оня мултимилиардера на ИКЕА с волвото за 1000$ как прави сделки за милиарди :D
Е има и изключения, некви духовно-извисени, дето трудно ги разбирам и аз, не ги причислявам към общата картинка. Примерът е нещо такова. :) Но мисля, че неговите хора си ходят по тези срещи, изпълнителни директори, мениджъри. :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Да то реално и както Блинки го е описал става защото реално изнася навън ителектуална собственост и вкарва пари на сам...
А за морето доста късно разбрах къде е бил Блинки иначе можеше да чукнем една среща там или защо не в Добрич при Порязов да съберем предприемаческият елит на едно място :D
Аз мисля, че е време да подобрим малко процеса - освен да се изкарва интелектуална собственост, да се вкарва свеж кеш в системата. Но вярвам, че това ще се случи скоро време. ;) Да не казвам голяма дума, но е редно и мисля, че ще си дойде неимоверно. ;)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Е има и изключения, некви духовно-извисени, дето трудно ги разбирам и аз, не ги причислявам към общата картинка. Примерът е нещо такова. :) Но мисля, че неговите хора си ходят по тези срещи, изпълнителни директори, мениджъри. :)

То няма какво да ги разбираш - вероятно като си натрупал такъв капитал ценностите ти се променят коренно. Пък и хора, които цял свят ги знае, че са милиардери с какво да се похвалят - с Ламборгини? Ето,ако шефа на Икеа караше някакъв супер автомобил нямаше и да знаем какъв е, но с колата за 1000$ прави впечатление. Или пък Бил Гейтс с Приус-са, който могат да си го позволят поне 30% от хората в този форум. Просто са хора, които са извън клишето и вероятно на това се дължи успеха им - think out of the box.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Блинки, има два типа хора - тези над материата(тук говоря задоволяване на материалното с лукс с всякакви средства) и втори тип над това - можех прости ти кажа пирамидата на Маслоу и всичко спира със спора :).

А и като си даваме примери аз давам с моят идол Уорън Бъфет. Да не отварям нова тема говорим си за бизнес и предприемачество и инвестиране това е за вас:

[video=youtube;Xxhk1A2BOdU]http://www.youtube.com/watch?v=Xxhk1A2BOdU[/video]

Човека е или 1 или 2 по богатство в света през годините, само вижте в началото говори за къщи и коли и т.н си направите сметка за едните и другите :)
Повечето трябва да сме като него, а не всички псевдота дето ще ги различиш с колите :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Преди няколко дена се върнах от влас, да ви кажа добре си живеят хората с милионите в бг :)

Аз лично оставам тук, как иначе като тук парата е цар. В чужбина си госдин никой дори с милионче в джоба...
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Купувам апартамент в Германия, едно возило и развивам бизнес там :) Само който не е отишъл да види живота там не би се съгласил. Иначе преди и аз бях голям националист "Оставам тук, аз оставам тук ..." , но общо взето си отворих очите :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Мъдрецът Соломон отдавна е прозрял, че трупането на богатства е суета и нищо друго. Като умреш няма да те ползват. От друга страна, спомените и постиженията дават удовлетворение у хората на пределна възраст (все някога и ние трябва да станем такива). Човек трябва да се наслаждава на плодовете на труда си.
При така зададен въпрос (този на темата), аз бих си купил селска къща в Родопите (ще си я модернизирам) на близко разстояние до Пловдив, но все пак без камарата хора около мен. Тук добавяме и създаване на семейство. За да нямам проблеми с разстоянието трябва да си купя електромобил, който съм измислил как да го захранвам без да се занимавам с НЕК. Предвид вече споменатите мутренски номера и аз бих инвестирал в чуждестранен бизнес, но бих си останал да живея тук. Важното е капиталите ти да са разпиляни на повече места по света далече от българската юрисдикция. А относно данъците, не е проблем да се плащат. Проблем е когато те саботират и рекитират заради криви закони. Иначе и аз бих искал да отварям работни места и да извършвам бизнес дейност тук, но докато не се оправят законите си е самозакопване.
Иначе с парите изкарани от несвръхголемите ми бизнеси (няма нужда да се престаравам чак толкова) бих инвестирал в научни експерименти и нововъведения. Това освен материални придобивки, доставя лично удовлетворение и признание години след като си отидеш от този свят.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

А и като си даваме примери аз давам с моят идол Уорън Бъфет. Да не отварям нова тема говорим си за бизнес и предприемачество и инвестиране това е за вас:

[video=youtube;Xxhk1A2BOdU]http://www.youtube.com/watch?v=Xxhk1A2BOdU[/video]

Супер видео, не съм го гледал до сега, ебати пича е! Получаваш реп

Моят фаворит сред милиардерите, като изключим абрамович, просто щото е пич, нема значение дали е мошеник, е ричард брансън. Вижте видеота и за него - много нормален човек също :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Аз бих се разходил до патентното ведомство..., а останалите ще ги вложа в различни мои идеи, които не ми пука дали ще успеят.. искам да опитам..

..другия вариант е купувам кемпер за 300 000 и започвам да обикалям света.. докато ги изпукам... не съм 100 % сигурен кое ще направя.. Може и един Флайборд... нещо.. гмуркания острови... парапланери, вело - пътешествия... из България..
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

аз бих се върнал в Сингапур, ама ще ми трябват още 6 милиона за да живея в готин апартамент на централно място. Иначе ще трябва да съм в кемпера първоначално както казва колегата по-горе.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Супер видео, не съм го гледал до сега, ебати пича е! Получаваш реп

Моят фаворит сред милиардерите, като изключим абрамович, просто щото е пич, нема значение дали е мошеник, е ричард брансън. Вижте видеота и за него - много нормален човек също :)

Забелязахте ли, че никога не е имал компютър и калкулатор на бюрото си? Да не говорим за колата... A пренебрегването на правилото за диверсификация на портфейла? Това имах в предвид, че мислят out of the box.
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Забелязахте ли, че никога не е имал компютър и калкулатор на бюрото си? Да не говорим за колата... A пренебрегването на правилото за диверсификация на портфейла? Това имах в предвид, че мислят out of the box.

Бъфет просто не е човек на хай тека, а и неговият инвестиционен подход - инвестиране във стойност е такъв, че не му е и нужно. От друга страна той не разбира хай тека и затова не инвеситра в него.

По линия диверсификацията избягва широката диверсификация и по неговата философия ти няма защо да дивесифицираш чудесните компании - само трябва ги купуваш тях и ей ти я чудесна диверсификация - като си купил бизнес който е прост и ясен, който има почтено и внимателно мениджерско тяло с конкурентно предимство и го взимаш с марж на безопастност с дискаунт спрямо вътрешната стойност то нямаш нужда от диверсифициране :) Въпроса е как да я намериш :)))

А и последната покупка на Бъфет е Heinz за 28 милиарда ей всичко описано по горе. Преди 3 години купи 2-рата по големина железница за над 26 милиарда - човека просто не е наясно с IT-то не го разбира, но разбира как се правят пари и то много капитализирани пари :) Както и разбира от даването на тези пари - 30 Милиарда за благотворителност. По рано писах какви са едните и какви са другите :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Блеки аз само не разбрах като изкараш първият си милион кеш ще дадеш ли половината за благотворителност или ще изчакаш да станат 60 милиарда та да дадеш 30 :)
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Блеки аз само не разбрах като изкараш първият си милион кеш ще дадеш ли половината за благотворителност или ще изчакаш да станат 60 милиарда та да дадеш 30 :)

Ако щеш вярвай аз съм алтруистично настроен - една от бъдещи ми цели е да направя фондация за благотворителни цели - всичко под контрол защото от 1-во лице знам как се отичат държавни пари по социални дейности и то фондации за деца ........ Има адски много сфери за помагане. Така че при положение имам добър бизнес/инвестици и ми генерират солидни суми минимум 10% отиват там. Така че да се надявам по от рано да направя това, не като Бъфет - при милион да 10% мин отиват по тази линия, дай боже и повече. Като дойде момента пари като вестници тогава може и повече от половината - до тогава ще балансирам по линията реинвестиране/благотворителност. BTW в БГ съм твърдо убеден, че ако някой от големите бизнеси започне това, което правят Гейтс и Бъфет, много капитал ще събере за кратко време.

П.С. Не случайно писах ми е идол, адски много литература съм изчел за подхода му - value investing, който вече е станал институционален. А от друга страна и доста ми е повлияла неговата филсофия за живота, както на Гейтс и други велики милиардер/милионер филантропи - просто и на мен ми повелило това - колкото повече даваш, толкова повече взимаш (като цяло не от материален аспект)!
 
Последно редактирано:
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

Една част ще вложа в по нататъшни инвестиции с цел да запазя тоя милион. С останалите бих се разцепил на някое местенце с бая пиячка и момичета по възможност на хладно, че в тия жеги не се издържа вече. :beer:
 
От: Вие сега къде бихте духнали ако изкарате 1 милион от вашия бизнес?

[video]http://vbox7.com/play:94efd04d[/video]
 

Горе