Време е за събуждане и продажби!!!

От: Време е за събуждане и продажби!!!

Кризата е изкуствено имплантирано
явление в обществото. :) Може да не съм продал нищо от афилейт, но това си е мойе проблем а не на кризата. Мързел, липса на мотивация, поемане на твърде много задачки. Всеки може да открие сам причините за своите неуспехи и падения. И така ще е най-добре. Вместо да фъфлите за криза и за липса на късмет, спрете за миг, помислете хубаво над това, какво сте свършили и къде е можело да се представите по-добре и сами ще прозрете източниците на вашите неуспехи :)
Аз спирам да се оплаквам за щяло и нещяло, защото от оплакване няма смисъл. Има смисъл от работа, целенасочена структурирана ефективна оптимизирана работа :D Това ще е моята цел през новата година :) Пожелавам успех на всички :)
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Като цяло статията е много надъхваща,повдига духа дори и на мъртвец,обаче въпроса е не някои да ви стимулира,а вие самите да бъдите стимул на самия себе си за да сте печелив продукт на идей.И отново ще кажа само идиот не би се стимулирал и би опитал да обори всичко това.Криза има,пари няма,намерете начин да ги изкарате!Управдания хилядин ,начин за постигане на целта ...определено не са хиляди,просто намерете вашия начин и ще покорите света,стига да искате и да вярвате,че това е възможно.Ще ви кажа аз как мисля, щом има богати хора...,защо и аз да не стана един от тях?С какво са повече от мен?
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Alien95 ще бъдеш бананизиран ако продължаваш така :)
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Идва и един друг проблем. Повечето клиенти вече идват и започват да се пазарят за отстъпки понеже било криза. Аман от мрънкащи. Ако ти харесва нещо и искаш да си го купиш го копуваш ако не и само искаш да се пазариш като на "капалъ черши" е сори ама да до д*хаш.
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

MUTI казвай им, че по време на криза се продава по-малко и цените са по-високи ;)
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Днескашната ми доза от креативно и позитивно мислене. Поздравления!
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Ако си достатъчно креативен и интересен в подхода си, нещата биха се получили.
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

тамън те търсех да ти кажа, че съм първата си продажба на българския пазар :) така, че не мислете за кризата, това е фейк измислен за сриване на пазара от някои, който има интерес да има фалити:)

Браво!!!Поздравления за продажбата.
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Веднага Бъмпя и аз. Аз напоследък се наслушах на млади господа в развета на силите си как мрънкат "Няма работа..." Ми да, няма и да има за такива като вас, дето искате да си седите цял ден и някой друг да ви пълни банковата сметка. Така няма да стане (стига да не сте рентиери или нещо подобно наследствено).
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Няколко причини за да направиш пари в криза:
1. Всички се оплакват и се занимават със своите проблеми, идеална ситуация за тихо промъкване във вражеска територия /пазари/.
2. Развиването на свой продукт е по-евтино, все пак криза е и цените са ниски.
3. Осигуряването на паричен ресурс е по-лесно, всички се плашат от кризата и никой не иска да развива нови проекти, защото все пак е криза. Така че пари има, няма проекти.
4. Пазара е свит. Екстра, ще оцелеят най-гъвкавите и най добрите, логично ще отпаднат тези, който раздуха пазара.
5. Тези, които раздуха пазара обикновено са хората, които очакват за един ден да направят тонове пари и това да продължава вечно. Да, ама не..
6. Растежа на пазара има край и той обикновено е криза, така че и кризата има край, а той е растеж на пазара.
7. Така че който е подготвен за края на кризата, растежа му е осигурен, а другите както винаги ще обвиняват всички около себе си, но не и себе си, за това че пак са проспали точният момент.
И малко интересна математика за тези, които имат малко свободно време:
http://bgchaos.com/217/fractals/chaos-theory-and-accidents/дървото-на-фейгенбаум-или-как-се-стига/
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Труд, упористост и вяра, в това което правим. А не - то сега не върви дай да го зарежем... или то има криза... Аз съвсем скоро започнах от нулата, от дъното, от нищото и мога да кажа, че успявам. Оправданията и мързела са неприемливи и човек прилага ли ги не става за предприемач :)
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Да продаваш, на ред с много други неща си е изкуство.
Ще Ви дам пример от онзи ден , 23 Декември.
От известно време търся 32 инча телевизор, евтин, за подарък на много близък човек (тъщата, колкото и да е странно).
Започнах от един силно рекламиран онлайн сайт, който имаше така нареченият "черен петък", сутринта с отварянето на сайта, знаейки какво ми трябва, веднага го намерих, сложих го в кошницата и...запек, бил изчерпан, хайде с още няколко продукта същата глупост и този сайт вече за мен не съществува...Освен това мои приятели едва преди 3-4 дена си получиха нещата от черният петък...а това са 3 седмици от както са ги купили...Сума ти хора се оплакват че не могат да рекламират повредена стока, никой не вдига на телефоните, никой не отговаря на имейлите...Ето така НЕ се прави търговия...
Има друг сайт, който също е рекламиран за сравняване на цени, чуквам въпросен артикул и...ме води към съвсем друг артикул, където даже един не отговаряше и на търсената стока (търся телевизор, той ме води към стол, кожен), написах писмо на съпорта на сайта и ми бе отговорено мигновено, с молба да покажа грешките- показах ги и отсреща се извиниха и поправиха грешките- това прави изключително позитивно чувство.
Както и да е, ето и същността на писанията ми.
Отидох до физически магазин, от голяма верига, бях с бюджет 300-350 лева за 32 инча телевизор, както вече споделих, има такива телевизори само да кажа, та отивам и питам продавач консултанта, един самсунг за около 390 лева, дали е по-добър от едно лг от 420 лева...
Човека грабна съвсем друг телевизор самсунг (за 450 лева) и го отнесе до...сони за 570 лева за да ги сравни...Първоначално си помислих че човека щом си няма друга работа ( а имаше доста хора), нека показва каквото му хрумне...След около 15-20 минути си тръгнах със сонито за 570 лева...На местоназначението на телевизора ми се видя прекалено малък, и на другия ден сутринта се обадих с въпрос за замяна, от татък се обади (учудващо) много свеж глас и ме информира че няма никакъв проблем, да дойда и да го заменя ако искам...
Естествено запечатих телевизора и хоп, пак при нашето момче, който отново с позитивизъм ми показа 40 инчови телевизори, където вече се освободих от 780 лева...
Ето това наричам търговец ( а аз както се казва в един виц, бях тръгнал за дамски превръзки), и независимо дали е онлайн, при едно написано ревю и контакт с клиента, винаги може да продадете каквото търси клиента.
Моето мнение е че трябва човек да бъде позитивен и нещата ще му се случват, но разбира се трябва и да е информиран.
Даже имам и катка история от онлайн магазин за гсм аксесоари. Поръчвам си калъф за телефон за 45 лева мисля беше, идва един, дето не е същият модел/цвят (поръчах си черен мат, то дойде черен, ама лъскав), обадих се по телефона, вдигна ми служителка, каза че ще ми се обади обратно след като провери, обади се и каза че са изчерпани исканият от мен модел, и ако реша да върна този, ще ми възстановят сумата и за куриер...или ако желаят да ме компенсират с оригинален калъф за моят апарат, без да го плащам...Разбира се пожелах компенсация и на другият ден без пари за куриер и тн. (беше за тяхна сметка) ми дойде оригинален (поне в такава кутийка) калъф, хората дори бяха добавили и скрин протектор, визитки и талони за 10 % отстъпка...
Обадих се по телефона и им благодари, съответно ги препоръчах на поне още 10 човека..
Ето така се прави.
Поздрави колеги и успех
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Честитa Коледa! Нaистинa подходa е нaй-вaжен. Мен сa ме откaзвaли от стокa, която 100% бях решил дa я купя. Но бяхa толковa нелюбезни, че ме отблъснaхa веднaгa. Вaжно е дa си добър търговец и дa си гледaш рaботaтa отговорно.
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

Няколко причини за да направиш пари в криза:
1. Всички се оплакват и се занимават със своите проблеми, идеална ситуация за тихо промъкване във вражеска територия /пазари/.
2. Развиването на свой продукт е по-евтино, все пак криза е и цените са ниски.
3. Осигуряването на паричен ресурс е по-лесно, всички се плашат от кризата и никой не иска да развива нови проекти, защото все пак е криза. Така че пари има, няма проекти.
4. Пазара е свит. Екстра, ще оцелеят най-гъвкавите и най добрите, логично ще отпаднат тези, който раздуха пазара.
5. Тези, които раздуха пазара обикновено са хората, които очакват за един ден да направят тонове пари и това да продължава вечно. Да, ама не..
6. Растежа на пазара има край и той обикновено е криза, така че и кризата има край, а той е растеж на пазара.
7. Така че който е подготвен за края на кризата, растежа му е осигурен, а другите както винаги ще обвиняват всички около себе си, но не и себе си, за това че пак са проспали точният момент.
И малко интересна математика за тези, които имат малко свободно време:


Добре казано :|
Ние, от 2009 до сега само растем ( да дава Господ все така )!
Но все още не сме онлайн, та смея да твърдя че личният контакт (както е казал и E.Ivanov по доло/горе) беше и е от голямо значение!
Не ми се иска да отварям нова тема и да ви питам : "Абе тоя сайт добре ли е?", но все повече клиенти, без оглед на възраст и пол, питат за сайт, ФБ, това онова..... И да не разводнявам и спамя тази тема - къде мога да си задам въпросите?
 
От: Време е за събуждане и продажби!!!

СТРАХОТНА тема - усмихнах се вътрешно за пръв път този ден! Пак се надъхах, супер позитивизъм в този форум. Дори да не си предприемач, пак си заслужава да го четеш, само за да ти оправя деня. :D


Няколко причини за да направиш пари в криза:
1. Всички се оплакват и се занимават със своите проблеми, идеална ситуация за тихо промъкване във вражеска територия /пазари/.
2. Развиването на свой продукт е по-евтино, все пак криза е и цените са ниски.
3. Осигуряването на паричен ресурс е по-лесно, всички се плашат от кризата и никой не иска да развива нови проекти, защото все пак е криза. Така че пари има, няма проекти.
4. Пазара е свит. Екстра, ще оцелеят най-гъвкавите и най добрите, логично ще отпаднат тези, който раздуха пазара.
5. Тези, които раздуха пазара обикновено са хората, които очакват за един ден да направят тонове пари и това да продължава вечно. Да, ама не..
6. Растежа на пазара има край и той обикновено е криза, така че и кризата има край, а той е растеж на пазара.
7. Така че който е подготвен за края на кризата, растежа му е осигурен, а другите както винаги ще обвиняват всички около себе си, но не и себе си, за това че пак са проспали точният момент.
И малко интересна математика за тези, които имат малко свободно време:
http://bgchaos.com/217/fractals/chaos-theory-and-accidents/дървото-на-фейгенбаум-или-как-се-стига/

Невероятен пост, евала!

4. Пазара е свит. Екстра, ще оцелеят най-гъвкавите и най добрите, логично ще отпаднат тези, който раздуха пазара.

Наистина се надявам това да се случи! Не желая лошо никому, но се моля истински хората за които "пазарна стратегия" е единствено "по-ниски-цени" да отиват... знаят къде.
 

Горе