Време за имигриране -коя държава да избера?

От: Време за имигриране -коя държава да избера?

А като съвет къде да се емигрира, аз бих избрал държава където има по-малко българи.
Не е лесно да мразиш това, което си.

Ако ще емигрираш, аз бих те посъветвал да отидеш в близка до нас страна - Хърватска, Словения може би. Готини държавички са, верно малки, но пък е все едно нашенско, ама със западен манталитет.
 
От: От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Напиши някакви критерии за търсачката.
На мене най много ми харесва Канада, но трябва кандидатстване по интернет.... меко казано лотария. Тук причислявам и Австралия и Нова зеландия.
За Европа - Северните държави са по добре заплатени, но и цените на хранителните продукти са по високи./едно от важните пера/.
Ако си решил да правиш пари, не е важно къде - винаги ще вземаш повече от колкото в България, Трябват начални познания по езика, все пак трябва да ти обясят какво да работиш.
Ако си специалист и имаш сертификати някакви, владеш долу горе английски - кандидатствай по интернет, заплатите са долу горе еднакви за Европа.
Ако искаш да живееш по добре, е като в България. Европа няма граници.
Защо Испания -
- лесно изкарване на необходимите документи - нещо като нашето ЕГН и номер на социална осигуровка,
- безплатно здравеопазване на високо ниво,
- разнообразни обезщетения при безработица, 426 евро минимално
- минимална пенсия и минимална заплата - над 600 евро /за по точни данни има интернет,
- цени на хранителните продукти - като в България и
испанците са на нашето интелектуално ниво, да не казвам друг
За фермите и специално за Ivo_, Трябва да се погледни от друга не българска гледна точка -
- тук няма непрестижна професия,
- в този сектор, бизнеса се предава по наследство и уменията също,
- самооценка на възможностите, родителите плащат докато завършиш и си намериш работа и ако не се връщаш и си работиш наследството,
- тук се работи,

Ако има нещо друго ... питайте.
 
От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

На 99% съм сигурен, че няма да го направиш :)
ако все пак го направиш, то поработи над неграмотността си или избери страна в която населението е по-неграмотно от теб (Зимбабве примерно)

А, да.. щях да забравя: научи и каква е разликата между Имигрант и Емигрант... да знам! само една буква си объркал, но пак е много :D

Notre шоки почна да се звериш и завиждаш
оти ти тук си пуснал котвата и нема да мръднеш от Татковината
га ида там и се уредя ша ти звънна да дойдеш да ми поработиш да ми чистиш бюрата и клавиатурите
щото за друго така и така не ставаш риъшли?А отностно това дето ся се праиш на образуван и интилигентен правиш забележка на себеподобен за това как си пишем тако си и говорим.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Имиграция в друга държава е малко нонсенс. Виж емиграция е друго нещо. Аз лично залагам на Испания, а ако бях по-млад и несемеен да съм заминал с 200 в Южна Америка. Чили, Перу супер бързо развиващи се държави с огромен глад за грамотни специалисти, да не говорим за Бразилия.... Много бизнес има там.
 
От: От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

га ида там

Проблема е, че аз не вярвам да го направиш :)
Разбира се може и да греша! Затова ще чакам да се похвалиш! :wink: кога възнамеряваш да Емигрираш?
 
От: От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

За фермите и специално за Ivo_, Трябва да се погледни от друга не българска гледна точка -
- тук няма непрестижна професия,
- в този сектор, бизнеса се предава по наследство и уменията също,
- самооценка на възможностите, родителите плащат докато завършиш и си намериш работа и ако не се връщаш и си работиш наследството,
- тук се работи,

Да ти кажа не те разбрах...
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Най-висок стандарт е в скандинавските , но времето е кофти и това влияе на настроението. Англия е ужасно от към време и хора - поне в Лондон.
На мен ми харесва доста в Швейцария, по специално Женева. Друг добър избор е някъде в Германия , но е хубаво езика да се знае.
Най-добре според мен си е в България , но с високи доходи.
Ако се целиш извън Европа , по добро от Австралия и Нова Зеландия едва ли има но било доста трудно да се уредиш за постоянно. Канада също е в топ местата по стандарт на живот.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Не слушай глупаците където те съветват да ходиш някъде отвъд океана. В момента българския паспорт е много силен за държавите в ЕС, така че направо към западна Европа. Забрави за Франция и Испания както и скандинавските страни. Мислил ли си за Ирландия ?
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Не слушай глупаците където те съветват да ходиш някъде отвъд океана. В момента българския паспорт е много силен за държавите в ЕС, така че направо към западна Европа. Забрави за Франция и Испания както и скандинавските страни. Мислил ли си за Ирландия ?

Защо да са глупаци? За океана разбирам и Автралия, и Нова Зеландия. А според мен точно там е силата в момента и ще бъде :)
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Защо да са глупаци? За океана разбирам и Автралия, и Нова Зеландия. А според мен точно там е силата в момента и ще бъде :)
Докато не отпаднат визите не е схема
 
От: От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

южна корея
Що не северна? :lol:
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Според мен, искаш ли да си в ЕС, отивай в Лондон, ако имаш добър бизнез нюх, бързо ще почнеш да правиш сериозни пари. Ако искаш да работиш за някой друг, тогава Белгия и Дания са най-добрия избор според мен, тъй като съм имал служители в тези държави и знам много добре как стоят нещата.

Ако това дали е в ЕС или не няма значение. Тогава отивай в Канада като работник или в Австралия. А ако искаш по-бизнес ориентирано, отивай в Сингапур/Южна Америка, както каза горския или Индия. Китай не, защото там е доста трудно да навлезеш.

Най-важното е да знаеш езика или поне да си сигурен, че може да го научиш бързо.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Тайланд, майна. Братчедка ми живее там и с 500$ си цар, пък то там само курви (е, трябва да внимаваш де хехе) алкохол, йевтина храна, плаж и палми - ко друго ти трябва. В Дания тва само на картинка може да го има :D
В краен случай, че такъв джангър ми дойде много - една Испания е вариант винаги. Море, плаж и слънце докат си цъкам на лаптопчето.
Имам 2 години още да събирам пари, отдавна го правя де..
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

За бг момчетата много кофти :) защото старите демокрации обичат гей културата.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Тест за тоя Тайланд мечтаеш от 4 години - Продавай Еската и пали джапанките само внимавай с курвите там които са по високи от 1.60 :)

Зад океана е само за сами хора дето са толкова намразили БГ че не мислят повече да се прибират никога - Там заминаваш и забравяш

В Лондон времето в зависимост от гледната точка е по добро от в БГ - Под нулата не пада над 30 градуса не отива - Обаче като завали по няколко дни и като почне зимата да се стъмва в три и половина направо може да те депресира.

Най хубаво е в БГ ама искам на другите да са им високи доходите - по ми е депресиращо от английското време да гледам хората скъсани и оскотели - Не можеш да се чустваш гот в бедна държава
 
От: От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Напиши някакви критерии за търсачката.
На мене най много ми харесва Канада, но трябва кандидатстване по интернет.... меко казано лотария. Тук причислявам и Австралия и Нова зеландия.
За Европа - Северните държави са по добре заплатени, но и цените на хранителните продукти са по високи./едно от важните пера/.
Ако си решил да правиш пари, не е важно къде - винаги ще вземаш повече от колкото в България, Трябват начални познания по езика, все пак трябва да ти обясят какво да работиш.
Ако си специалист и имаш сертификати някакви, владеш долу горе английски - кандидатствай по интернет, заплатите са долу горе еднакви за Европа.
Ако искаш да живееш по добре, е като в България. Европа няма граници.
Защо Испания -
- лесно изкарване на необходимите документи - нещо като нашето ЕГН и номер на социална осигуровка,
- безплатно здравеопазване на високо ниво,
- разнообразни обезщетения при безработица, 426 евро минимално
- минимална пенсия и минимална заплата - над 600 евро /за по точни данни има интернет,
- цени на хранителните продукти - като в България и
испанците са на нашето интелектуално ниво, да не казвам друг
За фермите и специално за Ivo_, Трябва да се погледни от друга не българска гледна точка -
- тук няма непрестижна професия,
- в този сектор, бизнеса се предава по наследство и уменията също,
- самооценка на възможностите, родителите плащат докато завършиш и си намериш работа и ако не се връщаш и си работиш наследството,
- тук се работи,

Ако има нещо друго ... питайте.
Ще ме извиняваш ама в Испания не стоят вече по този начин нещата.
От две години вече не дават толкова лесно документи на българите и румънците, да не кажа, че почти са спрели да дават. Нямаш ли документи вече и на доктор не може да отидеш. Ако тръгнеш да търсиш работа, тишкоти и горко. Въобще не мисля, че тази държава е подходяща за емигриране, освен ако вече не знаеш испански и имаш диплома.
 

Горе